Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙ ΦΥΛΛΟ ΕΙΝΑΙ???


Recommended Posts

Τελικά η καλλονή κουμπαρούλα μου ναι ναι ναι έχει........ταν ταν ταννννννν

url=http://www.glitter-graphics.com]95315nr01pa1v7d.jpg[/url]

 

Α Γ Ο Ρ Α Ρ Ο Ο Οο ο ο ο !

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Αφού υπάρχει κάτι παρόμοιο, δεν ανοίγω καινούριο θέμα και θα σας θέσω εδώ την ερώτησή μου. Πήγα την προηγούμενη βδομάδα για την εξέταση της Αυχενικής Διαφάνειας (13 εβδομάδα). Οταν τελείωσε ο γιατρός με τις σημαντικές μετρήσεις, ρωτήσαμε με τον άντρα μου για το φύλλο, αφού χαμογέλασε προσπάθησε να διακρίνει και μας είπε ότι δεν φαίνεται ακόμα και να κάνουμε λίγο υπομονή μέχρι τον επομενο υπέρηχο. Εκείνη τη στιγμή δεν μίλησα αλλά μέσα μου υπέθεσα αμέσως ότι είναι κοριτσάκι. Πιστεύετε ότι κάνω λάθος;;; Οι περισσότερες φίλες μου που είχαν αγόρια φαινόταν από τον τρίτο μήνα. Βέβαια στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στην ίδια εξέταση ο γιατρός μας είχε πει πιθανότατα κορίτσι (δηλαδή ήταν πιο σίγουρος) και επιβεβαιώθηκε. Όχι ότι είναι σίγουρα πάλι κοριτσάκι, αλλά νομίζω πως αν ήταν αγοράκι 90% θα το έβλεπε από τώρα. Εννοείται πως η επιβεβαίωση θα γίνει στο Β' επιπέδου, απλώς για τις πιθανότητες μιλάμε. Εσείς που έχετε αγόρια τι λέτε;;;;;;

cbgep2.png FPV2p2.png

 

Είναι η αγάπη ένα ταξίδι...από γιορτή...σε γιορτή

Link to comment
Share on other sites

Εμεις οταν πηγαμε για τον πρωτο υπερηχο στην 10η εβδομαδα ρωτησα ποτε περιπου φαινεται το φυλλο... και ο γυναικολογος μου και ο υπερηχογραφιστης μου ειπαν θα μαστε σιγουροι μετα την 20η εβδομαδα!!! Πηγα για αυχενικη διαφανεια και μου ειπαν οτι ειναι πολυ μικρο ακομα και δε βλεπουμε τιποτα! 2 βδομαδες μετα πηγε και η αδερφη του αντρα μου για αυχενικη και της ειπαν οτι ειναι αγορι!!! Φαινοταν καθαρα!! Ημουν σιγουεη οτι εχουμε κοριτσακι!! Και οντως στον Β επιπεδου μας ειπαν ..... ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ! Τρελα! Εκτος του οτι το ενιωθα!! Ημουν σε αλλο κοσμο! Μη μιλησω για τον αντρα μου που ηταν λες και κερδισε το τζοκερ!

Διδαγμα! Αν φαινεται τσουτσου στην αυχενικη ειναι αγορι αν δεν φαινεται παμε για κοριτσι!!!! (λεω εγω τωρα!! Μη το δεσεις βεβαια!)

Sorry για το τεραστειο post! :oops::)

 

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες φίλες μου που είχαν αγόρια φαινόταν από τον τρίτο μήνα

 

Αυτό δεν ισχύει καλή μου. Πολύ δικός μου άνθρωπος έφτασε στον 7ο για να δει ότι τελικά είναι αγόρι το ζουζούνι της.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην αρχή η summerday μου το είχε βρεί με επιφύλαξη απο την ημερ. σύλληψης, μετά στην αυχενική μου είπε ο γιατρός για 80% αγόρι και 1 βδομάδα πρίν την Β' επιπέδου, σε έκτακτο υπερηχογράφημα, τον είδαμε τον μικρό σε ΟΛΟ του το μεγαλείο και απλά το επιβεβαιώσαμε στην Β' επιπέδου!!!Λένε ότι άν είναι αγόρι "φαίνεται" πολύ νωρίς, ενώ στα κοριτσάκια αργεί λίγο και μπερδεύει τους υπερηχογραφιστές!!

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό πιστεύω και εγώ gio_kx γι'αυτό λέω πως μάλλον έχω κορούλα....

Πάντως νομίζω ότι αφού οι περισσότερες απόψεις συγκλίνουν, μάλλον αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος να προβλέπεις το φύλο χιχιχιχι....αν φαίνεται στην αυχενική αγόρι, αν δεν φαίνεται κορίτσι :lol::lol::lol: .

cbgep2.png FPV2p2.png

 

Είναι η αγάπη ένα ταξίδι...από γιορτή...σε γιορτή

Link to comment
Share on other sites

Eμεις το μαθαμε απο τον πρωτο υπέρυχο και απο τους χτυπους της καρδιάς του.........

 

απο τους χτυπους τι καταλαβαινεις? αναλογως με το ποσοι ειναι?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω και εγώ gio_kx γι'αυτό λέω πως μάλλον έχω κορούλα....

Πάντως νομίζω ότι αφού οι περισσότερες απόψεις συγκλίνουν, μάλλον αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος να προβλέπεις το φύλο χιχιχιχι....αν φαίνεται στην αυχενική αγόρι, αν δεν φαίνεται κορίτσι :lol::lol::lol: .

Δεν εξαρτάται και από το πού κάνεις την αυχενική;;Εμένα ήταν στη γιατρό μου,σαν όλους τους άλλους υπέρηχους, και όχι μόνο δεν είδε φύλο,αλλά ούτε και μετά από 3 εβδομάδες που ξαναείχα ραντεβού.Αν ήταν σε κάποιον έμπειρο υπερηχογραφιστή ή σε εξειδικευμένο κέντρο,όπως άλλες γνωστές μου,φαντάζομαι κάτι παραπάνω θα φαινόταν!Δεν ξέρω καν γιατί θέλω να μάθω,αφού δεν έχω κάποια προτίμηση!Αγοράκια-κοριτσάκια,όλα είναι τέλεια!!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι Οk, έχεις δίκιο. Εξαρτάται από που κάνεις τον Υπέρηχο, απλά εγώ θεώρησα δεδομένο ότι αφού μιλάμε για μεγάλη εξέταση (Αυχενική) γίνεται σε κάποιο ειδικευμένο κέντρο ή στην δική μου περίπτωση στο Ιασώ. Πάντως στο 80% των περιπτώσεων φαίνεται αν είναι αγόρι από την αυχενική, αν βολεύει και η θέση...άρα εγώ ξαναλέω μάλλον έχω κοριτσάκι.......(το χαβά μου εγώ :lol::lol::lol::lol: ).

 

Μη με παρεξηγήσετε, γερό θέλω να είναι πάνω από όλα, απλά θα ήθελα και δεύτερη κόρη......

cbgep2.png FPV2p2.png

 

Είναι η αγάπη ένα ταξίδι...από γιορτή...σε γιορτή

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω και εγώ gio_kx γι'αυτό λέω πως μάλλον έχω κορούλα....

Πάντως νομίζω ότι αφού οι περισσότερες απόψεις συγκλίνουν, μάλλον αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος να προβλέπεις το φύλο χιχιχιχι....αν φαίνεται στην αυχενική αγόρι, αν δεν φαίνεται κορίτσι :lol::lol::lol: .

 

Εμένα πάντως μου έχει συμβεί έτσι όπως τα περιγράφεις. Δηλαδή τον γίο μου τον είχαν δει από την αυχενική ενώ για την κόρη μου το έμαθα πριν 10 ημέρες στην β' επιπέδου.

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πήγαμε χθες στον γιατρό και αυτή τη φορά ήταν σίγουρος πως έχουμε μπεμπούλα!

 

Βλέπω μπροστά μου τα σαλιαρίσματα με τον μπαμπά της και λιώνω από ευτυχία!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου περίπτωση κορίτσια την αυχενική την έκανα την 13 εβδομάδα στο ιατρείο του γιατρού μου αλλά τον υπέρηχο μου τον έκανε γενετιστής που είχε έρθει στο ιατρείο και μου είπε ότι είναι αγοράκι. Δεν το έχουμε ανακοινώσει όμως ακόμα για να σιγουρευτούμε και από την άμνιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Eμεις το μαθαμε απο τον πρωτο υπέρυχο και απο τους χτυπους της καρδιάς του.........

 

απο τους χτυπους τι καταλαβαινεις? αναλογως με το ποσοι ειναι?

 

σας το ειπε ο γιατρος???

εμας ειχε 130 παλμους...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Μυστήριο κορίτσια, εμένα ποτέ κανείς δε μου είπε το φύλο από την αυχενική, ούτε στο γιο μου το έμαθα τότε που φαίνεται λένε τα αγόρια νωρίς αλλά τη 15η βδομάδα που έκανα σε ειδικό κέντρο υπέρηχο για τον πλακούντα. Τώρα πάλι δε γνωρίζω ακόμα, υπομονή!!!

5o64p3.png

CQZ6p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μυστήριο κορίτσια, εμένα ποτέ κανείς δε μου είπε το φύλο από την αυχενική, ούτε στο γιο μου το έμαθα τότε που φαίνεται λένε τα αγόρια νωρίς αλλά τη 15η βδομάδα που έκανα σε ειδικό κέντρο υπέρηχο για τον πλακούντα. Τώρα πάλι δε γνωρίζω ακόμα, υπομονή!!!

Mirandoula μην αγχώνεσαι!Ούτε εμένα μου είπε κατι στην αυχενική!Ούτε στο πρώτο(είναι αγοράκι), ούτε τώρα.Είμαι στην 17 εβδομάδα κ δεν είχε θέση καλή για να το δούμε!Άρα....υπομονή λιιιίγο ακόμα;)!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα πάλι, και στις δύο εγκυμοσύνες μου είπαν το φύλλο του μωρού στην αυχενική. Στην πρώτη την έκανα 12 εβδ +4 μερες μου είπαν αγόρι και όντως ήταν και τώρα στη δεύτερη έκανα αυχενική 13εβδ. + 1 μέρα και μου είπαν πάλι αγόρι, αλλά δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ακόμα μιας και την εκανα προχθές :P. Βέβαια βοήθησε και τις δύο φορές η στάση του μωρού, αφού φαντάσου τώρα στη δεύτερη αυχενική το είπα πρώτη στο γιατρό, πριν μου το πει εκείνος. Νομίζω ότι το βασικό είναι η θέση του μωρού....και η "διαίσθηση" της μαμάς ;). Εγώ και στα δύο ένιωθα από την αρχή ότι ήταν αγόρι

Link to comment
Share on other sites

Εμένα φάνηκε στην αυχενική καπου στις 12 εβδομάδες! Το κατάλαβα αμέσως ! Εχω αγορακι. Αλλα και μετα απο 3 μέρες στο γιατρό ,τον γυναικολογο μου, φάνηκε και εκεί! Με το καλό! :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...