Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καβάλα


eirtap

Recommended Posts

Θα πάμε το σκ Καβάλα. Που μπορούμε να πάμε για μπάνιο?? Θα ήθελα κάπου κοντά, να μπορούμε να πάμε με τα παιδιά (έχουμε να απλώσουμε και την προίκα μας....κουβαδάκια κτλ), θα προτιμούσα άμμο στη θάλασσα, αν έχει και σκιά το καλύτερο.

 

Η Καλαμίτσα, λέει?? Έχω χρόνια να πάω και δεν έχω ιδιαίτερη άποψη. Περιμένω γνώμες...

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορείτε να πάτε και στο παλιό είναι λίγο έξω από καβάλα κανα δεκάλεπτο αλλά εμείς το προτιμούμε από τη καλαμίτσα.Είναι ο σύζυγος από κει και πάμε συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάμε το σκ Καβάλα. Που μπορούμε να πάμε για μπάνιο?? Θα ήθελα κάπου κοντά, να μπορούμε να πάμε με τα παιδιά (έχουμε να απλώσουμε και την προίκα μας....κουβαδάκια κτλ), θα προτιμούσα άμμο στη θάλασσα, αν έχει και σκιά το καλύτερο.

 

Η Καλαμίτσα, λέει?? Έχω χρόνια να πάω και δεν έχω ιδιαίτερη άποψη. Περιμένω γνώμες...

ouou απο καβαλα!!! λοιπον,μπορεις να πας μεσα στην καβαλα,εχει το μπατης..εχει τα παντα μεσα...πισινα,καφε φαγητο.αλλα εχει θαλασσα με πετρες..αν πας τερμα δεξια...εχει αμμο!!

αλλιος θα πας με το αυτοκινητο στην περαμο.ειναι κανα 20λεπτο..αλλα εχει τελειες παραλιες!!με αμμο και εναι πολυ ριχα..

καλαμιτσα μενω εγω..δεν λεει...ειναι παντα βρωμικη...μονο πρωι ειναιλιγο καλα αλλα και παλι δεν...μετα ειναι και στο παληο..ειναι διπλα στην καβαλα..και εκει εχει καλες παραλιες,αλλα μερικες φορες ειναι και εκει βρωμικες:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επίσης για τους αμμόλοφους να ξέρεις ότι έχει 3 κόλπους αν θυ μάμαι καλά. Ο πρώτος είναι γεμάτος με μπαράκια οργανωμένα και ομπρέλες και την αντίστοιχη μουσική . Το κάθε μπαράκι σε δίνει και δωρεαν πάρκιν. Μετά τα μπαράκια ο επόμενος κόλπος που είναι και ένα κάμπινγκ εκεί δεν είναι οργανωμένος με ομπρέλες οπότε έχει ησυχία και πρέπει εσύ να πας εξοπλισμένη. Εγώ προτιμώ την ήσυχη γιατί δεν μου αρέσουν και τα πολλά νταπα ντούπα με το μωρό κιόλας!!!!

 

όπως και ναχει καλά να περάσεις!!!!

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Στους αμμολοφους υπαρχε και ενα beach bar to rivas που εχει και πισινα ειναι το πρωτο

 

όπως ερχεσαι απο Θεσσαλονικη και μετα στο Παλιο υπάρχει και ενα που εχει κατι σαν

 

παιδοτοπο στην αμμο το τελευταιο βγαινοντας απο το παλιο αλλα θα συμφωνησω

 

οτι σαν τους αμμολοφους δεν εχει οχι ομως σε ωρες αιχμης!αλλιως υπαρχει και η

 

Ηρακλειτσα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε Καβαλιώτισες...

Για θυμίστε μου, πως πάω στους αμμόλοφους από Καβάλα. Πήγα μία φορά αλλά έχει πολλά χρόνια. Λίγο camel trophy το θυμάμαι!!!

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα πας καβαλα-προς παληο-ηρακλιτσα,περνασ απο μεσα περαμο και και μετα ο δρομοσ σε βγαζει αμμολοφουσ..!!!:)

εκει μην πας πεπονι!εχει πολυυυυ κοσμο και δuνατη μουσικη!!καλα ειναι στο αμμοσ(πηγα χτεσ)στο blue kai boum!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

τα φωτα σας κοριτσια!ποιο μέρος αξιζει πιο πολυ για διακοπες στο νομο Καβαλας?ν.περαμος,ηρακλειτσα ή κεραμωτή?ή καποιο άλλο χωριο που μου διαφεύγει?αν ξερετε να μου συστησετε και τιποτε οικογενειακα -οικονομικα ενοικιαζομενα ακομη καλυτερα!ρωταω γιατι θα βρίσκομαι για αλλο λογο ανατολικη Μκεδονια τον αυγουστο και λεμε να κανουμε και καμια εβδομαδα μπανακια μετα!ευχαριστω πολυ:P

Link to comment
Share on other sites

Νέα Πέραμο προτείνω. Είναι μεγαλύτερο χωριό από την Ηρακλείτσα και σε απόσταση αναπνοής είναι οι αμμόλοφοι, οι καλύτερες παραλίες της Καβάλας.

Έχει παιδική χαρά για τα παιδιά και σε σχέση με την Ηρακλείτσα μεγαλύτερη "βόλτα". Τον 15Αύγουστο έχει και πανηγύρι.

 

Στην Κεραμωτή η θάλασσα δεν είναι καθαρή και έχει πάρα πολλά κουνούπια.

 

Η Ηρακλείτσα είναι πολύ μικρό χωριό που κόσμο έχει μόνο το καλοκαίρι με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Η θάλασσα και στην Πέραμο και στην Ηρακλείτσα δεν είναι όπως στους αμμόλοφους λόγω του ότι είναι μέσα σε κόλπο.

 

Από την Πέραμο μπορείτε να πάτε επίσης πολύ σύντομα και στην παραλία του Βρασίδα που είναι καταπληκτική, πεντακάθαρη, ανοιχτή στο Αιγαίο και ρηχή για τα παιδιά.

 

Καλά να περάσετε όπου και αν πάτε!

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ- πολυ για τις πληροφοριες.Δηλαδη κεραμωτη ειναι ψιλοχάλια η θαλασσα?και σα χωριο λέει τίποτε? ήμουν ετοιμη να κλεισω εκει δωματιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πω την αλήθεια Κεραμωτή δεν πάει κανείς από όσους ξέρω διακοπές. Είμαι από Δράμα και όλοι προς Καβάλα πάμε το καλοκαίρι. Όλοι πάμε Πέραμο Ηρακλείτσα και τα τελευταία χρόνια Τούζλα και Κάριανη. Τούζλα και Κάριανη η θάλασσα είναι χάλια λόγω του Στρυμώνα.

 

Για να ευχαριστηθείς μπάνιο αμμόλοφους και Βρασίδα να πας, δηλαδή ή Πέραμο ή Ηρακλείτσα (όπου όπως προείπα η Πέραμος είναι το πιο μεγάλο και κοντινό χωριό στις παραλίες αυτές). Σε όποιο και από τα δύο χωριά και να πας μπορείς να επισκεφθείς και το άλλο μιας και με το αυτοκίνητο κάνεις βία 5 λεπτά διαδρομή στην κυριολεξία.

 

Στην Κεραμωτή πάμε μόνο όταν θέλουμε να πάρουμε το φέρρυ για Θάσο :wink:

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...