Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ


Recommended Posts

σε εναν μηνα περιπου θα φερω στον κοσμο το δευτερο παιδι μου.αυτην την φορα θα γεννησω στο ιδιωτικο μαιευτηριο πατρων που βρισκεται στην οδο ρηγα φεραιου.εχει γεννησει καποια κοπελα εκει;τι εντυπωσεις της αφησε;εμεινε ευχαριστημενη απο την παροχη υπηρεσιων και απο το προσωπικο;τι προσφερει το μαιευτηριο και τι πρεπει να παρω εγω μαζι μου;

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις!

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Γιωτα και με το καλο!!Εγω εκει γεννησα περυσι τον Απριλιο και μπορω να πω οτι εμεινα ευχαριστημενη.Οι μαιες ειναι πολυ εξυπηρετικες και σε βοηθουν πολυ.Απλως αν εχεις σκοπο να θηλασεις,πρεπει να τους το πεις,γιατι αλλιως θα του δωσουν μπιμπερο.Σου παρεχουν τις πρωτες πανες,μωρομαντηλα και ενα κουτι γαλα σκονη.Δεν θυμαμαι κατι αλλο.

Μ'ενα πονο ευχομαι!!!:D

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ειρηνη μου σερβιετες και εσωρουχα μιας χρησεως δεν δινουν ε;για το μωρο φανταζομαι τα δικα μου ρουχαλακια...

σε ευχαριστω πολυ!και εσυ να χαιρεσαι το παιδακι σου!

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ειρηνη μου σερβιετες και εσωρουχα μιας χρησεως δεν δινουν ε;για το μωρο φανταζομαι τα δικα μου ρουχαλακια...

σε ευχαριστω πολυ!και εσυ να χαιρεσαι το παιδακι σου!

Ναι,ρουχαλακια,πετσετουλες να εχεις μαζι.Στην αρχη δε με αφηναν να βαλω σερβιετα για να βλεπουν το αιμα.Δεν ειχαν παντως.Γενικα ειναι αρκετα καλα και οι τιμες λογικες.Μπορω να σου πω οτι θα ξαναπηγαινα.Που ειχες γεννησει το πρωτο?

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο το ειχα γεννησει στο ολυμπιο.αλλα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη απο τις μαιες και γι'αυτο ειπα να παω στο μαιευτηριο.αλλα χθες εμαθα οτι και η γυναικολογος μου διεκοψε την συνεργασια της με το ολυμπιο οποτε παλι στο μαιευτηριο καταληγουμε:lol:παντως και εκεινη μου ειπε οτι ειναι καλυτερα εκει

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιωτα καλημερα και με το καλο!

 

Η αδερφη μου γεννησε τον Μαιο εκει. (εγω ειχα γεννησει τον απριλιο στο ολυμπιο)

 

γενικα πρεπει να παρεις τα παντα μαζι σου. Οπως ειπε και η ειρηνη, αν θηλασεις πρεπει να το πεις (αλλα αυτο ισχυει παντου, γιατι πλεον η σκονη θεωρειται το δεδομενο). Αν δεν εχεις σκοπο να θηλασεις θα πρεπει να παρεις μαζι σου μπιμπερο. Δινουν μια λιστα με τα πραγματα που πρεπει να παρεις μαζι σου , οποτε καλο θα ηταν να περασεις μια βολτα απο κει να τη παρεις.

 

Εμενα αυτο που δε μου αρεσε εκει ειναι οτι αποστειρωνουν τα μπουκαλια με χημικα και οχι με ατμους. Τωρα, τα υπολοιπα, ενταξει...ειναι καπως δευτερευοντα...

 

Επισης, ευτυχως που στην αδερφη μου εσπασαν τα νερα στις 6 το πρωι και προλαβε κρεβατι, γιατι αργοτερα, οσο περιμεναμε να γεννησει, ειχαν ερθει κι αλλες κοπελες με σπασμενα νερα και τις ειχαν στο σαλονακι μαζι με ολους τους συγγενεις γιατι δεν ειχαν κρεβατι. Αυτο δε μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ραννια ευχαριστω πολυ!και εσυ να χαιρεσαι το παιδακι σου!

εχεις δικιο θα πρεπει να περασω απο εκει οταν ερθω παλι πατρα!φιαχνω βαλιτσα τωρα και καταλαβαινεις δεν ξερω τι να πρωτοβαλω μεσα!:lol:

το μωρακι της η αδελφη σου το ειχε μαζι της στο δωματιο;

λες να την παθω και εγω πασχαλιατικα και να μην υπαρχει κρεββατι;;;;:lol::lol::lol:πλακα θα εχει!!!!!αν ακουσεις μια τρελλη να φωναζει εκεινες τις ημερες να ξερεις οτι θα ειμαι εγω!!!!!!!!!!:lol::lol::lol:

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι...το μωρο το ειχε μαζι.

 

κρεβατια υπηρχαν για μετα τη γεννα. Αιθουσα οδυνων δεν υπηρχε :? Νομιζω ειναι μονο 4. Τουλαχιστον 4 ειδα εγω που ημουν με την αδερφη μου μεχρι να την πανε στο χειρουργειο. Καλα, μη σε αγχωνει αυτο τωρα....το τελευταιο ειναι. Απλα εμενα δε μου αρεσε γιατι μου θυμησε λιγο τα ραντζα στα δημοσια νοσοκομεια.

 

Ποια γιατρο εχεις ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

την ευα μαυρομματη.εσυ;η αδελφη σου;

Κι εμενα η Ευα με ξεγεννησε.:-)Διεκοψε συνεργασια με το Ολυμπιο?Πως κι ετσι?Δε με πειραζει βεβαια γιατι και παλι στο ΙΜΠ θα πηγαινα.

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω γιατι διεκοψε την συνεργασια της.μου το ανακοινωσε πριν λιγες μερες στην τακτικη μου επισκεψη.οποτε τωρα και εγω στο ΙΜΠ!

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η Μαχά είναι πολύ καλή και δεν κάνει καισαρικές....με τίποτα:cool:

 

Η Μαυρομάτη διέκοψε με Ολύμπιο?...μια φίλη μου και πελάτισσά της έχει κανονίσει το καλοκαιράκι να γεννήσει εκεί με αυτήν γιατρό:cool:...αν το μάθει θα στεναχωρηθεί....

 

Πάντως και εγώ έχω δει τα μωράκια στα δωμάτια των μαμάδων σε αυτήν την κλινική οπότε μην σε απασχολεί αυτό:D

Link to comment
Share on other sites

mantinop τι να σου πω;ετσι μου ειπε την εβδομαδα που περασε.τωρα για πιο σιγουρα οταν ξαναπαει η φιλη σου ας το συζητησει μαζι της.

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η Μαχά είναι πολύ καλή και δεν κάνει καισαρικές....με τίποτα:cool:

 

 

καλα, αυτο το με "τιποτα" δεν ειναι παντα καλο :cool:

Οπως επισης με τιποτα δε κανει επισκληριδιο...που να την απειλεις οτι θα της σκασεις μπουνια στα μουτρα :p8-)

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κυρίες μου, θα ήθελα να μπω κι εγω στη συζήτηση

Είμαι στις μέρες μου και σκοπεύω να γεννήσω στο ΙΜΠ.

Απο τις μανούλες που ήδη έχουν χρησιμοποιήσει τις υπηρεσίες του θα ήθελα να μάθω αν είναι συμπαθητική η παραμονή σε τρίκλινο δωματιο και αν υπήρχαν κρυμμένα κόστη στο τελικό τιμολογιο.

Όχι, ότι έχω και τρελές επιλογές για τα παραπάνω αλλά θέλω να είμαι σχετικά προετοιμασμένη.

 

Ευχαριστώ

.png
Link to comment
Share on other sites

Γέννησα τον ρπώτο μου γιο στο ΙΜΠ το 2007. Δεν είχα παράπονο. Το μόνο πρόβλημα ήταν ο υπερβολικός θόρυβος το βράδυ από την κάθετη οδό-κυρίως από κάποιους που γύριζαν από διασκεδαση. Δεν ξέρω να σου πω για τρίκλινο. Κρυφές χρεώσεις δε θυμάμαι να είχε. Στο δεύτερο γιο μου πήγα στο Ολύμπιον γιατί έπαψε να συνεργαζεται με το ΙΜΠ η γυναικολόγος μου.Δεν μπορώ να πω οτι είδα μεγάλη διαφορά.Λεπτομερεις όπως τα ηλεκτρικά κρεβάτια και κάποιες επιπλέον εξετάσεις για το μωρό που είναι όμως προαιρετικές. Η ώρα η καλή σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Να μεταφερω κι εγω την προσφατη εμπειρία μου μηπως φανει χρησιμη στις επόμενες μανούλες του forum.

Σε γενικες γραμμες η κλινικη παρεχει ικανοποιητικες υπηρεσιες με εμπειρο και προθυμο προσωπικο και λογικες τιμες.

Ο γιατρος σου κανει ολη τη διαφορα για τον τοκετο.Κι εγω γεννησα με την Εύα Μαυρομμάτη κι είμαι άλλη μια φανατική πελάτισσα μιας γιατρού που παρόλο που έχει πάρα (μα πάρα) πολυ μεγάλη πελατεία, προλαβαίνει να νοιαζετεται για όλες μας.

ΠΡΟΣΟΧΗ στον-στην αναισθησιολόγο σε περίπτωση επισκληριδίου...

Ο χωρος ειναι παλιος και θα μπορούσε να ανακαινιστεί.

Το τρικλινο που φιλοξενηθηκα ήταν πολυ μικρο για 3 μανούλες με τα μωρακια τους, η τουαλετα στενοχωρη και το επισκεπτηριο τοσο χαλαρο που δεν υπηρχε ησυχια ουτε μερα ουτε νυχτα καθως μικροι και μεγαλοι μπαινοβγαιναν στο δωματιο.

 

Με το καλο να φέρετε όλες στον κόσμο τα μωρακια σας

.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες, χρειαζομαι τη βοήθεια σας όσον αφορά την ιδιωτική κλινική και την επισκληρίδιο. εχω αποφασίσει να γεννήσω φυσιολογικά με επισκληρίδιο (εφοσον γινεται)και η γιατρίνα μου συνεργάζεται με την κλινική και το ολύμπιον. μου είπε όμως ότι δεν εμπιστεύεται την κλινική για επισκληρίδιο αλλά μονο το ολύμπιο. έχει καμια κοπέλα εμπειρία να μοιραστεί όσον αφορά αυτό το θέμα? θα ήθελα να αποφύγω τα 500 ? διαφορά που έχουν. σας παρακαλω αν δεν θελετε να το πειτε δημοσίως περιμένω πμ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!εγω μεχρι την κυριακη το πολυ θα εχω γεννησει!εαν κανεις λιγη υπομονη θα σου πω σε λιγες μερες την εμπειρια μου!:wink:θα προσπαθησω ομως να μην κανω επισκληριδιο!ελπιζω αυτην την φορα να τα καταφερω!:Dεαν εχεις αμφιβολια για το θεμα του αναισθησιολογου συζητησε το με την γιατρο σου.ειμαι σιγουρη πως θα σου πει ποιος ειναι ο καλυτερος.

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας, υπάρχει κάποια κοπέλα να μοιραστεί την εμπειρία της καποια κοπέλα που να έχει γεννήσει φυσιολογικά με επισκληρίδιο?

 

Εγώ γέννησα με επισκληρίδιο αλλά έκανα καισαρική. Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι ο αναισθησιολόγος ήταν φοβερός καθώς με πείραξε η νάρκωση και έκανα εμετούς (έχω ευαισθησία) καθ' όλη την διάρκεια του τοκετού παρολαυτά αυτός μου κράταγε το λεκανάκι και μου έλεγε αστεία για να ξεχαστώ. Επίσης η επισκληρίδιος μετά το πέρας της επίδρασης της δεν μου προκάλεσε ενοχλήσεις όπως πόνους στην μέση.Ελπίζω να βοήθησα. Σου εύχομαι έναν έυκολο τοκετό και ένα υγιές μωρό.

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...