Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσφατη εμπειρια στο ελενα


melina-vasia

Recommended Posts

Καλησπερα νυν και μελλουσες μανουλες. Θα ηθελα να θεσω το εξης ερωτημα: εχει καποια κοπελα προσφατη εμπειρια απο το ελενα πασης φυσεως; (Γεννα, επισκεπτρια κλπ) ακουσα πολυ ασχημα πραγματα για τον τελευταιο μηνα , δλδ ραντζα , αναμονη, ελλειψη υλικων , οτι παει για κλεισιμο και αγχωθηκα διοτι γενναω το μαρτιο με το καλο ειμαι ευχαριστημενη απο το γιατρο μου και μεχρι στιγμης απο εξετασεις στο νοσοκομειο(πχ αυχενικη) και προβληματιστηκα. Καποια πληροφορηση εχετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εμένα θα με ενδιέφεραν τέτοιες πληροφορίες μιας και εγώ γεννάω τον Φεβρουάριο εκεί. Επίσης ευχαριστημένη από την μέχρι τώρα αντιμετώπιση, τόσο ο γιατρός όσο και το προσωπικό είναι πάντα ευδιάθετοι, ευγενικοί και πρόθυμοι.

Φίλη μου που γέννησε τον Ιούλιο 2014 , έχει τις καλύτερες εντυπώσεις (επέλεξε μονόκλινο λουξ, παίζει και αυτό τον ρόλο του). Υπήρχαν πάντα διαθέσιμες μαίες που βοηθούσαν πολύ, ήταν πολύ καθαρά και θα το επέλεγε και πάλι χωρίς δισταγμό. Εμείς σαν επισκέπτες δεν είδαμε κάτι αρνητικό.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα με ενδιέφεραν τέτοιες πληροφορίες μιας και εγώ γεννάω τον Φεβρουάριο εκεί. Επίσης ευχαριστημένη από την μέχρι τώρα αντιμετώπιση, τόσο ο γιατρός όσο και το προσωπικό είναι πάντα ευδιάθετοι, ευγενικοί και πρόθυμοι.

Φίλη μου που γέννησε τον Ιούλιο 2014 , έχει τις καλύτερες εντυπώσεις (επέλεξε μονόκλινο λουξ, παίζει και αυτό τον ρόλο του). Υπήρχαν πάντα διαθέσιμες μαίες που βοηθούσαν πολύ, ήταν πολύ καθαρά και θα το επέλεγε και πάλι χωρίς δισταγμό. Εμείς σαν επισκέπτες δεν είδαμε κάτι αρνητικό.

 

κι εγώ ακριβώς το ίδιο! μέχρι στιγμής είμαι ιδιαιτέρως ευχαριστημένη.εντάξει πρόσφατη του ιουλίου έχω μία γνωστή που γεννάει δεκέμβρη αλλά μέχρι τότε θα ήθελα και κάτι σε πιο πρόσφατο..:-P:-P με το καλό το μωράααακι σου

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ ακριβώς το ίδιο! μέχρι στιγμής είμαι ιδιαιτέρως ευχαριστημένη.εντάξει πρόσφατη του ιουλίου έχω μία γνωστή που γεννάει δεκέμβρη αλλά μέχρι τότε θα ήθελα και κάτι σε πιο πρόσφατο..:-P:-P με το καλό το μωράααακι σου

 

Σε ευχαριστώ, και εσύ με το καλό! Η αλήθεια είναι ότι πάντα ακούγεται τρομοκρατία για τα δημόσια, αλλά νομίζω ότι τέτοια σχόλια είναι είτε ηθελημένα, είτε αυτοί που τα λένε δεν έχουν οι ίδιοι άποψη. Μέχρι στιγμής ελάχιστες άσχημες εμπειρίες έχω ακούσει. Πάντως τα τελευταία 3 χρόνια έχουν γεννήσει κατά διαστήματα και φίλες μου και συγγενείς μου και όλες είπαν το ίδιο, ότι και στο επόμενο τους εκεί θα πάνε. Ξαναλέω βέβαια ότι όλες είχαν επιλέξει μονόκλινο ή λουξ, δε χρειάστηκε να μοιραστούν με άλλες κοπέλες το δωμάτιο και είχαν πάντα μαζί τους συνοδό που κοιμόταν μαζί τους.

Υποθέτω ότι οι πιο πρόσφατες κοπέλες που γέννησαν εκεί θα έχουν τόσο τρέξιμο που μάλλον δε θα μπαίνουν για να γράψουν. Ρώτα όμως και στο Parentscafe που είναι μαζεμένες οι μανούλες ανά μήνα, ίσως εκεί βρεις περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

γεννησα στο ελενα με καισαρικη στις 8 ιουλιου φετος και εμεινα πολυ πολυ ευχαριστημενη (δεδομενου οτι εχω εμπειρια και απο προηγουμενη μου γεννα σε ιδιωτικο μαιευτηριο το ελενα το προτιμω για πολλους λογους)

Εμεινα σε μονοκλινο λουξ δωματιο, παντα υπηρχε διαθεσιμο προσωπικο που ερχοταν μεσα σε δυο λεπτα οταν χρειαζοταν. Δεν ειδα ουτε ελλειψεις (σε γενικες γραμμες γιατι πχ κατι μου ειπαν οταν ηθελα παυσιπονο οτι ειχαν ελλειψη σε παυσιπονο υποθετο αλλα ειχαν αντιστοιχο χαπι και ενεση). Και βεβαια ηταν μια χαρα και η καθαριοτητα και το προσωπικο ευγενικο και υπομονετικο.

Οσον αφορα τις επισκεψεις, εξαρταται. καποιες φορες εχει ταλαιπωρια ειδικα αν καποια επισκεπτεται τον γιατρο της σε πρωινο ραντεβου (απογευματινα ραντεβου δεν εχει καθολου ταλαιπωρια αλλα πληρωνει επισκεχη απο 40 εως 70 ευρω εξαρταται το γιατρο). Καιε χει αναμονη για να κανεις β επιπεδου, ντοπλερ κτλ. Αλλα ολοι οι γιατροι ηταν μια χαρα ευγενικοι κι εξυπηρετικοι. Απλα δεν θα κρατησει ο υπερυχος πολυ ωρα και δε θα παρετε dvd και φωτο του μωρου! Ομως τα μηχανηματα μια χαρα συγχρονα ηταν .

Δε νομιζω οτι πρεπει ν ανησυχειτε ειδικα αν ειστε καλυμενες απο τον γιατρο σας, αν σας προσεχει ενας συγκεκριμμενος γιατρος δηλαδη κι οχι καθε φορα διαφορετικος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...

γεια σας.. γέννησα και εγώ στο Έλενα στις 15 Ιουλίου και έμεινα απίστευτα ευχαριστημένη.Το προσωπικό ευγενικότατο, το φαγητό ωραίο , ερχόντουσαν συνέχεια να καθαρίσουν. Εγώ επέλεξα μονόκλινο και όχι λουξ. Μια χαρά ήταν το δωμάτιο. όποια θελει κάποια συγκεκριμένη πληροφορία ας μου στείλει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες, νυν και μελλουσες....

Ειμαι καινουργια στο forum και θα ηθελα την βοηθεια σας σε κατι...

Διανυω τον 5ο μηνα της πρωτης μου εγκυμοσυνης και ηδη ειχα 2 γιατρους σε δημοσια νοσοκομεια που δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη, με αποτελεσμα να ξαναψαχνω 3η φορα για γιατρο και εχω αγχωθει αρκετα...

Η ερωτηση μου ειναι αν καποια απο σας εχει εμπειρια απο το νοσοκομειο "Ελενα" κι αν εχει να μου συστησει εναν ΚΑΛΟ γιατρο, επικοινωνιακο και διπλα στην εγκυο... και φυσικα με μια λογικη αμοιβη για τις εποχες.....

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...