Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πανεπιστημιακο νοσοκομειο Λαρισας


cristina.

Recommended Posts

καλημερα κ απο μενα....:P τον ιανουαριο εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη στο παν.νοσ. της λαρισας με τον κ. μεσσηνη η οποια πετυχε με την πρωτη!!!!!τωρα ειμαι στον 4 μηνα κ εχω παρει αποφαση να γεννησω εκει γιατι εμεινα πολυ ευχαριστημενη με το προσωπικο...εχει καποια κοπελα προσωπικη εμπειρια?????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


  • 10 months later...
  • 2 χρόνια μετά...

Καλημέρα σας. Ειμαι στον 4ο μήνα και σκεφτομαι πολύ σοβαρα να γεννήσω στο Πανεπιστημιακο Νοσοκομείο Λάρισας. Ο γιατρός μου γεννάει στο Ιασω αλλά τα λεφτά είναι πολλά... Θα ήθελα να μάθω πρόσφατες εμπειρίες απο όσες έχουν γεννήσει στο νοσοκομείο, γιατρούς, επισκεψεις και κόστος, αν ήσασταν ευχαριστημένες γενικά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου! Καταρχας, σου ευχομαι καλη εγκυμοσυνη και να πανε ολα καλα.

Γεννησα στο πανεπιστημιακο τον περασμενο Φλεβαρη. Σου το συστηνω ανεπιφυλακτα, αλλα εχοντας τον δικο σου γιατρο...Αν πας απλα να γεννησεις, μπορει να συναντησεις απροοπτα... Οι γιατροι γενικα απ' οσο ξερω κι απ' οσο ειδα, ειναι κορυφαιοι, με την εννοια οτι εχουν εμπειρια και δεν ρισκαρουν- σημαντικο για μενα. Εγω πηγαινα στα απογευματινα, ας μη σου πω σε ποιον μη θεωρηθει διαφημιση. Ειχα αλλο γιατρο πριν, ο οποιος δεν ηταν ενταξει και στο πανεπιστημιακο κατεληξα τον τελευταιο μηνα...3-4 επισκεψεις εκανα σε αυτον, πολυ καλος ομως, ακριβης, σωστος, πολυ καλο χερι (θα σου χρειαστει το "ελαφρυ χερι"), αν και ψυχρος τυπος. Η επισκεψη ηταν 50? νομιζω, συν 500 τα του γιατρου - μαυρα. Μου προτεινε βεβαια να παω χωρις να πληρωσω κανεναν, αλλα θα με ξεγεννουσε οποιος τυχαινε, και δεν ηθελα να ειμαι ετσι χωρις προγραμματισμο.

Γενικα, απ' οτι καταλαβα, οι "φτασμενοι" γιατροι παιρνουν τα λεφτα και ξεγεννανε τα φακελακια κι εχουν 2-3 νεους, που βγαζουν την υπολοιπη δουλεια....Εκ των οποιων νεων τον ενα τον γνωριζα απο μια φιλη μου, εκπληκτικος, (πιστευω πως σε λιγα χρονια θα γινει κι αυτος φακελακιας).

Το νοσηλευτικο προσωπικο εξαιρετικο, βγαζουν ολη τη λαντζα. Καθε πρωι μας μαζευαν και μας μαθαιναν κατι- πως να πλενεις το μωρο κτλ. Ειχε και μαζεμα για θηλασμο, για οποια μαμα ηθελε κ μπορουσες να απευθυνθεις ειδικα σε καποια μαια κ σε βοηθουσαν (οι περισσοτερες). Εμμ, τι αλλο? Α, για τα προωρα ειχε ειδικη φροντιδα και extra συμβουλευτικη για τις μαμαδες και το θηλασμο και νοσοκομειακα θηλαστρα.

Στα αρνητικα μπορω να σου πω οτι ειναι μια πολυ πολυ βρωμικη κλινικη. Εχουν συνεργειο που δεν καθαριζει τπτ. Βρωμικες τουαλετες, σκονη, σκουπιδια στο πατωμα που δε μαζευονται, αναγκαστηκαμε και καθαρισαμε εμεις- η αδερφη μου. Μπορει να ετυχε στο δωματιο μου.

Τα δωματια ειναι των 4 και των 2. Εγω ημουν στο 4, κατι που δε μετανιωσα, το απολαυσα απιστευτα και με βοηθησε γιατι καναμε παρεα με τις μαμαδες, ανταλλασαμε εμπειριες και τετοια. Στα δωματια των 2 βαζουν ή καποιες πολυ κοντινες στους γιατρους ή τα στραβοξυλα, για να μην ενοχλουν πολυ κοσμο στα δωματια των 4.

Αν εχεις καμια αλλη απορια, ρωτα με

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xarouli μου σε ευχαριστώ πολύ! Νομίζω πως μιλάς για τον Γκ..., γιατι για αυτόν έχω ακούσει τα ίδια. Με βοηθάς πάρα πολύ! Ειμαι σε φάση που ενώ ειμαι πολύ ευχαριστημένη απο το γιατρό μου, πρεπει να του ανακοινώσω οτι θα παω στο νοσοκομείο και η αλήθεια είναι πως φοβάμαι λίγο μην το πάρει στραβά... αλλά και τι να κανω? το ΙΑΣΩ θέλει πολλά λεφτα!  Πρωινά ραντεβού στο νοσοκομείο γνωρίζεις αν κάνουν? Γιατί δεν εργάζομαι τωρα και θα μπορούσα να πηγαίνω και πρωί. Το μωράκι σου το έχεις συνέχεια στο δωμάτιο, έτσι δεν έιναι? Νομίζω πως αυτό είναι πολύ καλό και για τους δυο, δε θα ήθελα να μην το έχω και απλά να το φέρνουν για τάισμα. 

Link to comment
Share on other sites

Oxi, αλλα και ο γκ εχει πολυ καλο ονομα. Επειδη μιλουσα με τις λεχωνες, ειχα μαθει σχεδον για ολους. Γι' αυτον νομιζω μου ειπε μια λεχωνα οτι ειχε τιμη all inclusive! Δλδ πχ 800 για ολες τις επισκεψεις, ο,τι προκυψει και τη γεννα. Τι να πω...

Για το ΙΑΣΩ ειχα ακουσει, παλι στο νοσοκομειο (μα ολα τα ειχαμε πει τοτε) ασχημα πραγματα, δλδ παιρνουν τα λεφτα κι αν στραβωσει κατι το στελνουν πανεπιστημιακο. Ειχαν συμβει δυο περιστατικα τοτε στα κοντα...να μη σου πω λεπτομερειες, δεν εχει νοημα.

Τα μωρα ειναι απο την πρωτη στιγμη μαζι σου, ειναι ανεκτιμητο αληθεια. Αν και στην καισαρικη ειναι δυσκολο, γιατι ο πονος σε γονατιζει, το μωρο ειναι που σε κραταει. Ειναι λιγο βαρβαρες οι μαιες παντως, να ξερεις!!! Εννοω πως πχ το πρωι μας ξυπνουσαν για μπανιο των μωρων και δεν ηταν ελαστικες στην ωρα (εμεις θελαμε να κοιμηθουμε κι αλλο), αλλα ειχαν και δικιο γιατι επρεπε να βγει ολο το προγραμμα της μερας. Οταν ερχοταν η παιδιατρος για ελεγχο (δεν την εκτιμησα παντως) ωρυονταν να κανουμε γρηγορα!

Εχει και πρωινα, εννοειται, αλλα... στα πρωινα, τις 2 φορες που πηγα (εκτακτα, οταν θα γεννουσα) επικρατουσε το αδιαχωρητο (μιλαω για πολυ πληθος, λαικο προσκυνημα) και θελει πολλη πολλη υπομονη και μαλλον πολυ μακροπροθεσμο προγραμματισμο.

Δεν ξερω...ισως επειδη ολα πηγαν καλα, ισως επειδη αυτο το συλλογικο ταιριαζει στο χαρακτηρα μου, εγω περασα πολυ ωραια κι ας πονουσα.

Ρωτα με κι αλλα, μου αρεσει να τα θυμαμαι!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παααρα πολύ, με βοηθάς αφάνταστα! Αλήθεια! Με βλεπω για το Πανεπιστημιακό λοιπόν... Απλά πρέπει να βρω γιατρό τωρα για να αλλάξω, και φυσικά να το πω στον δικό μου. Τα απογευματινά ραντεβού ήταν πιο νορμάλ? Εννοώ δεν περίμενες τόσο πολύ? Και ένα τελευταίο, Επισκληρίδιο ζητάς απο πριν? Γιατί διάβασα οτι δε σου κάνουν εύκολα, πρέπει να το έχεις συννενοηθεί με το γιατρό σου. 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, επισκληριδιο στα νοσοκομεια δεν κανουν οι αναισθησιολογοι στους φ τοκετους, γιατι ειναι παραπανω δουλεια γι' αυτους.

Δεν ξερω αν λεω καπως κυνικα, παντως στην τιμη που θα σου πει ο γιατρος- τα μαυρα- απ' οτι καταλαβα, συμπεριλαμβανεται και το κατιτις στον αναισθησιολογο για την επισκληριδιο. Οχι οτι μου ειπε κατι, αλλα ετσι καταλαβαμε με τον αντρα μου.

Εγω δεν προλαβα να κανω φυσιολογικο...Οσο ομως πονουσα...και επειδη απο ενα σημειο κ μετα πονουσα πολυ, του ζητουσα συνεχεια επισκληριδιο γιατι το ειχαμε συνεννοηθει.

Μου ειπε ομως- ετσι μου ειχαν πει και οι αλλοι γιατροι που περασαν- οτι με διαστολη ενα κ δυο, δε γινεται επισκληριδιος, περιμενουν 4 κ πανω. Δεν ξερω αν μου το ειπαν για να μη μου κανουν, αν πιστευε οτι θα καταληξω σε καισαρικη κ γιαυτο δε μου το εκανε ή αν το κανουν απο αντιληψη. Μου εκαναν παντως μεθη, ειναι μια σκετη χαζομαρα. Και πονας και εισαι και σαν μεθυσμενος. Ετσι νομιζω, λιγο με βοηθησε.

Παντως, να μη σε παρω στο λαιμο μου, αν ειναι να αποφασισεις μονο απο αυτα. Εμεις δεν υπηρχε περιπτωση να παμε κλινικη, δεν εχουμε τοσα λεφτα.

Η επιστημονικη υποστηριξη νομιζω ειναι καλυτερη, αλλα το περιβαλλον, ξερεις, δεν ειναι και ξενοδοχειο!

Τα απογευματινα, ναι, αναλογα και με το γιατρο ειναι μακραν καλυτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
On 22/11/2018 at 5:37 ΜΜ, liliap είπε:

εχω ακουσει για μια γυναικολογο ουρανια κουκουρα στο πανεπιστημιακο. εχει καμια σας προσωπικη εμπειρια να μου πει?

Είναι εξαιρετική γιατρός κ για δύσκολες περιπτώσεις. Από κοντά είναι γλυκειά κ σε κάνει να νιώθεις άνετα. Το αρνητικό είναι ότι επειδή έχει πολύ κόσμο δύσκολα σηκώνει το τηλ κ δυσκολεύεσαι να την βρεις. Στα πολύ θετικά είναι ότι δεν έχει ταρίφα για να σε ξεγεννησει.. Αν της δώσεις χρήματα θα τα δεχτεί, αν δεν δώσεις δεν λέει απολύτως τπτ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα κορίτσια..ειμαι καινούργια στο forum..ειμαι εγκυος 6.5 μηνων.το γεναρη πηγα πρωτη φορα στο πανεπιστημιακό κ επελεξα για γιατρό τον κ.Μαδεμτζη..ειναι πολυ ευγενικός άνθρωπος..δεν ηξερα κανεναν εκει ουτε ειχα ποιον να ρωτησω.απο μια κοπελα που είχε ραντεβού μαζι του μου ειπε ειναι πολυ καλος..θα ηθελα τη βοήθεια σας αν ξέρετε τι γίνεται σκει γενικά..αν επιτρέπεται συνοδός μεσα..τι πρεπει να κανω οταν έρθει η ωρα του τοκετού..τι πρέπει να δώσω.ειναι το πρωτο μου παιδάκι.τωρα σε λίγες μερες εχω το επόμενο ραντεβού.επισης θα ηθελα μα μαθω πως μπορω να κανω την τελευταία μεγάλη εξέταση μεσα στο Νοσοκομείο.εννοω για ραντεβού..ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2019 at 11:08 ΜΜ, Meniak83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..ειμαι καινούργια στο forum..ειμαι εγκυος 6.5 μηνων.το γεναρη πηγα πρωτη φορα στο πανεπιστημιακό κ επελεξα για γιατρό τον κ.Μαδεμτζη..ειναι πολυ ευγενικός άνθρωπος..δεν ηξερα κανεναν εκει ουτε ειχα ποιον να ρωτησω.απο μια κοπελα που είχε ραντεβού μαζι του μου ειπε ειναι πολυ καλος..θα ηθελα τη βοήθεια σας αν ξέρετε τι γίνεται σκει γενικά..αν επιτρέπεται συνοδός μεσα..τι πρεπει να κανω οταν έρθει η ωρα του τοκετού..τι πρέπει να δώσω.ειναι το πρωτο μου παιδάκι.τωρα σε λίγες μερες εχω το επόμενο ραντεβού.επισης θα ηθελα μα μαθω πως μπορω να κανω την τελευταία μεγάλη εξέταση μεσα στο Νοσοκομείο.εννοω για ραντεβού..ευχαριστώ..

Με το καλό να υποδεχτείς το νέο μέλος. Πρώτα απ' όλα θα πρέπει να πεις το γιατρό ότι θα ήθελες να σε ξεγεννησει κ να συζητήσετε τα περαιτέρω, αν θέλει χρήματα η όχι. Καλό θα είναι να πάρεις το τηλ του ώστε όταν σε πιάσουν οι πόνοι να τον ενημερώσεις για να πάει κ αυτός. Μέσα στη γέννα δυστυχώς δεν επιτρέπεται σύνοδος όπως κ σε όλα τα δημόσια νομίζω. Κ γενικά τις μέρες που θα είσαι εκεί δεν επιτρέπεται σύνοδος παρά μόνο την ώρα του επισκεπτηρίου. Τώρα για την διαδικασία τοκετού δεν γνωρίζω γιατί εγώ έκανα καισαρική. Πάντως θα πρέπει να έχεις μαζί σου όλες τις εξετάσεις κ κάνα 2 νυχτικά κ πάνες αλλά για αυτά όλα θα ενημερωθείς αργότερα από τον ίδιο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιλησα με το γιατρό..εχουμε πει να με ξεγεννησει ..ολα καλα..απλα για τα υπόλοιπα ντράπηκα να ρωτήσω.αλλα νομίζω θα μας πει οταν φτάσει ο καιρός.Σ ευχαριστώ πολύ ..να σαι καλά!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Meniak83 είπε:

Μιλησα με το γιατρό..εχουμε πει να με ξεγεννησει ..ολα καλα..απλα για τα υπόλοιπα ντράπηκα να ρωτήσω.αλλα νομίζω θα μας πει οταν φτάσει ο καιρός.Σ ευχαριστώ πολύ ..να σαι καλά!!

Σίγουρα θα σας δώσει οδηγίες. Κ δεν θυμάμαι σίγουρα αλλά ίσως ο συγκεκριμένος να μην ζητάει από μόνος του λεφτά. Πάντως για την μεγάλη εξέταση που θες να κάνεις ίσως πρέπει να πάρεις τηλ στα πρωινά εξωτερικά ιατρεία μήπως κλείνεις εκεί ραντεβού

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα σε ολους..θα ηθελα τη γνωμη σας..σε λιγες μερες γενναω.παω στο πανεπιστημιακό λαρισας..παω παντα σε γιατρο απογευματινά ραντεβού.το θεμα ειναι οτι δε θα με ξεγεννησει ο ιδιος γτ λεει ειναι δημόσιο..μεχρι τωρα πιστευα το αντίθετο..τελοσπαντων..μου ειπε οτι αν με πιασουν οι πονοι να παω στο νοσοκομείο κ όποιος εφημερεύει θα με ξεγεννησει..κ αν ειναι νυχτα να μην τον παρω καν τηλ θα ηθελα να μαθω αν ειναι καποια κοπελα που να γεννησε στο παν.νοσοκ.?θα πληρωσω για δωμάτιο;;αν πήγαινα στα πρωινα ραντεβού ή αν δεν πήγαινα καθολου στο νοσοκομείο κ με παρακολουθουσε γιατρος εξω κ πηαγινα εκει μονο να γεννησω κ σε όποιον τυχαινα (οπως θα συμβεί κ τωρα)δε θα με αναλάμβανε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει πρόσφατα γεννήσει καμία σας στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας... Μείνατε ευχαριστημένες και τι πόσο χρειάστηκε να πληρώσετε.. οι μήνες περνούν και πρέπει να προετοιμαστώ τόσο ψυχολογικά όσο και οικονομικά καταλαβαίνετε ..αν θέλετε απαντήστε μου σε προσωπικό μήνυμα .. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,είμαι νέα μανούλα και καινούργια στο φόρουμ.θα ήθελα να μάθω αν ξέρετε κανένα καλό γιατρό και πάνω από όλα ανθρώπο στο πανεπιστημιακο Λάρισας η Τρίκαλα.ειμαι 4 μηνών και δεν έχω ακόμα τον γιατρό μου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια, σκέφτομαι να ανοίξω καρτέλα στο πανεπιστημιακο της Λάρισας. Είστε ευχαριστημένες,  έχετε να μου προτείνετε κάποιο γυναικολόγο που συνεργάζεται με αυτο;

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2020 at 1:42 ΜΜ, Patatoufis είπε:

Καλημέρα,είμαι νέα μανούλα και καινούργια στο φόρουμ.θα ήθελα να μάθω αν ξέρετε κανένα καλό γιατρό και πάνω από όλα ανθρώπο στο πανεπιστημιακο Λάρισας η Τρίκαλα.ειμαι 4 μηνών και δεν έχω ακόμα τον γιατρό μου

 

On 31/1/2021 at 3:51 ΠΜ, katerinagr18 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, σκέφτομαι να ανοίξω καρτέλα στο πανεπιστημιακο της Λάρισας. Είστε ευχαριστημένες,  έχετε να μου προτείνετε κάποιο γυναικολόγο που συνεργάζεται με αυτο;

2 γιατροί που ξέρω ότι έχουν ιατρείο έξω κ είναι κ στο πανεπιστημιακό είναι ο Αντώνης Γκαρας και ο Κωνσταντίνος Νταφοπουλος. Κ οι 2 είναι καλοί σαν μαιευτηρες. Οι υπόλοιποι δεν ξέρω αν έχουν κάπου αλλού ιατρείο εκτός νοσοκομείου. Μπορείτε να πηγαίνετε στα ιατρεία τους κ στο νοσοκομείο να πάτε μόνο όταν είναι να γεννησετε

On 30/11/2020 at 10:47 ΠΜ, PonyLittle είπε:

Κορίτσια γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει πρόσφατα γεννήσει καμία σας στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας... Μείνατε ευχαριστημένες και τι πόσο χρειάστηκε να πληρώσετε.. οι μήνες περνούν και πρέπει να προετοιμαστώ τόσο ψυχολογικά όσο και οικονομικά καταλαβαίνετε ..αν θέλετε απαντήστε μου σε προσωπικό μήνυμα .. ευχαριστώ

Εγώ είχα γεννήσει πριν ενάμιση χρόνο περίπου. Στο νοσοκομείο δεν πληρώνεις κάτι, το μόνο που πληρώνεις είναι αν θέλεις να γεννήσεις με συγκεκριμένο γιατρό. Σε κοιτάει κάθε μήνα ο συγκεκριμένος που πληρώνεις μηνιαία είτε σε απογευματινά ιατρεία είτε αν έχει ιατρείο εκτός νοσοκομείο κ θα σου πει κ ένα ποσό ότι παίρνει για τον τοκετό. Αν δεν θες να πληρώσεις τπτ κλείνεις κάθε μήνα ραντεβού στα πρωινά εξωτερικά ιατρεία, σε εξετάζουν οι ειδικευόμενοι κ όταν είναι να γεννήσεις πας εκεί κ ανάλογα με οποιος έχει εφημερία σε ξεγενναει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας είμαι και εγώ μέλλουσα μαμά και ψαχνομαι να δω που είναι καλύτερα να γεννήσω και από οικονομικής άποψης αλλά και απο θέμα ασφάλειας, καθαριότητας και βοήθειας. Τα πεθερικά μου, μου λένε καλύτερα στο πανεπιστημιακό ο άντρας μου προτιμάει κλινική. Η γυναικολόγος μου δεν συνεργάζεται με το νοσοκομείο. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω υπάρχει κάποια που γέννησε πρόσφατα στο πανεπιστημιακό και τι εμπειρία είχε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2021 at 7:16 ΜΜ, Elenikourh είπε:

Καλησπέρα σας είμαι και εγώ μέλλουσα μαμά και ψαχνομαι να δω που είναι καλύτερα να γεννήσω και από οικονομικής άποψης αλλά και απο θέμα ασφάλειας, καθαριότητας και βοήθειας. Τα πεθερικά μου, μου λένε καλύτερα στο πανεπιστημιακό ο άντρας μου προτιμάει κλινική. Η γυναικολόγος μου δεν συνεργάζεται με το νοσοκομείο. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω υπάρχει κάποια που γέννησε πρόσφατα στο πανεπιστημιακό και τι εμπειρία είχε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Με το καλό το μωράκι σου... Εγώ πριν 2 χρόνια σχεδόν γέννησα. Στο πρώτο παιδάκι μου ήταν να γεννησω σε κλινική αλλά λόγω προβλημάτων στην εγκυμοσύνη αποφάσισα να γεννήσω στο πανεπιστημιακό κ καθόλου δεν το μετάνιωσα. Κ στο δεύτερο μετά εκεί πήγα. Χαίρομαι που τλκ δεν γέννησα σε κλινική γιατί θεωρώ ότι θα έδινα αρκετά λεφτά κ στην ουσία είναι 4 μέρες. Στην κλινική μπορεί να έχει πιο γκουρμέ φαγητά κ να επιτρέπουν σύνοδο (προ κορωνοιου βέβαια, τώρα δεν ξέρω τι ισχύει). Κάτι άλλο όμως δεν μπορώ να σκεφτώ. Στο νοσοκομείο αν γεννήσεις να ξέρεις ότι θα έχεις μαζί σου το μωρό. Αν κάνεις καισαρική την πρώτη μέρα σε βοηθάνε οι μαίες, πατάς το κουμπάκι κ έρχονται. Από την δεύτερη μέρα όμως που σηκώνεσαι τα κάνεις όλα. Αν βέβαια δεν θηλάζεις κ θες να κοιμηθείς πχ το βράδυ τους λες κ μπορεί να ταισουν αυτές το μωρό. Βοηθάνε αρκετά μπορώ να πω. Από καθαριότητα είναι οκ. Φαντάζομαι σε κλινική θα είναι ακόμα καλύτερα αλλά δεν υπάρχει κάποιο θέμα κ στο νοσοκομείο. Από θέμα ασφάλειας δεν μου έτυχε ποτέ κάποια κλοπή ή να ακούσω κάτι. Συνήθως όμως επειδή δεν εισαι μόνη στο δωμάτιο αν τυχόν πρέπει να βγεις θα προσέχει η διπλανή σου. Σύνοδος εννοείται δεν επιτρέπεται κανένα βράδυ. Μόνο στα επισκεπτήρια που κ αυτά λόγω κορωνοιου δεν θα γίνονται

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2021 at 11:44 ΜΜ, mama16 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου... Εγώ πριν 2 χρόνια σχεδόν γέννησα. Στο πρώτο παιδάκι μου ήταν να γεννησω σε κλινική αλλά λόγω προβλημάτων στην εγκυμοσύνη αποφάσισα να γεννήσω στο πανεπιστημιακό κ καθόλου δεν το μετάνιωσα. Κ στο δεύτερο μετά εκεί πήγα. Χαίρομαι που τλκ δεν γέννησα σε κλινική γιατί θεωρώ ότι θα έδινα αρκετά λεφτά κ στην ουσία είναι 4 μέρες. Στην κλινική μπορεί να έχει πιο γκουρμέ φαγητά κ να επιτρέπουν σύνοδο (προ κορωνοιου βέβαια, τώρα δεν ξέρω τι ισχύει). Κάτι άλλο όμως δεν μπορώ να σκεφτώ. Στο νοσοκομείο αν γεννήσεις να ξέρεις ότι θα έχεις μαζί σου το μωρό. Αν κάνεις καισαρική την πρώτη μέρα σε βοηθάνε οι μαίες, πατάς το κουμπάκι κ έρχονται. Από την δεύτερη μέρα όμως που σηκώνεσαι τα κάνεις όλα. Αν βέβαια δεν θηλάζεις κ θες να κοιμηθείς πχ το βράδυ τους λες κ μπορεί να ταισουν αυτές το μωρό. Βοηθάνε αρκετά μπορώ να πω. Από καθαριότητα είναι οκ. Φαντάζομαι σε κλινική θα είναι ακόμα καλύτερα αλλά δεν υπάρχει κάποιο θέμα κ στο νοσοκομείο. Από θέμα ασφάλειας δεν μου έτυχε ποτέ κάποια κλοπή ή να ακούσω κάτι. Συνήθως όμως επειδή δεν εισαι μόνη στο δωμάτιο αν τυχόν πρέπει να βγεις θα προσέχει η διπλανή σου. Σύνοδος εννοείται δεν επιτρέπεται κανένα βράδυ. Μόνο στα επισκεπτήρια που κ αυτά λόγω κορωνοιου δεν θα γίνονται

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας! Μάλιστα οπότε η γενική εικόνα απ'οτι καταλαβαίνω  είναι καλή απλά θα πρέπει να βρω άλλο γιατρό γιατί η δικιά μου δεν συνεργάζεται με το νοσοκομείο. Το γεγονός βέβαια ότι θα είμαι μόνη μου τις περισσότερες ώρες με τρομάζει λίγο, αλλά εντάξει λίγες μέρες είναι θα περάσουν. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...