Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τιμές στο Μητέρα


Access

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 185
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα,είμαι στην 32 εβδομάδα και θα γεννησω με το καλό στο μητέρα. Γνωρίζει καμία αν υπάρχουν τετρακλινα με rooming in?επίσης θα ισχυει ο εοππυ μέχρι το Μάιο;από ότι έχω διαβάσει δεν χρεώνουν επίπλεον το rooming in?σωστά; Οι τιμές είναι ακόμα όπως αναφέρατε από κάτω; Πολλές ερωτήσεις!!thanksssss :D

New Mammy :D

 

26/5/12 Έσκασε μύτη ο Γιωργάκης!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,είμαι στην 32 εβδομάδα και θα γεννησω με το καλό στο μητέρα. Γνωρίζει καμία αν υπάρχουν τετρακλινα με rooming in?επίσης θα ισχυει ο εοππυ μέχρι το Μάιο;από ότι έχω διαβάσει δεν χρεώνουν επίπλεον το rooming in?σωστά; Οι τιμές είναι ακόμα όπως αναφέρατε από κάτω; Πολλές ερωτήσεις!!thanksssss :D

 

Καλησπερα! Δεν ξερω αν υπαρχουν 4κλινα γενικως αλλα σιγουρα το rooming δεν εχει καμια διαφορα στη χρεωση. Επισης ξερω οτι αυτην τη στιγμη το 3κλινο με Εοππυ κοστιζει 1500 + 13%ΦΠΑ και για φυσιολογικο και για καισαρικη και περιλαμβανει οτι σου προσφερουν στο δωματιο( σερβιετες, κρεμες στηθους, αντισηπτικα, κτλ) εκτος απο τις εξτρα εξετασεις στο μωρο. Για τον εοππυ μεχρι το μαιο δεν ξερουν ακομα νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω roxanne για την απάντηση.εννοείς ότι πληρώνουμε 1500 ευρώ χωρίς να πάρουμε το επίδομα από το ΙΚΑ; Γιατί και καλά με τον εοππυ θα πληρωναμε τη διαφορα..

New Mammy :D

 

26/5/12 Έσκασε μύτη ο Γιωργάκης!!

Link to comment
Share on other sites

Μονόκλινο το 2010-> 5.000

Μονόκλινο το 2012-> 6.000

 

20% ακριβότερο.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια μόλις μίλησα με το λογιστήριο του μητέρα!

Τετρακλινο: 678

Τρικλινο: 983

Δικλινο:2000 όλες οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ και ισχύουν με σύμβαση εοππυ.επίσης οι εξετάσεις του μωρού στοιχίζουν: 305 ευρώ και είναι εξετάσεις ωτοακουστικες,οφθαλμολογικες, ισχύων και κληρονομικοτητας. Τώρα ακριβώς δεν ξέρω ποιες είναι.

Δηλαδή κορίτσια μια η άλλη είναι με τον εοππυ δεν κερδίζουμε τπτ μόνο την ταλαιπωρία για να περνάμε το επίδομα τοκετού.αυτά!αα και φυσικά δεν ξέρουν μέχρι ποτέ θα ισχύουν οι τιμές αυτές!

New Mammy :D

 

26/5/12 Έσκασε μύτη ο Γιωργάκης!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγώ γεννάω στο μητέρα τον οκτώβριο και ο γιατρός μου είπε ότι με το ικα σε τρίκλινο θα μου πάει περίπου 500-700. και εκείνος παίρνει με τη μαία 2500. μου φνήκαν πολύ λίγα για το δωμάτιο. τι να πω???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα κοριτσια!

να κανω μια ερωτηση?ισχυει ακομα πως ο γιατρος παιρνει οσα το μαιευτηριο?δηλαδη αν παω σε μονοκλινο και δωσω 5000 τοσα θελει?:shock:και αν παω σε τρικλινο και δωσω 2000 θα ζητησει 2000?το βλεπω το πλεον παραλογο πραγμα αλλα ξερω πως καποτε ισχυε..εχετε ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
καλημερα κοριτσια!

να κανω μια ερωτηση?ισχυει ακομα πως ο γιατρος παιρνει οσα το μαιευτηριο?δηλαδη αν παω σε μονοκλινο και δωσω 5000 τοσα θελει?:shock:και αν παω σε τρικλινο και δωσω 2000 θα ζητησει 2000?το βλεπω το πλεον παραλογο πραγμα αλλα ξερω πως καποτε ισχυε..εχετε ιδεα?

 

Καλημερα! Δυστυχως ναι, ισχυει, για τους περισσοτερους γιατρους.Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πριν 4 χρονια ειχα γιατρο που ειχε στανταρ αμοιβη ανεξαρτητως δωματιου αλλα ετσι κι αλλιως ηταν υψηλη..(3000) Πριν 3 μηνες που γεννησα στο Μητερα με αλλο γιατρο η αμοιβη αλλαζε αναλογα με το δωματιο, περιπου οσο πληρωνεις το μονοκλινο πληρωνεις κατα προσεγγιση και το γιατρο!Παραλογο? Εννοειται! Εμεις τελικα πηραμε μονοκλινο,γιατι ηθελε ο αντρας μου να ειναι μερα νυχτα εκει και φυσικα ειχαμε και rooming in με ασφαλεια και ησυχια..Για να εισαι σιγουρη γιατι τις τιμες κανε ενα τηλ στο λογιστηριο, ξανατσεκαρε το οταν μπεις και στο μηνα σου μη τυχον και τα αλλαξουν και ρωτα και το γιατρο σου.Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες για μονοκλινο ευχαριστως να σου πω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημερα! Δυστυχως ναι, ισχυει, για τους περισσοτερους γιατρους.Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πριν 4 χρονια ειχα γιατρο που ειχε στανταρ αμοιβη ανεξαρτητως δωματιου αλλα ετσι κι αλλιως ηταν υψηλη..(3000) Πριν 3 μηνες που γεννησα στο Μητερα με αλλο γιατρο η αμοιβη αλλαζε αναλογα με το δωματιο, περιπου οσο πληρωνεις το μονοκλινο πληρωνεις κατα προσεγγιση και το γιατρο!Παραλογο? Εννοειται! Εμεις τελικα πηραμε μονοκλινο,γιατι ηθελε ο αντρας μου να ειναι μερα νυχτα εκει και φυσικα ειχαμε και rooming in με ασφαλεια και ησυχια..Για να εισαι σιγουρη γιατι τις τιμες κανε ενα τηλ στο λογιστηριο, ξανατσεκαρε το οταν μπεις και στο μηνα σου μη τυχον και τα αλλαξουν και ρωτα και το γιατρο σου.Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες για μονοκλινο ευχαριστως να σου πω.

Εμενα ο δικος μου ζητησε το ιδιο ποσο για οποιο δωματιο και αν παω. Αρα μα;λλον ειναι θεμα γιατρου και οχι νοσοκομειου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...