Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πάργα - Σύβοτα Θεσπρωτίας


Afroditi D

Recommended Posts

Ειχαμε μεινει στο συγκεκριμενο πριν 3 χρόνια!

Εχει και θετικα (τα περισσοτερα) και αρνητικα

Το αρνητικο ειναι οτι δεν ειναι τοσο καινουργιο οσο φαινεται στις φωτογραφιες!

ελπιζω στο μεταξυ να εχουν κανει καποια ανακαινηση!

Τελοσπαντων δεν θα το παντρευτεις κιολας. Επισης το βρηκα λίγο ακριβο αναλογα με τους καιρους που διανυουμε. Ετσι ηταν και περισυ και προπερσυ που ξαναρωτησαμε δεν εριχναν με τιποτα τις τιμες!!!!!! Επισης κανε προβλεψη για κουνουπια. Αλοιφες κλπ για τα παιδια εχουν μεν μηχανακια αλλα κανε και εσυ το κουμαντο σου.

Τα θετικα ειναι οτι ειναι σε πολυ κοντινη αποσταση απο ολα!

Πλατεια-πεζοδρομος-λιμανι-Σ/Μ-φουρνος! απο οοοοοοολα!

Εκτος απο το μπανιο δεν θα χρειαστειτε για πουθενα αλλου αυτοκινητο!

Ειναι πολυ βολικο που ειναι διχωρο το διαμερισμα!

Τελος το καλυτερο!

Εχει απιστευτη θεα! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!

Περναμε πρωινο στο μπαλκονι και ηρεμουσε το ματι σου!

Το βραδυ που γυρνουσαμε καθομασταν παλι στο μπαλκονι με μπυρες και παλι χαλαααααααααρωση!

 

Ειμαι σιγουρη οτι θα περασετε τελεια! Να πατε οπωσδηποτε την εκδρομη στους Παξους!

Εχει και νεροτσουληθρες!

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 166
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμεις για την χαλαρωση παμε, οποτε δεν πιστευω να εχουμε κανα προβλημα....Αν ειναι καθαρα τα δωματια και δεν εχουν τιποτα υγρασιες τοτε ολα καλα.....Για τα κουνουπια το εχω ακουσει....Τοσο χαλια δλδ ειναι τα πραγματα?

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες παντως...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις για την χαλαρωση παμε, οποτε δεν πιστευω να εχουμε κανα προβλημα....Αν ειναι καθαρα τα δωματια και δεν εχουν τιποτα υγρασιες τοτε ολα καλα.....Για τα κουνουπια το εχω ακουσει....Τοσο χαλια δλδ ειναι τα πραγματα?

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες παντως...

 

οταν πηγα ειχε κουνουπια αλλα δεν τσιμπουσανε!

Link to comment
Share on other sites

Κάντε και μια βόλτα στην Πάργα δεν είναι μακρυά. Καλύτερα να πάτε απογευματάκι και να καθησετε να φάτε σε κάποιο παραλιακό ταβερνάκι. Μπορείτε να κάνετε και μπάνιο, αλλά προσωπικά δεν τρελάθηκα από την παραλία.

 

Από παραλίες όχι πολύ κοντά στα Σύβοτα, θυμάμαι μου άρεσε το Καραβοστάσι, είναι μεγάλη και φαρδιά με καλή άμμο, αλλά είναι να μην τύχεις σε μέρα με πολύ αέρα, σηκώνει κύμα. Με καραβάκι μπορείτε να πάτε στην Πισίνα (όνομα και πράμα!!!). Οι υπόλοιπες πολύ κοντινές σχηματίζουν μικρούς κόλπους, είναι όμορφες, αλλά στενές και συνήθως με βοτσαλάκι. Πάντως είναι οργανωμένες κι οι περισσότερες έχουν ταβερνούλες, καφέ και ξανπλώστρες/ομπρέλες. Μου άρεσε περισσότερο η Αγία Παρασκευή. Είχα ακούσει πολλά για τη Μπέλα Βράκα, αλλά δεν ενθουσιάστηκα, δεν είναι για μπάνιο.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω στη βοηθεια σας ως τελευταιο σωσιβειο...

 

Εψαξα παντου, σχόλια και φορουμ αλλα δεν κατέληξα και λεω μηπως μπορειτε εσεις που καταλαβαίνετε απο οικογενεια.

 

Σε μια οικογενεια σαν τη δικια μας που τα 4 παιδια ειναι ηλικιες απο 5,5-10,τι προτεινετε; Να μεινουμε στα Συβοτα ή στην Παργα για το μηνα Αυγουστο, περιπου για 1 εβδομαδα; Μου αρεσει η γραφικοτητα στα μερη αλλα και να πηγαινουμε σε παραλιες χωρις να μας στοιχισει σε κοπο και χρονο.

 

Απο οτι εχω καταλαβει, στην Παργα μενεις μεσα ή τριγυρω και πας με τα ποδια στις γυρω θαλασσες; Και που ειναι καλυτερα, μέσα ή εξω απο την Παργα; Αποστασεις 500-700 μετρα, που εχουν καποια ξενοδοχεια απο τη θαλασσα και πιο κοντινες αποστασεις για το κεντρο της Παργας, ειναι αραγε καταλληλες για εμας αν πηγαινουμε με τα ποδια;

 

Στα Συβοτα, πηγαινεις με οικογενεια με τα ποδια; Που πρεπει να μεινεις για να πας σε καλες παραλιες; Μηπως θελει αυτοκινητο για τις παραλιες εκει γυρω και καταντα κουραστικο; Τελος σαν χωριο τα Συβοτα λενε κατι ή ειναι μονο για εξορμησεις;

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων για την υπομονη σας και για τυχον απαντησεις!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπιζω στη βοηθεια σας ως τελευταιο σωσιβειο...

 

Εψαξα παντου, σχόλια και φορουμ αλλα δεν κατέληξα και λεω μηπως μπορειτε εσεις που καταλαβαίνετε απο οικογενεια.

 

Σε μια οικογενεια σαν τη δικια μας που τα 4 παιδια ειναι ηλικιες απο 5,5-10,τι προτεινετε; Να μεινουμε στα Συβοτα ή στην Παργα για το μηνα Αυγουστο, περιπου για 1 εβδομαδα; Μου αρεσει η γραφικοτητα στα μερη αλλα και να πηγαινουμε σε παραλιες χωρις να μας στοιχισει σε κοπο και χρονο.

 

Απο οτι εχω καταλαβει, στην Παργα μενεις μεσα ή τριγυρω και πας με τα ποδια στις γυρω θαλασσες; Και που ειναι καλυτερα, μέσα ή εξω απο την Παργα; Αποστασεις 500-700 μετρα, που εχουν καποια ξενοδοχεια απο τη θαλασσα και πιο κοντινες αποστασεις για το κεντρο της Παργας, ειναι αραγε καταλληλες για εμας αν πηγαινουμε με τα ποδια;

 

Στα Συβοτα, πηγαινεις με οικογενεια με τα ποδια; Που πρεπει να μεινεις για να πας σε καλες παραλιες; Μηπως θελει αυτοκινητο για τις παραλιες εκει γυρω και καταντα κουραστικο; Τελος σαν χωριο τα Συβοτα λενε κατι ή ειναι μονο για εξορμησεις;

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων για την υπομονη σας και για τυχον απαντησεις!

 

κοιτα στο edemstudios στα συβοτα.εγω πηγα κ ειναι μπροστα στη θαλασσα.αυτοκ θες μονο για την βολτα,3 λεπτα δρομος

Link to comment
Share on other sites

κοιτα στο edemstudios στα συβοτα.εγω πηγα κ ειναι μπροστα στη θαλασσα.αυτοκ θες μονο για την βολτα,3 λεπτα δρομος

 

Καταρχην, ευχαριστω για την απαντηση.

 

Αρα λες οτι τα Συβοτα ειναι πιο βολικα για εμας...

 

Εχω κοινωνικο τουρισμο και εχω καταληξει σε λιγα, αναμεσα στα οποια δεν ειναι αυτο που λες, δυστυχως. Οποτε, τα μισα καταλυματα που μιλησα με τους ιδιοκτητες ,ειναι Παργα και τα αλλα μισα Συβοτα και μαλιστα τουλαχιστον 500 μετρα απο θαλασσα (Συβοτα), που τα παρουσιαζουν ως 5 λεπτα περπατημα αλλα γίνεται αυτο;. Δεν εχω και πολλες επιλογες παντως.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην, ευχαριστω για την απαντηση.

 

Αρα λες οτι τα Συβοτα ειναι πιο βολικα για εμας...

 

Εχω κοινωνικο τουρισμο και εχω καταληξει σε λιγα, αναμεσα στα οποια δεν ειναι αυτο που λες, δυστυχως. Οποτε, τα μισα καταλυματα που μιλησα με τους ιδιοκτητες ,ειναι Παργα και τα αλλα μισα Συβοτα και μαλιστα τουλαχιστον 500 μετρα απο θαλασσα (Συβοτα), που τα παρουσιαζουν ως 5 λεπτα περπατημα αλλα γίνεται αυτο;. Δεν εχω και πολλες επιλογες παντως.

 

γενικα εχει ανηφορες για περπατημα εκτος αν ειναι σε σημειο καλο.δες το στο google earth. αυτο που λεω πρεπει να ειναι 40 το πολυ ,πηγε μια φιλη κ της το αφησε 40 .παρε να ρωτησεις.βεβαια ειναι ξεκουραστο μερος κ μικρο τα συβοτα δεν θα εχει ςαλλη ταλαιπωρια εκτος απο την παραλια

Link to comment
Share on other sites

γενικα εχει ανηφορες για περπατημα εκτος αν ειναι σε σημειο καλο.δες το στο google earth. αυτο που λεω πρεπει να ειναι 40 το πολυ ,πηγε μια φιλη κ της το αφησε 40 .παρε να ρωτησεις.βεβαια ειναι ξεκουραστο μερος κ μικρο τα συβοτα δεν θα εχει ςαλλη ταλαιπωρια εκτος απο την παραλια

 

Ευχαριστω και παλι! Θα το κοιταξω. Να εισαι καλα!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα Πάργα πάντως. Ειδικά αν κάποιο απο τα ξενοδοχεία του κοινωνικου τουρισμού ειναι στην περιοχή Βάλτος τότε ειναι πολύ κοντά η θάλασσα. Εμείς μέναμε Βάλτο και κατεβαίναμε τα σοκάκια με τα πόδια και μετά παίρναμε ταξί που ήταν στανταρ για όλους (3 ευρώ νομίζω). Είχαμε και αυτοκίνητο αλλά γλιτώναμε την ταλαιπωρία του παρκαρίσματος.

Άλλωστε η βολτα γίνεται μια φορά το βράδυ και όχι κάτω απο τον ήλιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω για την απαντηση! Τελικα εκλεισα για Παργα γιατι καναμε...οιογενειακη συνελευση και τα παιδακια ψηφισαν τσαρκες στην πολη και βολτα στην παραλια και οχι μονο παραλιες οπως τουλαχιστον κατανοησαμε για τα Συβοτα και προτιμουσε ο συζυγος.

 

Θα σας πω ομως εντυπωσεις οταν επιστρεψουμε, για να βρισκονται προς ενημερωση για οποιον θελει να προσανατολιστει.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Τελικα εκλεισα για Παργα γιατι καναμε...οιογενειακη συνελευση και τα παιδακια ψηφισαν τσαρκες στην πολη και βολτα στην παραλια και οχι μονο παραλιες οπως τουλαχιστον κατανοησαμε για τα Συβοτα και προτιμουσε ο συζυγος.

 

Θα σας πω ομως εντυπωσεις οταν επιστρεψουμε, για να βρισκονται προς ενημερωση για οποιον θελει να προσανατολιστει.

 

κ τα συβοτα εχουν ωραιο λιμανακι για βολτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Του χρονου Συβοτα, οντως μου αρεσαν και αυτα!Δεν προλαβαιναμε να τα τριγυρισουμε γιατι αναχωρουσαμε και ειχε περασει η ωρα, αλλα απο την πλατειουλα που τα ειδα, μου αρεσαν πολυ. Και αυτη η Μπελλα Βρακα, τι παραλια!!! Ωστοσο ειχε και πετρες κατω, σε μεγαλη επιφανεια, λειες βεβαια, αλλα σε αποζημιωνε η θερμοτητα της θαλασσας, η θεα και η ομορφια της.

 

Και τα σουβλακια και οι γυροι απο το ψητοπωλειο εκει στην πλατεια των Συβοτων στο λιμανι, θυμιζαν αλλες εποχες, οταν ηταν στη δοξα τους αυτα τα κρεατικα. Εξαιρετικα, χρονια ειχαμε να φαμε τετοιο σουβλακι και γυρο!

 

Θα γραψω καπως λεπτομερως οχι γιατι... εφαγα γλιστριδες ;) αλλα για να προστεθουν αυτα τα στοιχεια στην αναζητηση πληροφοριων για οποιον ψαχνει για την περιοχη Συβοτα-Παργα...

 

Λοιπον, η Παργα ειναι πανεμορφη, με πολυ ωραια παραλια στο Βαλτο, οχι κρυα θαλασσα, με βοτσλακι που δεν ποναει και χωρις καθολου φυκια, λιγο πιο κρυα απο Χαλκιδικη,τα παιδια αντεχαν οσο και στη Χαλκιδικη. Στο Κρυονερι μας ειπανε οτι οι ντοποιοι δεν εμπιστευονται την καθαροτητα των νερων οποτε μας συστησαν να την αποφυγουμε την παραλια εκεινη.

 

Ιδανικη για βολτα, με δρομακια οχι αχρωμα αλλα που θυμιζαν νησι, κυκλαδιτικο μου εφερνε. Αυτο το καστρο, ειναι τελειο, νομιζεις οτι θα δεις τους πολεμιστες! Μεναμε στην πολη στο Βαλτο απο τη μερια που κατεβαινες τις σκαλες για να πας στην παραλια, περνωντας απο τις ταβερνουλες. Μεναμε στον Αβδικο.

 

Και επειδη υπαρχει στον κοινωνικο τουρισμο αυτο το ονομα, να αναφερω οτι ειχε αξιοπρεπεστατα διαμερισματα και η τιμη πολυ οικονομικη. Το δικο μας ειχε 2 δωματια με το μπανιο του το καθε δωματιο, και μια κουζινα με τραπεζαρια. Συν την αυλη που ηταν ικανοποιητικα μεγαλη,με τραπεζι ανετο εξω, εμοιαζε με μια μεγαλουτσικη βεραντα. Ηταν ανετα τα δωματια, μεγαλη η κουζινα με το τραπεζι στην τραπεζαρια.

 

Πολυ κοντα στο δρομο για τη θαλασσα και στο Καστρο παραλληλα αλλα και στις ταβερνουλες.Με απολυτη ησυχια, καμια σχεση με την αλλη πλευρα, οπου εχει τα πιο πολλα καταστηματα.

Φυσικα το δρομακι για τη θαλασσα λιγο ζορικο με την ανηφορα του κυριως αλλα Παργα ειναι, ανηφοριες εχει. Και ο δρομος αυτος εχει μια θεα απο ψηλα που κοβει την ανασα. Αν θελησετε περισσοτερες λεπτομεριες για τον Αβδικο,για να μη σας κουρασω εδω με τις παρατηρησεις μου, ευχαριστως να απαντησω και σε πμ.

 

 

Η Παργα εχει οντως πολυ κουνουπι αλλα μηπως δεν εχει και στη Χαλκιδικη;

 

Θα ξαναπηγαινα Παργα ευχαριστως και πρωτα ο Θεος ευχομαι οσοι δεν πηγατε να πατε-και στα Συβοτα βεβαια, τα οποια μου φανηκαν τελικα και αυτα να εχουν παραδοσιακο χρωμα. Δε μετανιωσα για την επιλογη μας γιατι ειχαμε αναγκη και για βολτες με κοσμο και να ζησουμε κατι ιδιαιτερα παραδοσιακο, μαζι με καθαρη και ευκολη για τα παιδια θαλασσα.

 

Α! Και τι ανθρωποι οι ντοποιοι! Οχι οι μαγαζατορες που εκτος εξαιρεσεων με εκνευρισαν με την αγχωτικη και σχεδον εχθρικη προς τα παιδια συμπεριφορα τους αλλα οι κατοικοι, ευγενικοι, μας προσεγγιζαν με καθε ενδιαφερον και προθυμια. Στη Χαλκιδικη αυτο το εχουν λησμονησει, αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο.

 

Και του χρονου ολοι μας με υγεια!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Γεια σας . Σκεφτόμαστε φέτος να πάμε Σύβοτα και θα ήθελα προτάσεις για καταλύματα και τιμές . Κάτι οικονομικό , καθαρό και να είναι βολικό . Είμαστε 2 ενήλικες με 2 παιδάκια 10 χρονών . Επίσης θα ήθελα να μου πείτε ποιες παραλίες αξίζει να επισκεφτούμε και αν θα πρέπει να έχουμε ομπρέλες , ψάθες γιατί απ' ότι διάβασα δεν υπάρχουν παντού ξαπλώστρες και ομπρέλες . Ότι θα μπορούσαμε να επισκεφτούμε , όπως το νεκρομαντείο και ένα εθνικό πάρκο που έχει στον Άγιο Αθανάσιο και τι απόσταση χιλιομετρικά -χρονικά έχουν από Σύβοτα . Κάθε πληροφορία σας είναι πολύτιμη ....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...
On 4/3/2010 at 9:43 ΠΜ, Morchelina είπε:

Κάτω από το χωριό Πέρδικα Θεσπρωτίας που είναι ανάμεσα Πάργα και Σύβοτα έχει δύο πολύ ωραίες παραλίες: τον Αρίλα πολύ ρηχό και αμμουδερό ιδανικό για παιδιά με πολύ πράσινο από πίσω, δωμάτια και κανά δυο μαγαζιά http://www.perdikagr.gr/img/arilla/arilla6.JPG και δίπλα το Καραβοστάσι με τεράστια αμμουδιά, με βοτσαλάκι ψιλό, κρύσταλο νερό αλλά λίγο πιο βαθύ και πολύ ήσυχη από κόσμο. Πίσω από την παραλία έχει δωμάτια αλλά δεν νομίζω τίποτα άλλο από κανά δυο μαγαζιά http://www.perdikagr.gr/img/karavostasi/kar12.JPG. Το χωριό Πέρδικα που είναι από πάνω έχει δωμάτια, φαγητό, κλπ αλλά πρέπει να ανεβοκατεβαίνεις.

 

Εμείς μέναμε προς Σύβοτα στην Αγία Παρασκευή, πολύ ωραία να την βλέπεις από πάνω αλλά η θάλασσα μέσα είχε πέτρες, φύκια, κλπ και πολύ κόσμο. Επίσης προς Σύβοτα κάναμε μπάνιο στη Μεγάλη Άμμο, παρόμοια κατάσταση στη θάλασσα, μικρή παραλία και έξω πολυκοσμία.

 

Τα Σύβοτα έχουν ωραία ατμόσφαιρα το βράδυ με τα ιστιοφόρα στο μώλο και πολύ καλές τιμές για φαγητό.

Χρονια μετα, δεν ξερω αν μπορει κανεις να με απαντησει. Εχει φυκια και πετρες στα Συβοτα; θα ηθελα να ξερω καθώς το θεωρω πολυ σημαντικο.

Και να σας δωσω πληροφορια αν ψαχνετε και εσεις οπως εγω. Πηγα στην Παργα πριν πεντε χρονια και μεναμε πανω απο ενα βραχο που κατεβαινες για μπανιο με σκαλες. Τα παιδια την ερωτευτηκαν την Παργα γι αυτο και θελουν να ξαναπαμε ενω εγω θελω Κερκυρα που μειναμε δυο νυχτες και την ερωτευτηκα ανοιξιατικα.

Τελος παντων! :)

Νησιωτικη ατμοσφαιρα και ομορφη πολυ με ανηφορες και κατηφορες. Βεβαια δεν ειναι ολοι οι δρομοι νησιωτικο στυλ, στην

Ηπειρο ειμαστε αλλωστε! ;)

 

Εχει αρκετα κρυα νερα αλλα ανεκτα και τα συνηθιζεις εκτος αν εχεις κρυουλιαρικα παιδια οπως ειχα εγω την μια μου κορη.

Ομως καθαρα νερα και ειχε αμμο αν θυμαμαι καλα. Παντως στην Παργα δεν ειχαμε προβλημα με φυκια και πετρες. 

Πηγαμε στην Μπελα Βρακα και οντως ηταν εικονα εξωτικη αλλα δε μου αρεσε ο κολπος της που εκει οντως ειχε φυκια και καραβακια αραγμενα πιυ εμενα προσωπικα με ενοχλουν στην απολαυση και το κολυμπι.

Τα Συβοτα τα ειχαμε βρει πολυ γραφικα με μια μικρη και συντομη βολτα που ειχαμε κανει εκεί γυρω στο λιμανι.

Γι αυτο σκεφτομαστε για Συβοτα τωρα. Βεβαια αναρωτιομουν αν θα ηταν καλο να μοιρασω τις μερες Παργα και Συβοτα αναμεσα.

Συβοτα θα θελαμε να ξεκουραστουμε και ιδανικό θα ήταν πλαι στο κυμα.

Ομως τελικα εχει φύκια και πέτρες που λετε; και τελος μπορείτε  να προτεινετε καταλληλο συμφωνα με το κριτηριο  καταλυμα; ακομη και σπιτακι ή διαμέρισμα. Οικονομικο φυσικα.

Είμαστε δυο συν τεσσερα παιδια Δημοτικό,  γυμνασιο και λυκειο.

Ευχαριστω.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εάν έχετε αυτοκίνητο να κυκλοφορείτε είναι πολύ κοντά οι περιοχές! Παραλίες απ' όλα τα σχέδια κ βαθιές κ ρηχές και πέτρες και άμμο.

Αγαπημένη μου προσωπικά είναι στο χωριό Πέρδικα η παραλία Αρίλλας. Είναι αμμουδιά και ρηχή(βαθαίνει αρκετά μέτρα πιο μέσα) ιδανική για παιχνίδια και παιδάκια!

Από Κέρκυρα κ Σύβοτα κ εγώ Κέρκυρα θα διάλεγα! 

Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2018 at 10:49 ΜΜ, Vasilo είπε:

Εάν έχετε αυτοκίνητο να κυκλοφορείτε είναι πολύ κοντά οι περιοχές! Παραλίες απ' όλα τα σχέδια κ βαθιές κ ρηχές και πέτρες και άμμο.

Αγαπημένη μου προσωπικά είναι στο χωριό Πέρδικα η παραλία Αρίλλας. Είναι αμμουδιά και ρηχή(βαθαίνει αρκετά μέτρα πιο μέσα) ιδανική για παιχνίδια και παιδάκια!

Από Κέρκυρα κ Σύβοτα κ εγώ Κέρκυρα θα διάλεγα! 

Ευχαριστώ πολυ!

Να ειστε καλα!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...