Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακοπές στην Χαλκιδική


Μάρω

Recommended Posts

Εμείς ανακαλύψαμε πέρσι έναν πολύ όμορφο οικισμό, το Τρίκορφο! Είναι κοντά στη Γερακινή. Η θάλασσα ιδανική για παιδιά, πολύ κοντά στο σπιτι που μέναμε. Ο οικισμός είχε κ πισίνα και παιδική χαρά για τα μικρά μας και το χάρηκαν πολύ! Σκεφτόμαστε να πάμε και φέτος εκεί, αφού είναι κοντά στη θεσσαλονίκη και εγώ θα είμαι σε προχωρημένη πλέον εγκυμοσύνη το καλοκαίρι, άρα δεν είμαστε για μεγάλα ταξίδια... μας βγήκε και αρκετα οικονομικά πέρσι! Εμείς είχαμε μείνει σε ένα απο αυτά τα bungalows: www.tricorfo.com Δεν ξέρω αν έχει και άλλο ξενοδοχείο το μέρος, εμείς πάντως μείναμε πολύ ικανοποιημένοι!

 

Καλημέρα,

 

Φαίνεται πολύ καλό και με πολύ καλές τιμές! Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πόση ώρα είναι η θάλασσα με τα πόδια;;; Αλλες πληροφορίες;;; Φαγητό, εξυπηρέτηση, καθαριότητα;;;; Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα,

 

Φαίνεται πολύ καλό και με πολύ καλές τιμές! Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πόση ώρα είναι η θάλασσα με τα πόδια;;; Αλλες πληροφορίες;;; Φαγητό, εξυπηρέτηση, καθαριότητα;;;; Ευχαριστώ!!

 

Η θάλασσα από εμάς ήταν το πολύ 5-6 λεπτά, με άμμο και πολύ ζεστή.

Για καθαριότητα θυμάμαι κανονίσαμε εμείς κάθε πότε θέλαμε να έρχεται η καθαρίστρια. Εννοείται ότι όταν σου παραδίδουν το σπιτάκι είναι πεντακάθαρο. Οι ιδιοκτήτες πολύ ευγενικοί κ εξυπηρετικοί πραγματικα, να φανταστείς χρειάστηκε καποια στιγμη να πάω στη νικητη, για ασχετο θέμα, και ζητησα να μου καλεσουν ταξι, γιατι ο άντρας μου πηγαινοερχόταν καποιες μερες στη δουλειά και δεν είχα πάντα το αυτοκίνητο εκεί, και προσφερθηκε να με παει η ίδια η ιδιοκτήτρια.

Τωρα για φαγητό, έχει ενα εστιατοριο διπλα στη θαλασσα με θαλασσινα κ τετοια, αλλά για ποικιλία πηγαίναμε κ σε άλλα στη γερακινη ή στα ψακουδια που είναι 3-4 λεπτα με το αυτοκίνητο... Α! νομίζω για πρωινο μας ειχαν πει αν θέλουμε να κανονίσουν με το ίδιο εστιατοριο να μας ετοιμάζουν, αλλά ήταν εξτρα χρεωση (δε θυμαμαι τωρα πόσο) κ δεν το προτιμησαμε..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα.

Ξέρει κάποια αυτό το σπίτι στη Μεταμόρφωση Χαλκιδικής?

 

http://www.au.iha.com/Guest-house-bed-and-breakfast/Greece/Macedonia/Chalcidice/Metamorfosi/Traditionnal-accommodation/Villa-Vasiliki_11436_1.htm

 

Έκλεισα μέσω internet για τον Αύγουστο, για 6 βράδυα 180 ευρώ. Μου φάνηκε πολύ φθηνό σε σχέση με άλλα που είδα, γι' αυτό λέω, μήπως το ξέρει κάποιος να μου πει πληροφορίες.

 

Και γενικά για τη Μεταμόρφωση, αν έχει κίνηση, αν είναι για παιδιά, πώς είναι η θάλασσα κλπ.

Ευχαριστώ!

NLYdp2.png VqePp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα.

Ξέρει κάποια αυτό το σπίτι στη Μεταμόρφωση Χαλκιδικής?

 

http://www.au.iha.com/Guest-house-bed-and-breakfast/Greece/Macedonia/Chalcidice/Metamorfosi/Traditionnal-accommodation/Villa-Vasiliki_11436_1.htm

 

Έκλεισα μέσω internet για τον Αύγουστο, για 6 βράδυα 180 ευρώ. Μου φάνηκε πολύ φθηνό σε σχέση με άλλα που είδα, γι' αυτό λέω, μήπως το ξέρει κάποιος να μου πει πληροφορίες.

 

Και γενικά για τη Μεταμόρφωση, αν έχει κίνηση, αν είναι για παιδιά, πώς είναι η θάλασσα κλπ.

Ευχαριστώ!

 

καλησπερα για θαλασσα λιγα πραγματα καλυτερα στην νικητη και τον αι γιαννη

κινηση δεν εχει πολυ, ησυχο μεροs γενικα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...