Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!!

 

εκανα μια αποτυχημενη εξωσωματικη ..και αναρωτιεμαι πως θα συμπεριφερθει ο οργανισμος μου μετα απο αυτη την διαδικασια...

εσεις τι εμπειρια εχετε?????

 

 

να προσπαθησω μια φυσιολογικη συλληψη???

ετυχε σε καμια κατι παρομοιο??? και αν ναι μετα απο ποσο καιρο???

 

φιλακια πολλα !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα!!

 

εκανα μια αποτυχημενη εξωσωματικη ..και αναρωτιεμαι πως θα συμπεριφερθει ο οργανισμος μου μετα απο αυτη την διαδικασια...

εσεις τι εμπειρια εχετε?????

 

 

να προσπαθησω μια φυσιολογικη συλληψη???

ετυχε σε καμια κατι παρομοιο??? και αν ναι μετα απο ποσο καιρο???

 

φιλακια πολλα !!!

 

και γω από αποτυχημένη εξωσωματική είμαι, 2η κατά σειρά.

Θεωρητικά ο οργανισμός αποβάλλει ότι είχε από τον προηγούμενο κύκλο και ξαναξεκινά, λευκό χαρτί.

Τώρα αν οι ορμόνες έχουν έρθει στα ''ίσα'' τους, δεν το ξέρω.

Στο διάστημα που μεσολάβησε μεταξύ της 1ης προσπάθειας που έκανα και της 2ης - 1 μήνας - είχα 4 μέρες καθυστέρηση.

Πανικόβλητη πήρα τηλέφωνο στο κέντρο εξωσωματικής και τους ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα και μου είπαν ότι είναι συχνό φαινόμενο.

Τώρα μήπως μου το είπαν για να με εμψυχώσουν? Μπορεί...

Αλλά στην τελική, γιατί όχι.

Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα που να καθιστά αδύνατη την φυσιολογική σύλληψη, πολύ απλά γιατί όχι!

Link to comment
Share on other sites

και γω από αποτυχημένη εξωσωματική είμαι, 2η κατά σειρά.

Θεωρητικά ο οργανισμός αποβάλλει ότι είχε από τον προηγούμενο κύκλο και ξαναξεκινά, λευκό χαρτί.

Τώρα αν οι ορμόνες έχουν έρθει στα ''ίσα'' τους, δεν το ξέρω.

Στο διάστημα που μεσολάβησε μεταξύ της 1ης προσπάθειας που έκανα και της 2ης - 1 μήνας - είχα 4 μέρες καθυστέρηση.

Πανικόβλητη πήρα τηλέφωνο στο κέντρο εξωσωματικής και τους ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα και μου είπαν ότι είναι συχνό φαινόμενο.

Τώρα μήπως μου το είπαν για να με εμψυχώσουν? Μπορεί...

Αλλά στην τελική, γιατί όχι.

Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα που να καθιστά αδύνατη την φυσιολογική σύλληψη, πολύ απλά γιατί όχι!

 

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου !!

 

εμενα ο κυκλος μου πριν την εξωσωματικη ηταν φυσιολογικοτατος και τακτικοτατος

σιγουρα μετα την εξωσωματικη περιμενω μια μικρη ανωμαλια πχ να μου ερθει περιοδος αργοτερα ή νωριτερα αλλα αυτο που με παραξενευει και με βαζει σε σκεψεις ειναι οι καφε εκκρισεις απο την 22η μερα μεχρι και σημερα που ειναι 26 (κυκλος 28)

διαβασα οτι οι καφε εκκρισεις οφειλονται σε ορμονικες διαταραχες, εγκυμοσυνες η απλα ειναι φυσιολογικο και το εχουν πολλες γυναικες σε ολη την διαρκεια της αναπαραγωγικη τους ηλικια...

οποτε καταλαβαινεις προσπαθω να καταλαβω σε πια κατηγορια ανηκω (εγω λεω ορμονικη διαταραχη) και ρωτω τις εμπειριες για τον κυκλο σας μετα απο εξωσωματικη...

 

φιλακια πολλα και καλες γιορτες

!!!

Link to comment
Share on other sites

επισης μια ακομα ερωτηση funk u2

 

μετα απο ποσο καιρο εκανες την 2η εξωσωματικη??

γιατι θελω και γω να ξαναμπω στην διαδικασια ...η 1η μου ξεκινησε 2/11 τελειωσαν τα παντα(περιοδος 5/12) ...εχω ραντεβου με νεο γιατρο 4/1 ποτε λες θα μου πει να ξανακανω????

σορυ αν σε κουρασα

φιλια..

Link to comment
Share on other sites

επισης μια ακομα ερωτηση funk u2

 

μετα απο ποσο καιρο εκανες την 2η εξωσωματικη??

γιατι θελω και γω να ξαναμπω στην διαδικασια ...η 1η μου ξεκινησε 2/11 τελειωσαν τα παντα(περιοδος 5/12) ...εχω ραντεβου με νεο γιατρο 4/1 ποτε λες θα μου πει να ξανακανω????

σορυ αν σε κουρασα

φιλια..

 

Κατ' αρχήν δεν με κούρασες - εδώ γράφουμε ότι δεν μπορούμε ή δεν προλαβαίνουμε να ρωτήσουμε ή ότι μας περνάει από το μυαλό.

 

Σίγουρα κάθε οργανισμός έχει τα δικά του και είναι δύσκολο μπούμε σε κατηγορίες.

Εγώ για παράδειγμα, έκοψα αντισυλλιπτικά αρχές Σεπτεμβρίου και

ξεκίνησα αμέσως.

Η 1η προσπάθεια 6/9 δεν είχε συνέχεια γιατί είχα κακής ποιότητας ωάρια. Οπότε από 20/9 που είχα περίοδο ο γιατρός μου είχε πει

να κάνουμε την 2η προσπάθεια αμέσως μετά την επόμενη περίοδο. Υπολογίζαμε γύρω στα μέσα Νοεμβρίου αλλά λόγω κύστεων* έπρεπε να

περιμένω ακόμα 1 μήνα.

 

Η 2η προσπάθεια ξεκίνησε 1/12 για να καταλήξη σε καλύτερα ωάρια, εμβρυομεταφορά, και περίοδο 25/12...

 

* ο οργανισμός μου κάνει κύστες διαρκώς και πρέπει να πετύχω μήνα που

να είναι σε ύφεση (γι αυτό το λόγο έπαιρνα αντισυλλιπτικά).

Ο γιατρός μου θέλει να κάνω σχετικά κοντά τις προσπαθειες θεωρώντας

ότι ο οργανισμός μου αργεί να κάνει ''restart''.

Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν θα κάνω και 3η σύντομα γιατί έχω λίγο βουλιάξει ψυχολογικά.

Θα πάω από μέσα Ιανουαρίου να συζητήσουμε εναλλακτικές μεθόδους:

εξωσωματική σε φυσιολογικό κύκλο και κάτι άλλο που έχει στο μυαλό του(?).

 

Το πρόβλημα σου ποιό είναι? Πόσο ετών είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φιλη funk u2!!!

καλημερα και Καλη Χρονια (να ειναι η Χρονια μας ευχομαι)

 

εμεις καταρχην προσπαθουμε 8 χρονια για παιδακι και τιποτα περυσι εκανα λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση στις οποιες μου βρηκαν πολυποδα κομβολοιδεις σαλπιγγες και μεγαλης εκτασης ενδομητριωση (πολλα ε???)... τα διορθωσαμε με λειζερ και καναμε και πλαστικη στις σαλπιγγες αλλα τιποτα για ενα χρονο....σημειωτεον οτι το σπερμα του συζυγου ειναι μετριο....

 

ετσι αποφασισαμε να παμε για εξωσωματικη η οποια απετυχε ....ημουν παρα μα παρα πολυ απογοητευμενη και εκανα καιρο να το ξεπερασω..οχι γιατι απλα απετυχε αλλα επειδη πιστευω οτι ο γιατρος μου δεν..... δηλαδη ... μου βαλαν εμβρυακια 2 διαιρεσεων μονο ...επισης επαιρνα salospir και inohep χωρις καποιο προβλημα θρομβοφιλιας τα οποια μου προκαλεσαν 4 μερες νωριτερα περιοδο -αιμορραγια και οταν ειπα στον γιατρο οτι εχω αιμα δεν μου σταματησε την χορηγηση....των αντιπικτηκων

ετσι νομιζω οτι δεν ειχα την ευκαιρια να ανακαλυψω αν η αποτυχια οφειλοταν στο θεμα τυχης ..σε μενα ..η στον γιατρο...

 

τωρα θα κανω μια ακομα προσπαθεια σε αλλο κεντρο...και ελπιζω για το καλυτερο ...

ειναι μεγαλο το κοστολογιο της εξωσωματικης και δεν ξερω αν εχω την δυνατοτητα να κανω 4-5 η 6 εξωσωματικες που καναν αλλες κοπελες για να καταφερουν το πολυποθητο....και αυτο φυσικα με φοβιζει ....δεν θα ηθελα να μεινω χωρις παιδακια...

 

σου ευχομαι οτι καλυτερο και σε ολες μας μια καλη φουσκωμενη χρονια!!!!

 

φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σου πω και το πιο σημαντικο φυσικα....η ηλικια μου ειναι 35 ...και δεν εχω και γω παρα πολυ καλη ανταποκριση ατα φαρμακα ..την τελευταια φορα μου πηραν 6 ωοθυλακια απο τα οποια τα 4 γονιμοποιηθηκαν μου βαλαν τα 3 και το ενα μου προτειναν να το καταστρεψουν..αν και εφτασε στην βλαστοκυστη...δεν επρεπε να συμφωνησω...ολα αυτα με μακρυ πρωτοκολλο..

 

τωρα μου ειπαν οτι μαλλον θα προχωρησουμε με βραχυ...

μακαρι να μου μεινει και τιποτα για την καταψυξη...να εχω περισσοτερες ελπιδες..

 

εσυ τι πρωτοκολλα ακολουθησες???

 

φιλια !!!!

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σου πω και το πιο σημαντικο φυσικα....η ηλικια μου ειναι 35 ...και δεν εχω και γω παρα πολυ καλη ανταποκριση ατα φαρμακα ..την τελευταια φορα μου πηραν 6 ωοθυλακια απο τα οποια τα 4 γονιμοποιηθηκαν μου βαλαν τα 3 και το ενα μου προτειναν να το καταστρεψουν..αν και εφτασε στην βλαστοκυστη...δεν επρεπε να συμφωνησω...ολα αυτα με μακρυ πρωτοκολλο..

 

τωρα μου ειπαν οτι μαλλον θα προχωρησουμε με βραχυ...

μακαρι να μου μεινει και τιποτα για την καταψυξη...να εχω περισσοτερες ελπιδες..

 

εσυ τι πρωτοκολλα ακολουθησες???

 

φιλια !!!!

 

 

Εύχομαι τα καλύτερα.

Η πλάκα είναι ότι στην αρχή είχα φρικάρει με την ιδέα της κατάψυξης.

Που να φανταστώ ότι για να βάλεις στην κατάψυξη, πρέπει να ΕΧΕΙΣ κάτι να βάλεις.

Με το ζόρι κάνω 5 αυγά, με το ζόρι τα 2 να είναι καλά...

Τώρα διάλειμμα και ξανά μετά το Πασχα. Έτσι βέβαια λέω εγώ.

Με τον γιατρό θα τα πουμε αύριο και ελπίζω να μην έχει αντίρρηση.

Ίσως βέβαια να μηλισουμε και για φυσικό κύκλο, γιατί από φάρμακα έχω ''τιγκάρει''...

Καλή μας συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα !!!

 

 

please μια ερωτηση.....

ειναι ο δευτερος κυκλος μετα την εξωσωματικη που εκανα τον νοεμβριο και εχβω τα εξης συμπτωματα....

μετα την 13 ημερα κυκλου εχω καφε εκκρισεις και ελαχιστο αιμα και συνεχιζουν μεχρι την περιοδο που ερχεται κανονικα στις 27 ημερες!!!

 

στον πρωτο κυκλο δεν ανησυχησα αλλα τωρα θορυβηθηκα γιατι ηθελα στον επομενο κυκλο να κανω μια δευτερη προσπαθεια εξωσωματικης...

επισης παρατηρησα με τα τα τεστ ωορρυξιας δεν κανω ωορρυξια (παλιοτερα δεν ειχα παρομοιο προβλημα)...\

εχει συμβει σε καμια??? γνωριζει καποια τι συμβαινει ???

εχω ραντεβου με τον γιατρο αλλα σε 2 βδομαδες και με εχει φαει η αγωνια....

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και εγω το ειχα και τελικα ηταν κυστεις (λειτουργικες) που απορροφηθηκαν ,ομως χρειαζεται παρακολουθηση, πρεπει να πας στον γιατρο να δει τι μεγεθος εχουν.

επισις, εχω διαβασει την παλαιοτερη σου δημοσιευση για τα αντιπυκτικα.

εμενα ο γιατρος μου ειχε δοσει ασπυρινη μετα την ωοληψια, τοτε η προσπαθεια δεν πηγε καλα και στη συνεχεια ειχα μεινει μονη μου εγκυος, ομως απο την αρχη της κυησης εκανα συνεχεια clexane και ασπυρινη και δεν ειχα κανενα προβλημα με την πυκτηκοτητα αιματος ουτε πριν ουτε μετα. αρα αυτες οι θεραπειες προτινονται, δεν εισαι μονη.

σου ευχομαι το καλυτεροοοοοοοοοοοοοο αποτελεσμα.

μην ανησυχεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιτα και εγω το ειχα και τελικα ηταν κυστεις (λειτουργικες) που απορροφηθηκαν ,ομως χρειαζεται παρακολουθηση, πρεπει να πας στον γιατρο να δει τι μεγεθος εχουν.

επισις, εχω διαβασει την παλαιοτερη σου δημοσιευση για τα αντιπυκτικα.

εμενα ο γιατρος μου ειχε δοσει ασπυρινη μετα την ωοληψια, τοτε η προσπαθεια δεν πηγε καλα και στη συνεχεια ειχα μεινει μονη μου εγκυος, ομως απο την αρχη της κυησης εκανα συνεχεια clexane και ασπυρινη και δεν ειχα κανενα προβλημα με την πυκτηκοτητα αιματος ουτε πριν ουτε μετα. αρα αυτες οι θεραπειες προτινονται, δεν εισαι μονη.

σου ευχομαι το καλυτεροοοοοοοοοοοοοο αποτελεσμα.

μην ανησυχεις!

 

 

κυστες ε??:cry::cry: ποσο καιρο σου πηρε για να απορροφηθουν????

 

σε ευχαριστω....φιλια

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και εγω το ειχα και τελικα ηταν κυστεις (λειτουργικες) που απορροφηθηκαν ,ομως χρειαζεται παρακολουθηση, πρεπει να πας στον γιατρο να δει τι μεγεθος εχουν.

επισις, εχω διαβασει την παλαιοτερη σου δημοσιευση για τα αντιπυκτικα.

εμενα ο γιατρος μου ειχε δοσει ασπυρινη μετα την ωοληψια, τοτε η προσπαθεια δεν πηγε καλα και στη συνεχεια ειχα μεινει μονη μου εγκυος, ομως απο την αρχη της κυησης εκανα συνεχεια clexane και ασπυρινη και δεν ειχα κανενα προβλημα με την πυκτηκοτητα αιματος ουτε πριν ουτε μετα. αρα αυτες οι θεραπειες προτινονται, δεν εισαι μονη.

σου ευχομαι το καλυτεροοοοοοοοοοοοοο αποτελεσμα.

μην ανησυχεις!

 

ναι το εχω ακουσει και γω ...τα δινουν προληπτικα...αλλα οταν ξεκιναει η αιμορραγια τα σταματουν κατευθειαν....και σου δινουν proluton...εγω τα συνεχιζα ...ξαι η αιμορραγια δεν σταματουσε...

και σου ευχομαι οτι επιθυμεις:-D:grin: να ειμαστε καλα να συνεχιζουμε...

Link to comment
Share on other sites

δεν πηρε πολυ καιρο- περιπου 1-2 κυκλους, ειναι λειτουργηκες και απορροφουνται. ειναι απο καποια ωαρια που δεν ειχαν σπασει.

στην εγκυμοσυνη ειχα αιμορραγιες και τα αντιπυκτικα

παλι δεν τα σταματησε. μου εξηγησε οτι βελτιωνεται η ρευστοτητα του αιματος αρα και εμφυτευση ειναι πιο ευκολη.

θα σου πανε καλα τα πραγματα και εγω τοτε ημουν σε μαυρη απελπισια, ολοι λεγανε να αποβαλλω το αγχος, ειναι ομως μονο λογια.

Link to comment
Share on other sites

δεν πηρε πολυ καιρο- περιπου 1-2 κυκλους, ειναι λειτουργηκες και απορροφουνται. ειναι απο καποια ωαρια που δεν ειχαν σπασει.

στην εγκυμοσυνη ειχα αιμορραγιες και τα αντιπυκτικα

παλι δεν τα σταματησε. μου εξηγησε οτι βελτιωνεται η ρευστοτητα του αιματος αρα και εμφυτευση ειναι πιο ευκολη.

θα σου πανε καλα τα πραγματα και εγω τοτε ημουν σε μαυρη απελπισια, ολοι λεγανε να αποβαλλω το αγχος, ειναι ομως μονο λογια.

,

 

:D:D ευχαριστω πεπα!!!

Link to comment
Share on other sites

Synik?

τίποτα νεότερο?

Όσο για τις κύστες, αν έχεις, καλό θα είναι να τις παρακολουθείς με

το γιατρό σου.

Θα κάνεις 2η προσπάθεια?

Εγώ τελικά πάω για φυσικό κύκλο.

Άντε και να δούμε

 

Γκουντ λακ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Synik?

τίποτα νεότερο?

Όσο για τις κύστες, αν έχεις, καλό θα είναι να τις παρακολουθείς με

το γιατρό σου.

Θα κάνεις 2η προσπάθεια?

Εγώ τελικά πάω για φυσικό κύκλο.

Άντε και να δούμε

 

Γκουντ λακ!

 

 

οοο τωρα το προσεξα!!!

καλιο αργα παρα ποτε φιλη μου:-)

θα ξεκινουσα την 2η εξωσωματικη τωρα σε 5 μερες (πηγα εχθες στον γιατρο) αν δεν βλεπαμε στον υπερυχο μια λειτουργικη κυστη (με αιμα) μου ειπε μολις μου ερθει περιοδος να παω να με δει και αν φυγει θα ξεκινησουμε:-P λες να φυγει??? θελω παρα πολυ να ξεκινησω ....ΤΩΡΑ

αληθεια πως πηγε ο φυσικος ???

φιλια

Link to comment
Share on other sites

οοο τωρα το προσεξα!!!

καλιο αργα παρα ποτε φιλη μου:-)

θα ξεκινουσα την 2η εξωσωματικη τωρα σε 5 μερες (πηγα εχθες στον γιατρο) αν δεν βλεπαμε στον υπερυχο μια λειτουργικη κυστη (με αιμα) μου ειπε μολις μου ερθει περιοδος να παω να με δει και αν φυγει θα ξεκινησουμε:-P λες να φυγει??? θελω παρα πολυ να ξεκινησω ....ΤΩΡΑ

αληθεια πως πηγε ο φυσικος ???

φιλια

 

Τι στο καλό...

Μήπως είμαι εσύ και δεν το ξέρουμε???

Εχτές πήγα στον γιατρό για ακόμα έναν υπέρηχο αλλά δυστυχώς έχω μία κύστη στην αριστερή ωοθήκη (εμένα μου την είπε ΄ενδομητρίωσης΄) και 2 κυστίδια μικρά στην δεξιά και δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά πράγματα με φυσικό κύκλο.

Τα ερωτήματα βέβαια ήταν ατελείωτα για το τι μπορούμε να κάνουμε από δω και στο εξής.

Με βασικό το αν αυτή η κύστη μεγαλώνει σε κάθε κύκλο, θα πρέπει να αφαιρεθεί και μετά να γίνει η 3η προσπάθεια Ivf? (σσ θα είναι το 3ο χειρουργείο)

Αν δεν αφαιρεθεί, και σε καναδυό μήνες πάρω κι άλλες ορμόνες για 3η προσπάθεια και δεν πετύχει, η κύστη θα μεγαλώσει περισσότερο, θα πρέπει τότε να αφαιρεθεί?

Σε γενικές γραμμές, κόψε-κόψε δεν θα μείνει τίποτα από την ωοθήκη...

Με την μέθοδο της σαλαμοποίησης στο τέλος δεν μένει τίποτα.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

 

:?

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό...

Μήπως είμαι εσύ και δεν το ξέρουμε???

Εχτές πήγα στον γιατρό για ακόμα έναν υπέρηχο αλλά δυστυχώς έχω μία κύστη στην αριστερή ωοθήκη (εμένα μου την είπε ΄ενδομητρίωσης΄) και 2 κυστίδια μικρά στην δεξιά και δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά πράγματα με φυσικό κύκλο.

Τα ερωτήματα βέβαια ήταν ατελείωτα για το τι μπορούμε να κάνουμε από δω και στο εξής.

Με βασικό το αν αυτή η κύστη μεγαλώνει σε κάθε κύκλο, θα πρέπει να αφαιρεθεί και μετά να γίνει η 3η προσπάθεια Ivf? (σσ θα είναι το 3ο χειρουργείο)

Αν δεν αφαιρεθεί, και σε καναδυό μήνες πάρω κι άλλες ορμόνες για 3η προσπάθεια και δεν πετύχει, η κύστη θα μεγαλώσει περισσότερο, θα πρέπει τότε να αφαιρεθεί?

Σε γενικές γραμμές, κόψε-κόψε δεν θα μείνει τίποτα από την ωοθήκη...

 

Με την μέθοδο της σαλαμοποίησης στο τέλος δεν μένει τίποτα.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

 

:?

 

 

ωχχ ρε funk μου ...στην ιδια κατασταση ειμαστε ...τι θελουν τωρα οι κυστες και μας ταλαιπωρουν..

 

εγω σπαστηκα απιστευτα..παντως μου ειπε ο γιατρος οτι πρεπει οπωσδηποτε να φυγει η κυστη γιατι αλλιως θα ρουφηξει αυτη ολο το φαρμακο και δεν θα κανουμε δουλεια...

μου ειπες για ενδομητριωση...την αφαιρεσες και ξαναβγήκε??? γιατι και γω την αφαιρεσα μια φορα ...

μας ευχομαι λιγη ..λιγη..τυχη ρε γ@@@@@ο

αλλα απο την αλλη καθε εμποδιο σε καλο μας..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Με ταλαιπωρεί και μένα αυτό το θέμα! Οι κύστες!

Κι εγώ είχα ενδομητρίωση και την αφαίρεσα πριν ένα χρόνο...Μετά από κάθε κύκλο που παίρνω φάρμακα για εξωσωματική τον επόμενο μήνα εμφανίζεται και μια κύστη λειτουργική...Την προηγούμενη φορά περιμέναμε να διαλυθεί από μόνη της...Μου πήρε 2 κύκλους...Τώρα πάλι έχω και ο γιατρός μου είπε να προχωρήσουμε με φαρμακευτικό κύκλο για την εμβρυομεταφορά των κατεψυγμένων μου...Λέει άμα είναι με φαρμακευτικό είναι εντάξει και η κύστη θα συρρικνωθεί και δεν μας επηρεάζει! Πώς σας ακούγεται αυτό; Λέτε καλύτερα να περιμένω να διαλυθεί από μόνη της ή να τολμήσω αυτο΄που μου λέει ο γιατρός; Αν έχει κάποια ανάλογη εμπειρία ας μου πει...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...