Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδίατρος μέχρι ποιά ηλικία


Recommended Posts

ο γιος μου είναι 12 ετών. το σεπτεμβρη πάει γυμνασιο. μέχρι ποια ηλικία πιστευετε ότι πρέπει να πηγαίνει στον παιδίατρο????? μέχρι την ηλικία των 18 ετών που επιδιώκουν οι παιδίατροι δεν το συζητώ , και το θεωρώ υπερβολή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βασικά αυτό που έχω ακούσει από ανδρολόγο είναι πως όπως οι γυναίκες όταν τους έρχεται περίοδος πρέπει να πάνε σε γυναικολόγο, έτσι και τα αγόρια στα 12-14 πρέπει να πάνε σε ανδρολόγο. (άσχετο με το θέμα παιδίατρου-παθολόγου, αλλά σχετικό με γιατρούς)

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Κορίτσια,καλημέρα.Πολύ ενδιαφέρον το θέμα σας και μπήκα να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία.

Η γνώμη μου είναι ότι από το γυμνάσιο και πέρα καλό θα είναι τα παιδιά να πηγαίνουν σε παθολόγο.Εκεί κάπου στα 12 χρόνια τους.

Αξέχαστη θα μου μείνει η τελευταία φορά που με έστειλε η μητέρα μου στον παιδίατρο,ο οποίος ποτέ δεν ήταν ιδιαίτερα συμπαθητικός,αλλά συνεργαζόταν με το Ταμείο που είχαμε στην περιοχή μας και με γνώριζε από βρέφος.

Ήμουν 12-13 χρονών και είχα αρχίσει να σχηματίζομαι.Με έκανε να αισθανθώ τόσο άσχημα με τα βλέμματά του που ορκίστηκα ότι δεν θα ξαναπατήσω.

Από την άλλη,σε αυτή την ηλικία τα παιδιά είναι ακόμα παιδιά και ο νους τους δεν πάει στο κακό,όσο κι αν νομίζουν ότι τα ξέρουν πια όλα.

Συνοδέψτε τα παιδιά σας όσο γνωστός και έμπιστος να είναι ο γιατρός και όσο μεγάλα και να είναι.Δεν είναι απαραίτητο να είστε στην εξέταση,μείνετε στην αίθουσα αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...