Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χρηματα απο ΟΑΕΔ ιανουαριο 2012


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Να ρωτησω κατι κοριτσια.Με τα καινουργια μετρα θα μειωθει και το επιδομα μητροτητας?

Ολα τα επιδόματα πάνε σε συνάρτηση με τον βασικό μισθό,εφόσον μειώνεται ο βασικός θα μειωθούν με την σειράς τους και αυτά.

fVLTp2.png

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Καταλαβα!!!Σαν τα μουτρα τους τα εχουν κανει!!!Το επιδομα μητροτητας υπολογιζεται με βαση το μεικτο η το καθαρο ποσο?Εμενα για παραδειγμα που ειμαι ωρομισθια το καθαρο μου ειναι περιπου 500 ευρω και δουλευω 5ωρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έκανα άλλη μια βόλτα στο ΟΑΕΔ. Συζήτησα με μια άλλη υπάλληλο η οποια μου έδωσε εντελώς διαφορετικές πληροφορίες. Το επίδομα προστασίας μητρότητας λέει πληρώνεται μόνο απο το 1 εως 5 του μήνα. Ζήτησα να κοιτάξει στο σύστημά τους αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το λογαριασμό μου. Μου είπε οτι τα χρήματα του μήνα εγκρίθηκαν κανονικά απο το ΟΑΕΔ Αχαρνών,αλλά φαίνεται να εκκρεμούν στα διοικητικά. Μου έδωσε τα τηλέφωνα τους. Οπότε θα προσπαθήσω να πάρω αύριο μήπως βγάλω άκρη, αν και δεν το πιστεύω. Η συμβουλή της κοπέλας ήταν να περιμένω εως μάρτιο :(

Μηπως καποιος εδω στο φορουμ εμαθε κατι πιο συγκεκριμενο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια να ρωτησω κατι...μετα το εξαμηνο υπαρχει και καποιο αλλα επιδομα που παιρνουμε απο τον οαεδ που λεγεται συμπληρωματικη παροχη μητροτητας η ειναι το ιδιο με το εξαμηνο με αλλη ονομασια?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι...μετα το εξαμηνο υπαρχει και καποιο αλλα επιδομα που παιρνουμε απο τον οαεδ που λεγεται συμπληρωματικη παροχη μητροτητας η ειναι το ιδιο με το εξαμηνο με αλλη ονομασια?

 

Το παίρνουμε και πριν από το εξάμηνο.Είναι ένα συμπλήρωμα διαφορας μεταξυ επιδοματων του ΙΚΑ και μισθού σου. Θα χριαστεις μια βεβαίωση αποδοχών απο τον εργοδότη σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!

Τελικα εμεις τα πηραμε τα λεφτα!!! Επιτελους! Μπηκαν την Τριτη το απογευμα!

Ελπιζω να τελειωσουν συντομα τα μαρτυρια και για τις υπολοιπες κοπελες!

Εχω να προτεινω και κατι! Η γυναικα μου πηγε στην τραπεζα και τους ζητησε να της ενεργοποιησουν το web banking! Οποτε δεν χρειαζεται να τρεχουμε στην τραπεζα και στα ΑΤΜ. Βλεπουμε μεσω Internet (Web banking ) αν μπηκαν τα χρηματα!!

 

Καλη συνεχεια και υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...