Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πανεπιστημιακο στη λαρισα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλά καλή μου. Εγω εχω κανει το Α επιπέδου εκει.Δεν μου εδωσαν dvd και θυμαμαι πλήρωσα μονο 11ε. Ο γιατρος ηταν πολυ καλος. Επειδη ηξερα οτι δεν δινουν dvd, εγω ειχα τη μαμα μου μαζι μεσα στην εξεταση και τραβουσε με την φωτογραφικη video, βεβαια οχι ολη την εξεταση αλλα 2 λεπτα στο τελος.

433974gp1poj7g3d.gif
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια. κι εγω εκανα και στις 2 εγκυμοσυνες στο νοσοκομειο στην Σκεντου. επειδη πηγαινα απογευμα στην πρωτη εγκυμ. πληρωσα 45 ευρω ενω στην δευτερη που πηγα πρωι λογω ΟΓΑ δεν πληρωσα τιποτα.

dvd δεν δινουν αλλα αυτο δεν με πειραξε. το θεμα ειναι να ειναι καλος ο γιατρος και φυσικα γερο το νινι :wink: εγω εμεινα πολυ παρα πολυ ικανοποιημενη και απο το γιατρο μου (που μου εσωσε το γιο μου) και απο το πανεπιστημιακο σαν νοσοκομειο. σε παρακολουθει καποιος γιατρος εκει?καλα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας.εγω δεν γεννησα στο πανεπιστημιακο λαρισας μονο κ μονο επειδη ειχα ακουσει οτι το προσωπικο ειναι πολυ αυστηρο κι οτι για να ερθει ογιατροσ να σε ξεγεννησει ζηταει πολλα.εσεις που εχετε εμεπιρεια πως ηταν τα πραγματα?

Link to comment
Share on other sites

μεγαλο ψεμα σου ειπαν. ο γιατρος μου δεν μου ζητησε τιποτα. επισης ο γιατρος της νυφης μου το ιδιο. ο δικος της ειναι και υποδιευθ. και ηταν μαζι της ολες τις ωρες στο μαιευτηριο.και τον ειδοποιησε στο τηλ. και στα 3 παιδια που εκανε στις 4 τα ξημερωματα. οσο για τον δικο μου ηταν μεσα μαζι μου 14 ωρες στον πρωτο τοκετο.μου εσωσε και το παιδακι μου(αλλη ιστορια αυτη) λογω προβληματων και στις 2 εγκυμοσυνες(αιμα, εμετοι,διαδητη κυησης, κ.α) εκανα πολλες φορες εισαγωγη. ποτε δεν ειχα προβλημα με το προσωπικο. να μην ξεχασω να αναφερω οτι εχει και μια καλη μοναδα νεογνων :P

σιγουρα στις ιδιωτικες το προσωπικο θα ειναι πολυ καλυτερο αφου ο πελατης πληρωνει πολλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν γεννησα σε ιδιωτικο αλλα στο νοσοκ βολου.ολα καλα.η αδερφη μου γεννησε στη λαρισα κ την ξεγεννησανε ειδικευομενοι κ το μωρο κοντεψε να το χασει.επισης δεν αφηνανε συνοδο κ οι μαιες δεν τη βοηθησανε καθολου.νομιζω οτι ετυχε.ποιον γιατρο ειχες για να εχω στο νου μου?

 

 

 

 

line_line_typew2_beg_d_typew3_time_1181966400_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν γεννας φυσιολογικα οντως δεν βοηθανε αλλα με καισαρικη τα 2 πρωτα 24ωρα βοηθανε αρκετα. εγω εχω τον Νταφοπουλο. γνωρισα στα απογευματινα ραντεβου πολλες κοπελες απο Βολο. οι μαιες ειναι λιγο αυστηρες οσον αφορα τις ωρες επισκεπτηριου αλλα το θεωρω λογικο αφου τα μωρα ειναι στα δωματια

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω θα γεννησω στην κλινικη κωνσταντινοπουλου στο βολο,μονο τη β επιπεδου θελω να κανω στη λαρισα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλα

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα χτες απο γνωστη μου οτι ειναι πολυ καλα, απλα εχεις συνεχεια το μωρο διπλα σου και δεν επιτρεπεται κανενας παρα ωρες επισκεπτηριου 4-7 μμ Οποτε αν εισαι πρωταρα θα τα δεις ολα. :roll:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα τον πρωτο στην αλεξανδρουπολη στο πανεπιστημιακο αλλα το β επιπεδου το εκανα λαρισα (απο εκει ειμαι και κανονισαμε να παρουμε αδεια τοτε για να το κανω εκει)Πηγα ομως εξω σε ενα τρομερο ζευγαρι που κανουν μονο β επιπεδου .Πληρωσα 100 ευρω και μου δωσανε κασετα αμα θελησεις πες μου για να σου πω το ονομα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω γεννησα τον πρωτο στην αλεξανδρουπολη στο πανεπιστημιακο αλλα το β επιπεδου το εκανα λαρισα (απο εκει ειμαι και κανονισαμε να παρουμε αδεια τοτε για να το κανω εκει)Πηγα ομως εξω σε ενα τρομερο ζευγαρι που κανουν μονο β επιπεδου .Πληρωσα 100 ευρω και μου δωσανε κασετα αμα θελησεις πες μου για να σου πω το ονομα

 

η κολλητή μου είχε τεράστιο πρόβλημα με το ΄΄τρομερό΄΄ ζευγάρι που λες στην αυχενική..απαράδεκτη συμπεριφορά...αμέσως να κάνει τροφοβλάστη, αλλά δεν ήταν αυτό το πρόβλημα, το πρόβλημα ήταν ότι δεν της πήρανε ιστορικό, η κοπέλα έπαιρνε σαλοσπιρ, και αν την έκανε επιτόπου που θέλανε αυτοί θα το έχανε το παιδί από αιμοραγία!..στο τσακ της έκοψε να πάρει τον γιατρό της ο οποίος έξαλλος ήρθε και ευτυχώς που το θυμήθηκε..αλλιώς η φίλη μου πάνω στον πανικό της δεν μπορούσε να το θυμηθεί...φυσικά έφυγε και πήγε στον 2ο που υπάρχει στη Λάρισα, και που πραγματικά είναι φανταστικός γιατρός και υπέροχος άνθρωπος..αν θέλει οποιαδήποτε πληροφορίες ας μου στείλει πμ..θα φροντίσω να μάθω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΡΑΧΗ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!ΑΚΟΜΑ ΤΑΡΑΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ!ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝΕ ΧΟΝΤΡΑ!!!Ο ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΑΝΑΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΓΚΑΙΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΟΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω βρε κοριτσια τι να πω επεσα απο τα συννεφα!εμενα τοτε μου φερθηκαν αψογα και ηταν πολυ αναλυτικοι!!μαλλον δεν τους εφταναν τα λεφτα που εβγαζαν την ειδαν καπως!σιγουρα αυτοι θα χασουν!!

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο ζευγαρι ειναι πολυ καλο. εγω εκανα ολες τις εξετασεις στο νοσοκομειο γιατι και η Σκεντου ειναι πολυ καλη αλλα αυστηρη :? αυτο που θα δει θα το πει και ας σε τρομαξει :?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχουνε την ίδια συμπεριφορά σε όλους...είναι να μην είσαι η ΄΄τυχερή΄΄..στην φίλη μου θέλησαν να της κάνουν επι τόπου την επέμβαση χωρίς να της ζητήσουν καν το ιστορικό..στο τσακ γλιτωσε...και όλα για τα λεφτα..δεν είναι τυχαίο ότι αρκετοί το εχουνε επισημάνει αυτό...σε αντίθεση με τον άλλον γιατρό που φυσικά και θα σου πει αν υπάρχει πρόβλημα αλλά με τρόπο και αφού έχει εξαντλησει σχολαστικότατα όλες τις πιθανές εξετάσεις...επίσης μια φίλη μου προσπαθούσανε και οι 2 να την πείσουνε να κάνει αμνιοπαρακέντηση στην 32η εβδομάδα γιατί το παιδί σίγουρα θα είχε πρόβλημα...αν είναι δυναόν στιην 32!!απαγορεύεται! και ξέρετε γιατί??γιατί η κυρία χρειαζότανε τα πειραματαικά δεδομένα για τη διδακτορική της διατριβή...αν αυτό δεν λέει κάτι τότε τί λέει...δεν θυσιάζονται όλα στον βωμό του χρήματος , ελεος πια.!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ είμαι από Τρίκαλα, αλλά λέω να γεννήσω το δεύτερο παιδάκι μου στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Λάρισας. Θα ήθελα λοιπόν τη γνώμη σας για δύο γιατρούς τον Γκαρά και τον Λιάλιο. Μου είπαν τα ονόματα τους κάποιες γνωστές μου κοπέλες η μία πήγαινε στον έναν και η άλλη στον άλλο αλλά δεν ξέρω ποιον να προτιμήσω. Θα με βοηθούσε πολύ αν μπορεί καμιά σας να με βοηθήσει.

yQPJp2.png N5FJp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ είμαι από Τρίκαλα, αλλά λέω να γεννήσω το δεύτερο παιδάκι μου στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Λάρισας. Θα ήθελα λοιπόν τη γνώμη σας για δύο γιατρούς τον Γκαρά και τον Λιάλιο. Μου είπαν τα ονόματα τους κάποιες γνωστές μου κοπέλες η μία πήγαινε στον έναν και η άλλη στον άλλο αλλά δεν ξέρω ποιον να προτιμήσω. Θα με βοηθούσε πολύ αν μπορεί καμιά σας να με βοηθήσει.

και οι 2 πολυ καλοι. το ξερω γιατι τον Γκαρα τον ειχε μια γνωστη μου και ο Λιαλιος ηταν και αυτος στη δευτερη γεννα μου. ολοι οι γιατροι του νοσοκομειου ειναι εξαιρετικοι επιστημονες και μιλαω εκ πειρας (2 κυησεις 12 εισαγωγες :? )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια.Εγώ είχα μια δυσάρεστη εμπειρία στο Πανεπιστημιακό Λάρισας.Είμαι από Τρίκαλα και είμαι 7 μηνών έγκυος.Αρχικά είχα αποφασίσει να γεννήσω στο μαιευτήριο Τρικάλων κι έτσι ξεκίνησα να επισκέπτομαι τη γιατρό που είχα πάντα.Εξαιρετική γιατρός!Έκανα αρκετές επισκέψεις και όλες τις απαραίτητες εξετάσεις.Όμως όσο περνούσε ο καιρός άκουγα τα χειρότερα για το μαιευτήριο Τρικάλων.Έτσι, μετά από μια συζήτηση με μία φίλη που είχε γεννήσει στο πανεπιστημιακό, αποφάσισα κι εγώ να απευθυνθώ εκεί.Μου πρότεινε το γιατρό που την είχε αναλάβει κι έτσι πήρα τηλέφωνο στη γραμματεία του νοσοκομείου κι έκλεισα ραντεβού. Ήρθε λοιπόν η μέρα για να πάω.Επειδή ο σύζυγός μου εργάζεται σε νησί έπρεπε να πάω μόνη μου.Πήρα λοιπόν το αυτοκίνητο και ξεκίνησα από τα Τρίκαλα για το πανεπιστημιακό.Όταν έφτασα εκεί πέρασα από τη γραμματεία όπου πλήρωσα για την επίσκεψη και κάθισα στην αίθουσα αναμονής έξω από το ιατρείο.Εκεί βρισκόντουσαν κι άλλες εγκυμονούσες.Ήμουν πολύ χαρούμενη που είχα φτάσει καλά και που θα με έβλεπε ο γιατρός του πανεπιστημιακού.Ένιωθα μια σιγουριά!Μια ασφάλεια!Κάποια στιγμή βγαίνει από το ιατρείο μια κυρία στα λευκά.Μάλλον μαία...Χαιρέτησε κάποιες εγκυμονούσες που προφανώς γνώριζε από άλλες φορές και κατευθύνθηκε προς το μέρος μου."Εσείς τι περιμένετε;" με ρωτάει. "Έχω ραντεβού με το γιατρό" της λέω και της δίνω τη απόδειξη της πληρωμής. Μου ρίχνει μία ματιά από την κορφή ως τα νύχια και παίρνοντας ένα ειρωνικό-μισοχαμογελαστό ύφος μου λέει:"Σε ποιο μήνα είσαι;" "Στον έβδομο" της απαντάω και πριν καλά καλά τελειώσω την φράση μου μου απαντάει "Και τόσο καιρό που ήσουνα;".Πραγματικά ξαφνιάστηκα!Της εξήγησα οτι μένω Τρίκαλα κι οτι έχω κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και η απάντησή της ήταν: "Ε ΚΑΙ;;".Προσπαθούσα να καταλάβω τι συνέβαινε. Ξαφνικά ο πληθυντικός είχε γίνει ενικός και το ύφος της όλο και χειροτεύρευε. Μου είπε οτι είναι απίθανο να με δεχτεί ο γιατρός γιατρός διότι ήρθα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη. Μπήκε στο ιατρείο και ξαναβγήκε ρωτώντας με φωναχτά:"Πότε είχες τελευταία φορά περίοδο;".Ήθελα να ανοίξει η γη και να με καταπιεί!Όλη αυτή η κατάσταση διαδραματιζόταν μπροστά στα μάτια των υπόλοιπων εγκυμονουσών και των συζύγων.Ένιωσα τόσο άσχημα και τόσο απροστάτευτη που ήθελα να βάλω τα κλάματα και να αρχίσω να τρέχω!Στη συνέχεια βγήκε και ο γιατρός ο οποίος ήταν πολύ ευγενικός.Με ευχαρίστησε που τον προτίμησα αλλά μου είπε οτι δε μπορούσε να με αναλάβει γιατί "δεν ήξερε τι μπορεί να είχε προηγηθεί στους μήνες που περάσανε". Είχα μείνει άφωνη.Μου έδωσαν την απόδειξη και μου είπαν να πάω να πάρω πίσω τα χρήματά μου.Ήταν το τελευταίο που με απασχολούσε!Δεν ξέρω τι με είχε πειράξει περισσότερο.Το οτι ο γιατρός δε δέχτηκε να με αναλάβει χωρίς να με κοιτάξει και χωρίς να δει τις εξετάσεις μου ή η συμπεριφορά της μαίας που με έκανε να νιώσω ντροπή;Δηλαδή μ' αυτή τη λογική, μια εγκυμονούσα που έρχεται από μια πόλη σε μία άλλη θα πρέπει να αφήνεται στο έλεος του Θεού;Το πρόβλημα ποιο ήταν;Αφού στις εξετάσεις φαίνεται πως πηγαίνει το έμβρυο..Μήπως οτι δεν θα παίρνανε αρκετές επισκέψεις...;;Έφυγα από την αίθουσα χωρίς να καταλαβαίνω που βρίσκομαι.Στεναχωρήθηκα τόσο πολύ!Πήρα το αυτοκίνητο και το δρόμο για την επιστροφή.Ήμουν χάλια!Τελικά βρήκα έναν άλλο γιατρό μέσω μιας γνωστής μου.Τον πήρα τηλέφωνο στο κινητό του και του εξήγησα ακριβώς την κατάστασή μου.Δέχτηκε να με αναλάβει και σε μερικές μέρες έχω ραντεβού μαζί του.Ελπίζω να μην πετύχω πάλι την ίδια μαία...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ είμαι από Τρίκαλα, αλλά λέω να γεννήσω το δεύτερο παιδάκι μου στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Λάρισας. Θα ήθελα λοιπόν τη γνώμη σας για δύο γιατρούς τον Γκαρά και τον Λιάλιο. Μου είπαν τα ονόματα τους κάποιες γνωστές μου κοπέλες η μία πήγαινε στον έναν και η άλλη στον άλλο αλλά δεν ξέρω ποιον να προτιμήσω. Θα με βοηθούσε πολύ αν μπορεί καμιά σας να με βοηθήσει.

 

Η ξαδέλφη μου είχε τον Λιάλιο κι έμεινε πολύ ευχαριστημένη. Επειδή είχε φτάσει στην 40η εβδομάδα και δεν είχε διαστολή, την έβαλε μέσα με πρόκληση και τελικά γέννησε με φυσιολογικό τοκετό. Τον ρώτησε μετά τη γέννα πόσα θέλει για αμοιβή και της είπε να του δώσει όσα νομίζει. Του έδωσε 450 ευρώ και έμεινε πολύ ευχαριστημένος, γιατί του φάνηκαν πολλά, προφανώς άλλοι του δίνανε λιγότερα.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Γειά σας κορίτσια, είμαι νέα στο Forum. Ψάχνω για γιατρό στο Πανεπιστημιακό, αλλά και τις εμπειρίες σας...

Δεν ξέρω αν, όταν πηγαίνεις σε πρωινά ιατρεία μπορείς να έχεις το δικό σου γιατρό που σε παρακολουθεί. Σ' αυτή την περίπτωση, μπορείς να έχεις το τηλέφωνό του για κάτι που θα χρειαστεί να τον ρωτήσεις;

μανουλα, θα μπορούσες να με ενημερώσεις περισσότερο για τον γιατρό που είχες; Πήγαινες σε πρωινά ή απογευματινά ιατρεία;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, είμαι νέα στο Forum. Ψάχνω για γιατρό στο Πανεπιστημιακό, αλλά και τις εμπειρίες σας...

Δεν ξέρω αν, όταν πηγαίνεις σε πρωινά ιατρεία μπορείς να έχεις το δικό σου γιατρό που σε παρακολουθεί. Σ' αυτή την περίπτωση, μπορείς να έχεις το τηλέφωνό του για κάτι που θα χρειαστεί να τον ρωτήσεις;

μανουλα, θα μπορούσες να με ενημερώσεις περισσότερο για τον γιατρό που είχες; Πήγαινες σε πρωινά ή απογευματινά ιατρεία;

iasonita κι εγω στο πανεπιστημιακό γέννησα στον κ. Γκαρά κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη!με ανέλαβε στον 8 μηνα κι ευτυχως που δεχτηκε!γιατί πήγαινα σε έναν άλλο γιατρό στο ίδιο νοσοκομείο κι όταν μια τριτη στο 8 μηνα ανεβασα 40.2 πυρετο και τον πηρα τηλ γιατι ηθελα να τον ρωτήσω μεχρι ποσα αντιπυρετικά μπορώ να πάρω χωρίς να ακουσει την ερωτηση μου είπε πως είναι σε σεμινάριο και να τον πάρω απο βδομαδα!!!!κι οταν τον πιεσα να με ακουσει μου ειπε "κι εγω τι θες να κανω,πηγαινε στον νοσοκομειο"και μενω 45 λεπτα απο τη λαρισα!με το ζορι ακουσε την ερωτηση μου δηλαδη τι περιμενε να τον παρω γιανα δω αν ειναι καλα?κατι σοβαρο τον ηθελα...και η απαντησα του "παρε με απο βδομαδα".ο συγκεκριμενος γιατρος ειναι αρκετα γνωστος κι εχει πολλές εγκυμονουσες.αλλα καθε αμποδιο για καλο χαίρομαι που έγινε αυτό γιατί πήγα στο εξαιρετικό κ. Γκαρα που ήταν τέλειος σε όλα και τoν ευχαριστώ γι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...