Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτώματα Γαστρεντερίτιδας....ανα βδομάδα ?


Recommended Posts

Γραφω μπας και κανας αλλος γονεας εχει παρατηρησει/περασει κατι αντίστοιχο τον τελευταιο καιρο.

 

Δευτερα , εμετος και εντονος πόνος στην κοιλια , 2-3 μερες ΟΚ κανωντας τη σχετικη "λευκη" δίαιτα και μολις συνερχεται , δλδ μετα απο 4-5 μερες , ξανα , εντονος κοιλιακος πόνος και εμετος.

Περναει μια βδομαδα σχεδον περδικι , και σημερα στο νηπιαγωγειο , παλι πονος στην κοιλια και εμετος.

Κανενα αλλο συμπτωμα , ουτε πυρετος , ουτε αδιαθεσια.

Μετα τον εμετο....περδίκι.

 

?????

 

Σας λέει κάτι ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δε θέλω να πώ κοτσάνα αλλά μήπως τον πονάει η σκωλικοηδίτιδα(το σκότωσα το ξέρω)?Στον παιδίατρο το είπατε?

 

Φυσικα και δε λες κοτσανα...ολες οι γνωμες δεκτες.

 

Απλα εχει πόνο μονο λιγο πριν κανει εμετο...κιαυτο σε διαστηματα ανα 4-5 μερες , και καθόλου πυρετό.

 

Θα την δει το απογευμα ο γιατρος.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει εμετό στο σχολείο?Μήπως τρώει κάτι εκεί συγκεκριμένα που την πειράζει?Τι είχε φάει εκείνες τις φορές με τον εμετό?

 

Τις 2 πρωτες φορες εκανε στο σπιτι.

Σημερα στο σχολειο.Τα φαγητα και τις 3 φορες εντελως ασχετα μεταξυ τους.

 

Αυτο που θελω να μαθω , πριν τη δει ο γιατρος , ειναι αν μπορει μια ίωση π.χ. να διατηρείται για πολλες μέρες και να υποβόσκει κατα καποιον τροπο , εκδηλώμενη που και που....γινεται τέτοιο πράμα ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατρός δεν είμαι οπότε ότι σου λέω είναι απο προσωπική εμπειρία και μόνο.Όσες ιώσεις έχουμε περάσει δεν είχανε διαλέιματα.Επίσης είχαν και άλλα συμπτώματα.Συμπτώματα είναι ο πυρετός,γενική ατονία,άσχημο χρώμα στο πρόσωπο,κ.α.Όπως γράφεις η μικρή κάνει μόνο εμετό ανα 4-5 μέρες.Εμένα αυτό δε μου κάνει για ίωση.Πιο πολύ για κάτι που έχει να κάνει με στομάχι και έντερο.Δηλαδή κάτι να την πειράζει.Ο γιός μου π.χ. μπορεί να του πονάει το κεφάλι και να του περάσει μόνο άμα κάνει εμετό.Έχει τύχει αρκετές φορές να κάνει εμετό χωρίς κάποιο σοβαρό λόγο.Ελπίζω η γιατρός να σας βρεί υγιείς και να είναι κάτι παροδικό.Περαστικά και να μας ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, ήρθα λίγο εμβόλιμη!Ρωτάω, γιατί σε μικρές ηλικίες είναι δυνατόν μια γαστρενερίτιδ α να υποτροπίαζει αρκετά συχνά σε διαστήματα 2 εβδομάδων ειδικά αν πηγαίνουν σε παιδικό σταθμό. Απότην άλλη πιθανώς η δίαιτα να μην ήταν επαρής είτε σε διάστημα είτε σε ποιότητα, είτε τα συμπτώματα να είναι άλλας αιτιολογίας οπότε και η δίαιτα από μόνη της να μην επαρκεί! Την σωστή απάντηση πάντως σίγουρα θα στην δώσει ο παιδίατρος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
Γραφω μπας και κανας αλλος γονεας εχει παρατηρησει/περασει κατι αντίστοιχο τον τελευταιο καιρο.

 

Δευτερα , εμετος και εντονος πόνος στην κοιλια , 2-3 μερες ΟΚ κανωντας τη σχετικη "λευκη" δίαιτα και μολις συνερχεται , δλδ μετα απο 4-5 μερες , ξανα , εντονος κοιλιακος πόνος και εμετος.

Περναει μια βδομαδα σχεδον περδικι , και σημερα στο νηπιαγωγειο , παλι πονος στην κοιλια και εμετος.

Κανενα αλλο συμπτωμα , ουτε πυρετος , ουτε αδιαθεσια.

Μετα τον εμετο....περδίκι.

 

?????

 

Σας λέει κάτι ?

Συνεχίζεται ακόμα και τώρα ή έχει στα ματίσει;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...