Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοιλιακοί και καισαρική


Recommended Posts

Μετά από ένα χρόνο από την καισαρική(:o), αποφάσισα να αρχίσω γυμναστική σε γυμναστήριο όμως τους κοιλιακούς δεν τους ένιωθα όταν έκανα τις ασκήσεις, και ενώ ο γυμναστής μου είπε ότι θέλει καιρό για να ενεργοποιηθούν πάλι οι κομμένοι μυείς και μόνο οι κοιλιακοί και η διατροφή θα βοηθήσουν έχω διαβάσει και ακούσει πως μετά την καισαρική οι κοιλιακοί κάνουν κακό παρά καλό . Η αλήθεια είναι πως έχω βαρεθεί να είμαι σαν να μην γέννησα ποτέ, αλλά και φοβάμαι μήπως δεν κάνω την σωστή επιλογή, μηπως ξέρετε ποια είναι η κατάλληλη γυμναστική ή σε ποιον πρέπει να απευθυνθω για να με βοηθήσει;σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μετά από ένα χρόνο από την καισαρική(:o), αποφάσισα να αρχίσω γυμναστική σε γυμναστήριο όμως τους κοιλιακούς δεν τους ένιωθα όταν έκανα τις ασκήσεις, και ενώ ο γυμναστής μου είπε ότι θέλει καιρό για να ενεργοποιηθούν πάλι οι κομμένοι μυείς και μόνο οι κοιλιακοί και η διατροφή θα βοηθήσουν έχω διαβάσει και ακούσει πως μετά την καισαρική οι κοιλιακοί κάνουν κακό παρά καλό . Η αλήθεια είναι πως έχω βαρεθεί να είμαι σαν να μην γέννησα ποτέ, αλλά και φοβάμαι μήπως δεν κάνω την σωστή επιλογή, μηπως ξέρετε ποια είναι η κατάλληλη γυμναστική ή σε ποιον πρέπει να απευθυνθω για να με βοηθήσει;σας ευχαριστώ!!!

 

καλησπερα.εχω κανει 3 καισαρικες κ γυμναζομαι κανονικα.ειδικα η κοιλια μου εσφιξε πολυ γρηγορα ξανα.το πανω μερος σφιγγει πιο γρηγορα(εκει που ειναι ο αφαλος για να καταλαβεις ειναι πιο δυσκολο σημειο).αν εχεις υπομονη κ κανεις σωστα τους κοιλιακους θα δεις διαφορα.θελει εντατικη γυμναστικη κ χρονο

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, μου δίνει κουράγιο….όταν λές σωστά του κοιλιακούς ,εννοείς κάτι διαφορετικό από αυτό που κάναμε και πριν(πχ. η μαία μου έλεγε να κάνω κοιλιακούς με κλειστά χέρια, για να μαζέψουν οι μυείς), έχεις δει κάτι που βοήθαει περισσότερο, σε βοήθησε κάποιος ή από μόνη σου;

Link to comment
Share on other sites

σχεδόν όλες οι κοπέλες που γνωρίζω έχουν κάνει καισαρικη - τι έκπληξη- και ολες έχουν το ιδιο θέμα....το σημείο της τομής έχει νεκρωθεί σαν αισθηση στους κοιλιακούς. Δεν το νιώθουν καθόλου. Λογικό αν σκεφτείς οτι σου έκοψαν ολα τα στρώματα κοιλιακών....

 

Θα σου συνιστούσα πιλάτες. Οτι καλύτερο για την περιοχή της κοιλιας.

Link to comment
Share on other sites

κανω προγραμμα κ πιλατες.με τη σωστη αναπνοη (οταν εκπνεουμε τραβαμε μεσα τον αφαλο)κ με το να σφιγγω συνεχεια την κοιλια νιωθω οτι γινεται δουλεια κ το λεει κ ο καθρεφτης;).οι αργοι κοιλιακοι κανουν καλυτερη δουλεια.(ετσι νιωθω τουλαχιστον).αντι για ενα χρονο μετρα σε δυο στα ροκανισματα.μιλα κ με τον γυμναστη σου κ δειξτου πως κανεις κοιλιακους.μπορει να κανεισ καποια λαθακια αν δεν εχεις ξαναγυμναστει

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...