Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΕΝΩ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΤΗΝ 21 ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ..ΕΙΧΑ ΒΡΑΧΥ ΤΡΑΧΗΛΟ.ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΗΜΟΥΝ. ΑΓΧΩΘΗΚΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ.............

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΦΡΙΚΤΕΣ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΚΑΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ.ΑΣ ΕΛΠΙΣΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ. ΑΠΛΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΛΥΘΕΙ....ΕΝΤΕΛΩΣ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΞΑΠΛΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ. ΕΙΜΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ.....ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι αιμορραγίες σχετίζονταν με τον τράχηλό σου? Η μητέρα μου μετά που γέννησε τον πρώτο μου αδερφό, είχε ανεπάρκεια τραχήλου και αιμορραγίες, αλλά με την περίδεση έσωσε τις εγκυμοσύνες της. Καλή συνέχεια κοπέλα μου. Όλα καλά να σου πάνε.

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Baggi μου σε καταλαβαίνω! Είμαι κι εγώ στο κρεβάτι την τελευταία εβδομάδα και δεν ξέρω για πόσο θα μείνω. Κι εγώ δυστυχώς είμαι με αιμορραγίες και νοσοκομείο από την 14η βδομάδα μέχρι και τώρα που σου γράφω και γι αυτό το λόγο δεν έκανα περίδεση τραχήλου προληπτικά όπως θέλαμε. Αποτέλεσμα, τώρα να έχω και το άγχος των αιμορραγιών και που θα καταλήξουν αλλά και το άγχος αν θα κοντύνει ξαφνικά ο τράχηλος και δεν θα μπορούμε να κάνουμε τίποτα αφού έχω ακόμα αίμα:(

Κι εμένα η ψυχολογία μου είναι μια πάνω και μία κάτω, σε καταλαβαίνω, είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι, καμία μας δεν ονειρεύεται να περάσει έτσι την εγκυμοσύνη της αλλά να που μας συμβαίνουν τελικά... Προσπάθησε να μην αφήσεις τον εαυτό σου να πέσει πολύ γιατί απλώς θα χειροτερεύσεις την κατάσταση και θα νιώθει και το μωράκι σου τη λύπη σου! Τί να κάνουμε, είμαστε σαν Ραπουνζέλ, κλεισμένες σε έναν πύργο αλλά που θα πάει θα ελευθερωθούμε, ε; Να θυμάσαι, όλα τα παραμύθια έχουν τον κακό τους λύκο αλλά ελπίζουμε το τέλος να είναι και για μας καλό, εντάξει;

Σε φιλώ, να ξέρεις ότι εδώ θα βρεις καλή παρείτσα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ... ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΛΑ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕ ΤΗ ΒΕΡΑΝΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΕΞΩ (ΣΕ ΞΑΠΛΩΣΤΡΑ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ) ΝΑ ΜΥΡΙΣΩ ΛΙΓΟ ΠΡΑΣΙΝΟ...ΝΑ ΔΩ ΛΙΓΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΣ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΗΤΑΝ ΜΕΣ ΤΗ ΜΙΖΕΡΙΑ. ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΜΩΣ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ....ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

baggi μου εγω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου εκανα περιδεση στην 13βδομαδα,γιατι εχα πολλες αποκολλησεις και αιμοραγιες και ο γιατρος φοβοταν τα χειροετερα εμεινα γενικα σε ολη την εγκυμοσυνη στο κρεβατι...Υπομονη κια θα περασει ο καιρος....εγω ειχα παρει πολλες ταινιες συγκεκριμενα σειρες βιβλια περιοδικα και φυσικα το λαπτοπ μου αγκαλια...ολα καλα να πανε κοπελα μου

Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png Y6GDm7.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΕΝΩ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΤΗΝ 21 ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ..ΕΙΧΑ ΒΡΑΧΥ ΤΡΑΧΗΛΟ.ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΗΜΟΥΝ. ΑΓΧΩΘΗΚΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ.............

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΦΡΙΚΤΕΣ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΚΑΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ.ΑΣ ΕΛΠΙΣΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ. ΑΠΛΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΛΥΘΕΙ....ΕΝΤΕΛΩΣ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΞΑΠΛΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ. ΕΙΜΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ.....ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ!!!!!!!

 

 

α) να σκεφτεσαι οτι θα κανεις υπομονη στο κρεβατι για τοσο διαστημα οσο δεν θα θυμασαι οτι το περασες μετα απο λιγα χρονια και ειδικα οταν θα χεις το παιδακι σου να ασχολεισαι.

β) γυναικα με περιδεση σπανια να μη φθασει το στοχο της, το ισχυριζονται αρκετοι μαιευτηρες.

γ) μετα θα στερηθεις ξεκουρασης και υπνου για αρκετο καιρο συνεπως καλυτερη ευκαιρια ΔΕΝ υπαρχει.. πιστεψε με!

Link to comment
Share on other sites

prosperous Καλησπέρα, είμαι συνέχεια με το άγχος μη χάσω το μωρό..τη ζαχαρένια μας!!! Όλο εφιάλτες βλέπω και πετάγομαι..τις τελευταίες μέρες πονάω χαμηλα και δεξιά και όλοι μου λένε να ηρεμήσω εγώ όμως..αστα!!! Αυτό όμως που μου γράφεις το β) ότι δηλαδη γυναικα με περιδεση σπανια να μη φθασει το στοχο της μου δίνει πολύ θάρρος!!!!! Όμως η απορία μου είναι αφού όλα είναι καλά όπως λεει και ο γιατρος μου "θα χουμε καλή πορεία...η μπέμπα θα έρθει στον κόσμο στον ένατο μήνα" τοτε γιατί μου είπε να είμαι ξάπλα!!!! άρα άμα σηκωθώ κάτι κακό θα συμβεί..? (με συμβούλεψε να σηκώνομαι μόνο μέσα στο σπίτι..γιατι πονανε τα κοκκαλα και η μέση μου αλλά να μην το παρακάνω...)

Link to comment
Share on other sites

prosperous Καλησπέρα, είμαι συνέχεια με το άγχος μη χάσω το μωρό..τη ζαχαρένια μας!!! Όλο εφιάλτες βλέπω και πετάγομαι..τις τελευταίες μέρες πονάω χαμηλα και δεξιά και όλοι μου λένε να ηρεμήσω εγώ όμως..αστα!!! Αυτό όμως που μου γράφεις το β) ότι δηλαδη γυναικα με περιδεση σπανια να μη φθασει το στοχο της μου δίνει πολύ θάρρος!!!!! Όμως η απορία μου είναι αφού όλα είναι καλά όπως λεει και ο γιατρος μου "θα χουμε καλή πορεία...η μπέμπα θα έρθει στον κόσμο στον ένατο μήνα" τοτε γιατί μου είπε να είμαι ξάπλα!!!! άρα άμα σηκωθώ κάτι κακό θα συμβεί..? (με συμβούλεψε να σηκώνομαι μόνο μέσα στο σπίτι..γιατι πονανε τα κοκκαλα και η μέση μου αλλά να μην το παρακάνω...)

 

αν κατα λεξη σου εχει πει να εισαι ξαπλα θα μεινεις γιατι στο συστηνει ως εξτρα μετρο προστασιας και οχι γιατι απαραιτητα κακο θα συμβει.

 

ΜΗΝ αγχωνεσαι τοσο διοτι αυτο κανει τα πραγματα δυσκολοτερα και φροντισε αφενος να κανεις οτι σου λεει ο γιατρος και ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ να του μιλας ελευθερα για οτι σε απασχολει, ακομη κια για τον πονο δεξια χαμηλα που ισως να οφειλεται και σε κολικο του εντερου οπως συχνα ειχα εγω λογω της μετακινησης της θεσης του εντερου αλλα και της δυσκοιλιοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...