Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενήσαμε κι εμείς!!!!!!!


ChrisaT

Recommended Posts

:D

Γεια σας κι από μας και χρόνια πολλά....

Εχτές μόλις επιστρέψαμε από την κλινική αγκαλιά με το δεύτερο παιδάκι μας, μια κορούλα, η οποία γενήθηκε την 39η εβδομάδα της κύησης, χωρίς να ταλαιπωρήσει τη μαμά της, κάνοντας όμως το μπαμπά της να τρέχει.... ο λόγος; ενώ είχα διαστολή 2 και η μικρούλα ήταν ακόμα πολύ ψηλά, ξαφνικά νιώθω στην κυριολεξία κάτι να γλυστράει και μια πίεση κάτω χαμηλά. Κοιτάει ο γιατρός μου και βλέπει ότι έχει πάει η διαστολή 10 και φαίνεται το κεφαλάκι της. Στο μεταξύ ο άντρας μου μόλις είχε βγει έξω για να φάει κάτι, αφού θα είχαμε μπροστά μας "πολύ μέλλον" ακόμα..."εγώ δε γενάω χωρίς τον άντρα μου, τους λέω, θέλει να είναι μέσα και δε θα του το χαλάσω με τίποτα"...Τρέχουν να τον φωνάξουν, παίρνουν τηλέφωνο στο κυλικείο, πουθενά εκείνος. Είχα βγει ο άνθρωπος να κάνει το τσιγαράκι του και ξαφνικά βλέπει τον φύλακα να κουνάει χέρια πόδια, "τρέχα του λέει γενάει η γυναίκα σου"..."μα καλά 2 λεπτά πριν ήταν ακόμα πολύ νωρίς, θα με τρελάνεται μάνα και κόρη από τώρα" :shock::shock:....τί να του πείς; Κι έτσι μέσα σε 5 λεπτά βγήκε η Ιωάννα μας, 2.970 γρμ. και 50 cm, και ίδια ο αδελφός της ο Βαγγέλης,... μα ίδια όμως!:-):wink:

Όλα καλά λοιπόν, γυρίσαμε σπίτι μας με ένα μεγάλο δώρο για τον αδελφούλι μας:wink:, και τώρα... προσπαθούμε να ισορροπήσουμε και να τα βγάλουμε πέρα με δυο μωρά, αφού η διαφορά ηλικίας τους είναι 2 χρόνια και 2 μέρες ακριβώς!!!

Ευχαριστώ πολύ το γιατρό μου Ι. Τυμπανίδη και το προσωπικό του Γένεσις για τη βοήθεια και την ευγένια τους.....

 

Καλώς μας ήρθες Ιωάννα, να είσαι γερή, καλότυχη και ευτυχισμένη....

Με πολύ αγάπη, η μαμά, ο μπαμπάς και ο αδελφός σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας ζήσει!

Να ειναι ενα καλοτυχο κοριτσακι με υγεια και απεραντη αγαπη στην ζωη της...

Να ειναι παντα ευτυχισμενο το κοριτσακι σας και μαζι με αυτο κι εσεις και ο μεγαλος της αδερφος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου ζησει και η κορουλα και ο γιοκας που τωρα θα γινει ο μεγαλος αδερφος!! παντα γερα και τυχερα!!

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει και η κορούλα σου και να είστε πάντα ευτιχισμένοι!!!:P

 

Αχ ζήλεψα, κι εγώ θέλω κι άλλο... Αντρούυυυυυυυυυυυυυληηηηηηηη για να σου πω ένα λεπτό:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ζησει η κορουλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πολυχρονη γερη και ευτιχισενη να ειναι παντα και να την καμαρωσετε οπως επιθυμητε!!!!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει η μπουμπούκα σας! Εύχομαι πάντα υγεία και ευτυχία στην οικογένεια σας!

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου ζησει το κοριτσακι σου κοπελα μου!!!

να την δειτε οπως επιθυμει και να τα χαιρεσαι και τα δυο!!!

σου ευχομαι οσο ευκολος ηταν ο τοκετος τοσο ευκολο να ειναι και το μεγαλωμα τους!!!

pGqKp3.pngXyeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει και η κορούλα σου και να είστε πάντα ευτιχισμένοι!!!:P

 

Αχ ζήλεψα, κι εγώ θέλω κι άλλο... Αντρούυυυυυυυυυυυυυληηηηηηηη για να σου πω ένα λεπτό:D

 

αχαχαχαχαχαχαχχα

να σας ζησει!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...