Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θρομβοφιλία=καισαρική?


ioanna_m

Recommended Posts

κορίτσια έχω θρομβοφιλία και κάνε ενέσεις innohep.Στην 1 επίσκεψη στο γιατρό μου με ενημέρωσε οτι πρέπει να γεννήσω με καισαρρική .Ισχύει αυτό ?ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ = ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω κι εγώ θρομβοφιλία. Από όσο ξέρω δεν είναι απαραίτητο να κάνεις καισαρική όταν έχεις θρομβοφιλία. Εμένα μου ανέφερε ο γιατρός μου ότι μπορεί να πάμε για καισαρική πριν λίγο καιρό μόνο και μόνο επειδή έχω ανεβάσει αρκετά υψηλή πίεση και φοβάται το συνδυασμό υπέρτασης - θρομβοφιλίας. Αλλά μου είπε ότι θα το δούμε στην πορεία. Γενικώς είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού και είπε ότι θα το παλέψουμε όσο γίνεται. Προς το παρόν είμαι σε ειδική διαίτα μπας και καταφέρουμε και ρίξουμε την πίεση.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό ?ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ = ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ????????

 

Όχι δεν ισχύει, η θρομβοφιλία δεν είναι ένδειξη καισαρικής. (πάτα σε κάπιοα μηχανή αναζήτησης ενδείξεις καισαρικής).

Άλωστε το γνωρίζω και από προσωπικής άποψης (η μαμά μου γέννησε με θρομβοφιλία δύο παιδιά φυσιολογικά).

Τα αιμοπετάλια σου πως είναι?

 

ΣΥΜΒΟΥΛΗ:

άλαξε γιατρό...

είσαι ακόμα σε αρχική εγκυμοσίνη και προλαβαίνεις να αλάξεις

Link to comment
Share on other sites

Kάνω κι εγώ ενέσεις για θρομβοφιλία και ο γιατρός μου δεν μου έχει πει τίποτα για καισαρική.Αν δεν προκείψει άλλο πρόβλημα πάμε για φυσιολογικό τοκετό...Πάρε μια δεύτερη γνώνη ,είναι νωρίς ακόμα .

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καμια σχεση...

πρεπει να εχεις καποια αλλη ενδειξη που θα σε οδηγησει σε καισαρικη και οχι θρομβοφιλια...

κι εμενα ετσι μου ειπε οταν τον ρωτησα...

ρωτα και αλλου...για τις ενεσεις ποιος σε παρακολουθει?

ο αιματολογος σου τι σου ειπε??

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...