Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΠΕΙΡΑΤΗΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα, γράφω εκ μέρους φίλης μου που θα βαφτίσει τον μπέμπη της τον Μάιο και το θέμα είναι οι πειρατές. θα ήθελε τη γνώμη σας για τις μπομπονιέρες.Σκέφτεται να τις κάνει μόνη της, με φαναράκια από το jumbo σαν αυτά που έκανε η bessy (ελπίζω bessy να μη σε πειράζει που σου πήραμε την ιδέα αλλά είναι πολύ ωραία) αλλά θέλει να βάλει κάτι που να θυμίζει πειρατές αντί της καρδούλας. Εχετε καμιά ιδέα;

 

wvmndakyicfm0vlpudkn.jpg

 

Το προσκλητήριο της θα είναι αυτό. Το έχει δει στο Internet

 

t8nlcjp7lelm7ytlrjz5.jpg

 

 

 

Επίσης σκέφτεται να δώσει στα παιδιά μπισκότα σε σχήμα πειρατή ή πρόσωπο πειρατή. Ξέρετε που μπορεί να βρει κουπ πατ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

...και εγώ κορίτσια έχω το ίδιο θέμα για τον μικρούλη μου. Μετά από περιπλάνηση και αλλαγή πολλών θεμάτων, επιτέλους βρήκα το θέμα με τους πειρατές και μου αρέσει πάρα πολύ. :D

Ήδη έχω ετοιμάσει ένα δείγμα για την διακόσμηση των τραπεζιών (το έχω βάλει σε άλλο "θέμα") και έχω διαλέξει μπισκότα με την φάτσα του πειρατή και θα τα παραγγίλω από το: http://www.mpiskotoula.gr Είναι τα πιο οικονομικά από όσα έχω ψάξει.

Μπομπονιέρες, έχω παραγγείλει από τον Μαμωνά (στην Ρόμβης) ξύλινους πειρατές για τα αγοράκια και γοργονίτσες για τα κοριτσάκια. Για τους μεγάλους, έχω παραγγείλει απλές μπομπονιέρες με δίχτυ στα χρώματα τυρκουάζ και λιλά (θα είναι τα χρώματα της βάφτισης) δεμένα με έναν ασημένιο καράβι. Όλα από τον Μαμωνά, πολύ πολύ οικονομικά!

Τώρα ετοιμάζω το βιβλίο των ευχών και θα βάλω φωτογραφία, μόλις το τελειώσω.

Τί ωραία! Θα ανταλλάσσουμε ιδέες για τους πειρατούληδες!!! :D:D:D

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια, πολύ χαίρομαι που έχουμε το ίδιο θέμα και θα ανταλλάσουμε ιδέες.Ψάχνοντας βρήκα και εγώ μπισκότα με τη φάτσα του πειρατή στο

http://www.sugarart.gr/DisplayITM1.asp?ITMID=29[/url]

 

elisa που είναι το θέμα με τον στολισμό των τραπεζιών;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, varaderos! Από εκεί είδα το σχέδιο για τα μπισκότα, αλλά μόλις μου είπαν την τιμή...άλλαξα σχέδια και προσανατολίστηκα στην μπισκοτούλα. Από το sugarart έχουν 2,5 € το ένα μπισκότο (υπερβολικό για ένα μπισκότο!), ενώ στην μπισκοτούλα μπορεί να μου κάνει το ίδιο με 0,8 λεπτά! Μόνο που δεν ξέρω αν είναι νόστιμα. Για αυτό, θα πάει μία φίλη μου Θεσσαλονικά να τα δοκιμάσει από κοντά και θα μου πει...θα σας ειδοποιήσω τότε και εγώ!

Ο πειρατούλης που έκανα, είναι εδώ: http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=17943&start=15

αλλά θα πρέπει να τον μεταφέρω σε αυτό το θέμα.

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημέρα και από μένα,

 

Οι μπομπονιέρες πόσο κοστίζουν Εlisa? Βασικά εχω κλεισει μπομπονιέρες κουμπαράδες μεταλικοί γιατί στο μαγαζί που κλείσαμε τα βαπτιστικά δεν είχε μπομπονιέρες με πειρατές ή κατι καλό με καραβάκια και ήθελα να τα κλείσω μιας και η κουμπάρα μου δεν μπορούσε να τρέχει επειδή έχει μωράκι 2 μηνών και θηλάζει...Τώρα προβληματίζομαι θελω να τις αλλάξω αν και είναι πολύ ωραίοι οι κουμπαράδες.

Η μπισκοτούλα είναι Θεσ/νίκη? Για να πάω να δοκιμάσω τα μπισκότα. Μήπως είδατε στα Jumbo κάτι σχετικό με πειρατές?

Link to comment
Share on other sites

elisa ,φοβερός ο πειρατής.Παρα πολύ ωραίος. Από χαρτόνι είναι;

 

Η mpiskotoula είναι θεσσαλονίκη και όντως είναι φθηνή αλλά δεν ξέρω από γεύση τι λένε.

 

Βρήκα και εγώ κάτι μπομπονιέρες με πειρατές http://www.magikes-stigmes.gr/main.html αλλά πρέπει και αυτοί να είναι ακριβοί

Link to comment
Share on other sites

fraoula, οι μπομπονιέρες είναι μελωδοί (αυτά που κρεμάς και κάνουν ντιν - ντον) και το πάνω μέρος είναι ξύλινοι πειρατές και ξύλινες γοργονίτσες. Πολύ χαριτωμένοι και οι δύο! Αυτά είναι "δεμένα" σε δίχτυ - σαν καραμέλα - στα χρώματα που θέλεις (εγώ ήθελα τυρκουάζ για τους πειρατές και λιλά για τις γοργονίτσες). Με τα κουφετάκια μαζί, τις πήρα 2,30€, αλλά μπορείς να προσαρμόσεις το κόστος, βάζοντας κάτι άλλο με πειρατές (και όχι μελωδούς).

varaderos, πολύ ωραίες οι μπομπονιέρες που βρήκες, αλλά και εγώ νομίζω ότι θα είναι ακριβές...Πάντως πολύ ωραίο το site γενικά...

Ο πειρατής είναι μπρος και πίσω από χαρτί και ανάμεσα χαρτόνι.

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ και το an agapas πειρατες αλλα αυτο το μαγαζι κι αν ειναι πανακριβο!!!

 

πάντως αυτο που θα μου αρεσε πολυ για στολισμο σε θεμα με πειρατες ειναι ενα "κασσελακι" γεμισμενο με εκεινα τα σοκολατακια φλουρια που υπαρχουν!! (εχει το makro)

 

και καλα ο θυσαυρος!!!

 

(ή αν εισαι λιγο μπροστα.. γεμισμενο με γλαστρακια με λουλουδια...)

Link to comment
Share on other sites

vickytsoch, τέλεια η ιδέα του θησαυρού :D , αλλά θα στοιχίσει πολύ αν βάλουμε ένα "κασελάκι" σε κάθε ροτόντα. Αυτό είναι υπέροχο να το κάνουμε για στολισμό, στο τραπέζι των ευχών! :wink:

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας δώσω μια ωραία ιδέα με το θέμα του πειρατή; Όταν το είχα πρωτοδει, είχα ξετρελαθεί!

Αντί για το κλασικό κουτί για τα βαφτιστικά μπορείτε να πάρετε ένα σακ βουαγιάζ ή μια βαλιτσούλα, και το σίγουρο είναι ότι το παιδί θα τη χρησιμοποιήσει και μετά. Αλλά όχι ότι κι ότι.....

 

μπείτε εδώ και δείτε τα:

http://valitsa.gr/commerce/product_info.php?products_id=273

 

Δεν είναι τέλεια;;;;

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και ενα παιχνιδοκουτο ξυλινο σε σχημα σεντουκιου με ζωγραφισμενη πανω πυξιδα,καραβι πειρατικο και κατι αλλο που δεν θυμαμαι,ειναι καταπληκτικο αν μπορεσω θα βαλω φωτο

Απο αυτο εχω παρει κι εγω την ιδεα για να εχω αυτο το θεμα στη βαφτιση μας

Εγω το πουλαω στο μαγαζι μου αλλα αν σε ενδιαφερει να ρωτησω στην περιοχη σου που μπορεις να το βρεις

Αν θελεις πες μου σε ΠΜ :wink:

4

Link to comment
Share on other sites

Ηλιάννα, στο μαγαζί σου, έχεις και ξύλινους πειρατες διακοσμητικούς? Σκέφτομαι να διακοσμήσω την λαμπάδα και την κολυμπήθρα κρεμώντας 2 ξύλινους πειρατές.

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ELISA οχι δεν εχω τωρα,παλιοτερα ειχα ηταν σαν μαριονετα

Ωραια η ιδεα σου παντως,εγω μαλλον δεν θα την διακοσμησω την κολυμπηθρα γιατι ειναι χτιστη

4

Link to comment
Share on other sites

to αυτοκινητακι ηταν πιο ακριβο απο 88 ευρω?????

 

Μόνο 88,00 Ευρώ έχει? Θα τρελαθώ. 140,00 Ευρώ θα στάξει η νονά μας για το αμάξι.Μας πιάσαν καλά στο μαγαζί που τα κλείσαμε. Αρχικά ενθουσιάστηκα αλλά τώρα που το ξαναβλέπω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γράφω εκ μέρους φίλης μου που θα βαφτίσει τον μπέμπη της τον Μάιο και το θέμα είναι οι πειρατές. θα ήθελε τη γνώμη σας για τις μπομπονιέρες.Σκέφτεται να τις κάνει μόνη της, με φαναράκια από το jumbo σαν αυτά που έκανε η bessy (ελπίζω bessy να μη σε πειράζει που σου πήραμε την ιδέα αλλά είναι πολύ ωραία) αλλά θέλει να βάλει κάτι που να θυμίζει πειρατές αντί της καρδούλας. Εχετε καμιά ιδέα;

 

wvmndakyicfm0vlpudkn.jpg

 

Το προσκλητήριο της θα είναι αυτό. Το έχει δει στο Internet

 

t8nlcjp7lelm7ytlrjz5.jpg

 

 

 

Επίσης σκέφτεται να δώσει στα παιδιά μπισκότα σε σχήμα πειρατή ή πρόσωπο πειρατή. Ξέρετε που μπορεί να βρει κουπ πατ;

 

To προσκλητήριο αυτό μου άρεσε και μένα. Μου ζήτησαν εδώ στην Θεσσαλονίκη 300,00 Ευρω για 100 προσκλητήρια. Η τιμή μου φαίνεται ακριβή...

Link to comment
Share on other sites

fraoula δεν ρωτήσαμε για τιμές.Το είδαμε απλά στο Internet και μας άρεσε πολύ.Αλλά όντως 300 ευρώ είναι πολλά. Στην τελική δεν το κάνουμε μόνες μας με clip art ; κάπου θα βρούμε πειρατές.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας. Ξεκίνησα με θέμα θαλασσινό αλλά βρήκα ένα υπέροχο πανί με μικρούς πειρατές και θα στραφώ σε πειρατικό στύλ. Εκτός απο τα σοκολατοκέρματα το Macro έχει και γλυφιτζούρια με τατουαζάκια με θέμα πειρατές. Θα είναι υπέροχα για το τραπέζι των ευχών.

Έχω κολλήσει με το θέμα του βιβλίου ευχών. Δεν βρίσκω τίποτα να εκτυπώσω σχετικό και έχω στερέψει απο ιδέες για το τί αυτοκόλλητα θα μπορούσα να κολλήσω αφού τα πιο σχετικά δείχνουν τον Σπάροου.

Όσον αφορά τις μπομπονιέρες απο τη στιγμή που θεωρώ πως οι κούπες θα είναι χρηστικό δωράκι και για τους μεγάλους και για τους μικρούς έσπασα το κεφάλι μου να το συνταιριάξω με το θέμα μου και να σε τί μπελάδες έχω μπει. Ψάχνω για τεράστιο μπαούλο (σεντούκι) σε είδη με αντίκες που θα γεμίσω με τις κούπες. Όταν θα έχω νεότερα θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, δεν έχω βρει πουθενά αυτοκολλητάκια με πειρατές bebe. Έτσι, κάνω το βιβλίο των ευχών με βάση τα χρώματα της βάφτισης (τυρκουάζ και λιλά) και θα κάνω ένα καδράκι με θέμα πειρατικό , το οποίο θα βάλω δίπλα στο βιβλίο των ευχών. 'Ετσι από την μία θα θυμίζει πειρατές το τραπέζι των ευχών...και από την άλλη θα μείνει ένα διαχρονικό βιβλίο των ευχών γιά πολλά πολλά χρόνια...

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κάνεις με τυρκουάζ και λιλά, εγώ κάνω με τυρκουάζ (αχνό) και κίτρινο. Θέλω όμως να τα παντρέψω με το μπλέ σκούρο και να τα ενισχύσω με το κόκκινο (φαναράκια).

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...