Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΑΝΝΩ.ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


γράψε αυτά που σου είπαν για πληροφορίες, όλες τις λεπτομέρειες έτσι ώστε να μπορέσουμε και σύμφωνα με αυτά, όσοι δεν τον ξέρουμε τον παιδικό να σε βοηθήσουμε.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΗΝΚΟΡΗ ΜΟΥ 15 ΜΗΝΩΝΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ

 

ενδιαφερωμε και εγω, να μαθω μαλλον την αλλυ εβδομαδα θα παω και εγω εκει για πληροφοριες οτι γνωριζεις ενημερωσε μας πλιζζζζζζ

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΗΝΚΟΡΗ ΜΟΥ 15 ΜΗΝΩΝΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ

 

 

εαν εχεισ χρονο γραψε τι σου ειπαν και πως σου φανηκε, διοτι μεσα της εβδομαδας εχω και εγω ραντεβου.

Πρωτη τηλ εντυπωση μου φανηκε λιγο αποτομη, διοτι την ρωτησα εαν μπορει να γινει το ραντεβου πρωι αντι για απογευμα και μου ειπε οτι δεν γινετε διοτι δεν εχει χρονο. Την ενημερωσα οτι θελω να δω το μαθημα εστω για 5-10 λεπτα, απανταει αυτο δεν γινετε παρα μονο 5 λεπτα την ημερα της εγγραφης. Της εξειγεισα οτι το παιδι πηγενει σε πεδικο αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενη για αυτο ειμαι στο ψαξημω. Δηλαδη πρεπει να βασηστω μονο στα λογια της.

 

Γι`αυτο πες μου οτι ενημερωση εχεισ μην παω αδικα δεν ειναι και ιδιαιτερα κοντα. Αυριο θα παω και στα Ζαβολακια, και ισως στα διαμαντακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΤο Ναννώ, πήγαινα την μεγαλη μου κορη για κανα 6μηνο. Την άλλαξα για τον λογο, οτι επειδή θα γυρναγα στην δουλειά, ήθελα να βρισκεται η κορη μου κοντα στην γιαγιά της, που μενει στο Αιγαλεω. Ετσι αναγκαστικά την άλλαξα και την πήγα σε άλλον παιδικό.

 

Προσωπικά έμεινα ευχαριστημένη. Τους διακρίνει σύνεση και επαγγελματισμός. Σε αντίθεση με τον σταθμό που εχω γραψει τώρα την κόρη μου, που ειναι πιο ''φιλικοί'' αλλά και πιο ανοργάνωτοι, το μελανό τους σημείο, ενω στο Ναννώ, ήταν πολύ τυπικοί.

Αν επρόκειτο να αργουσαν να την φέρουν με το σχολικό με ειδοποιούσαν με το κινητό, ενω τώρα εχει τύχει να περιμένω και 40 λεπτά να μου φέρουν την κορη μου και να παιρνω εγω να μάθω γιατι καθυστέρησαν.

 

Διάλεξα εναν άλλον σταθμό, το ''υπέρ'' ήταν οτι εκει που παει τώρα(οχι στο Ναννώ), εχω καποια πιο φιλική προσέγγιση ενω το κατά, είναι οτι ειναι πιο αμελείς και οχι τοσο τυπικοί σε μερικά θεματα.

 

Επισης στο Ναννώ, ειναι πιο ακριβοί στις τιμές.

 

Να συνοψίσω λοιπον, ειναι ακριβοι στις τιμές τους, πιο συνεπεις, καθαρά επαγγελματίες, με ενημέρωση γραπτή για τις δραστηριότητες τις ημερήσιες, αλλά αν θελετε καποιο πιο φιλικό επίπεδο ίσως να μην το βρείτε εκει. Και δεν εννοώ οτι ειναι απότομοι ή αγριοι, προς θεου, αλλά ισως ειναι η τακτική τους αυτή, παντως έχουν καλό ονομα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στο Ναννώ πάω εγώ τις κόρες μου. Είναι ακριβός αλλά είναι αρκετά καλά για τα παιδιά και τα προσέχουν. Η αλήθεια είναι σίγουρα ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά από την άλλη στο συγκεκριμένο σταθμό είναι αρκετά υψηλή η κοστολόγηση. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η λεπτομερής ενημέρωση σταματάει από τριών ετών και πάνω και όλα γίνονται περιληπτικά και τυποποιημένα. Βέβαια για μένα αυτό δεν είναι τόσο ουσίας γιατί η ουσία είναι να τους φέρονται καλά και να μαθαίνουν. Εμένα εξάλλου η μεγάλη μου κόρη μιλάει και μου τα λέει όλα και μέχρι στιγμής δεν έχει διαμαρτυρηθεί για κάτι και πάει με χαρά αφού έχει κάνει και φιλίες.

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου θα ξεκινήσει τον Μαιο στο Ναννω.Είναι 18 μηνων. Εμάς μας ζήτησε 340 ευρω..απο το Σεπτεμβρη θα αλλάξουν οι τιμές μου είπε..δε ξέρω.Σας φένετε ακριβός σταθμός.??

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου θα ξεκινήσει τον Μαιο στο Ναννω.Είναι 18 μηνων. Εμάς μας ζήτησε 340 ευρω..απο το Σεπτεμβρη θα αλλάξουν οι τιμές μου είπε..δε ξέρω.Σας φένετε ακριβός σταθμός.??

 

έχω ακούσει και πιο ακριβά...

σε αυτό το ποσό που λες περιλαμβάνεται και το σχολικό?

το φαγητό είναι μέσα ή πληρώνεις επιπλέον?

τα δίνεις κάθε μήνα ή όλα μαζί στην αρχή? (γιατί το άκουσα κι αυτό)

έχω ακούσει τιμές και για 380... και 400 :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη τιμή περιλαμβάνεται φαγητο..σχολικο...και είναι πληρωμένος και ο Αύγουστος.Το πόσο μέχρι τον Αύγουστο μου είπε ότι καταβάλλεται σε 2 δόσεις..

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου ειδη παει εκει και απο το Σεπτεμβριο θα πληρωνω 360 το μηνα, ο Αυγουστος πληρωνετε το Δεκεμβριο, και γυρω στον Απριλιο ειναι η εγγραφη του επομενου ετος. δηλ μαζι με τον μηνα του απριλιου και μεχρι 10-15 Απριλιου δηλαδη δινουμε την εγγραφη + γραφικη υλη της επομενης χρονιας.

 

Στην τιμη αυτη περιλαμβανωντε σχολικο, φαγητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω την eleeza για ποιά ηλικία της ζητήσανε τα 360 γιατί αυτά μου ζητήσανε και εμένα για τη μεγάλη μου κόρη από το νέο έτος χωρίς το σχολικό. Σημειώνω ότι το κόστος του σχολικού ανέβηκε υπέργογκα σε σχέση με τις άλλες χρονιές διότι λέει η άνοδος του πετρελαίου κλπ επηρεάζουν σημαντικά το θέμα αυτό. Εγώ σκέφτομαι αν συνεχίσω και του χρόνου να είναι χωρίς το σχολικό γιατί η διαφορά σε εμάς τους παλιούς είναι 50 ευρώ το μήνα επιπλέον. Από ότι το συζήτησα και με άλλους γονείς αυτό τους κακοφάνηκε ιδιαιτέρως και θα κινηθούν μάλλον και αυτοί προς αυτή την κατεύθυνση. Πολλοί επίσης δε θα συνεχίσουν γιατί είναι πολύ ακριβά. Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω κοστολόγιο από άλλο σχολείο στη γειτονιά αλλά ψάχνομαι και για ότι νεότερο θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

η κορη μου ειναι του 2005

Ετησια διδακτρα με σχολικο 4640 μαζι με γραφικη υλη και προκαταβολη, ετσι τουλαχιστον το εχω καταλαβει εγω.

Απλα πριν αποφασησεις να πας αλλου σκεψου το οτι, οτι πληρωνεις παιρνεις. Την κορη μου την πηγαινα αλλου (πολυ πιο φτηνα)το οποιο δεν ειχα μεινει ευχαριστημενη δεν εβλεπα καμια προοδο στο παιδι, ενω στο Ναννω ειδα διαφορα στο παιδι απο την πρωτη εβδομαδα.Με την διαφορα αυτη στο παιδι θα εδεινα και παραπανω εαν χρειαζοταν.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια ηλικία. Το ξέρω έχεις δίκιο και εγώ προβληματίζομαι γιατί όπως έχω ξαναπεί επί της ουσίας είναι καλά. Το μόνο μειονέκτημα είναι η τιμή. Το μόνο που αναρωτιέμαι είναι ότι δεν μπορεί να είναι ο μοναδικός σταθμός στην περιοχή που κάνει σωστά τη δουλειά του και δεν ξέρω αν για την ποιότητα των συγκεκριμένων υπηρεσιών αυτό είναι το κόστος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ίδια ηλικία. Το ξέρω έχεις δίκιο και εγώ προβληματίζομαι γιατί όπως έχω ξαναπεί επί της ουσίας είναι καλά. Το μόνο μειονέκτημα είναι η τιμή. Το μόνο που αναρωτιέμαι είναι ότι δεν μπορεί να είναι ο μοναδικός σταθμός στην περιοχή που κάνει σωστά τη δουλειά του και δεν ξέρω αν για την ποιότητα των συγκεκριμένων υπηρεσιών αυτό είναι το κόστος.

 

τοτε που εψαχνα δεν διεφεραν και παρα πολυ οι τιμες 20 πανω 20 κατω δεν ειναι μεγαλη διαφορα βεβαια περιοχη ναννω μονο αυτο ειδα, κοιταγα Κερατσινη και Πειραια

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 months later...

 

To ναννώ βρίσκεται στην Νίκαια, Κουντουριώτου 102, κοντά στην Πλατεία Χαλκιδόνας και το τηλέφωνο είναι 210.4916130.

Είναι πολύ καλός σταθμός με ενδιαφέρον και αγάπη για τα παιδιά, εγώ πήγαινα εκεί την κόρη μου. Πληροφορίες εχει κ στο site: nannokindergarten.gr[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

ειχα δει την ναννώ και πήγενε και ενα γειτονακι μας. Ηταν ευχαριστημένη και εμπιστεύομαι την γνώμη της μητέρας καθότι Ολανδέζα και είχε τα Ολανδικά προτυπα στο μυαλό της. το μοναδικό που δεν μου είχε αρέσει είναι οτι είχαν παρα μα παρα πολλά παιχνίδια και αναρωτιόμουν πότε τα καθαρίζουν όλα αυτά τα πράγματα στα ράφια και τις βιβλιοθήκες? η τυπικότητα για εμένα δείχνει επαγγελματισμό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμας το Ναννω αρχικα μας φανηκε μια χαρα σταθμος (πριν 2 χρονια).

Τον αποκλεισαμε ομως μονο και μονο για το αυστηρο υφος που ειχαν.

Συγκεκριμενα (και χωρις να σημαινει αυτο κατι απαραιτητα κακο) μας ειχε κανει εντυπωση που κατα την ωρα της ενημερωσης μας, ηρθε μια αλλη μανα να εγγραψει το παιδακι της για το 2ο χρονο, και αυτο χαιρετησε την υπευθυνη με μια υπόκλιση.

Δεν μας αρεσε καθολου αυτο.

Την πηγαμε αλλου τελικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 χρόνια μετά...

καλησπερα σας .. ειμαι μητερα 2 παιδιων και πηγαινω τα παιδια μ στο ναννω .. το ενα το ξεκινησα απο το βρεφικο λογω εργασιας και το πρωτο μ το πηγα στο νηπειαγωγειο .. ειναι αποψοι στην δουλεια τους με συνεχεις ενημερωσεις για την επιδωση των παιδιων και δραστηριοτητες .. φετος ειδικα μετακομισαν σε καινουριο χωρο ο οποιος ειναι πιο ευρυχωρος απο τον παλιο με μεγαλες αιθουσες και κηπο για να παιζουν τα παιδια μας .. το κλιμα ειναι πολυ φιλικο κατι που δεν το ειδα σε αλλους σταθμους και οι τιμες για αυτα που προσφερουν ειναι πολυ προσιτες .. η καινουρια διευθυνση ειναι Παπακυριαζη 7,Κορυδαλλος ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...