Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

LOTUS BIRTH


koufetaki

Recommended Posts

αυτο το σκρατσ το νιωσα κι εγω στην κορη(οι κορες το χουν?)εντωμεταξυ το πιστευω αυτο-αν βαλεις το μωρο στο στηθος βοηθας τον πλακουντα να βγει γτ κανει συσπασεις η μητρα-αλλα ειπαμε εδω στην ελλαδα αλλα και αλλα αυτο θα κανουν?!!!!

αυτά κι άλλα πολλά οι κόρες:P 9 μήνες μάτι δεν έκλεισα για χάρη της, μέχρι κ στο πάτωμα κοιμόμουν που με πονούσε η μέση!!

. αν δεν με πατουσαν πλακα δεν σου κανω εκει θα μενε δεν ειχα αλλη δυναμη.
λογικό αφού ειχες κουραστεί τόσες μέρες, εγώ 11 ώρες έκανα κ ένιωθα εξαντλημένη πόσο μάλλον εσύ, μικρούλα κ εγώ στο γιο 23χρ.!!!

 

Είμαστε κ off topic!! Πάω να ψήσω έναν πλακούντα κ έρχομαι να κεράσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

αυτά κι άλλα πολλά οι κόρες:P 9 μήνες μάτι δεν έκλεισα για χάρη της, μέχρι κ στο πάτωμα κοιμόμουν που με πονούσε η μέση!!

λογικό αφού ειχες κουραστεί τόσες μέρες, εγώ 11 ώρες έκανα κ ένιωθα εξαντλημένη πόσο μάλλον εσύ, μικρούλα κ εγώ στο γιο 23χρ.!!!

 

Είμαστε κ off topic!! Πάω να ψήσω έναν πλακούντα κ έρχομαι να κεράσω

00020468.gif

 

 

 

 

 

 

sig.asp?img=ad1

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τον δευτερο πλακουντα σιγουρα τον κρατησανε γιατι ηταν το κατι αλλο...διπλος πλακουντας! Πλακουντας μεσα σε πλακουντα...ειχε φανει απο τον υπερηχο και επρεπε να ειναι πολυ προσεχτικη η γιατρος οταν θα τον εβγαζε...οταν βγηκε (δεν μπορω να πω οτι πονεσα) με παρατησαν ολοι για να δουν το αξιοπεριεργο φαινομενο. Περιεργη αισθηση.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τον δευτερο πλακουντα σιγουρα τον κρατησανε γιατι ηταν το κατι αλλο...διπλος πλακουντας! Πλακουντας μεσα σε πλακουντα...ειχε φανει απο τον υπερηχο και επρεπε να ειναι πολυ προσεχτικη η γιατρος οταν θα τον εβγαζε...οταν βγηκε (δεν μπορω να πω οτι πονεσα) με παρατησαν ολοι για να δουν το αξιοπεριεργο φαινομενο. Περιεργη αισθηση.....

φαινομενο!!!γτ εγινε αυτο 1η φορα το ακουω-διαβαζω,το μωρο δηλ.ηταν μεγαλο ετρωγε καλααα!η καμια σχεση?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω.....η γιατρος που με ξεγεννησε ειπε οτι ισως υπηρχε διδυμο μωρακι καποια στιγμη.....που δεν το πιστευω, δεν εχουμε διδυμα στις οικογενειες.......ποιος ξερει? Και το αγχος μου ηταν μη τυχον και μεινει κατι στην κοιλια, επρεπε να βαλει η γιατρος το χερι μεσα να με ψαξει!!! Αστα να πανε...ευτυχως δεν ηταν κατι φριχτα οδυνηρο τελικα....το ειχα μεγαλο αγχος ειδικα οταν της ειπα οτι δεν θα εκανα επικληριδιο και απαντησε "Και πως θα καταφερω τοτε να βαλω χερι να ψαξω καλα?"

 

Μου σηκωθηκε η τριχα, οπως καταλαβαινεις.....

 

Ο γιατρος που με παρακολουθουσε κι εκανε υπερηχους ειχε πει οτι συμβαινει αυτο καμμια φορα. Οταν τον ξαναδω θα τον ρωτησω αν υπηρχε περιπτωση για διδυμα...

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πλακουντας μεσα σε πλακουντα.

...

και χάσαμε ΤΕΤΟΙΟ Λουκούλειο Γεύμα;;;; Αν σε έπερναν χαμπάρι οι κοπέλες των βίντεο θα σε κατασπάραζαν κ' έσενα

 

Πέρα από την πλάκα όμως πραγματικά ενδιαφέρον, εσύ ζήτησες να το δείς μετά;;

Link to comment
Share on other sites

δε ντρεπεστε καλε να κανετε φαγωποτι κ εμενα στην απεξω?μου μυρισε πλακουντας λεμε!

Εσύ φέρε καμμιά κρύα γερμανική μπύρα που πάει με τα ψητά κι άσε τα παράπονα!! Δεν έχουν ζεστάνει τα κάρβουνα ακόμα λέμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπυρες αμε!εμενα κρατηστε μου το πιο τραγανο!σε κοκορετσι γινεται?

 

πωπω πεινασααααααααααααα

Δεν ξέρω αν γίνεται σε κοκορέτσι αλλά μια που είσαστε και οι δύο εγκυμονούσες με το καλό να μας κάνετε το τραπέζι.. πλακούντα αλά κρεμ... ΑΗΔΙΑΣΑ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος σε καποιο απο τα θεματα περι βλαστοκυτταρων τα οποια ανοιξαν πριν λιγο καιρο στο φορουμ αναφερθηκε παλι το θεμα του να τρωει η μαμα τον πλακουντα (μπλιαχ) και μαλιστα αν δεν κανω λαθος αρκετες κοπελες απο δω το υποστηριζαν ενθερμα λεγοντας πως ετσι κανουν και τα ζωα αρα αυτο ειναι το ιδανικο.Ηταν και το σημειο που σταματησα να παρακολουθω το συγκεκριμενο θεμα μιας και αρχισα να εχω αναγουλες οι οποιες δε σχετιζονταν με την εγκυμοσυνη μου!!!

 

Ήμανε κι εγώ εκεί.:mrgreen: Αλλά:

1. Με χάλασε γιατί οι admin εξαφάνισαν τα περισσότερα ποστς, διότι θεωρήθηκαν off topic

2. Όταν δεν υπάρχει το αντίπαλον δέος (yogamama και Rosie) ΔΕΝ έχει κανένα ενδιαφέρον η συζήτηση.:-(

 

Θα περιμένω από Σεπτέμβρη που θα γυρίσουν από τις διακοπές καλύτερα.:P

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

mou θυμησες τωρα την διαφημιση...ντοματες εχετε?-ναι-τι περιμενουμε?-το καλοκαιρι-:lol::lol::lol:κι εγω πιστευω πως οταν ερθουν τα κοριτσια θα βγαλουμε καποια ακρη μα καλα τοσος κοσμος κανεις τπτ?τοσο πισω ημαστε και αντε εδω στο ελλαδα αφου υπαρχουν κοπελες απο παντου,βρε κοιτα που μαθαμε κατι πανω πανω και δεν βρισκουμε την ουσια του θεματος γτ δεν μπορει ολοκληρη αγγλια το κανει εμεις τι ημαστε:rolleyes::lol:

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήμανε κι εγώ εκεί.:mrgreen: Αλλά:

1. Με χάλασε γιατί οι admin εξαφάνισαν τα περισσότερα ποστς, διότι θεωρήθηκαν off topic

2. Όταν δεν υπάρχει το αντίπαλον δέος (yogamama και Rosie) ΔΕΝ έχει κανένα ενδιαφέρον η συζήτηση.:-(

 

Θα περιμένω από Σεπτέμβρη που θα γυρίσουν από τις διακοπές καλύτερα.:P

 

Ειχε πεσει αρκετη φαγωμαρα η αληθεια ειναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και χάσαμε ΤΕΤΟΙΟ Λουκούλειο Γεύμα;;;; Αν σε έπερναν χαμπάρι οι κοπέλες των βίντεο θα σε κατασπάραζαν κ' έσενα

 

Πέρα από την πλάκα όμως πραγματικά ενδιαφέρον, εσύ ζήτησες να το δείς μετά;;

 

 

Ημουν πολυ χαλια......και δεν μπορω να πω οτι με ενδιεφερε να το δω.....ειχα αλλους πονους, ηταν μαρτυρικα τα ραμματα.

 

Ειχε πλακα ομως γιατι με μιας με παρατησαν ολοι (ειχα καμμια 10ρια ειδικευομενους πανω απο το κεφαλι μου) και μαζευτηκαν σαν τα ορνεα απο πανω...ακουγα κατι επιφωνηματα....ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......μπορει και να κατεληξε σε καμμια σχολη!

 

Ειλικρινα αν μπορουσα θα το κανα χαπακια και θα τον κραταγα......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

παρακαλούμε τα μέλη εάν έχουν διάθεση χιούμορ,

να χρησιμοποιούν την συγκεκριμένη ενότητα στο parentscafe.gr που υπάρχει για αυτό το σκοπό,

 

και να σχολιάζουν θέματα στα οποία αρμόζει να κάνει κάποιος χιούμορ,

 

εάν ένα θέμα δεν είναι γνωστό σε κάποιο χρήστη/αναγνώστη,

 

παρακαλούμε να γίνεται αναζήτηση στο διαδίκτυο πρίν την κατάθεση κάποιας άποψης η οποία μπορεί να γελοιοποιεί ή να χαρακτηρίζει με άσχημο τρόπο ένα θέμα το οποίο μπορεί να είναι άκρως ενημερωτικό.

 

Με τέτοιου είδους δημοσιεύσεις εμποδίζεται η πραγματική συζήτηση την οποία πολλά μέλη μπορεί να ενδιαφέρονται να κάνουν.

αλλά και το έργο των συντονιστών που καλούνται εκ των υστέρων να βρούν ποιές δημοσιεύσεις περιέχουν πληροφορίες ή απόψεις διατυπωμένες χωρις αστεισμούς ή ειρωνία.

 

Προτεραιότητα σε αυτό το φόρουμ έχει η πραγματική συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων,

 

και όχι ο χαρακτηρισμός θεμάτων και η εύρεση του κατάλληλου επιθετου ή χλευασμού.

 

το θέμα κλειδώνεται προσωρινά μέχρι να γίνει η κατάλληλη επεξεργασία κ να μεταφερθούν οι δημοσιεύσεις που είναι ενάντια στους κανόνες του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...