Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοστος τοκετου διδυμων?


Recommended Posts

Αραγε ο γιατρος πληρωνεται το ιδιο ειτε για ενα ή για δυο μωρα? Μηπως στα διδυμα περνει παραπανω? Και διαφορες στο δωματιο της κλινικης οσον αφορα στα διδυμα υπαρχουν ή ειναι για ολες τις περιπτωσεις το ιδιο?

Fwfvp2.png

yNy5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα ο ιατρος μου ειπε οτι παιρνει τα ιδια λεφτα οσα εδωσα κ στο πρωτο παιδι.

Ειτε γεννησω φυσιολογικα ειτε καισαρικη,το νοσοκομειο χρεωνει οσο ενα παιδι για το δωματιο με την μονη διαφορα οτι πληρωνεις διπλες τις εξετασεις που κανουν στα νεογνα.Δλδ εξεταση χολερυθρινης την πληρωνεις για 2 παιδια και οχι για 1.

Με το καλο να υποδεχτεις τα διδυμακια σου!!!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα η γιατρος μου μου πηρε οσα πειρνει σε μονο τοκετο... το δωματιο εχει να κανει με εσενα κ μονο κ για τα μωρα χρεωνουν οτι κανουν στο καθενα ασχετα με το δωματιο.... βεβαια ξερω κ περιπτωση που ο γιατρος πηρε επι 2 την αμοιβη του η οποια πηγαινε κ βαση του δωματιου που ειχε διαλεξει η μητερα... γιατι δεν τον ρωτας τον δικο σου? με το καλο τα μωρακια σου!

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

με το καλο και εσυ Γιωτα μου που προηγεισαι κιολας!! Να ειναι γερα , τιποτε αλλο, μονο γερα τα παιδακια σου.

 

Σε ευχαριστω πολυ!

Θα γεμισουν τα σπιτια μας παιδικες φωνουλες και δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευτυχια!!!!!!Αν θες ελα να τα πουμε διπλα στο

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=898

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ τα μόνα επιπλέον λεφτά ήταν 200 ευρώ για τον δέυτερο γυναικολόγο που υπήρχε και 200 για τον δεύτερο παιδιάτρο, όλα τα τα άλλα σαν μία κανονική καισαρική/ δωμάτιο/ νεογνό. Με το καλό και όλα με πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

εγω πληρωσα το δωματιο ( 4 κλινο ) γυρω στα 4.000 € το 2008 το γυναικολογο 3500€ και αλλα 5-6.000 για την ΜΕΝ για την μικρη που εμεινε 12 μερες

 

εαν θυμαμαι καλα γυρω στα 14 000€ μας πηγαν ολα με κατι εξτρα εξετασεις

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Εμένα μου είπαν για το μαιευτήριο εκτός από το ποσό του δωματίου (4κλινο καισαρική-1500?) επιπλέον 230? λόγω διδύμων + εξετάσεις εις διπλουν + 2 παιδίατροι + ο γιατρός κάτι παραπάνω απ' ότι για ένα μωρό. Κανονικά δεν χρεώνουν εις διπλούν απλά ένα μικρό ποσό επιβάρυνση!

 

LFdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...