Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΛΗΨΙΑ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ...


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου;)....θα ηθελα να σας μιλησω γιοα το θεμα που με προβληματιζει,οταν ημουν 4 χρονων παρουσιασα επιληψια...συνολο ειχα 3 κρισεις..με τρεξαν πολυ οι δικοι μου σε νοσοκομεια μοναστηρια κτλ....επαιρνα και φαρμακευτικη αγωγη χαπια για ενα διαστημα αλλα μου τα σταματησαν γιατι ειπαν πως ειμαι καλα!!ευχαριστω τον θεο που ειμαι καλα απο τοτε δεν παρουσιασα καμμια κριση,σημερα ειμαι 22...και την αλλη εβδομαδα ο γιατρος μου ειπε πως θα μου κανει φακελο και θα του πω καποια πραγματα για το ιστορικο μου....φοβαμαι κοριτσια....λετε να υπαρχει περιπτωση να ειναι κληρονομικο??θα μου πεις εισαι τρελη εισαι καλα και εχεις 18 χρονια να παθεις κατι αλλα φοβαμαι....λετε να ξαναπαθω τιποτα η εφω η το αγγελουδι μου???υπαρχει καμμια που να ξερει κατι σε αυτο το θεμα??να το αναφερω στον γιατρο μου??περιμενω απαντησεις γιατι ειμαι πολυ αγχωμενη και στρεσαρισμενη:oops::oops::oops: ελπιζω να μου απαντησετε σας ευχαριστω πολυ!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σου ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και να πανε ολα καλα!

Φυσικα και θα το πεις στο γιατρο σου κουκλα μου!

Αλοιμονο αμα δεν ξερει αυτος το ιστορικο σου...

Ποσο μηνων εισαι?

ολα καλα θα πανε!:)

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και να πανε ολα καλα!

Φυσικα και θα το πεις στο γιατρο σου κουκλα μου!

Αλοιμονο αμα δεν ξερει αυτος το ιστορικο σου...

Ποσο μηνων εισαι?

ολα καλα θα πανε!:)

 

ειμαι στην 11η εβδομαδα...ολοι μου λενε τζαμπα ανησυχεις...αλλα θα ηθελα να ξερω ειχε καποια κοπελα παρομοια ιστορια με μενα??φοβαμαι μην ξαναγινει κατι!!! σε ευχαριστω για το αμμεσο ενδιαφερον;)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου! Και βέβαια να το πεις στο γιατρό σου. Δεν είναι δα και τρομερή η επιληψία. Εγώ πάσχω από τα 7 μου χρόνια (είμαι 32) και από τότε είμαι με φάρμακα. Να μην ανησυχείς για τίποτα από την στιγμή που δεν παίρνεις κάποια φαρμακευτική αγωγή και είσαι καθαρή από κρίσεις για χρόνια. Για να καταλάβεις εγώ όπως σου είπα είμαι επιληπτική, παίρνω φάρμακα αντιεπιληπτικά και σήμερα έμαθα ότι είμαι 5 εβδομάδων έγκυος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοντινή μου συγγενής είχε βαρβάτη επιληψία (και άλλα διάφορα προβλήματα υγείας μέχρι τώρα) αλλά και έγκυος έμεινε και μια υπέροχη εγκυμοσύνη είχε κι έναν καλό τοκετό κι ένα υγιές μωρό που τώρα είναι μια φοβερή κοριτσάρα που σφύζει από υγεία!

 

Φυσικά στον γιατρό σου θα πεις τα πάντα - δεν κρύβουμε στοιχεία από τον ιατρικό μας φάκελλο. Για ποιό λόγο άλλωστε?

 

Μην φοβάσαι Τζο. Όλα θα πάνε κατ' ευχήν! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια....η αληθεια ειναι πως δεν πρεπει να αγχωνομαι γιατι οντως ειμαι καθαρη εδω και 8 χρονια απλα με τρομαξαν καποιοι γιατι ακουσα πως και να ειχες παλια ειναι κληρονομικο και περναει στο παιδι και τρομαξα....ωραια τωρα θα παω για αυχενικη και θα το πω και στον γιατρο μου...να δουμε τι θα πει και αυτος σας ευχαριστω και παλι...και ευχομαι οτι καλυτερο και σε σας...

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα. jo89 να μην φοβασαι τιποτα. Η μητερα μου ειναι επιληπτικη εκανε τρια παιδια και Δοξα τω Θεω ειμαστε και τα τρια καλα. Επερνε κανονικα τα αρμακα της και ευτυχως δεν υπηρχε κανενα προβλημα. Και φυσικα ειναι πολυ μεγαλη βλακεια αυτουι που λενε οτι ειναι κληρονομικη. Δεν ισχυει κατι τετοιο. Φιλια πολλα

e5lgll.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου;)....θα ηθελα να σας μιλησω γιοα το θεμα που με προβληματιζει,οταν ημουν 4 χρονων παρουσιασα επιληψια...συνολο ειχα 3 κρισεις..με τρεξαν πολυ οι δικοι μου σε νοσοκομεια μοναστηρια κτλ....επαιρνα και φαρμακευτικη αγωγη χαπια για ενα διαστημα αλλα μου τα σταματησαν γιατι ειπαν πως ειμαι καλα!!ευχαριστω τον θεο που ειμαι καλα απο τοτε δεν παρουσιασα καμμια κριση,σημερα ειμαι 22...και την αλλη εβδομαδα ο γιατρος μου ειπε πως θα μου κανει φακελο και θα του πω καποια πραγματα για το ιστορικο μου....φοβαμαι κοριτσια....λετε να υπαρχει περιπτωση να ειναι κληρονομικο??θα μου πεις εισαι τρελη εισαι καλα και εχεις 18 χρονια να παθεις κατι αλλα φοβαμαι....λετε να ξαναπαθω τιποτα η εφω η το αγγελουδι μου???υπαρχει καμμια που να ξερει κατι σε αυτο το θεμα??να το αναφερω στον γιατρο μου??περιμενω απαντησεις γιατι ειμαι πολυ αγχωμενη και στρεσαρισμενη:oops::oops::oops: ελπιζω να μου απαντησετε σας ευχαριστω πολυ!!

Γεια σου.Λοιπον....εγω εχω αδερφο και πατερα επιλιπτικο και ειμαι κι εγω εγκυος επειδη το ειχα και εγω αγχος μηπως ειναι κληρονομικο ηταν το πρωτο πραγμα που ειπα στο γιατρο μου και μου ειπε οτι δεν ειναι κληρονομικο και οτι δεν υπαρχει περιπτωση να το παρει το παιδι μου ,ακομα κι αν ειχα εγω το προβλημα με τιποτα δεν θα το επαιρνε.Απλα πες του το για να ηρεμησεις

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...