Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Πριν λιγο ελαβα μνμ της Μαριας!

ΟΥΦ!!!!

Ησυχασα επιτελους.....Τελικα ειναι πολλες οι παραγγελιες που εχει κ απο πολλα διαφορετικα μαγαζια η καθεμια γι'αυτο υπαρχει μεγαλη καθυστερηση!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Προσωπικά θεωρώ την συμπεριφορά της Μαρίας(σαλοπέτα) λίαν επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!!!!! Έχω στείλει την παραγγελία μου κ την έχει δεχτεί από την τετάρτη,μαζί με την παραγγελία δέχτηκε όπως είναι φυσικό κ τα χρήματα μου.Έχω στείλει mail,δεν μου εχει απαντηση,ζητησα να γινω φιλος στο face δεν με δεχτηκε κ εχω φτασει σε σημειο να ενημερωνωμε απο εδω για το τι γινετε με την παραγγελια μου.Το θεμα ομως ειναι οτι η κυρια Μαρια θα πληρωθει,μαλιστα εχει ηδη πληρωθει για την δικια μου παραγγελια κ ενα mail της ειναι τοσο δυσκολο να μου στειλει!!! Μπορει να "φαίνομαι"

επιθετικη ομως σκεφτητε οτι ειναι μια παραγγελια αρκετα μεγαλη κ ετσι κ τα χρηματα ειναι αρκετα,βεβαια κ πιο λιγα να ηταν σημασια εχει η συμπεριφορα.

 

Δεν χρειάζεται να την κάνεις "φίλη". Μπορείς να μπεις χωρίς περιορισμούς στο group Salopeta. Εκεί να της γράψεις...

Έχει πει εκεί ότι της άργησαν τα χρήματα να τις τα μεταφέρουν από το paypal στον λογαριασμό της...και επίσης έπεσαν βροχή οι παραγγελίες...

Ενημέρωσε ότι θα καθυστερήσει λίγο και ζητάει την κατανόησή μας...

Της στελνουν συνέχεια είπε mail με ερωτήσεις και προφανώς δεν προλαβαίνει...

Λίγη υπομονή μάλλον πρέπει να κάνουμε, αρχή είναι και θα οργανωθεί καλύτερα...:!:

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πει εκεί ότι της άργησαν τα χρήματα να τις τα μεταφέρουν από το paypal στον λογαριασμό της...και επίσης έπεσαν βροχή οι παραγγελίες...

Ενημέρωσε ότι θα καθυστερήσει λίγο και ζητάει την κατανόησή μας...

Της στελνουν συνέχεια είπε mail με ερωτήσεις και προφανώς δεν προλαβαίνει...

Λίγη υπομονή μάλλον πρέπει να κάνουμε, αρχή είναι και θα οργανωθεί καλύτερα...:!:

 

 

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου,όπως είπε κ η SOUL21 από την στιγμή που επέλεξε να κάνει αυτήν την δουλειά θα μπορούσε να ειδοποίηση για την καθυστέρηση κ όχι εγώ να ψάχνομαι για το που μπορεί να έχει γράψει ότι θα καθυστερήσει τις παραγγελίες.Κατανόηση θα είχα αν μου έστελνε προσωπικά ένα mail ότι θα καθυστερηση κ όχι να μην απαντάει ούτε σε αυτά που στέλνω.Τεσπα μου έστειλε τελικά σήμερα το βράδυ mail για να με ενημερωσει για την πορεια της παραγγελιας μου.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ την συμπεριφορά της Μαρίας(σαλοπέτα) λίαν επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!!!!! Έχω στείλει την παραγγελία μου κ την έχει δεχτεί από την τετάρτη,μαζί με την παραγγελία δέχτηκε όπως είναι φυσικό κ τα χρήματα μου.Έχω στείλει mail,δεν μου εχει απαντηση,ζητησα να γινω φιλος στο face δεν με δεχτηκε κ εχω φτασει σε σημειο να ενημερωνωμε απο εδω για το τι γινετε με την παραγγελια μου.Το θεμα ομως ειναι οτι η κυρια Μαρια θα πληρωθει,μαλιστα εχει ηδη πληρωθει για την δικια μου παραγγελια κ ενα mail της ειναι τοσο δυσκολο να μου στειλει!!! Μπορει να "φαίνομαι"

επιθετικη ομως σκεφτητε οτι ειναι μια παραγγελια αρκετα μεγαλη κ ετσι κ τα χρηματα ειναι αρκετα,βεβαια κ πιο λιγα να ηταν σημασια εχει η συμπεριφορα.

Τελικά παιδιά μήπως πρέπει να βρούμε άλλους τρόπους, να ψωνίζουμε απο έξω;; Αυτά που λες μ'αποτρέπουν να ψωνίσω! Είναι τόσα τα χρήματα που παίρνει...Εγώ προτείνω να κάνουμε μια λίστα που να έχει μαγαζιά που στέλνουν στην Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά μήπως πρέπει να βρούμε άλλους τρόπους, να ψωνίζουμε απο έξω;; Αυτά που λες μ'αποτρέπουν να ψωνίσω! Είναι τόσα τα χρήματα που παίρνει...Εγώ προτείνω να κάνουμε μια λίστα που να έχει μαγαζιά που στέλνουν στην Ελλάδα!

 

συμφωνώ....να υπάρχει και μια 2η λίστα μόνο με τα sait που στέλνουν Εllada, μήπως έτσι βγάλουμε μια άκρη..

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Να επιβεβαιώσω ήθελα (άλλη μια φορά!) πως το childrensalon

και το asos

είναι εκπληκτικά!

 

Παράγγειλα και από τα δυο και παρέλαβα σε μια εβδομάδα...

 

Απο το childrenasol πήρα μεγάλο μέγεθος το κοστούμι του μπεμπάκου μου (έχουν και τεράάάστια νούμερα!) και το έστειλα για αλλαγη μεγέθους

και από το asos διάλεξα ένα κοντό φόρεμα για μένα, για την βάπτιση αλλά ήταν υπέρ-κοντο και το έστειλα για επιστροφή χρημάτων!

(το έχω καθιερώσει το συστημα, πάντα κάτι να παραγγέλνω λάθος!!!)

 

Είναι απίστευτοι στην εξυπηρέτηση, αμεσότατοι και με τιμές που ακόμα και με τα έξοδα της επιστροφής, δεν αγγίζουν ούτε στο ελάχιστο τις απλισίαστες τιμές του ...Ελλάδα!

 

Αυτά!

 

Στο http://www.childrensalon.com τι τιμές είναι αυτές!!!Ζαλίστικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

να ξεκινήσω την πρόχειρη λίστα και στην συνέχεια καποιο "καλαμαρακι" την κάνει ποιο καλή!!!

 

sait που στέλνουν ELLADA χωρις μεσάζοντες...

 

childrensalon

asos

η λίστα στην σελίδα 286 ποστ #8574 δεν σου κάνει?? όλα τα καταστήματα που αναφέρει στέλνουν Ελλάδα χωρίς μεσάζοντα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.childrensalon.com τι τιμές είναι αυτές!!!Ζαλίστικα!!!!

 

Αν ζαλίστηκες επειδή σου φάνηκαν φτηνές, πριν χαρείς και παραγγείλεις γύρισε το νόμισμα σε λίρα Αγγλίας για να δεις τις πραγματικές τιμές γιατί σε ευρώ βγαίνουν λάθος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ζαλίστηκες επειδή σου φάνηκαν φτηνές, πριν χαρείς και παραγγείλεις γύρισε το νόμισμα σε λίρα Αγγλίας για να δεις τις πραγματικές τιμές γιατί σε ευρώ βγαίνουν λάθος!!!!

 

Τι φθηνά παιδί μου ένα παιδικό μπλουζάκι 175 λιρες!!!!!!!Πανάκριβα δεν πίστευα στα μάτια μου!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η λίστα στην σελίδα 286 ποστ #8574 δεν σου κάνει?? όλα τα καταστήματα που αναφέρει στέλνουν Ελλάδα χωρίς μεσάζοντα :wink:

 

οκ μην βαράς...δεν είδα οτι τα έχει ξεχωριστά...κατευθείαν να βαρέσετε στο ψαχνο..

τελος πάντων οι εποχές είναι δύσκολες και η αγωνία των χρημάτων που δίνεις είναι μεγάλη,πολλές φορές σε κάνουν όλα αυτά επιθετική και νευρική ιδίως όταν δεν υπάρχει απάντηση στο mail 3 ημέρες.

μπήκα και στην salopeta στο face και είδα οτι εκεί μιλούσε η μαρία....ακόμα και την Τρίτη..και εξάλου δεν έιχα την απαίτηση να τα στήλει αμέσως, είχα τηναπορία σε τι σημείο και σε τι κατάσταση βρίσκετε όλο το σκηνικό.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

έχετε δίκαιο...δεν την είχα ξανακοιτάξει..καποια στιγμή είχε και την mothercare μέσα..

μην χτυπάτε!!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

μαρια...και εγω! την εβγαλα Α4 εχτες!

παρεπιμπτοντως

για φοτομπουκ ποιο? για απλες φωτο ποιο?????

πολυ χαρτι και μελανι χαλαω , δε λεει!

Γατουλα, καλημερα.

Παρηγγειλα απο www.photo.com σαββατο 120 φωτο 10*15 και μου ηρθε η παραγγελια την επομενη παρασκευη (σε 6 μερες δλδ και μεσολαβουσε και σκ) με 23 ευρω - και τα μεταφορικα. Η εκτυπωση αψογη, εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη.

Παρηγγειλα επισης απο blurb.com ενα ψηφιακο αλμπουμ με 98 σελιδες 18*18 απο 1/9, μου ειπαν οτι το εστειλαν 8/9 και οτι η αποστολη κανει περιπου 9-15 μερες. Ακομη το περιμενω, δεν ξερω πως θα μου βγει. Γιαυτο πληρωσα 38 ευρω, νομιζω οτι ειναι καλα.

Ελπιζω να σε βοηθησα.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως όταν αποφασίζεις να κάνεις αυτή τη δουλειά (μιλάω για την Σαλοπέτα) πρέπει να έχεις και την δυνατότητα να την στηρίξεις... Δεν φανταζόταν οτι είμαστε πάρα πάρα πολλοί αυτοί που θέλουμε να παραγγείλουμε με αυτόν τον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Μου κάρφωσε σήμερα το πρωί ( μετά από ένα αποτυχημένο χθεσινό γιουβέτσι) να πάρω ένα slow cooker. Ξέρει κανείς κανένα κατάστημα από Αγγλία να στέλνει ηλεκτρικές συσκευές; Έχει κανείς τέτοια ηλεκτρική συσκευή; Την χρησιμοποιεί καθόλου;

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Την Τρίτη 14/9 το μεσημέρι παρήγγειλα από το http://www.patakis.gr παιδικά βιβλιαράκια σε καλή τιμή. Ήρθαν σήμερα Πέμπτη 16/9 το πρωί με κούριερ (αντικαταβολή, χωρίς μεταφορικά). Μάλιστα ένα βιβλίο δεν υπήρχε πλέον διαθέσιμο και με πήραν τηλέφωνο χθες για να με ενημερώσουν. Είμαι πολύ ευχαριστημένη και από το σέρβις και από τιμές και από την ποιότητα!

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρακι βαλε στην λιστα και το

http://www.casadelbambino.com/

 

εχω ψωνισει παλιοτερα και τωρα ειδα οτι δεν υπαρχει...

δεν μπορω να βρω το μηνυμα που στο ειχα πει...;)

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι , η κοπελα δουλευει? ειναι φοιτητρια? το ξεκινησε για να μας βοηθησει , τωρα πως θα εξελισσοτανε λογικα δεν το ηξερε....

 

Το ξεκίνησε για να μας βοηθήσει, λαμβάνοντας υπόψην της και το κέρδος που θα είχε ασφαλώς!! Αυτά τα αλτρουϊστικά αισθήματα με λιώνουν!...

Link to comment
Share on other sites

http://www.undercoverexperience.co.uk

εσωρουχα για ολα τα γουστα, μεγεθη και βαλαντια. εχω ψωνισει ηδη δυο φορες κι ετοιμαζομαι για τη τριτη, επειδη το μεγεθος που θελω στο σουτιεν αγγιζει τη σφαιρα του εξωπραγματικου κι εκει μονο βρισκω σχεδια της προκοπης, χωρις να με γδερνουν. α! και πανω απο τις 50 λιρες κανουν δωρο τα εξοδα αποστολης!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...