Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΓΙΑΤΡΩΝ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ


nansoulitsa

Recommended Posts

Θα ήθελα να αναφερθούμε σε γιατρούς του Παπαγεωργιου, τις εντυπώσεις μας απο αυτους και ποσο παιρνουν για μια γεννα.Ο γιατρος μου ειναι ο Ζεπειριδης Λεωνιδας.Πολυ αναλυτικος και σχολαστικος με τον μπεμπη μου αλλα δυστυχως ακομη δεν ξερω ποσο παει το μαλλι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΛΟΙ ΤΑ ΑΡΠΑΖΟΥΝ.....

ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΕ 800 ΕΥΡΩ.... ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΓΕΝΗΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ Κ ΤΗΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ... ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΜΕ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΩΣΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας, είμαι καινουρία στην παρέα σας κ πολύ σύντομα καινουρία μαμα!!!Θα γεννήσω με τον καινούριο χρόνο !Θα ήθελά να μάθω πως κυμαίνονται τα πράγματα στο Παπαγεωργίου κ στο Ιποκράτειο κ πόσο περίπου θα μου κοστίσει μια φυσιολογική γέννα καθώς μεχρί τώρα δεν υπάρχουν ενδείξεις για καισαρική!!!

Υ.Γ. Είμαι ασφαλισμένη κανονικά στο ΪΚΑ

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων(αν είναι εύκολο να μου απαντησετε σε προσωπικό μήνυμα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΛΟΙ ΤΑ ΑΡΠΑΖΟΥΝ.....

ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΕ 800 ΕΥΡΩ.... ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΓΕΝΗΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ Κ ΤΗΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ... ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΜΕ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΩΣΤΑ?

 

ναι μπορείς να γεννήσεις εκεί μόνο αν εφημερεύει...ειδάλλως πας στο Ιπποκράτειο γιατι θα εφημερεύει εκείνο.

Εκτός κι αν πας με πρόκληση ή προγραμματισμένη καισαρική και στο κανονίσει ο γιατρός σου!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα κι εγω γεννησα σε εφημερια του παπαγεωργειου με κτ και δεν πληρωσα τπτ σε κανεναν ουτε στους δυο γιατρους που με ξεγεννησαν ουτε στην αναισθησιολογο το ιδιο και η κουμπαρα μου που πηγε με ραντεβου λογο δευτερης κτ δεν πληρωσε τπτ.εαν εχεις γιατρο πληρωνεις αυτα που εχετε συμφωνησει.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

κοριτσια 1, ειναι παρα πολυ επικινδυνο να δεχτητε προκληση τοκετου για να πετυχετε το παπαγεωργιου και ανεβαζετε στο 80% την πιθανοτητα της καισαρικης 2, μην ειστε κοροιδα και πληρωνετε γιατρο για προγραματισμενη καισαρικη γιατι η διαταγη του διευθηντη ειναι ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ να γινονται απο τους ειδικευομενους αρα πληρωσεις δεν πληρωσεις το ιδιο στραβαδι θα σε κοψει....

Link to comment
Share on other sites

[...η διαταγη του διευθηντη ειναι ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ να γινονται απο τους ειδικευομενους αρα πληρωσεις δεν πληρωσεις το ιδιο στραβαδι θα σε κοψει....

ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ???ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ , ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΒΑΝ ΝΑ ΣΕ ΚΟΨΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ????????ΛΕΓΕ ΜΑΣ ΤΕΤΟΙΑ ΤΩΡΑ...

rYWUp3.png?PFNMbDcb
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αναφερθούμε σε γιατρούς του Παπαγεωργιου, τις εντυπώσεις μας απο αυτους και ποσο παιρνουν για μια γεννα.Ο γιατρος μου ειναι ο Ζεπειριδης Λεωνιδας.Πολυ αναλυτικος και σχολαστικος με τον μπεμπη μου αλλα δυστυχως ακομη δεν ξερω ποσο παει το μαλλι!

 

ειναι εγκληματικο να δεχτητε προκληση τοκετου για να πεσετε σε εφημερια!! εχετε 80% πιθανοτητες να φατε αδικα καισαρικη γιατι δεν ειναι ετοιμη ακομα η μητρα σας να γεννησει, επιπλεον αυξανουν σημαντικα οι πιθανοτητες για βαρια αιμοραγια μετα την γεννα. τις καισαρικες δε εκει τις κανουν ΠΑΝΤΑ οι ειδικευομενοι με αυστηρη εντολη του διευθυντη της κλινικης αρα τζαμπα τα χρηματα σας

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσιια 1) το μισο παπαγεωργιου ειναι δημοσιο και το αλλο μισο ιδιωωτικο σε καποιους τομεις

2) εαν ζητησεις απο το γιαατρο π σε παρακολουθει ν σε ξεγεννησει ειναι λογικο ν τον πληρωνεις αφου ζητας αποκληστικα εκεινον

3)εαν εφημερευει κ πας ειτε ιπποκρατειο ειτε παπαγεωργιου δεν πληρωνεις τπτ εαν εχεις την ασφαλεια σου

εγω θα γεννησω στο ιπποκρατειο βασικα οποιο εφημερευει αλλα θελω τ ιπποκρατειο

Link to comment
Share on other sites

ειναι εγκληματικο να δεχτητε προκληση τοκετου για να πεσετε σε εφημερια!! εχετε 80% πιθανοτητες να φατε αδικα καισαρικη γιατι δεν ειναι ετοιμη ακομα η μητρα σας να γεννησει, επιπλεον αυξανουν σημαντικα οι πιθανοτητες για βαρια αιμοραγια μετα την γεννα. τις καισαρικες δε εκει τις κανουν ΠΑΝΤΑ οι ειδικευομενοι με αυστηρη εντολη του διευθυντη της κλινικης αρα τζαμπα τα χρηματα σας

 

Σοβαρά μιλάς?????????????????????Δηλαδή ακόμη και συμφωνημένο ο ειδικευόμενος σε κόβει?????????????

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια 1, ειναι παρα πολυ επικινδυνο να δεχτητε προκληση τοκετου για να πετυχετε το παπαγεωργιου και ανεβαζετε στο 80% την πιθανοτητα της καισαρικης 2, μην ειστε κοροιδα και πληρωνετε γιατρο για προγραματισμενη καισαρικη γιατι η διαταγη του διευθηντη ειναι ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ να γινονται απο τους ειδικευομενους αρα πληρωσεις δεν πληρωσεις το ιδιο στραβαδι θα σε κοψει....

νομιζω οτι δεν πρεπει να εισαι τοσο απολυτη !! αλλωστε ξερω οτι κι εσεις οσο κανετε ασκηση ξεγεννατε γυναικες πολλες φορες λογο δουλειας και μονες σας...το πετυχα στο ιπποκρατειο και μην το αρνηθεις....και μου ειπαν οι μαιες οτι αυτο το κοριτσακι ξερει πλεον...εχει κανει 20 τοκετους !!!!! αρα θα πρεπει να ειμαστε λιγο προσεκτικοι στα οσα λεμε..... μην κινδυνολογεις μονιμα και μας φοβιζεις....αφου εισαι μαια θα επρεπε να μας υποστηριζεις ψυχολογικα...δεν νομιζω οτι πετυχαινεις κατι τετοιο με τον τροπο που τα λες..... και γιατι ολοι οσοι εργαζοσασταν πριν σε καποιο νοσοκομειο δεν βγηκατε απο πριν να τα πειτε ολα αυτα και τωρα ξαφνικα που δεν ανανεωθηκε η συμβαση σας 'η αποχωρησατε οικιοθελως τα αποκαλυπτετε ??

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αναφερθούμε σε γιατρούς του Παπαγεωργιου, τις εντυπώσεις μας απο αυτους και ποσο παιρνουν για μια γεννα.Ο γιατρος μου ειναι ο Ζεπειριδης Λεωνιδας.Πολυ αναλυτικος και σχολαστικος με τον μπεμπη μου αλλα δυστυχως ακομη δεν ξερω ποσο παει το μαλλι!

 

 

 

αστερι ο Λεωνιδας με νορμαλ τιμες....απλα ανοιξε καρτελα για να κανεις τις εξετασεις μεσα στο νοσοκομειο γιατι εξω σου πιανουν τον κ...ο

Link to comment
Share on other sites

το εχω πει χιλιαδες φορες αλλα ο ανθρωπος ταξιδευε για εξωτερικο και οταν με ειδε μεσα στο αιμα και σε αθλια κατασταση δεν φωναξε τις αθλιες νοσοκομες αλλα σηκωσε τα μανικια απο το ασπρο του πουκαμισο και με καθαριζε....

εκτος του οτι ειναι πολυ καλος γιατρος ειναι και ανθρωπος..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

geia sas koritsia , eimai k egw mia melousa mama k i alitheia einai oti eimai pantelws asxeti me ola auta pou anaferete oles eseis. auti tin stigmi me parakolouthei giatros tou ika,an k einai super nomizw pws tha eprepe na vrw enan giatro na me parakolouthei ekswteriko. k kati allo menw dipla sto papagewrgiou k tha ithela na gennisw ekei alla ap'oti diavasa an den efimereuei de mporw na paw ekei, k opote dwro adwro na prospathisw na anoiksw ton fakelo mou ekei giati akousa oti gia na kleiseis rantevou ekei thelei 2-3 mines toulaxiston as me sumvoulepsei kamia giati den exw idea ti prepei na kanw

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια 1, ειναι παρα πολυ επικινδυνο να δεχτητε προκληση τοκετου για να πετυχετε το παπαγεωργιου και ανεβαζετε στο 80% την πιθανοτητα της καισαρικης 2, μην ειστε κοροιδα και πληρωνετε γιατρο για προγραματισμενη καισαρικη γιατι η διαταγη του διευθηντη ειναι ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ να γινονται απο τους ειδικευομενους αρα πληρωσεις δεν πληρωσεις το ιδιο στραβαδι θα σε κοψει....

 

Συμφωνω απολυτως μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...