Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος Αλεξάτος στο Έλενα


anthios

Recommended Posts

Ετσι ειναι. Μια γνωστη μου που παει σε αλλο γιατρο κανει και εκεινη κανονικα τους υπερηχους. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει τουσ υπερηχους αφου ολοι τους κανουν! Δεν νομιζω να υπαρχει αλλοσ που να μην τους κανει απλα δεν ξερω αν αυτο ειναι λογος να αλλαξω γιατρο.

 

Το συζητούσα με γνωστή που γέννησε επίσης στο Έλενα με άλλο γιατρό από τον δικό μου (όχι τον Αλεξάτο, επίσης καθηγητή, μεγάλο σε ηλικία) και είχε την ίδια νοοτροπία. Ακόμα και αυχενική και β'επιπέδου (που οι νέοι γιατροί σε κατευθύνουν σε εμβρυολόγο) αυτός της είπε ότι είναι περιττό να το κάνει εκτός και ότι ξέρει και τα βλέπει αυτός στον υπέρηχο. Βασικά έκανε 2 ή 3 υπερήχους σε όλη την εγκυμοσύνη. Βέβαια τελικά πήγαν όλα καλά αλλά εγώ προσωπικά μια ανασφάλεια θα την ένιωθα :D Και στην εγκυμοσύνη δεν χωράει να νιώθεις ανασφαλής με τον γιατρό σου.

Ίσως είναι όντως θέμα εμπειρίας και ηλικίας που τους κάνει να νιώθουν τέτοια αυτοπεποίθηση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλους!

 

Καλή λευτεριά σε όσες περιμένουν παιδί!

 

Ψάχνουμε για γυναικολόγο στο έλενα.Ο παπαδής τον ιούνιο του 2015 (εκτιμώμενη ημερομηνία τοκετού) θα λείπει και δεν μπορεί να μας αναλάβει.

Ξέρει καμιά σας πληροφορίες για τον αλεξάτο γεράσιμο, Κολιόπουλο γιώργο, βάρρας μιχαήλ και τον γαβάρη ηλία?έχουμε πελαγώσει και ζητάμε πληροφορίες πρόσφατες.

 

Ο σύζυγος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Καλή λευτεριά σε όσες περιμένουν παιδί!

 

Ψάχνουμε για γυναικολόγο στο έλενα.Ο παπαδής τον ιούνιο του 2015 (εκτιμώμενη ημερομηνία τοκετού) θα λείπει και δεν μπορεί να μας αναλάβει.

Ξέρει καμιά σας πληροφορίες για τον αλεξάτο γεράσιμο, Κολιόπουλο γιώργο, βάρρας μιχαήλ και τον γαβάρη ηλία?έχουμε πελαγώσει και ζητάμε πληροφορίες πρόσφατες.

 

Ο σύζυγος

 

Με το καλό! Γεννησα πριν 1 μηνα με Αλεξατο, ότι θελετε στειλτε πμ να σας πω.

Κ εγω σαν την anthios... μακαρι να τον ειχα κ στο πρωτο μου. Για υπερηχους ουτε εγω εκανα αλλα δεν του ζητησα κ ποτε. Αν μια κοπελα ζητησει λογικα μπορει να παει να κανει απλως δεν θα της το κανει ο Αλεξατος υποθετω. Παντως μια κοπέλα που ηταν να κανει περιδεση κάθε φορα την πηγαινε ο ιδιος να κανουν μετρηση. Και μια άλλη εκανε μια φορα 14 πιεση που δεν είναι υψηλη, ωστοσο επειδή ειχε καποια κιλακια παραπανω της εκανε ολο τον απαραιτητο ελεγχο με υπερηχογραφήματα, αιματολογικες κλπ. Οποτε ο ανθρωπος απλα είναι γατος κατ'εμε και εκτιμω αφανταστα το γεγονος ότι ουτε μια φορα δεν με σκαλισε από κατω όπως ο άλλος που ειχα που αποσκοπουσε σε προκληση

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Και εμείς πριν 10 μέρες με τον κύριο Αλεξάτο γεννήθηκε η κορούλα μας..ΟΛΑ άψογα.Μας δέχτηκε στην 37 εβδομάδα.Πρίν ταλαιπωρία σε διάφορους γιατρούς/μαιευτήρια και αστρονομικές για την εποχή μας αμοιβές.Δεν ματώσαμε οικονομικά,ούτε από γιατρό(άριστος),ούτε από νοσήλεια.Α θέση μονόκλινο 55ευρώ. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Καλησπέρα σας!

 

Είμαστε και εμείς άλλο ένα απο τα ζευγάρια που ψάχνει εναν ιατρό σωστό, Άνθρωπο πάνω απ'όλα και να μην μας κοιτά σαν πορτοφόλι. Έχουμε ακούσει και διαβάσει πολλά και ποτέ δεν έχουν τελειωμό φυσικά αυτά που μαθαίνουμε αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι ψάχνουμε έναν γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο που δεν θα διακινδυνεύσει η υγεία του μπουμπουκιού μας αλλά ούτε θα μας υποβάλλουν σε άχρηστες εξετάσεις που κοστίζουν αστρονομικά ποσά.

 

Για τον συγκεκριμένο γιατρό, κύριο Αλεξάτο, διαβάζω πολύ καλά λόγια και ειλικρινά είμαι κοντά στην απόφαση να κλείσουμε ραντεβού μαζί του. Εαν κάποια μανούλα γνωρίζει κάτι παραπάνω θα εκτιμούσα κάποιο πμ με πληροφορίες :D

Ευχαριστώ πολύ!

gECgp3.pngL3Bmp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα σας!

 

Ειμαστε και εμεις στη διαδικασια αναζητησεις γυναικολογου στο νοσοκομειο Ελενα .απο φιλικο μας περιβαλλον μας ειπαν για τον κ.παπαδη,τον κυριο παπαριστειδη και τον κυριο χριστοδουλου.οι δυο πρωτοι δε μπορουσαν.γνωριζει κανενα σας τιποτα κια τον κ.χριστοδουλου?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σας θελω να κανω επισκληριδιο σε γενικο νοσοκομειο.ειμαι 37 εβδομαδων και εχω ανγχοθει πολυ.ειχα γυναικολογο αλα τελευταια στιγμη ειπε οτι δεν κανουν και ψαχνω καποιον αλον επι πληρομης φυφικα.ποιος μπορει να με αναλαβει? λιγο συντομα ομως γιατι εχω ιδη καποια πονακια και εχω ανγχοθει.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια που ενδιαφερεστε για τον Αλεξατο : ΑΝ οι πληροφοριες μου ειναι σωστες, είναι υπό συνταξιοδότηση, οπότε τσεκάρετέ το με το Νοσοκομειο *edit* Ελενα *edit* (ευχαριςτω anthios μπερδευτηκα...), γιατί ετσι κι αλλιώς δεν ειχε και ιδιωτικό ιατρείο, μονο στο Νοσοκομείο απασχολείτο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...