Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κλινική Γένεσις Ληξιαρχείο


Recommended Posts

Ηθελα να ρωτήσω να με ενημέρωσει κάποια απο τα κορίτσια,σκοπεύω να γεννήσω στο Γένεσις,και ήθελα να μάθω αν έχουν ληξιαρχείο εκέι μέσα και αν όχι που πρέπει να το δηλώσω? Στο δήμο πυλαίας ή στον δήμο που είμαι δημότης? Σόρυ αν ακούγονται χαζά όλα αυτά αλλά πρώτη φορά :oops: και επίσης τι χαρτία θα χρειαστούμε για την ληξιαρχική δήλωση γέννησης?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα πάει ο σύζυγος στον δήμο Πυλαίας με τα χαρτιά της κλινικής σε διάστημα πέντε ημερών :D

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Το Γένεσις δεν έχει ληξιαρχείο μέσα οπότε πρέπει να πας στο ληξιαρχείο της Πυλαίας. Αφού το δηλώσετε το παιδί εκεί, στη συνέχεια με το χαρτί από το ληξιαρχείο θα δηλώσετε το παιδί στο δημοτολόγιο του δήμου που ανήκετε (εκεί που έχετε την οικογενειακή σας μερίδα). Τα χαρτιά για το ληξιαρχείο θα σας τα ετοιμάσουν από την κλινική και θα σας ενημερώσουν πλήρως για το τι θα χρειάζεται να κάνετε (θα χρειαστούν σίγουρα οι ταυτότητές σας).

 

Ελπίζω να ήταν βοηθητικά τα παραπάνω. Άντε με το καλό ο ερχομός του παιδιού και τα χαρτιά ούτε που θα τα σκέφτεσαι μετά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω να με ενημέρωσει κάποια απο τα κορίτσια,σκοπεύω να γεννήσω στο Γένεσις,και ήθελα να μάθω αν έχουν ληξιαρχείο εκέι μέσα και αν όχι που πρέπει να το δηλώσω? Στο δήμο πυλαίας ή στον δήμο που είμαι δημότης? Σόρυ αν ακούγονται χαζά όλα αυτά αλλά πρώτη φορά :oops: και επίσης τι χαρτία θα χρειαστούμε για την ληξιαρχική δήλωση γέννησης?

 

φωτοτυπιες τις ταυτοτητες σας.

πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης,αυτα τα 2 για την κλινικη και μετα οτι σου ειπαν οι προλαλησασες :D συν την πραξη προσδιορισμου επωνυμου τεκνων ,το χαρτι που δινει ο παππας στον γαμο για το ληξιαρχειο αυτο το χαρτι.

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki επειδή κι εγώ εκεί θα γεννήσω, όταν πήγα να δω τα δωμάτια πήρα και κάτι διαφημηστικά...μισό λεπτό :wink: πάω να τα φέρω και σου αντιγράφω τι λέει μέσα για την δήλωση του μωρού!

 

Πως δηλώνω το παιδί μου

 

Η δήλωση του παιδιού γίνεται στο Ληξιαρχείο του Δήμου Πυλαίας, στο οποίο υπάγεται η Κλινική Γένεσις.

Η δήλωση γεννήσεως συμπληρώνεται στην Υποδοχή Επιτόκων, στο Επίπεδο - 1 της Κλινικής, υποχρεωτικά με την παρουσιά ενός εκ των δύο γονέων.

 

Χρειάζονται τα εξής δικαιολογητικά:

 

1. Τα δελτία Αστυνομικής Ταυτότητας και των δύο γονέων.

2. Η ληξιαρχική πράξη γάμου.

3. Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης από το Δήμο ή την Κοινότητα όπου έχετε ανοίξει Οικογενειακή Μερίδα, το οποίο να έχει εκδοθεί το αργότερο πρίν από 6 μήνες. Εάν υπάρχει ενδεικτική εγγραφή του ενός εκ των δύο συζύγων, χρειάζεται πιστοποιητικό και από τους δύο Δήμους.

4. Πράξη Προσδιορισμού Επωνύμου Τέκνου.

Προσοχή: Πρέπει να προσκομίσετε τα πρωτότυπα έγγραφα.

 

Εντός 10 ημερών πρέπει να παραδώσετε τα προαναφερόμενα δικαιολογητικά στο Ληξιαρχείο του Δήμου Πυλαίας.

 

Ληξιαρχείο Δήμου Πυλαίας

1ος Όροφος, Δημαρχείο Πυλαίας

Οδός Κωνσταντίνου Παλαιολόγου 1

Τηλεφωνικό Κέντρο: 2310 380600

Απευθείας: 2310 380626

Ώρες λειτουργιάς γραφείου από 08:00 έως 13:00

 

Αυτάααααααααααααααααααα...ελπίζω να σε βοήθησα :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:D αχ βρε σαρδελάκι πάντα εξυπηρετική!!! :D:D:D
\

 

χαίρομαι όταν μπορώ να βοηθήσω :wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...