Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ


NASIA

Recommended Posts

Κορίτσια

σας έχει τύχει να σας πιάσει τάση για συχνοουρία και να πηγαίνεται στην τουαλέτα και το αποτέλεσμα να είναι δύο σταγόνες τσισάκια;Εχω από εχτές αυτό το δυσάρεστο συναίσθημα και δεν ξέρω τί να κάνω.Μόνο το πρωί και ο βράδυ πηγαίνω κανονικά τί να κάνω έχω πιεί ένα σωρό υγρά τί άλλο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το φαινόμενο αυτό είναι κλασσικο ειδικα στη φάση που βρίσκεσαι...

 

Το μωρό σε πιέζει και έχεις αυτό το αίσθημα ενώ στην ουσία δεν έχεις ανάγκη...

 

Δυστυχώς είναι κάτι που όλες έχουμε άλλες περισσότερο και άλλες λιγότερο!! :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Nasia, τι μου θύμησες τωρα...Υπηρχαν φάσεις και στις 2 εγκυμοσύνες μου που ήμουν πτωμα απο τη νυστα, πηγαινα στην τουαλετα, γυριζα στο κρεβατι μου και με το που καθομουν για να ξαπλώσω, ξανασηκωνόμουν για τουαλέτα.. αμέτρητες φορές κάθε νύχτα με το "μαρτυριο της σταγόνας"!!! Τρελλο γέλιο! (Γι'αυτο ειχα αισθανθεί τετοια ανακουφιση με τον καθετηρα μετα την καισαρική :oops:).

Ειναι κλασσικό φαινόμενο, όπως λέει και η Μαρία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

προβλημα με συχνοουρια δεν μπορω να πω οτι ειχα ιδιαιτερο,αλλα αυτο που παρατηρησα μετα την γεννα ηταν πως αν π.χ εβηχα,εβρεχα λιγο το σλιπακι,ειτε κατουριομουνα ειτε οχι,μαλλον ηταν απο την γεννα γιατι τωρα δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Το τι συχνοουρία τράβηξα δε λέγεται... Πήγαινα στο μπάνιο γύρναγα στο κρεβάτι και ξανά πάλι... Και όλο αυτό να τραβάω και τον Βαγγέλη για να στηριχτώ και να σηκωθώ.... Έτυχε να πάω και 25 φορές στον 9ο μήνα... :lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα σας κάνω να φρικάρετε και να γελάσετε :lol::lol:

:shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol: δείτε αυτά!

 

δε σας κρύβω, ότι εάν βρισκόμουν σε τέτοια φάση, πραγματικά θα σκεφτόμουν κάτι τέτοιο!!!!!!

 

http://www.globetrotter.de/de/shop/detail.php?mod_nr=at_07001&k_id=1105&hot=0

 

http://www.globetrotter.de/de/shop/detail.php?mod_nr=ur_07001&k_id=1105&hot=0

 

:lol::lol::lol:

για όσους δεν ξέρουν γερμανικά και δεν κατάλαβαν στην φωτογραφία,

είναι ένα πράγμα που μπορείς να χρησιμοποιήσεις

- σε περίεργες συνθήκες

- αν θέλεις να κάνεις το τραβεστί σε αντρική τουαλέτα και να κατουρήσεις όρθια

- αν είσαι σε σκηνή το χειμώνα και βαριέσαι να βγείς βραδιάτικα απο τον υπνόσακο στο κρύο να κανεις πιπί. (τα δύο σε συνδυασμό) :lol::lol:

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχα! Απιστευτο δεν ήξερα πως έχουν βγει τέτοια κόλπα.Μιλάμε προχτες σηκώθηκα 4 φορές και λέω τι να κάνω να φερω γιογιο στο δωμάτιο μιλάμε νυσταζα τραγικά δεν ειχα κουραγιο να πάω μέχρι το μπάνιο.Λες να παρω κανα τέτοιο? Παντως εχω ακούσει περα απο το κατουρημα πως εχει βγει ενα αντιστοιχο συστημα για (πως να το πω ευγενικά) τις εξαερωσεις πριτσ πριτσ καταλάβατε?

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχω ακούσει περα απο το κατουρημα πως εχει βγει ενα αντιστοιχο συστημα για (πως να το πω ευγενικά) τις εξαερωσεις πριτσ πριτσ καταλάβατε?

:D:D:D:D:D:D:D:D

αυτο το συστημα που περιγραφεις ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟ!!!!Να φανταστεις οτι στα επτανησα, οπου και πρωτοχρησιμοποιηθηκε αποτελουσε ισως το βασικοτερο μερος της προικας της νυφης.Ενα τετοιο σετακι ηταν απαραιτητο για το ζευγαρι ειδικα τον πρωτο καιρο του γαμου τους!

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ το λέω στανταρ θα έπαιρνα!!

αφού το σκέφτομαι να το πάρω για τη σκηνή για το χειμώνα μιας και το βράδυ τουλ 2 φορές έχω ανάγκη να σηκωθώ για κατούρημα (μές στον υπνο μου!)

 

αυτό το λίνκ που έδωσα, είναι εταιρεία που έχει πάρει βραβείο για την ποιότητα προιόντων και αποστολής και σύστημα όλο, και έχουμε πάρει πολλές φορε΄ς, όλα τα υλικά για το κάμπινγκ απο εκεί. ΟΛΑ.

όλα πιο φτηνά, και με μόνο 16 -18 ευρώ, ανεξαρτήτως μεγέθους πακέτου, σου τα έχουν στείλει με ACS στο σπίτι σου!!!!!!!

αλλά είναι στα γερμανικά!

πραγματικά αξιόλογα όλα, και τα ρούχα και τα αντικείμενα. έχει και γνώμες δηλ για καθε προιόν ο πελλάτης μπορεί να γράψει τη γνώμη του.

εκεί γράφουν και για αυτό το προιόν ότι είναι πολύ καλό ποιότικά και για αυτό και ακριβό - είναι απο υλικό που δεν μυρίζει άσχημα ακόμα και αν δεν πλυθεί αμέσως,....

κάποιες παραπονέθηκαν ότι σε μεγάλα μεγέθη ρου΄χων θα ήταν καλό το σωληνάκι να έιναι πιο μακρύ -

αλλά αλλιώς δεν υπήρχε κάποια άλλη κριτική αν θυμάμαι καλά.

αντι το urimed που έχε, μπορείς να πάρεις ένα μπουκάλι άδειο πλαστικό νερού. (αυτά που έχουν πχ 750 μλ)

 

εάν σκεφτεί κάποια να το αγοράσει πάντως, μπορώ να βοηθήσω την στιγμη της αγοράς με τις γερμανικές γνώσεις μου.

 

άλλες έγραψαν ότι χρησιμοποιούν ένα κομμένο μπουκάλι νερού, και ένα κομμάτι λάστιχο (μπορείς να αγοράσεις πολλά μεγέθη στο πράκτικερ έτσι ώστε να ταιριάζουν στο βίδωμα του μπουκαλιού)

αλλά φυσικά αυτά δεν θα είναι τόσο καλά στην εφαρμογή όταν τα ακουμπάας πάνω σου.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

ναι για camping λεει πολυ.ιδιαιτερα αμα εχεις τη σκηνη 1 χιλιομετρο απο την τουαλετα και πρεπει να κανεις αγωνα δρομου.Οσο για το εξαερωτικο μου το παν οταν παντρευτηκα και πεθανα στα γελια το δινουν λεει στην Κερκυρα.Παντως το εξαρτημα για το κατουρημα πρωτη φορα το βλεπω δεν καταλαβαινω βεβαια Γερμανικα αλλά ειδα και το οnline shop.AΠο τις εικονες ειδα πολυ ωραια και ευχρηστα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

αα εγώ λέω σε ελεύθερο κάμπινγκ, που έξω έχει σκοτάδια και κρύο και καμιά τουαλέτα :lol: εκεί δε πας μακριά πάς λίγο πιό πέρα, αλλά πάλι, δε θές να βγείς απο τα ζεστά, και να ξεπαγιάσεις μπρρρρρρρ!!! :lol:

πω πω εγώ φταίω και έχουμε βγεί εκτός θέματος :lol:

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...