Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς αποκτήσατε τα παιδιά σας;


πώς αποκτήσατε το παιδί σας ; (δυνατότητα περισσότερων επιλογών)  

649

  1. 1. πώς αποκτήσατε το παιδί σας ; (δυνατότητα περισσότερων επιλογών)

    • με εξωσωματική
      120
    • με έμμεσο τρόπο (πχ. σπερματέγχυση)
      38
    • με φυσικό τρόπο
      845
    • το υιοθέτησα
      12
    • μέσω παρένθετης μητέρας
      2


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με φυσικό τρόπο αλλά νομίζω ότι και οι κοπέλες που προσπαθούν με οποιονδήποτε άλλο τρόπο για κάτι τόσο υπέροχο και μεγαλειώδες όπως η μητρότητα δεν υστερούν σε τίποτα σε σχέση με τις υπόλοιπες. ίσως μάλιστα να αντιλαμβάνονται και περισσότερο από μας την αξία του παιδιού. Το παν είναι να νιώθεις "μαμά"!

NEwNp3.pngUnT9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Με φυσικο τροπο και υστερα απο αρκετες προσπαθειες!!!Συνφωνω με τη markar ισα ισα αυτες οι γυναικες ειναι πιο δυνατες απο εμας γιατι εχουν τη δυναμη να μπουν σε τετοιες διαδικασιες!Σημασια εχει ολες να γινουμε μανουλες! :)

QVXsp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΘΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΔΕΙΛΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΜΟΛΟΝΟΤΙ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΑΡΚΕΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΚΙΛΩΝ ΣΕ ΣΥΝΤΟΜΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΘΕΛΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.

2gq862lerlo78vgo.png
Link to comment
Share on other sites

με φυσικοτατο τροπο και μεις. τα πρωτα 2 με τη μια που λενε. τωρα στο 3ο στους 2 μηνες. δοξα τον θεο! παντως θαυμαζω πολυ της κοπελες που προσπαθουν με αλλο τροπο. ειναι πολυ δυσκολο ψυχολογικα..

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με φυσιολογικο τροπο επιασα την μπουμπου μου....

αλλα πιστευω οτι το δειγμα των γυναικων που εχουνε ψηφισει....δεν ειναι πραγματικο....ισως να ετυχε...

Πιστεω οτι οι κοπελες που ειχανε καποια δυσκολια στο θεμα της αναπαρωγωγης και μετα γινανε μανουλες...ειναι πολλες μα πολλες περισοτερες...καλως η κακος το αποτελεσμα μετραει....ολες στο τελος γινονται μανουλες....

:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι βεβεαια.....δεν εννοω οτι ψηφιζουν "ψευτικα"....απλα η γνωμη μου ειναι οτι ισως "ετυχε "οι κοπελες που εχουν ψηφισει να ειναι οι πιο πολλες με φυσικο τροπο...και οι αλλες περιπτωσεις τοσο λιγες...γιατι απο προσωπικη γνωμη...ο κυκλος μου...αυτα που εχω διαβασει...που εχω ακουσει...ξερω οτι οι κοπελιτσες που ειχαν καποιες δυσκολιες,ειναι παραπανω σε ποσοστο....και οχι μονο οι 5 απο τις 60....

αλλα και παλι ειναι καθαρα η γνωμη μου...και τιποτα αλλο.

δεν ξεπερνανε την φυσικη αναπαραγωγη αλλα οχι και τοσο λιγες.αυτα...:wink:

Link to comment
Share on other sites

Με φυσικό τρόπο( μεθυσμένο ζευγάρι+μέθοδος τραβήγματος=:cool:).Τώρα παίρνω αντισυλληπτικά.Δεν είναι να εμπιστεύεσαι τους άντρες.:-P

 

 

χαχαχαχαχα καιμεις χρησιμοποιουμε προφυλαξη στο τελος... μετα το 3ο ομως κατι θα κανω να λαβω τα μετρα μου

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα αγοράκι 21 μηνών που το απέκτησα μετα απο εξωσωματική.Τωρα ειμαι εγκυος 5 μηνών στο κοριτσάκι μου που η σύληψη προήλθε με φυσιολογικό τρόπο.Μάλλον συμβαίνουν τελικά θαύματα!ευχομαι να πάνε ολα καλα μεχρι την γέννα μου γιατι η αλήθεια ειναι οτι εχω ένα αγχος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια το θεμα ειναι χθεσινο και το φορουμ τεραστιο. αφηστε να ξεδιπλωθει σιγα σιγα και θα δειτε πως τα αποτελεσματα θα διαμορφωνονται συνεχεια!!!!! ( κι εμεις φυσικα και χωρις να παρουμε ειδηση δε ξερουμε καν ποτε εγινε :) αστα να πανε!)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο μου παιδάκια με τον φυσικό κλασικό τρόπο. Ευτυχώς ήμουν από τις τυχερες γιατί δεν ταλαιπωρήθηκα. Γερά να είναι τα ζουζούνια μου και γερά όλα τα παιδάκια του κόσμου. Τίποτα άλλο δεν έχει σημασία, ούτε καν ο τρόπος που τα αποκτάς.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με φυσικο τροπο και οι 2 εγκυμοσυνες μου.Στο πρωτο παιδι μου εμεινα εγκυος αμεσως και το δευτερο μου μετα απο 10 μηνες.Ειχα και στα 2 την ιδια ΠΗΤ!!!Εχουν γενεθλια με μια εβδομαδα διαφορα!!!

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! και στα δυο παιδακια μου ,με φυσικο μεν τροπο εαν και στην κορη μου που ειναι πρωτη ο γιατρος μου μου ειπε σε ποια ακριβωσ ημερομηνια να ερθω σε επαφη και με την πρωτη επαφη εμεινα και εγκυος!στο γιο μου που ειναι δευτερος ,χωρις να το εχω υπολογισει απλα μετα την επαφη ηξερα οτι εμεινα εγκυοσ και μαλιστα ειχα και αγορι!ετσι καθαρα απο ενστικτο!!ειναι γλυκες και τα δυο μικρα μου!

:D
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι το ποσοστό είναι λίγο μεγαλύτερο, των υποβοηθούμενων εννοώ, αλλά όντως είναι πολύ νωρίς ακόμα για να φανεί. Οχι ότι έχει καμμία σημασία.

For the story: εγώ απέκτησα τις κόρες μου με εξωσωματική.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

με φυσικο τροπο απεκτησα και εγω και τα δυο ζουζουνια μου.ειμασταν τυχεροι και δεν ταλαιπωρηθηκαμε μολις 1 μηνας και για τα 2. σιγουρα παντως αν δεν ημουν τοσο τυχερη θα επελεγα καποια υποβοηθουμενη μεθοδο.τα παιδια ειναι ευτυχια και ολοι εχουν δικαιωμα σε αυτην. εξαλλου ειλικρινα δεν βλεπω καμμια διαφορετικοτητα στην ολη διαδικασια σε σχεση με το αποτελεσμα.για τις μανουλες καρδιας δεν θα μιλησω καθολου, κανουν το ομορφοτερο πραγμα του κοσμου...

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...