Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επαφές στην (συζυγική ή μή) σχέση (ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ)


Πόσο συχνά είχατε επαφές στην (συζυγική ή μη) σχέση, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ  

247

  1. 1. Πόσο συχνά είχατε επαφές στην (συζυγική ή μη) σχέση, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ

    • σπάνια εώς καθόλου (1 φορά το δίμηνο + πιο σπάνια)
      164
    • λίγες φορές (1 φορά το μήνα)
      51
    • μερικές φορές (3-4 φορές το μήνα)
      66
    • αρκετές φορές (1-2 φορές την εβδομάδα)
      73
    • πολλές φορές (σχεδόν κάθε μέρα, περισσότερες φορές μέσα στην εβδομάδα)
      40


Recommended Posts

πόσο συχνά είχατε επαφές , κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης

 

προς αποφυγη χρήσης του site απο spam ή κακόβουλους χρήστες (που θα αναζητήσουν σχετικές λέξεις στο διαδίκτυο) παρακαλώ χρησιμοποιήστε αυτό το θέμα http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2517 προς συζήτηση γενικής φύσεως περι επαφών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευτηχως τοτε ηταν αν δεν ηταν καθε μερα ηταν μερα παρα μερα

ευτηχως το ειχαμε ευχαριστηθει τοτε γιατι τωρα συνηθως ειναι 2-3 φορες την εβδομαδα και στην αρχη της γεννας ηταν 3-4 φορες το μηνα

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

οσο δεν το ξεραμε στην 1η εγκυμοσυνη ολα καλα.

οταν το μαθαμε.. αστα βραστα. ο συζυγος φοβοταν κ εγω να θελω η καψερη! κλαψ κλαψ κλαψ! ασε που μετα ελειπε κ ταξιδι-δουλεια 5μηνο!

 

στην 2η εγκυμοσυνη, με τα διδυμα ηταν απαγορευτικο δια ροπαλου απο τον δοκτορα, γιατι ειχα κ ελαφρια αιμορραγια για ενα μεγαλο χρονικο διαστημα! κ οι ορμονες ζενιθ-ναδιρ-ζενιθ-ναδιρ-ζενιθ-ναδιρ......!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μωρέ κι εγώ ήθελα, αλλά στην αρχή μας το απαγόρευσε η γιατρός, μετά είχα αίμα, μετά ήμουν ξάπλα, μετά είχα πάρει φόβο, μετά δεν μπορούσα να κουνηθώ, να καθήσω, να αυτοεξυπηρετηθώ... μετά μου έφυγε η μαγκιά! τελικά μια ιδέα είναι όλα! γεννήθηκε η μικρή μας κ μετά τις 40 μέρες όλα αποκαταστάθηκαν!

Link to comment
Share on other sites

Τον πρώτο 1,5 μήνα που δεν το ξέραμε είμασταν οκ. Μέχρι να κλείσει το 1 τρίμηνο μας το κοψε η γιατρός. 4μήνα ήταν και πάλι οκ. Μετά έπαθε το ψιχολογικό του και όσο και να προσπαθούσα...δεν...! Μετά την γέννα έκανε κάνα 2 μηνο να συνέλθει....και τώρα δεν τον προλαβαίνω!!!! Πείτε μου τωρα τι να ψηφίσω??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

στην πρωτη εγκυμοσυνη μεχρι να το μαθουμε καθε μερα, μετα ενω ο γιατρος ας ειπε οτι δεν υπαρχι προβλημα μονο να χρησιμοποιουμε προφυλακτικο, ο αντρας μου φοβοταν, δεν ηθελε με τιποτα, και μετα που του περασαν οι φοβοι εγω δε μπορουσα.

τωρα στη δευτερη συνεπεσε και μ ενα προβλημα υγεια που ειχα στην αρχη ενω δεν ηξερα οτι εμαι εγκυος και δεν επρεπε για ιγο καιρο, και μετα για ενα διαστημα μεχρι τον πεμπτο περιπου δεν ηθελα ουτε ν ακουω για σεξ,ενοιωθα τετοια αποστροφη ακομη και στς ερωτικες σκηνες στη τηλεοραση αλλαζα καναλι. ημουν βεβαια ξεθεωμενη απ τους εμετους αλλα και στο πρωτο ετσι ημουν ομως μια χαρα ορεξη ειχα.

στον πεμπτο το καναμε καποιες φορες κ μετα ο γιατρος μου το απαγορεψε.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι να μαθουμε οτι ειμαι εγκυος το καναμε καθε μερα,εκτος απο το μηνα που εμεινα εγκυος οπου το καναμε μια φορα!!!και ναι ηρθε το μωρο!!μετα επειδη ειχα καποιο προβλημα μεχρι 2-2,5 μηνων δε το καναμε καθολου.μετα κανονικα ωσπου εφτασα 7 μηνων και ειχε μεγαλωσει η κοιλιτσα και δε με ξανακουμπησε,φοβοταν ο δολιος και γω η κακομοιρη με τις ορμονες στο ταβανι!!!!!και αντε μετα να περιμενεις 40 μερες μπας και γινει τιποτα.κλαφτα!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σχεδον καθολου ,στην πρωτη στην αρχη ημασταν συχνοι στο σπορ οσο βαρενα δεν το ηθελα καθολου . Στην δευτερη κυνδινεψα με αποκοληση ενω διαθεση υπηρχε φοβομασταν και στην τριτη , οσο διιρκησε , ουτε μια φορα γιατι μας το ειχε απαγορεψει ο γιατρος . Δεν μπορω να πω οτι μου ελειψε το σεξ στην εγκυμοσυνη , δεν ειναι , για μενα , και η πιο καταληλη περιοδος .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Εμείς μέχρι τώρα έχουμε επαφές κανονικά αφού μας το επιτρέπει και ο γιατρός. Ακόμα όμως είμαι στον 3ο μήνα και δεν μου φαίνεται και πολύ η εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω τι θα γίνει αργότερα που θα "φουσκώσω", αν θα αισθάνομαι άνετα και αν θα με ποθεί ακόμα ο σύζυγος :)?. Τι λένε οι παλιότερες?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

οσες φορες κι αν το ζητησα και μερικες εκανα σαν τρελλη ο ανδρας μου ουτε να ακουσει να μην βλαψουμε το μωρο ποσο μαλλον τωρα που ειμαι προχωρημενη

τυχερουλες!!

BkuAp2.pngNxSUp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμενα με κυνηγαει ....ολη μερα :shock::shock: σε σημειο να μου σπαει τα νευρα νε μεν φοβαται και αυτος αλλα το κυνηγι κυνηγι....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Στην πρώτη εγκυμοσύνη αν έγινε 3 φορές θα έλεγα πως έγινε θαύμα....

Φοβόταν ο άντρας μου...Αλλά στις 12 μέρες μετά την γέννα του δώσαμε και κατάλαβε.....

σε αυτή αλληλοκυνηγόμαστε καθημερινά.....Θα μας βγει καυτή η κόρη....

Link to comment
Share on other sites

αχ πονεμένη ιστορία..μέχρι στιγμής ο γιατρός μας έχει δώσει πράσινο φως από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά το πρώτο τρίμηνο ήμουν αλλού, φοβόμουν παρά πολύ και ήμουν συνέχεια κουρασμένη.

Τώρα στον 5ο μήνα δε σας κρύβω ότι έχω πολλά κέφια και έχω φτάσει να βλέπω όνειρα από την όρεξή μου και βλέπω ότι και ο άντρας μου θα το προχωρούσε ευχαρίστως από τον τρόπο που τελευταία με αγκαλιάζει, πώς με φιλάει κλπ. Αλλά μάλλον πρέπει να κάνω το πρώτο βήμα γιατί όσο κι αν θέλει άλλο τόσο ..φοβάται!! Τώρα το πώς να γίνει η όλη φάση..δεν ξέρω με την κοιλίτσα που έχω πετάξει:?

Θα χαρώ να μου δώσετε πρακτικές ιδέες είτε δημοσίως είτε με π.μ.

:cool:Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

στην πρωτη εγκυμοσυνη μιλαμε κοιμομουν και ξυπνουσα με το σεξ στο μυαλο μου.ο καψερος ο ηλιας ειχε τρελαθει"αμαν ρε γυναικα ασε με και μια μερα ησυχο" μου ελεγε,αλλα εδω που τα λεμε του καλοαρεσε κι αυτουνου!!μεχρι και την βραδυα πριν γεννησω καναμε και 22 μερες μετα την γεννα ξεκινησαμε παλι.

 

τωρα ειμαι στην δευτερη εγκυμοσυνη δεν μπορω να πω,κανουμε αλλα οχι τοσο συχνα οσο θα ηθελα.οι ορμονες μου γενικα στις εγκυμοσυνες μιλαμε χτυπανε κοκκινο!!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

2 φορες το πρώτο τρίμηνο και μέχρι τώρα που μπήκα στον 8ο δεν με έχει ακουμπήσει καθόλου... Με έχει πάρει πολύ απο κάτω και έχω πολλά νεύρα μαζί του. Αυτό το 'φοβάμαι ' που λέει μου την βαράει στα νεύρα.. Ούτε καν κανονικό φιλί στο στόμα δεν ανταλάζουμε.. Με έχει πάρει πολύ απο κάτω απο την απόρηψη που νιώθω σαν γυναίκα .. που δεν ξέρω εάν καταφέρω να το αποβάλω ποτέ.. :(:(

HEAT2MM.jpgHEATp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...