Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΙΩΣΑΤΕ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ?


chris80

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ, ΟΤΙ ΕΝΙΩΣΑΝ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ,ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;ΚΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΕΝΟΙΩΣΑΝ;ΠΟΝΟ,ΤΡΑΒΗΓΜΑ Η ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ;ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ,ΕΓΩ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ;:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με όλο το σεβασμό, δεν είναι σοβαρό αυτό που σου έχουν πει...

Εδώ καλά-καλά δεν χαμπαριάζουμε όταν έχουμε μια κύστη και θα

νιώσουμε την σύλληψη; Τωρα αν το έχουν νιώσει συναισθηματικά,

πάω πάσο...

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό, δεν είναι σοβαρό αυτό που σου έχουν πει...

Εδώ καλά-καλά δεν χαμπαριάζουμε όταν έχουμε μια κύστη και θα

νιώσουμε την σύλληψη; Τωρα αν το έχουν νιώσει συναισθηματικά,

πάω πάσο...

ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΟΥΦΟ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!κοιτα σωματικα δεν νομιζω να ειναι εφικτο κατι τετοιο..τωρα δεν ξερω αν υπαρχουν εξαιρεσεις!

εγω το μονο που ενιωσα ειδικα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη,αλλα κσ τις αλλες δυο ειναι οτι ενιωθα αλλιωτικα συναισθηματικα!ενιωθα κατι να αλλαζει,οτι δεν ημουν ιδια!!δεν ξερω πως να το πω με κατανοητα λογια!!ηταν εντελως συναισθηματικο κ οχι σωματικο!!!!δεν ειχα καν καθυστερηση κ ελεγα συνεχως οτι καπως νιωθω μεσα μου,στις αισθησεις μου!!!για παραδειγμα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ενω δεν ειχα καν καθυστερηση,ουτε συμπτωματα,ενιωθα ανελπιστα μια ευτυχια κ μια ομορφη διαθεση κ επισης εντελως ασυναισθητα επιανα τον εαυτο μου τις νυχτες να εχω ακουμπισμενο το χερι μου στην κοιλια μου κ να χαμογελαω!!δεν ξερω..ισως να με π[ερασετε για τρελη!!!αλλα αισθηση σωματικη οταν εγινε η συλληψη δεν ειχα!!!με τιποτα ομως!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα που το λες εγώ όχι μόνο τα ένιωσα αλλά ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ κιόλας να φωνάζουν "μανούουουλα ερχόοομαστεεεεεεε"!!! και μπλουπ... τα τσάκωσα. Φοβερή εμπειρία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι τώρα που το λες εγώ όχι μόνο τα ένιωσα αλλά ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ κιόλας να φωνάζουν "μανούουουλα ερχόοομαστεεεεεεε"!!! και μπλουπ... τα τσάκωσα. Φοβερή εμπειρία...

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol::lol:

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Λες?

Τώρα πλεον φοράω ωτοασπίδες πάντως... δεν αντέχω άλλη έκπληξη!!!

 

 

Δεν το ελεγα για σενα βρε καλο μου...για την κοπελα που ανοιξε το θεμα το ειπα η οποια λεει οτι καθε φορα το νιωθει!!

Link to comment
Share on other sites

Λες?

Τώρα πλεον φοράω ωτοασπίδες πάντως... δεν αντέχω άλλη έκπληξη!!![/quote

χαχαχαχα σωστήηηηηηηηηηη και εγω πάντως το εχω ακουσει και πάντα αναρωτιόμουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν το ελεγα για σενα βρε καλο μου...για την κοπελα που ανοιξε το θεμα το ειπα η οποια λεει οτι καθε φορα το νιωθει!!

 

Χα χα χα χα πλάκα κάνεις!!! Δεν πειράζει.. δεν κατάλαβα σόρυ..

αυτό με τις ωτοασπίδες κράτα το πάντως:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λες?

Τώρα πλεον φοράω ωτοασπίδες πάντως... δεν αντέχω άλλη έκπληξη!!![/quote

χαχαχαχα σωστήηηηηηηηηηη και εγω πάντως το εχω ακουσει και πάντα αναρωτιόμουν

 

Δε γίνονται ρε παιδιά αυτά τα πράγματα. Μπορεί να αισθανθείς τα ... γκουχ γκουχ ..@@#Υ^&*^* που τρέχουνε αλλά τη σύλληψη είναι αδύνατο να την αισθανθείς... Γνώμη μου.. Όπως είχα ακούσει και το άλλο... Έμεινε έγκυος και ήταν ΠΑΡΘΕΝΑ:shock::shock::shock: Κι όμως.. ρώτησα τη γιατρό μου κ μου είπε ότι είναι σπάνια περίπτωση αλλά γίνεται... χωρίς να γίνει διείσδυση μπορείς να μείνεις έγκυος..

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΡΩΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ..ΑΠΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΧΑΣΕΣ ΠΩΣ ΕΝΙΩΘΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ.ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΕΝΝΟΩ..ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΓΩ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΧΤΩ "ΠΕΙΡΑΓΜΑ".ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ .

Link to comment
Share on other sites

κρις κ γω στο πρωτο μου καναμε 3 μηνες ελευθερα μεχρι να μεινω εγκυος!καθε μηνα που ερχοταν η περιοδος,ενιωθα απογοητευση!οτν ομως τον 3ο μηνα ειχα μεινει εγκυος,ενιωσα διαφορετικα!!δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος,αλλα κατι μου ελεγε οτι κατι θ'αλλαξει!!!ελπιζω να με καταλαβαινεις!!!τα αλλα δυο ηρθαν σαν εκπληξη,δεν το ειχαμε προγραμματισει!!

σου ευχομαι ολοψυχα συντομα να μεινεις εγκυουλα!!!να μην εχεις αγχος πρωτα απ'ολα!!στο πρωτο μου ειχα πολυ αγχος..μα γιατι αργει/???μα γιατι δεν εμεινα αμεσως??κ ολες αυτες τις αποριες που λογικα θα εχεις κ συ!!στα αλλα δυο που ηρθαν χωρις προσπαθει,δεν ειχα κανενα αγχος..δεν το σκεφτομουν!!τι θελω να πω?/ασε τον εαυτο σου ελευθερο!!!πιστευω οτι κ γω αν ελεγα να τωρα ξεκιναμε προσπαθειες θα ειχα τοσο αγχος που δεν θα εμενα ποτε!!ειμαι κ ανεκαθεν αγχωδης!!!να ευχαριστειεσαι τη σχεση σου με τον αντρα σου κ οταν ερθει η ωρα να ερθει να εισαι σιγουρη οτι θα ρθει!!διωξε το αγχος!!!

ευχομαι γρηγορα γεματη κοιλιτσα!!!:D

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑΙ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΡΩΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ..ΑΠΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΧΑΣΕΣ ΠΩΣ ΕΝΙΩΘΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ.ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΕΝΝΟΩ..ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΓΩ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΧΤΩ "ΠΕΙΡΑΓΜΑ".ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ .

 

Έλα εντάξει σε πειράζω... Ήθελα να κάνω αστειάκι.. Και δεν έχω ένα αλλά 2 παιδάκια...

Ελπίζω και σου εύχομαι να σου έρθει πιο γρήγορα απ' όσο φαντάζεσαι και να ολοκληρώσει την ευτυχία σας!!! Απλά, τη σύλληψη δε μπορείς να την αισθανθείς. Αυτό που σίγουρα αισθάνεσαι είναι τα σπερματοζωάρια κι όχι σύλληψη. Ούτως ή άλλως η σύλληψη γίνεται μετά από 24ώρες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΡΩΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ..ΑΠΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΧΑΣΕΣ ΠΩΣ ΕΝΙΩΘΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ.ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΕΝΝΟΩ..ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΓΩ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΧΤΩ "ΠΕΙΡΑΓΜΑ".ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ .

 

Βρε κοριτσακι δεν το ειπα για να σε ειρωνευτω...συγγνωμη αν το πηρες ετσι.Εννοουσα οτι ακριβως επειδη εχεις τη λαχταρα και το θελεις πολυ γι'αυτο και νομιζεις οτι το νιωθεις.Το ιδιο πιστευω ισχυει και στις κοπελες οι οποιες απο τη λαχταρα τους νομιζουν οτι καθε μηνα εχουν συμπτωματα εγκυμοσυνης.Προσωπικα μου ηρθε το νινι μου χωρις να το περιμενουμε οποτε δεν ενιωσα τπτ απο ολα αυτα.

Συγγνωμη αν φανηκε ειρωνικο αυτο που εγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το μνμ της mother's heart ακριβώς ίδια περίπτωση ήταν η αδελφή μου. Προσπαθούσαν επί 1 χρόνο και κάθε φορά που αδιαθετούσε έκλαιγε, στενοχωριόταν και απογοητευόταν. Τελικά τα κατάφεραν και έχουμε ένα 2χρονο μπουλούκο!

Ήταν καθαρά θέμα άγχους. Άφησε τον εαυτό σου ελεύθερο και μην προσπαθείς να δεις τα σημάδια. Απλά περίμενε... και θα 'ρθει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ρε παιδιά εντάξει. Αυτά είναι τα άσχημα της διαδικτυακής συνομιλίας. Παρεξηγούνται πολλά.

Κάνουμε αστείο να ελαφρύνουμε λίγο την κατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Με κίνδυνο να θεωρηθώ ούφο, στο πρώτο μου παιδί το ένιωσα σαν πολύ δυνατό συναίσθημα και σιγουριά ότι έγινε. Δεν ήταν προσδοκία που ήθελα να βγει αληθινή, ήταν κάτι πολύ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν προσπαθούσα να μείνω έγκυος, μέχρι να μου έρθει η περίοδος ένιωθα σίγουρη, γεμάτη, ένιωθα "μάνα". Βέβαια ήταν μες στο μυαλό μου όλα αυτά γιατί ουδέποτε έμεινα έγκυος τότε. Καθαρά ψυχολογικό ήταν, πίστευα κι εγώ πως θα νιώθω διαφορετικά, πως θα είναι κάποια συνταρακτική αίσθηση. Όταν τελικά έμεινα έγκυος, αυτό έγινε μετά από 3 χρόνια, χωρίς προσπάθεια και εντελώς κατά τύχη, αφού είχα πειστεί πως έχω σοβαρό πρόβλημα και δεν θα κάνω ποτέ παιδί. Ήμουν μάλιστα τόσο σίγουρη πως έχω πρόβλημα που παρά την καθυστέρηση έλεγα "καλέ θα μου έρθει, επειδή συναχώθηκα άργησε". Όταν ήμουν έξω και σκεφτόμουν πως δεν είχα σερβιέτες στην τσάντα μου έτρεχα και αγόραζα κάθε 3 και λίγο. Θα πρέπει να είχα την πιο ηλίθια φάτσα του κόσμου όταν είδα το θετικό τέστ, και όταν γέννησα πλέον είχα αποθεματικό 11 πακέτα always.:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα που το λες εγώ όχι μόνο τα ένιωσα αλλά ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ κιόλας να φωνάζουν "μανούουουλα ερχόοομαστεεεεεεε"!!! και μπλουπ... τα τσάκωσα. Φοβερή εμπειρία...

 

:D:D:D:D:D:D EΓΡΑΨΕΣ! Πραγματι αυτες που το λενε συγνωμη κιολας αλλα θα το πω .. ειναι ονειροπαρμενες και τους αρεσει να δειχνοντε!

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D:D EΓΡΑΨΕΣ! Πραγματι αυτες που το λενε συγνωμη κιολας αλλα θα το πω .. ειναι ονειροπαρμενες και τους αρεσει να δειχνοντε!

 

Σωτηρία..... :D:D:D λέω να μην αποκλειστώ.... κρίμα είμαι!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

εγω στην τριτη εγκυμοσυνη ειχα καποια σημαδια αλλα προφανως τα καταλαβα λογω εμπειριας.δηλαδη ειχαμε μια ελευθερη επαφη τη μερα της ωορηξιας κ 7-8 ωρες μετα αρχισα να νιωθω κατι σουβλιες στη δεξια ωοθηκη.παντα ειχα πονακια την ημερα της ωορηξιας βεβαια αλλα εκεινη τη φορα ηταν τοσο εντονα που πηρα και παυσιπονο:shock: ηταν κανονικες σουβλιες.αυτο συνεχισα να το νοιωθω επι 2-3 μερες.τελικα επειδη ημουν υποψιασμενη εκανα το σελφ κλιαρ 9 μερες μετα την επαφη κ βγηκε θετικο(παρα πολυ αχνο αλλα θετικο:-P)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αληθεια υπαρχει καποια κοπελα που να ενοιωσε τη συλληψη του μωρου της? Αν ναι ποσο συντομα ειχε τα πρωτα συμπτωματα? Το ενοιωσε σε πρωτη εγκυμοσυνη ή σε καποια επομενη?Υπηρχε διαφορα στα συμπτωματα απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη και ποσο συντομα απο την στιγμη της συλληψης τα ενοιωσε?

Πολλες ερωτησεις ε? Ρωταω γιατι εχω κατι περιεργα συμπτωματα απο την τελευταια φορα...αλλα δυσκολεομαι να πιστεψω σε πιθανη εγκυμοσυνη,αν και δεν θα ειναι ανεπιθυμητη:D μαλλον εχω κρυωσει αλλα παλι...?

 

Εμπειρες ή και νεες μανουλες δωστε τα φωτα σας...:D:D:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...