Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΝ/ΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Μία φίλη μου ξεκίνησε εξωσωματική στο Πανεπιστημιακό. Την παρακολουθεί ο Ζηκόπουλος. Εχει κάνει μέχρι στιγμής 2 κι απέτυχαν. Ετοιμάζεται για την 3η και είναι πάρα πολύ αισιόδοξη ότι αυτή τη φορά θα πετύχει. Δεν το' χουμε συζητήσει εκτενώς όμως το θέμα. Αν θέλεις να την ρωτήσω κάτι συγκεκριμένο, πες μου.Α, μου είπε πως μια κοπελίτσα, γύρω στα 20, που έκαναν μαζί την πρώτη εξωσωματική είναι τώρα έγκυος και περιμένει δίδυμα !

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Μία φίλη μου ξεκίνησε εξωσωματική στο Πανεπιστημιακό. Την παρακολουθεί ο Ζηκόπουλος. Εχει κάνει μέχρι στιγμής 2 κι απέτυχαν. Ετοιμάζεται για την 3η και είναι πάρα πολύ αισιόδοξη ότι αυτή τη φορά θα πετύχει. Δεν το' χουμε συζητήσει εκτενώς όμως το θέμα. Αν θέλεις να την ρωτήσω κάτι συγκεκριμένο, πες μου.Α, μου είπε πως μια κοπελίτσα, γύρω στα 20, που έκαναν μαζί την πρώτη εξωσωματική είναι τώρα έγκυος και περιμένει δίδυμα !

αν μπορεις μαργι μου ρωτα τη αν ειναι ευχαριστημενη με το γιατρο και ποσο κοστιζει.επισης πωσ νιωθει που παιρνει τοσα φαρμακα.σε ευχαριστω που ωοιαζεσαι.σε ευχαριστω πολυ

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

robenula, από το γιατρό λέει ότι είναι ευχαριστημένη. Οσο για τα έξοδα, δεν έχει πληρώσει τίποτα, γιατί έχει ικα και της δικαιολογεί 4 προσπάθειες εξωσωματικης. Είπε ότι θα τις εξαντλήσει όλες κι αν δεν γίνει τίποτα, τότε θα πάει στην Αθήνα σε γνωστό γιατρό. Τα φάρμακα είναι δύσκολη υπόθεση. μου λέει ότι ταλαιπωρείται λίγο.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

robenula, από το γιατρό λέει ότι είναι ευχαριστημένη. Οσο για τα έξοδα, δεν έχει πληρώσει τίποτα, γιατί έχει ικα και της δικαιολογεί 4 προσπάθειες εξωσωματικης. Είπε ότι θα τις εξαντλήσει όλες κι αν δεν γίνει τίποτα, τότε θα πάει στην Αθήνα σε γνωστό γιατρό. Τα φάρμακα είναι δύσκολη υπόθεση. μου λέει ότι ταλαιπωρείται λίγο.

mαργκι μου τι κανεις?εγω εχω δημοσιο.θα μου καλυπτει λες?να δουμε τι θα πληρωσω και στις σπερματεγχυσεις.νιωθω τοσο χαμενη.ολεσ γυρω μου ειναι εγκυες και το θεωρουν το πιο ευκολο πραγμα στον κοσμο.και εγω δεν μπορω.δεν το λεω με κακια προς θεου.εχω και μια γνωστη που μου λεει?τι καθεσαι?περασαν τα χρονια

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

robenula, από το γιατρό λέει ότι είναι ευχαριστημένη. Οσο για τα έξοδα, δεν έχει πληρώσει τίποτα, γιατί έχει ικα και της δικαιολογεί 4 προσπάθειες εξωσωματικης. Είπε ότι θα τις εξαντλήσει όλες κι αν δεν γίνει τίποτα, τότε θα πάει στην Αθήνα σε γνωστό γιατρό. Τα φάρμακα είναι δύσκολη υπόθεση. μου λέει ότι ταλαιπωρείται λίγο.

αληθεια ποτε ξεκινας προσπαθειες?εχω καλο προαισθημα για σενα...

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

σημερα γνωρισα μια κοπελα απο τρικαλα.ειχε δυο παιδακια.και σαλπιγγα μονο μια.μου το ειπε η ιδια!χωρις κανενα προβλημα!αντε και στα δικα σου!κανε και το σταυρουλη σου που ειναι της παναγιας σημερα.εγω αν κανω κοριτσι το εταξα στην αγια ειρηνη

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

robenula, δεν ξέρω τι καλύπτει το δημόσιο από έξοδα εξωσωματικής. Λογικά, κάτι θα καλύπτει. Αποφάσισες τελικά να κάνεις σπερματέγχυση; Καλή επιτυχία σου εύχομαι και μακάρι να πάνε όλα καλά.

Αχ, κι εμένα μού τη σπάνε όταν αρχίζουν να ρωτάνε οι γύρω μου πότε θα κάνω παιδί. Ασε, που έτυχε η περίοδος τέτοια που οι μισές φίλες μου γέννησαν και οι άλλες μισές έμειναν έγκυες. Κι όσο σκέφτομαι πως κι εγώ θα έμπαινα στον τέταρτο μήνα τώρα, τρελαίνομαι.Τέλος πάντων.....

Θα ξεκινήσω προσπάθειες στα τέλη του μήνα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

εξωσωματική στο παν/κο νοσοκομείο ιωαννίνων έχω κάνει εγώ και τώρα έχω δύο μωράκια 16 μηνών. Έκανα δύο προσπάθειες πέτυχε η δεύτερη. Από ασφάλεια έχω δημόσιο και δεν πλήρωσα τίποτα μόνο τη συμμετοχή στα φάρμακα περίπου 550 ευρω τη φορά.Αν θες κάτι άλλο να με ρωτήσεις στείλε πμ

eNortjK1UjKzMLM0V7IGXDAS-gKw47.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εξωσωματική στο παν/κο νοσοκομείο ιωαννίνων έχω κάνει εγώ και τώρα έχω δύο μωράκια 16 μηνών. Έκανα δύο προσπάθειες πέτυχε η δεύτερη. Από ασφάλεια έχω δημόσιο και δεν πλήρωσα τίποτα μόνο τη συμμετοχή στα φάρμακα περίπου 550 ευρω τη φορά.Αν θες κάτι άλλο να με ρωτήσεις στείλε πμ

kaταρχην σε ευχαριστω που μου απαντησες.επειδη δεν ξερω να στελνω πμ αν μπορεις στειλε μου εσυ πμ και πες μου το γιατρο και αν επιτρεπεται τι προβλημα ειχατε.σε ευχαριστω παρα πολυ

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Από συμπεριφορά πώς σας φαίνεται ο Ζηκόπουλος; Πώς σας αντιμετωπίζει;;

Είχα πάει μια φορά... και μου φάνηκε κομματάκι "ωμός". Σωστά τα έλεγε... αλλά πώς να το πω... ήθελα το κατι τις... το παραπάνω από θέμα προσέγγισης. Εσείς τι γνώμη έχετε;

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Klaytera "xyma kai omos'" opos einai o Zhkopoulos.Ego etsi leo,giati o giatros pou eixa mou elegie ola san paramithaki kai den to thelo afto.Thelo tous anthropus na mou lene thn pragmatikotita kai ta pragmata akrivos opos einai!An ton eixes rotisei sigoura tha sou eksigouse ola osa itheles na kseris.Emana mia xara mou fanike.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εμενα εκανε η κουμπαρα μου εξωσωματικη στα Ιωαννινα με τον Ζηκοπουλο.πολυ ευχαριστημενη.ειναι 35 χρονων ,εχει πολυκυστηκες οωθηκες και ορμονολογικο προβλημα.ΜΕ την πρωτη προσπαθεια εμεινε εγκυος σε διδυμα.Τωρα ειναι 3 μηνων.

Fa3Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφια μου γεια σου!

Και εγω απο Κερκυρα ....αυριο θα παο για ωοληψια και χαιρομαι πολυ που

ακουσα παλλι κατι καλο για τον Ζηκοπουλο. Εγω 30 ειμαι και ουτε εγω ουτε ο αντρας μου δεν εχουμε καποιο προβλημα. Μακαρι να πανε ολα καλα και σε εμενα!!!

Ποιος ειναι ο γιατρος (εδω στην Κερκυρα) της κουμπαρας σου?(αν επιτρεπεται???)

Link to comment
Share on other sites

Σοφια καλισπερα! Τι κανεις?

Τελικα 8 εμβρυακια εχουμε και ολη τους ειναι πολυ καλης ποιοτητας!!!

Μεταφορα θα κανω το Σαββατο ετσι αποφασισανε σημερα η γιατροι.

Μακαρι να μου πανε ολα καλα!!!

Εσυ? Πες μου λιγο κατι για εσενα.

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Να έχεις μια ΥΠΕΡΟΧΗ εγκυμοσύνη!!!

Και να κρατήσεις ένα - δύο... γερά μωρά στα χέρια!!! (Να ευχηθώ να έχεις... δίδυμα?) :D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαριτήρια renatoula. Στο πανεπιστιμιακο Ιωανννίνων έκανα κι εγω την εξωσωματική. Εχω την εντύπωση οτι τα δυο τα χεις σίγουρα. Eγω είχα μικρότερη χοριακή την 15η μέρα (470) και είχα στην αρχή 3 και στην πορεία αποβλήθηκε το ένα μόνο του πριν καν δούμε την καρδούλα του απλώς στον υπέρηχο είδαμε τον άδειο σάκο. Να προσέχεις και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα δυο ή και τρια γερά μώρα.

eNortjK1UjKzMLM0V7IGXDAS-gKw47.png
Link to comment
Share on other sites

Διδιμακια,ευχαριστω πολυ!!!

Να σου ζησουνε τα παιδακια σου!

Την Τριτη θα παω στο γιατρο και θα δουμε...2 θα ητανε το κατι αλλο....αυτο που ηθελα...τα 3 τα φοβαμε λιγακι.Δεν πειραζει οτι θελει ο Θεος!

ειναι σαν ωνειρο κοριτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...