Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε χαμογελουν τα προωρα???


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας!!! Ειμαι και εγω μια περηφανη προωρομαμα.Γεννησα 14/4 ενα μωρακι 1900γρ στη 33η εβδομαδα. Το τι περασαμε δεν θελω να το θυμαμαι. Τωρα ο Μαριος μου ειναι μια χαρα, εχει φτασει τα 5 κιλα και 60 ποντους υψος. Αντιδρα σε ολους μια χαρα, φαινεται οτι μας ακουει και ειναι πολυ δυνατο παιδι. Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν χαμογελαει καθολου μονο στον υπνο του. Διορθωμενη ηλικια ειναι λιγοτερο απο ενος μηνα παιδι. Μηπως ζηταω πολλα απο ενα τοσο μικρο παιδι. Ποτε χαμογελουν τα προωρα??? Ακουω μαμαδες που εχουν γεννησει την ιδια ημερομηνια με μενα οτι ηδη χαμογελουν τα παιδια τους και πεφτω στη παγιδα της συγκρισης. Ενω ξερω οτι κανονικα ο Μαριος θα επρεπε να ηταν στη κοιλια μεχρι πριν λιγες ημερες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατσε καλα Γερασιμε!!! χαχαχαχα!!

 

θα αργησει λιγακι ακομη... Εμενα πρεπει να χαμογελασε 5 μηνων (διορθωμενη 2.5 μηνων)

 

Το θυμαμαι ακομη, ειχε μολις ξυπνησει και πηγα να την σηκωσω και μου εσκασε ενα χαμογελακι το σκατουλι με εστειλε!!

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καιρο ακομα καταλαβα. Ο γιατρος οταν του το ειπα μου ειπε οτι μαλλον δεν βλεπει καλα ακομα και οτι σε 20 ημερες περιπου ισως να μπορει να χαμογελασει. Εγω ομως βλεπω το παιδι να παρακολουθει τα παντα μεσα στο σπιτι με τα ματια του. Αλλα αφου μου λες οτι αργουνε λιγακι θα ηρεμησω γιατι σκεφτομουνα διαφορα. Να χαιρεσαι το παιδακι σου και να ειναι παντα καλα. Σαν προωρομαμα και εσυ καταλαβαινεις ποση ανασφαλεια εχουμε για το αν μεγαλωνουν κανονικα τα μικρακια μας.

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται απο το παιδι μην αγχωνεσαι κ εμενα ο ραφαηλ πολυ προωρα γεννηθηκε και ακουγα διαφορα γι αυτο και μεγαλωνοντας οτι θα αργησει να περπατησει να μιλησει θα χει προβληματα διαφορα στην ομιλια στο περπατημα μπλα μπλα μπλα με βαζανε στο τρυπακι μια χαρα τελικα τιποτα απο ολα αυτα δεν εγινε μια χαρα τα εκανε ολα αλλωστε και να αργουσε ολοι χαμογελαμε ολοι περπαταμε ολοι μιλαμε το χρονικο διαστημα μην σε προβληματιζει να ειναι γερο και τιποτα αλλο

 

να το χαιρεσαι το ζουζουνακι σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενω ξερω οτι κανονικα ο Μαριος θα επρεπε να ηταν στη κοιλια μεχρι πριν λιγες ημερες.

 

Νομίζω πως την απάντηση τη δίνεις μόνη σου στον εαυτό σου :wink: ... Είναι ακόμα πολύ νωρίς κοπέλα μου, μην αγχώνεσαι και όλα θα γίνουν ... σύντομα θα σου ρίχνει ο Μάριος κάτι χαμόγελα και θα τα κάνεις πάνω σου απο τη χαρά σου!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια πολυ για τις απαντησεις, γιαυτο ρωτησα εσας γιατι καταλαβαινετε τις ανασφαλειες που εχουν οι μαμαδες των προωρων. Οταν θα μου χαμογελασει θα χρειαστω εγω pampers σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα γεννήθηκε πρόωρα. Τις προάλλες ήρθε ο παιδίατρος και τον ρώτησα πότε χαμογελάει επειδή το νιώθει (κι όχι το αντανακλαστικό χαμογελάκι που κάνουν) κι είπε στον ενάμιση μήνα περίπου. Προφανώς θα διαφέρει κι από παιδί σε παιδί. Εσύ πάντως να του χαμογελάς συνέχεια, μπορεί να μη βλέπει καλά, αλλά το χαμόγελο ακούγεται στη φωνή σου :)

 

--

You came and changed the way I feel, no one could love you more

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα ζήτημα να μου έχει χαμογελάσει 2-3 φορές κι αυτό στιγμιαία. Όταν όμως του μιλάει η κουνιάδα μου- δεν ξέρω αν ευθύνεται το ότι είναι έγκυος- όχι απλά χαμογελάει αλλά "χαχανίζει" και κάνει και θόρυβο, για πολλή ώρα..

4599150571.png6def44b14c.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...