Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Primolut και περίοδος


Recommended Posts

Τελευταία περίοδο είχα 23 Απριλίου.Μέχρι σήμερα άφαντη η περίοδος λόγω πολυκυστικών. Πήγα στο γιατρό πριν 2 βδομάδες οπου μου έγραψε και τα primolut για να έρθει.Είναι η 3η μέρα που τα τελείωσα και δεν αδιαθέτησα ακόμα. Επίσης αυτό τον καιρό είχα επαφές χωρίς προφυλακτικό και χωρίς εκσπερμάτωση μέσα.

Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα έπαιρνα primolut εδώ και 8 μήνες λόγω πολυκιστυκών ανά 32 μέρες... κάθε φορά πρίν το ξεκινήσω έκανα ενα τέστ εγκυμοσύνης έπαιρνα το χάπι για 7 μέρες και μέσα στης επόμενες 5 μέρες ερχόταν η περιόδος συγκεκριμένα πάντα ερχότανε την τελευταία μέρα την 5η...αυτό το μήνα πάντως μια μέρα πριν το ξαναπάρω την 31η μέρα δλδ μου ήρθε η περίοδος από μόνη της.

459830qyqjkq81to.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσια καλημερα! Και εγώ με πολυκιστικές και χωρις περιοδο απο 28/4!!!!! Ναι, Ναι ξέρω οτι ακούγεται κουλό αλλά.....

Το Σάββατο τελείωσα θεραπεία με primolut αλλά ακόμα περίοδος γιοκ. Πόσο να περιμένω;;;;

as1cA0c0g410010MzUzNjZsfDEwMDY3MjZsfA.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Πως καταλαβαίνεις οτι έχεις πρόβλημα με τις πολυκιστικές?

Εχω καθυστέρηση 11 μέρες και έχω αγχωθεί πολύ.

Αύριο θα πάω για β-χοριακή και θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από ότι ξέρω λογω του ότι έχω ΣΠΩ κάνεις κολπικό υπέρυχο και ορμονικές εξετάσεις τις οποίες σου γράφει ενδοκρινολόγος ή γυναικολόγος....Το υπερυχογράφημα δείχνει την μορφολογία των ωοθηκών σου, άμα δείς ας πούμε το δικό μου υπερηχογράφημα είναι η ωοθηκούλα μου και μέσα είναι γεμάτη μικρά μπαλάκια (κύστες).....Κάπως έτσι....Κάνω κάθε χρόνο αυτές τις εξετάσεις και παρακολουθούμε από ενδοκρινολόγο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, θέλω πάλι την βοήθεια σας!

Το Σάββατο πήρα το Primolut, 2 το πρωί και 2 το βράδυ, μου είπε η γυναικολόγος μου να τα πάρω για 2 μέρες. Μόλις ήπια το 1 χάπι το Σάββατο πρωί μετά από 10 λεπτά είχα καφέ υγρά, δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αυτό? Μήπως ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει?

Κυριακή ξημερώματα ξυπνάω και κάνω εμετό, 3 φορές σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Επειδή δεν μπορώ να βρω τη γυναικολόγο μου δυστυχώς... ας με ενημερώσει κάποια κοπέλα αν είχε συμβεί κ σε κείνη..

Κυριακή πήρα αλλά 2 το πρωί κ 2 το βράδυ, τα καφέ υγρά όμως συνεχίζονται...

δεν με ενημέρωσε για αυτό ομως................... μου ειπε μονο οτι θα μου ερθει η περιοδος σε 3 με 4 ημερες αντε να δουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Ριτσάκι μου πολύ περίεργο μου φαίνεται...έχω πάρει αρκετές φορές primolut και δεν μου είχε τύχει καμία φορά αυτό....ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό...

Δηλαδη δεν ειχες καθολου καφε υγρα:confused: σε ποσες μερες αδιαθετησες?

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω επαιρνα 1 πρωι 1 βραδυ για 7 ημερες και μετα απο λιγες μερες αδιαθετουσα. μηπως τα 4 τη μερα σε πειραξαν?

 

Μάλλον, αν και της το είπα ότι έχω πρόβλημα με το στομάχι μου, αλλά προφανώς δεν εδώσε καμία σημασία! Περιμέν να αδιαθετήσω γιατί έχω πόνους χαμηλά... ελπίζω να τελειώσει εδώ το βάσανο... γιατί με έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ το πήρα για 2 μέρες και αδιαθέτησα μέσα σε 3 ημέρες.

Βρε κορίτσια, μου είπανε ότι το συγκεκριμένο χάπι δημιουργεί πρόβλημα στην γονιμοποιήση? ισχυεί αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λένε χαζομαρίτσες....Πήρα πριν ένα μήνα Primolut 2 φορές μάλιστα για να έρθει περίοδος γιατί ειχα καθυστέρηση 2 μήνες...

 

ήρθε η περίοδος τελικά 17/04 και τώρα ένα μήνα μετά μάθαμε ότι είμαι εγκυούλα......!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα απο οτι οτι μου ειπε η γυναικολογος, που βοηθαει στην γονιμοποιηση, καθως δεν καταστελει την ωορηξια οπως κανουν τα αντισυλλιπτικα.

Εγω ειχα προβληματακι καθως οταν σταματησα τα αντισυλλιπτικα, δεν ειχα ωοριξια.

Εκανα μια θεραπια με τα πριμολουτ και μετα απο 4 μηνες εμεινα εγγυος στην κοριτσαρα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα απο οτι οτι μου ειπε η γυναικολογος, που βοηθαει στην γονιμοποιηση, καθως δεν καταστελει την ωορηξια οπως κανουν τα αντισυλλιπτικα.

Εγω ειχα προβληματακι καθως οταν σταματησα τα αντισυλλιπτικα, δεν ειχα ωοριξια.

Εκανα μια θεραπια με τα πριμολουτ και μετα απο 4 μηνες εμεινα εγγυος στην κοριτσαρα μου!!!!

 

 

λες τελικά αυτο να με βοηθησε και να έμεινα έγκυος???? Ποπο τι μαθαίνει κανείς ε?

Link to comment
Share on other sites

:P:p:p:p:pπω πω κορίτσι μου τι χαρά είναι αυτή πόσο πολύ χαίρομαι για σένα σου εύχομαι από καρδίας να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος, μακάρι και εμένα να έρθει η περίοδος γρήγορα είμαι στης 5 μέρες που έχω σταματήσει το primolut και περιμένω τέλος πάντων τώρα έχουμε εσένα τα ευχάριστα:-P:razz::-P:razz:
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...