Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σύσταση για αποθηλασμό με χάπι


Recommended Posts

ΑΓΛΑΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ενω εχω αρκετο γαλα ο γυναικολογος μου ειπε στους 3 μηνες να παρω χαπια κ να το κοψω γιατα λεει οτι ειχε να παρει το μωρο απο αντισωματα τα εχει παρει κ δεν χρειαζεται αλλο μητρικο γαλα μου εγραψε χαπια για να το κοψω :shock: τι να κανω δεν ξερω θελω βοηθεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην ακους κανεναν κουκλιτσα...συνεχισε να θηλαζεις το μωρακι σου (εσυ αποφασιζεις κι οχι ο γιατρος!! ) οσο αντεξεις, γιατι οσο περισσοτερο το κανεις τοσο μεγαλυτερο το οφελος για το μωρο. Και μην τυχον και παρεις τις αηδιες που σου εγραψε. Οσο για το γιατρο το αφηνω ασχολιαστο, γιατι εκατσα να πιω εναν καφε να χαλαρωσω και εχω και πιεση...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω (φυσικά!) με τη Jean! Το πόσο θα θηλάσεις είναι θέμα δικό σου και του μωρού και δευτερευόντως του παιδίατρου. Ο γυναικολόγος δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑ στο θέμα και κακώς εκφράζει απόψεις, που είναι και λανθασμένες! :evil:

Το έργο του γυναικολόγου, νομίζω, έχει τελειώσει! Η διατροφή του μωρού δεν εμπίπτει στη "δικαιοδοσία" του!!

Να μη γράψω κι άλλα, γιατί τα 'χω πάρει με αυτές τις αυθαιρεσίες και θα γράψω και τίποτα πιο χοντρό... :evil:

Κοριτσάκι, αφού το θέλεις, να συνεχίσεις να θηλάζεις...στο κάτω-κάτω, δε μπορεί να σε υποχρεώσει κανείς να κάνεις κάτι που δε θες και ειδικά όταν αυτό σημαίνει να πάρεις ορμονικά χάπια! Για όνομα...

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΑς ευχαριστω κ τις δυο ο παιδιατρος μου ειχε πει οσο μπορω απλος ο γυναικολογος με προβληματισε :!: τωρα τη δευτερα εχουμε το πρωτο μας εμβολιο οποτε θα του πω κ αυτα που μου ειπε ο γυναικολογος :!: οσο για τα χαπια η συνταγη βρισκεται στα σκουπιδια :!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΓΛΑΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ενω εχω αρκετο γαλα ο γυναικολογος μου ειπε στους 3 μηνες να παρω χαπια κ να το κοψω γιατα λεει οτι ειχε να παρει το μωρο απο αντισωματα τα εχει παρει κ δεν χρειαζεται αλλο μητρικο γαλα μου εγραψε χαπια για να το κοψω :shock: τι να κανω δεν ξερω θελω βοηθεια

 

Να του κάνεις μήνυση για πρόθεση βλάβης στο μωρό που θα του στερήσει το μητρικό γάλα και για πρόθεση βλάβης σε σένα που σου χορηγεί αυτά τα χάπια που δεν επιτρέπεται να δίνονται για διακοπή γαλουχίας.

 

Να του ζητήσει ο δικηγόρος σου στο δικαστήριο να τεκμηριώσει τα όσα λέει.

 

Την επιστημονική τεκμηρίωση του δικού σου δικηγόρου θα την καλύψω εγώ. :wink:

 

Από καπου πρέπει να αρχίσουμε για να το μαζέψουνε λιγάκι το ρημάδι το θράσσος τους και την εγκληματική άγνοιά τους...

Link to comment
Share on other sites

ΣΑς ευχαριστω κ τις δυο ο παιδιατρος μου ειχε πει οσο μπορω απλος ο γυναικολογος με προβληματισε :!:

 

Πάντως μπορείς να κάνεις το εξής πολύ απλό: πάρε του τηλέφωνο και ζήτησέ του να σου φωτοτυπήσει από κάπου που είναι γραμμένο (βιβλίο, άρθρο) αυτό που είπε και θα περάσεις να το πάρεις σε μία εβδομάδα.

 

 

Δες αυτό:

 

http://aappolicy.aappublications.org/cgi/content/full/pediatrics;115/2/496

 

και τύπωσέ το από εδώ:

 

http://aappolicy.aappublications.org/cgi/reprint/pediatrics;115/2/496.pdf

 

Σε μία εβδομάδα να περάσεις από τον γυναικολόγο να του ζητήσεις την επιστημονική τεκμηρίωση των όσων είπε και επειδή δεν θα έχει τίποτα να σου δώσει, να του δώσεις εσύ την πολτική της Αμερικάνικης Ακαδημίας Παιδιατρικής.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανενα προβλημα απολυτος χαιρω ακρας υγειας :!: μου το ειπε γιατι λεει δεν χρειαζεται πλεον οτι ειχε να παρει απο μενα δηλ αντισωματα τα εχει παρει :!: τι να πεις :!: η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα :!:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανενα προβλημα απολυτος χαιρω ακρας υγειας :!: μου το ειπε γιατι λεει δεν χρειαζεται πλεον οτι ειχε να παρει απο μενα δηλ αντισωματα τα εχει παρει :!: τι να πεις :!: η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα :!:

 

Τι ανωμαλία είναι αυτή? Δηλαδή με το καλημέρα σας, σου είπε να σταματήσεις το θηλασμό??? Αυτός έχει παιδιά? Δεν θα ήθελε το καλύτερο γι αυτά???

 

Επιεικώς απαράδεκτος :evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα τωρα "κουφαθηκα"

αυτο με τα αντισωματα και τους 3 μηνες το εχω διαβασει κι εγω.

και ας δεχτουμε οτι ετσι συμβαινει.

εγω δεν εχω τις γνωσεις τις κας Αγλαιας ή και καποιων αλλων πανω στο μητρικο γαλα, αλλα θα εκανα στο γιατρο την εξης απλοικη ερωτηση : "ενταξει γιατρε, με τα αντισωματα ειμαστε οκ, τα πηρε το μωρο. Να ρωτησω κατι αλλο. αν εγω εχω την προθεση, τον χρονο και γενικα τη δυνατοτητα να θηλασω, και μεταξυ της ταδε, ταδε, ταδε κτλ μαρκας ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ με τι θα με συμβουλευατε να συνεχισω;". ε, αν σου πει με ξενο γαλα τοτε προφανως απο προθεση και με συμφερον σε καθοδηγει λαθος.

Η παιδιατρος μου παρεπιπτοντως οταν συζητησαμε για συμπληρωμα καποιες δυσκολες μερες της περιοδου που ειχα ελαχιστο γαλα μου εδωσε δειγμα γαλακτος ΗΑ. μου ειπε οτι στην ευρωπη ηδη τεινουν να καταργηθουν τα αλλα γαλατα και να δινονται μονο υποαλλεργικα.

διαβαζοντας το κουτι, αυτο που γραφει πανω πανω με εντονα γραμματα ειναι:

"ΠΡΟΣΟΧΗ: Το μητρικο γαλα ειναι η ιδανικη τροφη για το βρεφος σας. Πριν αποφασισετε να χρησιμοποιησετε ενα γαλα 1ης βρεφικης ηλικιας, ζητηστε τη συμβουλη του παιδιατρου ή αλλου υγειονομικου υπευθυνου"

ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα "κουφαθηκα"

αυτο με τα αντισωματα και τους 3 μηνες το εχω διαβασει κι εγω.

και ας δεχτουμε οτι ετσι συμβαινει.

εγω δεν εχω τις γνωσεις τις κας Αγλαιας ή και καποιων αλλων πανω στο μητρικο γαλα, αλλα θα εκανα στο γιατρο την εξης απλοικη ερωτηση : "ενταξει γιατρε, με τα αντισωματα ειμαστε οκ, τα πηρε το μωρο. Να ρωτησω κατι αλλο. αν εγω εχω την προθεση, τον χρονο και γενικα τη δυνατοτητα να θηλασω, και μεταξυ της ταδε, ταδε, ταδε κτλ μαρκας ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ με τι θα με συμβουλευατε να συνεχισω;". ε, αν σου πει με ξενο γαλα τοτε προφανως απο προθεση και με συμφερον σε καθοδηγει λαθος.

Η παιδιατρος μου παρεπιπτοντως οταν συζητησαμε για συμπληρωμα καποιες δυσκολες μερες της περιοδου που ειχα ελαχιστο γαλα μου εδωσε δειγμα γαλακτος ΗΑ. μου ειπε οτι στην ευρωπη ηδη τεινουν να καταργηθουν τα αλλα γαλατα και να δινονται μονο υποαλλεργικα.

διαβαζοντας το κουτι, αυτο που γραφει πανω πανω με εντονα γραμματα ειναι:

"ΠΡΟΣΟΧΗ: Το μητρικο γαλα ειναι η ιδανικη τροφη για το βρεφος σας. Πριν αποφασισετε να χρησιμοποιησετε ενα γαλα 1ης βρεφικης ηλικιας, ζητηστε τη συμβουλη του παιδιατρου ή αλλου υγειονομικου υπευθυνου"

ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ!

 

 

Συμφωνω :!::!::!::!:

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανενα προβλημα απολυτος χαιρω ακρας υγειας :!: μου το ειπε γιατι λεει δεν χρειαζεται πλεον οτι ειχε να παρει απο μενα δηλ αντισωματα τα εχει παρει :!: τι να πεις :!: η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα :!:

 

Ο γιατρός σου όμως δεν χαίρει άκρας ψυχικής υγείας... Γιατί τόση διάθεση να παρέμβει; Μια ερωτησούλα δεν βλάπτει για να του κοπεί λίγο η φόρα και να συμμαζευτεί.

 

Κι εμένα η μαία μου στον 6ο μήνα μου είπε να το κόβω σιγά σιγά. Της έκοψα όμως εγώ τη φόρα και δεν τόλμησε να συνεχίσει την κουβέντα. Τη ρώτησα πολύ απλά για πόσο διάστημα οι παιδίατροι συστήνουν τα υποκατάστατα μητρικού, όταν απάντησε "τουλάχιστον χρόνο" ε, δεν άντεξα και της είπα, εμείς αφού έχουμε το πρωτότυπο δεν υπάρχει κανένα λόγος να δώσουμε υποκατάστατο...

 

Τόλμησε να πει ακόμη μια κουβέντα "και μέχρι πότε θα το θηλάζεις;"\

 

"Όσο θέλω, δικό μου είναι, εσύ γιατί νοιάζεσαι;"

 

Πιστεύω ότι ακόμη και αν φταίει ο γιατρός φταιμε κι εμείς σαν ασθενείς που τους δίνουμε το δικαίωμα να παρεμβαίνουν, να νιώθουν ότι έχουν εξουσία ενώ δεν έχουν, που δεν τους απαντάμε ούτε τα αυτονόητα...

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ο παιδίατρος μας είπε όταν θα αρχίσουν οι στερεές τροφές σε κανένα μήνα, να ελαττώνουμε το θηλασμό, ώστε κατά τον 8ο να θηλάζω μόνο πρωί και βράδυ!

 

Δεν είναι λίγο λάθος αυτό? Εχω σχηματίσει την εντύπωση πως το μωρό θα κόψει τους θηλασμούς όποτε και όπως αυτό θελήσει, σωστά? Οπότε στον 8ο μήνα π.χ. δεν θα θηλάζει περισσότερες φορές??

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ο παιδίατρος μας είπε όταν θα αρχίσουν οι στερεές τροφές σε κανένα μήνα, να ελαττώνουμε το θηλασμό, ώστε κατά τον 8ο να θηλάζω μόνο πρωί και βράδυ!

 

Δεν είναι λίγο λάθος αυτό? Εχω σχηματίσει την εντύπωση πως το μωρό θα κόψει τους θηλασμούς όποτε και όπως αυτό θελήσει, σωστά? Οπότε στον 8ο μήνα π.χ. δεν θα θηλάζει περισσότερες φορές??

 

Αυτές είναι οδηγίες μόνο για μωρά που δεν θηλάζουν.

 

Το πρωί βράδυ θηλασμός είναι πολύ λίγο για ένα μωρό που θηλάζει. Συνήθως τα μωρά κόβουν ένα-δύο θηλασμούς κατά τον 9ο μήνα αλλά γενικά συνεχίζουν ακάθεκτα!

 

Αν το μωρό περιορίσει μόνο του τους θηλασμούς είναι εντάξει. Εμείς δεν παρεμβαίνουμε. Ο θηλασμός συνεχίζεται ανεμπόδιστα μέρα και νύχτα όλο το 2ο εξάμηνο της ζωής του παιδιού σύμφωνα με τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας.

 

Ο παιδίατρος πέρα από το ότι είναι άσχετος με το θηλασμό, σε οδηγεί σε βεβιασμένο αποθηλασμό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγλαία μου απο οτι έχω διαβάσει και απο γνωστούς μου οι παιδίατροι συνιστούν στον 5-6 μήνα να αρχίζουν τα μωράκια ρυζάλευρο. Τι είναι το σωστό;;; :?:

Συνεχίζουμε τον αποκλειστικό θηλασμό όσο παίρνει βάρος το μωρό μέχρι πότε :?:

Εκτός απο ρυζάλευρο υπάρχει κάτι άλλο που μπορούμε να του δίνουμε για αρχή :?:

Εχω μαζέψει στη κατάψυξη περίπου 7-8 λιτρα γάλα τα οποία κανονικά σε 3 μήνες θα πρέπει να αρχίσω να τα πετάω αν το μωρό χορταίνει με το δικό μου :!: Μπορώ να κάνω κάτι :?: Μπορώ να τα βάζω στην κρέμα :?:

Καλημέρα και πολλά ευχαριστώ!!

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγλαία μου απο οτι έχω διαβάσει και απο γνωστούς μου οι παιδίατροι συνιστούν στον 5-6 μήνα να αρχίζουν τα μωράκια ρυζάλευρο. Τι είναι το σωστό;;; :?:

 

Oι οδηγίες του Π.Ο.Υ. λένε ότι είναι καλό να ξεκινούν οι στερεές τροφές μετά τον 6ο μήνα εκτός από κάποιες εξαιρέσεις. Η τακτική του να δίνονται στερεές τροφές μετά τον 5ο μήνα δεν είναι σωστή.

 

Επίσης το ρυζάλευρο που ουσιαστικά είναι άμυλο ρυζιού με ζάχαρη και αγελαδινό γάλα σε σκόνη, δεν είναι καλή τροφή. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρει κάτι τέτοιο το μωρό, δεν έχει να του προσφέρει τίποτα πέρα από θερμίδες και αγελαδινό γάλα που είναι πολύ κρίμα να το δίνουμε σε ένα μωρό που θηλάζει.

 

Τα μωρά δεν χρειάζονται καμία τροφή σε κουτί. Ξεκινούν κανονικά με φρούτα. Συνεχίζουν με χορτόσουπες και δημητριακά όπως το κουάκερ και αργότερα προστίθεται και το κρέας.

 

Συνεχίζουμε τον αποκλειστικό θηλασμό όσο παίρνει βάρος το μωρό μέχρι πότε :?:

 

Αποκλειστικός θηλασμός τουλάχιστον μέχρι το τέλος του 6ου μήνα. Αν το μωρό δείξει ενδιαφέρον για στερεές τροφές τις δίνουμε σιγά σιγά χωρίς να κόβουμε γεύματα θηλασμού. Αν το μωρό δεν δείχνει ενδιαφέρον το σεβόμαστε. Αν ανησυχούμε για αναιμία κάνουμε αιματολογικές εξετάσεις. Μερικά μωρά πάνε πολύ καλά με αποκλειστικό θηλασμό μέχρι και το τέλος του 8ου μήνα (σύμφωνα με την Αμερικάνικη Ακαδημία Παιδιατριής). Αυτό συνήθως συμβαίνει σε μωρά που έχουν έντονη προδιάθεση για τροφικές αλλεργίες...

 

 

Εχω μαζέψει στη κατάψυξη περίπου 7-8 λιτρα γάλα τα οποία κανονικά σε 3 μήνες θα πρέπει να αρχίσω να τα πετάω αν το μωρό χορταίνει με το δικό μου :!: Μπορώ να κάνω κάτι :?: Μπορώ να τα βάζω στην κρέμα :?:

 

Μπορείς να το βάλεις σε κρέμες αλλά δεν θα καταναλωθεί. Είναι πάρα πολύ το γάλα που μάζεψες!!! Είναι κρίμα να το πετάξεις. Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για κάτι που κάνεις για όλη την οικογένεια (γαλατόπιτα, ρυζόγαλο...)

Link to comment
Share on other sites

Αγλαϊα ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :D

Μάζεψα τόσο γάλα γιατί λυπόμουν να το πετάω και το στήθος μου γέμιζε.

Ασε που σκεφτόμουν ότι αν μου κοπεί θα έχω ένα μικρό απόθεμα!!

 

Πάντως προκειμένου να το πετάξουμε , ο άντρας μου το δήλωσε : θα το πιει αυτος!! :lol:

 

Σ'αγαπάμε πολύ :D:D:D:D:D:wink:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια γεια !!!!!!!!!!!!!!

Ειμαι η ΚΕΛΛΥ

ΠΗΡΑ ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΟ ΑΠΟΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟΥ. ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΗΣΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΠΟΝΑΩ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΠΕΤΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΑΩ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΩ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ!!!!!!!!!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, παιρνω ΑΜΟΧΙΛ και μου ειπε και ο γιατρος μου αλλά το διαβασα και στις αντεδειξεις οτι πρεπει να διακοπει ο θηλασμος. Η αληθεια ειναι πως ειναι υπεροχο να θηλαζω το μωρακι μου αποκλειστικα τοσους μηνες, αλλα εχει εξασθενησει ο οργανισμος μου ολο αρρωσταινω, ξεκινησα και δουλεια και δυσκολευομαι." πηρα το χαπι απογαλακτισμου και ποναω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, παιρνω ΑΜΟΧΙΛ και μου ειπε και ο γιατρος μου αλλά το διαβασα και στις αντεδειξεις οτι πρεπει να διακοπει ο θηλασμος.

 

:shock:

 

το αμοξίλ δεν αποτελεί αντένδειξη για το θηλασμό, το παίρνεις και συνεχίζεις κανονικά! Είναι φάρμακο που χορηγείται και στα μωρά...

 

Δες και στο http://www.e-lactancia.org

 

πηρα το χαπι απογαλακτισμου και ποναω.

 

Πραγματικά λυπάμαι. Είναι ο πιο βάρβαρος τρόπος απογαλακτισμού. Μπορείς να αντλήσεις γάλα για να μην πονάς. Δεν υπάρχει λόγος να υποφέρεις, κανονικά θα έπρεπε ο γιατρός σου να σου δώσει πληρεις οδηγίες... :?

 

Ακόμη και αν έπαιρνες φάρμακα που αποτελούσαν πληρη αντένδειξη για το θηλασμό, η διακοπή θα ήταν προσορινή και όχι οριστική.

 

 

Η αληθεια ειναι πως ειναι υπεροχο να θηλαζω το μωρακι μου αποκλειστικα τοσους μηνες, αλλα εχει εξασθενησει ο οργανισμος μου ολο αρρωσταινω, ξεκινησα και δουλεια και δυσκολευομαι."

 

Αν θέλεις να συνεχίσεις να δίνεις μερικά γεύματα θηλασμού στο μωρό σου μπορείς να το κάνεις. Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να περάσει ένα ασφαλές διάστημα (ανάλογα με τη φαρμακευτική ουσία του χαπιού).

 

Αν θέλεις να απογαλακτίσεις ο καλύτερος τρόπος είναι να το κάνεις σταδιακά μειώνοντας τα γεύματα θηλασμού ή τις αντλήσεις με το θήλαστρο.

 

Αν χρειάζεσαι επιπλέον λεπτομέρειες, πάντα στη διάθεσή σου :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα παθει το ιδιο στο πρωτο μου παιδακι...αν κανεις το λαθος να περιμενεις να ξεπροιστει μονο του θα γινεις χειροτερα(πιθανοτητα μαστιτιδας).Ο γιατρος τοτε μου ειπε πως οταν μια γυναικα εχει εδραιωσει τη γαλουχια υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μη σταματησει το στηθος να παραγει γαλα ...Αδειασε τελειως το στηθος σου μια φορα και μετα αναλογως...αν απο αυριο ειναι παλι τυμπανισμενο ,τοτε ξανααδειασε το αλλη μια φορα....

Σε καταλαβαινω απολυτα!

Βικυ

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Κέλλυ μου, κατάλαβες γιατί σου είπα ότι σε αυτό το τοπικ είναι ο "ειδικός"... :wink:

Και από ό,τι είδες έχεις περισσότερες των μια επιλογών για το τι θα κάνεις...

Φιλάκια... και ό,τι άλλο χρειαστείς... απορία ή διευκρίνιση :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια καλημερα!! Ηθελα να ρωτησω το εξης: Η αδελφη μου γεννησε στις 23/2 αγορακι, αλλα επειδη δεν μπορεσε να θηλασει (αλλη ιστορια) πηρε το χαπι το παρλοντεν για 14 ημερες. Το χαπι το σταματησε πριν μια εβδομαδα (το πηρε ολες τις 14 μερες) και εχθες ειπε οτι αισθανθηκε το στηθος της να πριζεται και βγηκε γαλα. Οχι πολυ αλλα βγηκε. Ειναι δυνατον? Τι σημαινει αυτο ξερετε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...