Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποσες ωρες κοιμαστε  

1.116

  1. 1. ποσες ωρες κοιμαστε

    • 8-10 ωρες
    • 5-8
    • 3-5
    • πανω απο 10 ωρες (αν διαλεξατε αυτη την επιλογη,ειστε σε λαθος φορουμ)
    • εχω να κοιμηθω απο τοτε μου γεννησα
    • δεν εχω στανταρ ωρες... αλλες φορες κοιμαμαι πολυ, αλλες δε κοιμαμαι καθολου


Recommended Posts

ποσες ωρες κοιμαστε το 24ωρο?

αφαιρεστε ωρες που ξυπνησατε για ταισμα, αλλαγμα και τα σχετικα, προσθεστε αν πηρατε κανενα μεσημεριανο υπνακο...

 

μην υπολογισετε σαββατοκυριακα,καθημερινες μιλαμε..

 

ουτε ποσο "θα" θελατε να κοιμαστε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σου απαντήσω καλύτερα πόσο κοιμόμουνα πριν από 3 χρόνια; :lol::lol::lol:

Καλέ, τι πονεμένα θέματα είναι αυτά... ύπνος... :cry: θα σας πω μόνο ότι απόψε, που ήταν από τις πιο δύσκολες νύχτες, λόγω της ίωσης, από τις 21:00 μέχρι τις 23:00 προσπαθούσα να κοιμήσω τη μια θηλάζοντας στον καναπέ, μετά απελπίστηκα και πήγαμε στο κρεβάτι, μέχρι τις 2 έκλαιγε και την κάναμε εναλλάξ βόλτες με τον μπαμπά της, στις 2:30 κοιμήθηκε και στις 3:30 που ξύπνησε η αδελφή της για να θηλάσει, αποκοιμήθηκα στο κάτω μέρος του κρεβατιού, κάθετα, με το κεφάλι να κρέμεται απ' έξω, γιατί αλλιώς δεν χωράγαμε..είχε ξαπλώσει έτσι η μια που θα χτύπαγε την άλλη αν ξύπναγε... και κατά τις 5 ξαναξύπνησα γιατί η πρώτη έκλαιγε στον ύπνο της, πήγα τουαλέτα και επειδή μετά ροχάλιζε καθόμουνα και την κοίταγα επειδή φοβόμουνα μην πάθει τίποτα...

Γενικά πάντως πρέπει να κοιμάμαι κανένα 5ωρο, υπολογίζω και τον ύπνο που κάνω στους βραδυνούς θηλασμούς. Μέσα στη μέρα, καθόλου όμως...

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κοιμάμαι 8 ώρες. Υπολογίζω οτι καθημερινά κοιμάμαι γύρω στη 01:00 και ξυπνάμε με τη μπέμπα στις 10:00 το πρωί! Με μια ενδιάμεση στάση στις 07:00 για γάλα. :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8-10 κι εγω. Η μικρη κοιμαται κατα τις 22:00 εγω βλεπω Prison Break,Nip/tuk,λιγο Sex & The City και κατα τη 01:00 κοιμαμαι. Συνηθως ξυπναμε 09:00-09:30. Μια χαρα!!! Πως θα ξυπναω σε 2 μηνες που θα γυρισω στη δουλεια σκεφτομαι :D:roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω 5-8 κοιμαμαι... η μικρη κοιμαται πολυ παραπανω αλλα δεν ξερω που ειναι το θαυματουργο κουμπακι υπνου που πατας και κοιμαται κι η μαμα την ωρα που κοιμαται και το μωρο :wink:

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

8-10 κι εγω. Η μικρη κοιμαται κατα τις 22:00 εγω βλεπω Prison Break,Nip/tuk,λιγο Sex & The City και κατα τη 01:00 κοιμαμαι. :

 

και μενα κατα τις 11 κοιμαται,και κατα τις 9.30-10 ξυπναει..

 

αλλα εχουμε ξυπνησει καμια 200αρια φορες ενδιαμεσα

 

να πιει γαλα, ν αλλαξουμε κατουρημενη πανα, να τραγουδησει κατα τις 6 (τριτο βραδυ που ξυπναει 6 η ωρα και αρχιζει τις κορωνες... παω να δω τι θελει και με κοιταει ικανοποιημενη και γελαει "σε ξυπνησα ε? ευτυχως!! δε τσιριζα αδικα!! ελα να παιξουμε αλογακι τωρα τουχ τουχ τουχ τουχ... ντεεεευ"

Link to comment
Share on other sites

1155329vrgdwakwr0.gif

ΕΧΕΙΣ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ,Ε?

ΕΛΑ,5-8 ΚΙ'ΕΓΩ.

ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ!!!!!!!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλυπτει αυτο τα τελευταια 2 24ωρα εχω κοιμηθει 7 ωρες συνολο .

Οχι για το μωρο (κοιμοταν κι εκεινο) αλλα εγω κανω βραδυ που ολοι κοιμουνται οτι δεν προλαβαινω το πρωι. Καθαριζω, απλωνω, σιδερωνω κλπ.

Μονο σκουπα δεν μπορω να κανω γμτ γιατι θα ξυπνησουν ολοι.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8-10 ωρες!

κοιμαται η μικρη κατα τις 8.30 αντε 9, εκτος αν ο πατερας της την κοιμισει μετα τις 6 το απογευμα :twisted:

Ξαπλωνω κ εγω σχεσον αμεσως αλλα κ αμεσως να μην κοιμηθω κ κοιμηθω στις 12, ξυπναω στις 8 οποτε παλι καλυπτω 8ωρο... χεχεχε!!!

Link to comment
Share on other sites

3-5 (εκτός εξαιρέσεων). Θα απαντούσα από τοτε που γέννησα, αλλά δεν είχα τη δυνατότητα να διευκρινήσω .. από την πρώτη μου γέννα!

Φυστικάκι... τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Το 101 είναι παιχνιδάκι! Απλά υπομονή μέχρι τότε! :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

εγω πατησα το 8-10 ωρες!!!!!!

καμμια φορα και μεσημερια :lol::lol::lol::lol: μαλλον τις περισσοτερες φορες :lol::lol::lol::lol::lol: ειμαστε οικογενεια υπναραδων :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ευτυχως το ΧΕΛΙΔΟΝΙ κοιμαται ολο το βραδυ απο 4 μηνων :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως εμενα μου πηρε 4 χρονια για να κοιμηθω .Ειχαν και τα 2 παιδια κολικους 3 μηνες μετα αρχισαμε τα δοντια ,μετα κακη συνηθεια,εν τω μεταξυ στους 18 μηνες αφου γεννησα το γιο μου εμεινα εγκυος στην κορη μου και ημουν με την κοιλια στο στομα και τον γιοκα να ουρλιαζει,γεννιεται και η κορη και ολο το βραδυ ημουν στο ποδι κοιμοταν το ενα ξυπναγε το αλλο. Εκανε και η εξαδελφη μου παιδια που μενει απο κατω που ειχαν περιπου τα παιδια της με τα δικα μου ιδια ηλικια,βρε δεν ακουστηκε το κλαμα τους η γυναικα δεν ηξερε τι θα πει ξενυχτι εμας μας ακουγε ολη η γειτονια τι να πρωτοθυμηθω.Καποτε ειπα στην παιδιατρο δωσε του κατι να κοιμηθω ενα βραδυ γιατι θα πεθανω ειχα ξεπερασει τις αντοχες μου,νομιζα πως δεν θα ξανακοιμηθω στην ζωη μου σκετη απελπισια.Τα παιδια μεγαλωσαν και τωρα τα θυμαμαι σαν ονειρο.Θελει πολλη υπομονη εγω δεν ειχα και την βοηθεια του ανδρα μου οποτε καταλαβαινετε τι περνουσα.Καλη δυναμη νεες μανουλες.

Link to comment
Share on other sites

8-10 κι εγώ αλλά τον τελευταίο μήνα που το τσουρέκι μου σταμάτησε το βραδυνό γεύμα.

Κοιμάμαι κατά τις 11:30 -12 και ξυπνάμε γύρω στις 7:30, τον ταίζω, παίζουμε λίγο και ξανακοιμόμαστε μέχρι τις 10!

Τώρα όταν γυρίσω στην δουλειά να δω τι θα κάνω...εκεί θα πρέπει να ξαναψηφίσω!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

5-8 και πολύ μου είναι ...

κοιμάμαι κατά τις 12.30-1.30 αφού τελειώσω τις "δουλίτσες" μου που λέει και ο καλός μου και να τον έχω και να γκρινιάζει που δεν κάθομαι να με δει (μετάφραση: να δούμε καμία ταινία μαζί ... :roll: ) και ξυπνάω 7.30 για να καταφέρω να είμαι 9.30 στο γραφείο ... :?

και φυσικά με τα σχετικά διαλείματα Κάτιας ανάμεσα :lol::lol::lol:

age.png
Link to comment
Share on other sites

Δοξα το θεο απο τοτε που ο γιος μου ξεπεταχτηκε κοιμομαστε 8-10 ωρες εκτος βεβαια τις ημερες που θα εχουμε καμια ιωση(και τωρα τελευταια ειναι αρκετες) :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Kοιμάμαι 5-8 ώρες όχι γιατί δε με αφήνει η μικρή (που κοιμάται πολλές ώρες) αλλά γιατί χαζεύω σο internet και περιμένω τον άντρα του σπιτιού να σχολάσει και μετά μέχρι να κάνω μπάνιο, να ετοιμαστώ για ύπνο κ.λπ. περνάει η ώρα...

Όταν θα ξαναπάω για δουλειά θα είναι τα ζόρια...

*

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα τρελαθώ!!! 8-10 ώρες, τι πολυτέλεια είναι αυτή;; :lol:

 

Εγώ κοιμάμαι συνήθως 5-6 ώρες τις καθημερινές και 7-8 τα ΣΚ. Και φανταστείτε ότι θεωρώ την κόρη μου εύκολη στον ύπνο! Αυτή κοιμάται κατά τις 9 αλλά κατά τις 12 την ξαναταϊζω, οπότε κοιμάμαι περίπου 12.30 - 1 με 7 το πρωί με ένα ενδιάμεσο ξύπνημα κατά τις 5. Ε, τα ΣΚ, όταν ξανακοιμηθεί η μικρή για 1-2 ώρες την πέφτω και γω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα τρελαθώ!!! 8-10 ώρες, τι πολυτέλεια είναι αυτή;; :lol:

 

Εγώ κοιμάμαι συνήθως 5-6 ώρες τις καθημερινές και 7-8 τα ΣΚ. Και φανταστείτε ότι θεωρώ την κόρη μου εύκολη στον ύπνο! Αυτή κοιμάται κατά τις 9 αλλά κατά τις 12 την ξαναταϊζω, οπότε κοιμάμαι περίπου 12.30 - 1 με 7 το πρωί με ένα ενδιάμεσο ξύπνημα κατά τις 5. Ε, τα ΣΚ, όταν ξανακοιμηθεί η μικρή για 1-2 ώρες την πέφτω και γω!!

 

Πολύ καλά τα θεωρείς!!! Έτσι είναι! Εγώ είμαι ακόμα στο προηγούμενο στάδιο. Αυτό που δεν προλαβαίνω να αναβαθμιστώ στις ώρες του ύπνου κι έρχεται νέα γέννα.... χμμμμ δύσκολη παρενέργεια!!! :?:?

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιμάμαι 5-8 ώρες εκ φύσεως. Ποτέ δε μπορούσα να κοιμηθώ περισσότερο. Ο γιος μου σταμάτησε να ξυπνάει τη νύχτα μόλις σαράντισε και από τότε ξενύχτι θα΄χουμε μόνο αν αρρωστήσει, όπως τώρα ας πούμε. Είναι πολύ βολικό παιδάκι γενικά και γι αυτό πιστεύω πως θα τα βρω σκούρα με την κόρη που έρχεται με το καλό!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...