Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γέννησα και εγώ ένα όμορφο μπουμπουκάκι!!


Recommended Posts

Γεια σας ξανά!

 

Λοιπόν στις 12/2/09 και στις 12 και 10 έφερα στο κόσμο μετά από προγραμματισμένη καισαρική λόγω ισχιακής προβολής τον απίστευτο και μονάκριβο γιο μας!!! :D

 

όλα πήγαν ρολόι και η διαμονή στο Έλενα ήταν φανταστική μιας και πρόλαβα την νέα πτέρυγα με τα μονόκλινα που ήταν πολύ καλύτερα και από ιδιωτικό. Η δε εξυπηρέτηση του προσωπικού άψογη με τίποτα δεν θύμιζε νοοτροπία δημοσίου. Τουλάχιστον στην πτέρυγα που έμεινα εγώ. Το να έχω το μωρό μου συνέχεια μαζί μου ήταν ότι πιο απίστευτο έχω ζήσει και δεν μπορώ να διανοηθώ τελικά να μην το είχα μαζί. Αφού και όταν έτυχε να το πάρουν κανα 2 φορές για εξετάσεις φρίκαρα... :D

 

Η εντυπώσεις από την γιατρό μου άψογες! Γενικά εκτός από τις ώρες αναμονής για το χειρουργείο που ήταν πολλές και συνεπώς εκνευριστικές (λόγω φόρτου χειρουργείων εκείνη τη μέρα) όλα τα άλλα ήταν ονειρικά!

 

Όταν πρωτοαντικρυσα τον γιο μου νόμισα ότι αντίκρισα το πιο όμορφο πλάσμα του κόσμου! Ήταν πολύ καλύτερα από ότι είχα ποτέ ονειρευτεί ότι θα νιώσω ποτέ! Αν και ζαλισμένη από την νάρκωση δεν μπορούσα να διανοηθώ ότι βλέπω αυτό το πλασματάκι...ακόμη το κοιτάω τώρα στον καναπέ και δυσκολεύομαι ότι αυτό το μωράκι είναι δικό μου....έχω γίνει μια χαζομαμά!! :D Ο δε μπαμπάς και αυτός εντελώς χαζός! :lol:

 

Καλώς ήρθα στην παρέα των γονέων!! :D

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φιλενάδα να σου ζήσει ο παίδαρός σου!!!! Να τον καμαρώσεις όπως φαντάζεσαι!!!

 

Ήμουν σε μονόκλινο στον 6ο όμως από 10/2 το μεσημέρι μέχρι 13/2 το μεσημέρι... για παρακολούθηση για προεκλαμψία. Μπορεί να σε είδα και να με είδες και να μη γνωρίσαμε η μία την άλλη. Χαίρομαι γι'αυτά που γράφεις γιατί και εγώ έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις και από τον 6ο όροφο (δεν πήγα στα λουξ, το φυλάω για τη γέννα την άλλη παρασκευή) και από τη γιατρό και από το προσωπικό γενικότερα.

Τελικά την έκανες την καισαρική δεν την γλίτωσες τελικά... Με ολική;

Εγώ παρακαλάω να μου κάνουν επισκληρίδιο....

Καλώς ήρθες στο κλαμπ των μαμάδων...

Link to comment
Share on other sites

Γερό και καλότυχο το παλληκάρι σου να το καμαρώσετε

όπως θα επιθυμήσει και θα ονειρευτεί!!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ !!!!

Να χαίρεσαι τη μητρότητα!Σε περιμένουμε και στην ενότητα θηλασμός τώρα!!!!

 

1070025zreobsvuiw.gif

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

Νατασα ναι σου απαντησα στο τοπικ για το Ελενα σχετικά με την επισκληριδιο:

 

η νεα πτερυγα ΑΨΟΓΗ και η γιατρός το ίδιο! Δεν έχω λόγια! Το μονο κακο ειναι που τελικά δεν εκανα επισκληρίδιο γιατί προσπαθούσαν πολυ ωρα να μου την κανουν αλλά επειδή ειδαν οτι εχω σκολίωση εγκυμοσύνης λογω θέσης του μωρού δεν μπορεσαν να βρουν το κατάλληλο σημείο για εισαγωγή του φαρμάκου και μου ειπε η αναισθησιολόγος καλύτερα να παμε για ολική...αυτό με στεναχώρησε και μονο που δεν έβαλα τα κλαμματα στο χειρουργείο αλλα με την καλη υποστηριξη του προσωπικού το ξεπέρασα και τελικα η ανάνηψη ηταν πολυ καλύτερη απο αυτην που φοβόμουν.

 

Λεναλεκ έχω έρθει ήδη στο τοπικ του θηλασμου και εχω πολλλλλέεεες ερωτήσειςςςςς....θα επανέλθω σύντομα εκεί για βοήθεια!! :D

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

JEN,ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ,ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ.........

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ........

 

1549456m1p5izmqkb.gif

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι μου σε ολες τις ενότητες σε ψαχνω!!! Να σου ζήσει ο μπομπιρας!! Χαιρομαι πολύ που πήγαν όλα τόσο καλα!! Εχουμε κανει φαν κλαμπ στο "κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης" για σενα (από πρίν να γεννησεις!!)

Link to comment
Share on other sites

μπραβο κοριτσι μου!! να ειναι παντα υγιες το παιδακι σου!! αντε, παμε και για το τζοκερ τωρα!!! :lol::lol::lol:

 

(ελα ξερω... μια δε πιανει το βρωμοτζοκερ μπροστα στο μαναρακι σου!!! :D )

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...