Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μια σάλπιγγα!


BLUBLU

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια!

 

Προσπαθουσα επι ενα χρονο να μεινω έγκυος. Οι ορμονικές, το σπερμοδιαγραμμα κ η ωορρηξιες μου όλα πολυ καλά. Εκανα σαλπιγγογραφια χθες κ μου βρηκαν την αριστερη σαλπιγγα βουλωμένη απο την αρχη της (δηλ. δεν απεικονιστηκε καθολου)ενω η δεξια ειναι βατη (ετσι λεει στο χαρτι που μου έδωσαν γιατι εκει δεν μου ειπαν τπτ άλλο).

Πηγα σε εναν άλλο γιατρο κ μου ειπε οτι πρέπει να κάνω λαπαροσκόπηση για να δουμε αν κ η δεξια ειναι καλή, γιατι μου ειπε οτι επι ένα χρονο με μια καλή σαλπιγγα θα έπρεπε να ειχα μεινει!

 

Ηθελα να ρωτησω αν ηταν υδροσάλπιγγες θα φαινοντουσαν; Εχω ελπίδες να μεινω φυσιολογικα με μια σαλπιγγα; Η αλλη γιατρος μου επιμένει οτι δεν εμεινα επι ένα χρονο γιατι ηταν σαν να προσπαθω τους μισους μήνες ενω ο αλλος γιατρος δεν τα δεχεται όλα αυτα!Τι να κάνω;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το μόνο που γνωρίζω να σου πω είναι οτι η ωορρηξία γίνεται μία από την μία σάλπιγγα μία από την άλλη. Άρα έχει δίκιο η γιατρός που είπε οτι είναι σαν να προσπαθούσες τους μισούς μήνες.

 

Στην θέση σου θα έκανα ένα πλήρη έλενχο και στο ενδομήτριο .

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Μαιρη μου διαβασα κ σε ευχαριστω πολύ!

Βικη τι εννοεις έλεγχο του ενδομητριου; Εχω κάνει παρακολουθησει του κύκλου μου κ μου έχουν πει οτι το πάχος του ενδομητριου ειναι πολύ καλό.Υπάρχει κάτι αλλο που πρέπει να κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

Με μία σάλπιγγα η πιθανότητες μειώνονται κατά 30 - 50%, άρα μεγαλώνει αντίστοιχα και ο χρόνος αναμονής. Αυτό που σου λέω είναι τσεκαρισμένο 100%. Αν όλα τα υπόλοιπα είναι εντάξει και είσαι μικρή συνέχισε τις προσπάθειες, χωρίς άγχος και θα έρθει το μπεμπέ. Επίσης, αν υπήρχαν συμφήσεις και στην άλλη σάλπιγγα αυτό θα φαινόταν στην σαλπιγγογραφία (έχω ακούσει και περίπτωση που υπήρχε πρόβλημα και δεν φάνηκε αλλά είναι σπάνια περίπτωση). Πριν κάνεις ο,τιδήποτε επεμβατικό να δείξεις οπωσδήποτε τη σαλπιγγογραφία σου σε εξωσωματικό (όχι απλό γυναικολόγο). Γενικά να είσαι υποψιασμένη και να διασταυρώνεις αυτά που σε λένε, γιατί δυστυχώς υπάρχει μεγάλη εκμετάλλευση στο χώρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Law μου σε ευχαριστώ! Εκλεισα απο την άλλη εβδομάδα να πάω σε έναν εξωσωματικο! Αυτο που ρωτάω για τις συμφυσεις μάλλον δεν το διατυπωσα σωστα. Ηθελα να πώ οτι κάνω προσπάθεια επι ένα χρόνο κ δεν έχει γίνει ποτε συλληψη, μπορει η δεξια μου σάλπιγγα (η ανοιχτη) να ειχε συμφύσεις που εμποδιζαν την σύλληψη κ τώρα αυτες οι συμφύσεις με την σαλπιγγογραφια να έφυγαν; Γιατι δεν μου ειπαν τπτ αν υπήρχαν μικρές ή μεγάλες συμφυσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, blu blu μου.Οι συμφύσεις δε φεύγουν με τη σαλπιγγογραφία.Για να καταλάβεις οι συμφύσεις είναι σαν νέο λεπτό δέρμα που έχει γεννήσει ο οργανισμός από παλιές φλεγμονές που μοιάζει σαν ιστός αράχνης.Οι συμφύσεις αφαιρούνται μόνο με χειρουργείο.Εγώ στη δεξιά σάλπιγγα είχα πάρα πολλές που είχαν πιάσει μέχρι και τη μήτρα, γι'αυτό έπαθα το εξωμήτριο...

Link to comment
Share on other sites

BLUBLU ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ. ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΜΕΝΩ ΦΥΣΙΟΛΓΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΠΟΒΑΛΛΩ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ (ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ), ΜΑΣ ΠΛΑΚΩΝΕΙ ΣΤΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΗ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕΝΩ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ.

ΑΛΛΑΖΩ ΓΙΑΤΡΟ (ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΟ, ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟΣ, ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΑΡΑΝΤΑΡΕΣ ΚΑΙ ΠΕΝΗΝΤΑΡΕΣ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΣΤΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 31 ?)

ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΝΑΜΕ ΠΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ : 99% ΟΙ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΕΧΘΡΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΧΥΣΗ ΥΓΡΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΓΚΥΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝ ΣΥΛΛΗΨΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΥΓΡΟΥ. Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΑ ΚΑΙ Η ΔΕΞΙΑ ΗΤΑΝ ΔΙΑΒΑΤΗ.

17/9 ΚΑΝΩ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΜΕ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΒΡΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ, ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΓΕΡΗ Η ΔΕΞΙΑ, ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΜΕ ΜΙΑ ΔΕΞΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ, ΔΕΞΙΑ ΩΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΤΡΟΦΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΩΟΘΗΚΗ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΩΑΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΠΛΑΚΩΣΕΙ Η ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΧΥ ΜΟΥ ΕΝΤΕΡΟ.

4 ΟΚΤΩΒΡΗ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ : ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΥΡΙΖΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΙΣΩ ΌΤΑΝ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΤΗΣ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑΣ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΟΤΙ ΕΧΩ. ΘΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΑΝΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ.

ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΣΚΑΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ. ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΗ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ. ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΘΕΣ ΡΩΤΗΣΕ ΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ρωτησω κατι χαζο...αν υπαρχει προβλημα στις σαλπιγγες με τον υπερηχο δεν φαινεται εστω κατι;;;

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου Baby, καταλαβαινω πόσο δύσκολα πέρασες αλλα τώρα έχεις ένα νινάκι στην κοιλιά σου που σε λίγους μήνες θα σε κάνει μανούλα. Στην σαλπιγγογραφια μου δεν φάνηκε να έχω υδροσαλπιγγα γιατι η αριστερη μου ήταν τελειως κλειστη κ δεν σκιαγραφήθηκε απο το υγρο. Δηλ. δεν βλεπαμε καν αριστερη σαλπιγγα. Ρωτησα 2 γιατρους αν επροκειτο για υδροσαλπιγγα αλλα μου το αρνηθηκαν. Δεν ξέρω αν επειδη δεν πέρασε καθολου το υγρο δεν φάνηκε αν έχω υδροσαλπιγγα ή οχι.

 

Nikijo σε εμενα τουλάχιστον δεν καταλαβε κανεις οτι ειχα βουλωμένη σαλπιγγα κ πήγα σε 3 διαφορετικους γυναικολογους κ μου έκαναν υπέρηχο. Πρέπει να υπάρχουν καποια σημάδια που τους υποψιάζουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Baby πόσα έδωσες για την λαπαροσκόπηση; Καλύπτει τιποτα το ταμειο;

Εγω θα την κάνω στο Γενεσις στον Πράπα. Αγχωνομαι για το οικονομικο. :?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ρωτησω κατι χαζο...αν υπαρχει προβλημα στις σαλπιγγες με τον υπερηχο δεν φαινεται εστω κατι;;;

 

 

στον υπέρυχο δεν φαίνονται οι σάλπιγγες, εδω στην σαλπιγγογραφία και γίνονται λάθη να πώ? λάθος εκτιμήσεις να πω? δεν ξέρω :roll:

ακόμα και να είναι ανοιχτές στην σαλπιγγογραφία , μπορεί να είναι μη λειτουργικές , δηλαδή να μην "δουλεύουν". Μόνο με την λαπαροσκόπηση βλέπουν τα πάντα, εσωτερικό μήτρας, ωοθήκες,σάλπιγγες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ελπίδες να μεινω φυσιολογικα με μια σαλπιγγα;

περιδιαβαίνοντας το site συχνά έχω πέσει πάνω σε περιπτώσεις που έμειναν έγκυος με μία σάλπιγγα.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά baby, ακριβώς την ίδια εικόνα είχα κι εχώ στο χειρουργείο με τη διαφορά ότι είχα εξωμήτριο,η σάλπιγγα είχε πιάσει τα πάντα ακόμα και το παχύ έντερο,ευτυχώς όχι την ωοθήκη,γιατί το πρόβλημα ήταν χαμηλά.Όλα τα κάνουν αυτά τα μικρόβια,απίστευτο...Όλα καλά!!!Και μη χειρότερα που λένε.Πάντως μία υδροσάλπιγγα φαίνεται κυρίως με λαπαροσκόπηση,στον υπέρηχο φαίνεται μόνο αν έχει φτάσει σε έσχατο σημείο και έχει φουσκώσει σαν λουκάνικο...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΔΕΞΙΑ ΒΑΤΗ!Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΧΟΣ!!ΠΕΡΑΣΑΝΕ 8 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!ΑΓΧΟΣ ΤΡΕΛΛΟ!!ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!!ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ!!!

ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΝΙΚΗΣΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΤΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ!!ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ!ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ....ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

JgiCp3.pngv9Xtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ καλή μου! Μου έδωσες πολύ κουράγιο! Σε λίγο καιρο σου εύχομαι να κρατας τον πιο γλυκο άγγελο αγκαλια!

Ελπιζω να έρθει το μωράκι για όλες τις μανούλες που παιδευομαστε τόσο!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα. Εγω εχω χασει ενα μωρακι. Δεν φαινεται να εχω τιπιτα στις σαλπιγγες απλα ηθελα να σας ευχηθω καλη επιτυχια και στις εγκυμονουσες και στις μελλουσες κατ΄ευχην εγκυμονουσες. Ευχομαι τα καλυτερα για ολες σας.!!!!! :D:D:D

.png
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 20 μηνών προσπάθειες και έχοντας φτάσει στα 34 και αφού καταπολεμίσαμε το καλοκαίρι το ουρεόπλασμα, φτάσαμε τον Οκτώβριο του 2008 να κάνουμε υστεροσαλπιγγογραφία στην οποία βρέθηκαν και οι δύο μου σάλπιγγες κλειστές... Δόξα το Θεό ο γιατρός ήταν πολύ καλός και προσπάθησε και κατάφερε να μου ανοίξει την αριστερή μου σάλπιγγα η οποία φυσικά θα φανεί αν λειτουργεί σωστά από το αποτέλεσμα.... Η κλειστή δεξιά μου σάλπιγγα ενδέχεται να είναι και υδροσάλπιγγα... Οι γιατροί μου (πάω σε δύο σε ένα γυναικολόγο απλό και σε έναν ειδικό για υποβοηθούμε αναπαραγωγή) μου είπαν πως το πολύ σε 6 μήνες η ανοιχτή σάλπιγγα θα ξανακλείσει.Αυτό το διάστημα μου πρότειναν να προσπαθούμε με κλομιφέν και ένεση pregnyl ώστε να επιτύχουμε αν μπορούμε ωορηξία και από τις "δυο" σάλπιγγες ώστε να μην χάσουμε κανένα πολύτιμο από τους 6 μήνες και φυσικά με σπερματέγχυση... Και οι δύο μου τόνισαν πως να η αριστερή μου σάλπιγγα ήταν βατή από μόνη της και δεν είχε υποστεί διάνειξη θα μπορούσα να προσπαθήσω για 1 χρόνο ακόμα φυσιολογικά. Αν ο Θεός δεν μας βοηθήσει σ'αυτές μας τις προσπάθειες μετά θα πρέπει να προχωρήσουμε σε λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση ώστε να δούνε από μέσα τι γίνεται, αν πρέπει να αφαιρεθεί η κλειστή σάλπιγγα και ίσως να μου κλείσουν τελείως και την αριστερή προκειμένου να έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες στο επόμενο βήμα μας που θα είναι η εξωσωματική.... Δεν πρέπει να απογοητευόμαστε όμως κορίτσια. Με τις δικές μας προσπάθειες και την βοήθεια του Θεού, θα έρθει αυτό το θαύμα να φωλιάσει μέσα μας!!!

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Μην στενοχωριέσαι, κοπέλα μου! Ολα θα φτιάξουν, θα δεις....

Γιατί σου αφαίρεσαν την σάλπιγγα; Κι εγώ μία έχω....Την άλλη την έχασα μετά από εξωμήτριο....Με τον καιρό όλα ηρεμούν και καταλαγιάζουν μέσα μας.....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

bgika xthes apo to nosokomeio....eimai xalia moy aferesan mia salpiga....eimai polu skata ...eimai 38 xronwn fobamai ti na kanw to oneiro mou komatiastike..

 

Κουράγιο. Και 'γω πέρυσι το Μάρτιο έχασα τη μια σάλπιγγα λόγω εξωμήτριου και πριν από 24 μέρες γέννησα την μπεμπίτσα μου.

Κουράγιο και ψυχραιμία.

NnQYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...