Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΑΝΕ ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΕ ΜΑΙΟ??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 617
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Δεν είμαι σίγουρη, μια νομίζω πως το νιώθω, μια πως κάνω λάθος...

Πάντως ρωτησα τον γιατρό μου και μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα, στις πρώτες εγκυμοσύνες το ακούς γύρω στην 20η εβδομάδα, οπότε προσπαθώ να μην αγχώνομαι.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? Κι εγω κατι νιωθω χαμηλα αλλα καμια σχεση με φτερουγισμα και γουργουρισμα που λενε και υποθετω οτι ειναι το εντερο μου. Λιγουλακι αγχωθηκα γιατι διαβαζα εδω στο φορουμ οτι οι περισσοτερες το νιωθουν μεχρι τη 18η βδομαδα... τι να πω περιμενω κι εγω την κλοτσια!!!

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε κανα δυο εβδομάδες μας βλέπω πάλι εδώ να συζητάμε για τις κλωτσιές που μας έχουν τρελλάνει και τις περασμένες καλές ήσυχες εποχές που τα μπεμπακια μας καθοντουσαν ήσυχα στη γωνίτσα τους! :lol:

Αλήθεια, έχεις μάθει το φύλο?

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ τον γιο μου τον ένιωσα στις 20,5 εβδ. και μην αγχώνεστε: όταν θα κλωτσήσει θα το καταλάβετε :D !!!

 

Αλλά για να μην ξεφεύγουμε απ' το θέμα μας: έχω ΠΗΤ 3 Μαϊου, όμως επειδή είμαι με καισαρική θα πάμε 2 βδομάδες νωρίτερα, δηλαδή το Πάσχα! Τώρα αν θα είναι Μεγάλη Εβδομάδα ή αμέσως μετά το Πάσχα θα το δούμε τότε...

660280qr0sn93ibr.gif

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χιχιχι λες??? Στην 15η που ειχα παει στο γιατρο και εκανα απλο υπερηχο μου ειπε οτι μαλλον ειναι αγορι κατα 80% αλλα επειση ηταν πολυ νωρις να μην το δεσουμε και κομπο! Οποτε εκανα σαν να μην τακουσα!

Τωρα θα παω παλι σε 1 βδομαδα ελπιζω να το σιγουρεψουμε! Εσυ?

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ακριβώς τα ίδια μου είπαν!

Στην αυχενική η γιατρός μου είπε κατά 80% αγόρι.

Την προηγούμενη Τετάρτη που πήγα στον γιατρό μου και του το είπα, μου είπε "τι παει να πει 80%? ή είναι ή δεν είναι... για δες και πές μου!" και κοίταξα στον υπέρηχο και ήταν εμφανές, το τζουτζουκάκι μου μόνο ντροπαλό δεν είναι! :lol:

Γερό θέλω να είναι, τα υπόλοιπα είναι απαραίτητα μόνο για να ετοιμάσεις το παιδικό δωμάτιο!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι πραωταπολα θελουμε να ειναι γερο απλως θελουμε να σταματησουμε να το αποκαλουμε ουδετερα μπεμπουλινι αλλιως ειναι να λες "μπεμπουλινος" ή "μπεμπουλινα" :D Ασε που ρωτανε συνεχεια ολοι!

 

Αντε σε μια βδομαδα θα ξερω κι εγω σιγουρα!!!

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ ημερολογιακά έχω ΠΗΤ 5/5 αλλά στην αυχενική διαπίστωσε ο γιατρός πιο προχωρημένη την εγκυμοσύνη και δίνει ΠΗΤ 30/4.την μικρή μου τη γέννησα μια εβδομάδα νωρίτερα, λένε ότι τα δεύτερα βγαίνουνε και πιο νωρίς αλλά κάπου στο Πάσχα υπολογίζω και εγώ..εύχομαι όλα να πάνε κατ΄ ευχήν για όλες μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ έχω ΠΗΤ 11/5, αλλά μια και θα πάμε για καισαρική, μας βλέπω καμιά 15αριά μέρες νωρίτερα... Θα προλάβω άραγε να φάω αρνάκι??? :roll::roll::roll:

Κι εμενα στην αυχενική μου είπαν 85% ότι είναι αγόρι. :D:D

Είμαι αγορομάνα, τι να κάνουμε??? χεχε

 

Άντε, με το καλό σε όλες μας!!!

 

Αλήθεια, γεννάει καμιά από σας ΛΗΤΩ? (Έτσι για την ιστορία...)

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

mariapap82 δοξα το Θεο ολα καλα με την αυχενικη τωρα περιμενω σε μια εβδομαδα να βγει η εξεταση αιματος,εμενα δεν μου ειπε τιποτα :cry: μου λεει να η ουροδοχος κυστη, κ του λεω τι ειναι ?????????????

κ μου ειπε δεν ξερω ακομα την επομενη φορα,οποτε ενα μηνα ακομα αναμονη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Εμένα ΠΗΤ μου είπε 29/5/2009, αλλα λόγω υψηλής μυωπίας θα κάνω καισαρική οπότε πάμε 2 εβδομάδες νωρίτερα.

 

twinky πόσο μυωπία έχεις?

εχω κι εγώ αρκετά υψηλή, 6.25 απ το ένα μάτι και 3.50 απ' το άλλο.

για την ωρα ο γιατρός μου απλά μου είπε ότι σε κανα δυο μήνες θα πρέπει να πάω σε γυναικολόγο για βυθοσκόπηση και ό,τι μας πει αυτός.

με απασχολεί γιατί θα ήθελα να αποφύγω την καισαρική. :cry:

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

mariapap82 δοξα το Θεο ολα καλα με την αυχενικη τωρα περιμενω σε μια εβδομαδα να βγει η εξεταση αιματος,εμενα δεν μου ειπε τιποτα :cry: μου λεει να η ουροδοχος κυστη, κ του λεω τι ειναι ?????????????

κ μου ειπε δεν ξερω ακομα την επομενη φορα,οποτε ενα μηνα ακομα αναμονη

 

Μπραβο ολα καλα θα ναι μην ανησυχεις. Να σου πω καλυτερα που δεν σας ειπε τιποτα γιατι εμας που μας ειπε (χωρις να τον ρωτησουμε) και μας ειπε 80% πιθανοτητα μας εβαλε την ιδεα χωρις ομως να ειναι και σιγουρο! Οποτε εγω τωρα εχω μπει στο τριπακι και φανταζομαι παντελονακια και γαλαζια ρουχαλακια. Φανταζεσαι τη Δευτερα που θα παω στο γιατρο μου για κανονικο υπερηχο να μου πει κοριτσι? :shock: Αμα δεν το δω με τα ματια μου δεν πιστευω τιποτα!

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Εμένα ΠΗΤ μου είπε 29/5/2009, αλλα λόγω υψηλής μυωπίας θα κάνω καισαρική οπότε πάμε 2 εβδομάδες νωρίτερα.

 

twinky πόσο μυωπία έχεις?

εχω κι εγώ αρκετά υψηλή, 6.25 απ το ένα μάτι και 3.50 απ' το άλλο.

για την ωρα ο γιατρός μου απλά μου είπε ότι σε κανα δυο μήνες θα πρέπει να πάω σε γυναικολόγο για βυθοσκόπηση και ό,τι μας πει αυτός.

με απασχολεί γιατί θα ήθελα να αποφύγω την καισαρική. :cry:

 

Zouzounel εχω κι εγω σχετικα μεγαλη μυωπια εχω 5.00 και στα δυο ματια αλλα δεν το χω πει στο γυναικολογο. Πρεπει να το πω?Τιθεται θεμα καισαρικης????? :shock:

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

mariapap82 τα αγορακια πιστευω φαινονται πιο γρηγορα,την κορη μου την ειχε δει στην αυχενικη, κ μου το ειχε πει οτι ειναι 100% κοριτσι,χθες δεν ειδε τιποτα οποτε λογικα πρεπει να ειναι κοριτσακι κ αυτο,γιατι αν ηταν αγορακι κατι θα ειχε δει

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...