Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΚΟΙΜΙΖΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ?


ΠΩΣ ΚΟΙΜΙΖΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ  

1.552

  1. 1. ΠΩΣ ΚΟΙΜΙΖΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ

    • ΑΓΚΑΛΙΑ
    • ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ - ΡΙΛΑΞ ΚΑΙ ΚΟΥΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ


Recommended Posts

Το μωρό μου το κοιμίζω αγκαλιά και μετά το αφήνω στο ριλάξ ή στην κούνια.Αυτό μου παίρνει 5 με 10 λεπτά περίπου. Έχω δοκιμάσει και να τον αφήσω αλλά δεν κοιμάται μόνος του. Προχθές μια γνωστή μου, μου είπε πως αυτή τον αφήνει και κοιμάται μόνος του. Μήπως κάτι δεν κάνω καλά? Εσείς πως κοιμίζετε τα μωρά σας και πόση ώρα παίρνει να κοιμηθούν?

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 411
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εγώ αγκαλιά τον κοιμίζω...αλλά υπάρχουνε και φορές που θα κοιμηθεί μόνος του (σπάνια βέβαια...έχει συμβεί 2 φορές μέχρι τώρα)

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμείς αγκαλίτσα κοιμόμαστε, για την ακρίβεια με το βυζί στο στόμα. Κι αν τυχόν μας το πάρει κανείς αφού κλείσουμε τα ματάκια μας, ξυπνάμε κλαίγοντας...

Που και που βέβαια τις παίρνει ο ύπνος μόνες τους στο ρηλάξ ή στο αυτοκίνητο, αλλά σε γενικές γραμμές αγκαλίτσα...

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

τον κοιμιζω στο κρεβατι μας και μετα τον βαζω στο δικο του.. αφου εχουμε ξαπλωσει και οι δυο και αφου βολευτει, (προς το μπρουμυτο κατα προτιμηση), κουκουλωνεται μεχρι την μυτη του χαϊδευω την πλατιτσα και του σιγοψηθιριζω ή σιγοτραγουδαω και σε 10 λεπτα μεσα τον εχει ο μορφεας στην αγκαλια του!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΒΑΣΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ, ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ. ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ... :shock:

5om2p2.png

 

sCPfp2.png

Link to comment
Share on other sites

τον κοιμιζω στο κρεβατι μας και μετα τον βαζω στο δικο του.. αφου εχουμε ξαπλωσει και οι δυο και αφου βολευτει, (προς το μπρουμυτο κατα προτιμηση), κουκουλωνεται μεχρι την μυτη του χαϊδευω την πλατιτσα και του σιγοψηθιριζω ή σιγοτραγουδαω και σε 10 λεπτα μεσα τον εχει ο μορφεας στην αγκαλια του!! :wink:

ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΥΤΗ Η ΚΟΥΒΕΡΤΑ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ! :?

5om2p2.png

 

sCPfp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ αυτός ο ύπνος...

 

Το μεσημέρι τον αφήνω στην κούνια του και κοιμάται μόνος του..

η γιαγιά του το έκανε στην αρχή.. πως τα κατάφερε δεν ξέρω...

 

Το βράδυ πίνει το γάλα του αγκαλιά και μετά θέλει κρεβάτι για να γυρίσει μπρούμυτα... αλλά κάθομαι μέχρι να τον πάρει ο ύπνος 5-20 λεπτά ανάλογα την κούραση τι να πω... γιατί θέλει να του κρατάω το χεράκι....

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας έχει φάει η αγκαλιά...και το περπάτημα, πέρα δώθε μέχρι να κοιμηθεί..Εγώ προσωπικά τα έχω παιξει εδώ κ 7 μήνες που συμβαίνει αυτό! Δυο φορές προσπάθησα να την αφήσω μόνη στην κούνια κ έκανε εμετό από το κλάμα..Μακάρι να μπορούσα να την μάθαινα να κοιμηθεί μόνη της..

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ τον παίρνει ο ύπνος ενώ τρώει, το τελευταίο 5λεπτο τρώει κοιμισμένος.

Το μεσημέρι ή θα αποκοιμηθεί στο αυτοκίνητο ενώ πηγαίνουμε σπίτι ή θα τον αφήσω στην κούνια για να κάνω καμια δουλειά και θα τον πάρει ο ύπνος.

Τις υπόλοιπες ώρες της ημέρας κοιμάται στο ριλαξ ή στο καρότσι.

Το ωραίο είναι που αρχίζει και αυτονανουρίζεται οταν νυστάζει :lol::lol::lol:

Εδώ και ένα μήνα έχουν στρώσει τα πράγματα με τον ύπνο. Πριν κάναμε και εμείς βόλτες αγκαλια για να κοιμηθούμε :D

Κάνε υπομονή mam to be. Θα στρώσει και ο δικός σου θα το δεις :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΚΑΛΙΑ ....ΑΓΚΑΛΙΑ.... ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΓΚΑΛΙΑ.... ο μαγουλήθρας μου είναι τρελός αγκαλίτσας. Τον κρατάω περίπου 40 λεπτά στην αγκαλιά μου για να βυθιστεί και μόλις τον βάλω στο κρεβάτι του ξυπνάει..... και επαναλαμβάνουμε την ίδια διαδικασία, μέχρι που θα έρθει η ώρα για το επόμενο γεύμα ... .έλεος....

Link to comment
Share on other sites

Με το θηλασμό ψιλοκοιμάται πάνω μου, αλλά όταν τον σηκώνω να ρευτεί ξυπνάει λίγο και μετά τον βάζω στο κρεβατάκι του του τρίβω λίγο την πλατούλα και τον αφήνω στην ησυχία του. Σε λίγα λεπτά έχει κοιμηθεί. Κάποιες φορές όμως τον βρίσκω με τα μάτια ανοιχρά μετά από λίγο να ... ρεμβάζει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για ποιον απο ολους τους υπνους ?? :lol:

 

Αυτη την περίοδο ... Το πρωι επάνω μου στο μει ται . Το μεσημέρι αγκαλια οι τρεις μας στο κρεβάτι μας . Το βράδυ στην κουνια της με 2-3 χαδάκια , συνήθως αυτονανουρίζεται με μμμ μμμμ μμμμμμμμ :lol:

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αγκαλιά τον κοιμίζω. ¨οταν γεννήθηκε κοιμόταν μόνος του, όταν άρχισαν οι κολικοί χάλασε. Θέλει αγκαλιά. Άλλες φορές κοιμάται σε 5 λεπτά και άλλες σε 30΄. Τι να πω , ο μεγάλος μου είχε βγάλει την πίστη που ήθελε μέχρι τα 2 να τον κουνάμε με το καρότσι για να κοιμηθεί. Μ' αυτόν δεν ξέρω τι ν ακάνω. Εχει κάνει καμιά σας τίποτα για να κόψει την αγκαλιά/>

Lgpcp3.png

uxqmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα τα αφήνω στα ρηλαξ και όποτε θέλουν κοιμούνται

το βράδυ έχουμε πρόγραμμα πρώτα μπάνιο μετα γάλα πρέπει να ρευτούν καλά και τα αφήνουμε στις κούνιες τους

.png
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εμενα κοιματε στο κρεββατι μαζι μου!,,,,δεν ξερω πως να της το κοψω αυτο!...θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας.....δοκιμασα να την αφησω στο κρεββατι της ομως εκλαιγε και δεν το αντεχα!....το μονο που κανω ειναι να την κοιμιζω με μενα και μετα να την βαζω στο παρκοκρεββατο που εχω στο δωματιο μου!......ποτε δεν εχει κοιμηθει στο κρεββατι της ουτε καν στο δωματιο της.....ομως δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω οταν την βλεπω να κλαιει!.....

Link to comment
Share on other sites

θηλάζουμε ξαπλωμένες και αποκιμιέται με το στηθος στο στομα. σπάνια κοιμάται στην αγκαλιά μου. και μεις κοιμόμαστε μαζί ακόμα, με βολεύει λόγω του νυχτερινού θηλασμού.

Link to comment
Share on other sites

Στις 8 μιση μπανακι, μαμ και νανι..την παιρνω αγκαλια, της λεω ενα γρηγορο παραμυθακι, της λεω ποοοοοοοοοσο την αγαπαω, φιλακια και μετα στην κουνια και "νανι τωρα".Ανοιγω το μοβιλε, λεμε καληνυχτα στα αρκουδακια του και την αφηνω μονη της. ΠΑω καθε 5' να ελεγξω...αν κλαιει ενδιαμεσα δεν παω...μονο αν καταλαβω οτι κατι δεν παει καλα...πχ ποναει . Συνηθως σε 15 λεπτα εχει κοιμηθει

Link to comment
Share on other sites

Μόνη στην κούνια της.

Μπορεί να γκρινιάξει όταν της πέσει η πιπίλα, της την δίνω και μπορεί να συμβεί ξανά και ξανά μέχρι να κοιμηθεί, δεν με ενοχλεί όμως γιατί έτσι τουλάχιστον κοιμάται μόνη και δεν την κουνάω.

Στην πραγματικότητα δεν κούνησα κανένα παιδί. Ήμουν πάντα εκεί να τους χαϊδεύω την πλάτη, το κεφαλάκι αλλά ποτέ δεν τα σήκωνα από την κούνια.

Η μικρή όπως και ο δεύτερος έχει μάθει να κοιμάται με ένα κουκλάκι βελουτέ, το βάζει πάνω στο πρόσωπό της και παραδίνεται.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εμενα κοιματε στο κρεββατι μαζι μου!,,,,δεν ξερω πως να της το κοψω αυτο!...θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας.....δοκιμασα να την αφησω στο κρεββατι της ομως εκλαιγε και δεν το αντεχα!....το μονο που κανω ειναι να την κοιμιζω με μενα και μετα να την βαζω στο παρκοκρεββατο που εχω στο δωματιο μου!......ποτε δεν εχει κοιμηθει στο κρεββατι της ουτε καν στο δωματιο της.....ομως δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω οταν την βλεπω να κλαιει!.....

Μη σε ανησυχει και μην ακους ολους ισους σου λενε οτι δε θα φυγει ποτε απο το κρεββατι σου και τετοιες βλακειες.εμενα κοιμοταν στο κρεββατι μου ως 10 μηνων και στο δωματιο μου ως 12,θηλαζω κιολας και με διευκολυνε αφανταστα.σε πληροφορω οτι τωρα δε με θελει διπλα του τον ενοχλω.Εχω ενα κρεββατακι διπλα στην κουνια του του δινω βυζακι και μετα απο 10 λεπτα εχει κοιμηθει και τον βαζω στο κρεββατι του.Στους 6 μηνες που το προσπαθησα δεν ηθελε καθολου και εκλαιγε συνεχεια.Στην αρχη παντως τον εβαζα μονο μεσημερικαι νομιζω βοηθησε.

Παντως εμενα μου λειπει τωρα που δεν κοιμαται αγκαλιτσα μου :(:(

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...