Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσπερματικά υγρά - Μπορώ να μείνω έγκυος;


Recommended Posts

Καλησπέρα, Θα ήθελα να μου απαντήσετε αν υπάρχουν πιθανότητες να μείνεις έγκυος χωρίς ο άντρας να τελειώσε μέσα σου μόνο με προσπερματικά υγρά, Βασικα είχα κάνει έρωτα χωρίς προφύλαξη, και έχω καθυστέρηση 6 μέρες. Πιθανόν να μην είναι εγκυμοσύνη γιατί είχα αλλάξει και δουλειά στο διάστημα και ήμουν χάλια. Σημειώστε ΄΄οτι ο κύκλος μου ήταν σταθερός και μία εβδομάδα μετά την επαφή είδα λίγο αίμα αλλα δεν συνεχίστηκε.Τεστ έκανα και βγήκε αρνητικό. Ευχαριστώ και συγνώμη αν σασ κούρασα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:shock: Γκλουπ!

 

Μη μου λετε τετοια ρε παιδιααα..... :?

Eπειτα απο πιεσεις που δεχτηκα απο την δχση,αφησα ελευθερη την αγελαδιτσα μουυυ να βοσκει στα λιβαδια.Οποιος χασαπης ενδιαφερθει ας επικοινωνησει πριβε μαζι μου για να κανονισουμε τα δεοντα!

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά αυτό

(το ότι στα προσπερματικά υγρά μπορεί να είναι κάποια σπερματοζωάρια και για αυτό μπορεί να μείνει η γυναίκα έγκυος)

 

το ξέρω εδώ και πολλά χρόνια. (εδώ και 15 χρονια χάρη στο γερμανικό περιοδικό Bravo που παρείχε σωστή ενημέρωση σε τέτοια θέματα :lol: )

 

τώρα πως , χρόνια οι γονείς μου πχ ξέρω ότι έτσι έκαναν αντισύλληψη, (μιας και πιο παλιά δεν είχε προφυλακτικά)

δε μπορώ να το καταλάβω.

είναι θέμα τύχης και θέμα βιολογίας του άντρα - ή και σπερματοζωάριου?

 

ξέρω γω.. σίγουρα πάντως, συμβαίνει.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ με το Bizeli! Kαι η δική μου 2η εγκυμοσύνη κάπως έτσι προέκυψε.

H μόνη εξαίρεση είναι ότι ήμουν κι εγώ πιο "καρπερή" επειδή η προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν πολύ πρόσφατη...

Aλλά αν ο στρατιώτης είναι γερός-δυνατός-αποφασισμένος, τότε θα τρυπώσει στα σίγουρα!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

D u r e x.com:

Εάν τρίβω απλά με το πέος μου την περιοχή των γεννητικών οργάνων της κοπέλας μου χωρίς να διεισδύω στον κόλπο της μπορεί να μείνει έγκυος;

 

A. Εάν εκκριθούν προσπερματικά υγρά στην περιοχή των γεννητικών της οργάνων μπορεί να μείνει έγκυος. Τα υγρά αυτά είναι πιθανό να περιέχουν σπέρμα, έτσι για να είστε σίγουροι, όπως συνίσταται και στις οδηγίες της συσκευασίας τους, φοράτε πάντα προφυλακτικό ακόμη και πριν από οποιαδήποτε επαφή των γεννητικών οργάνων. Για περισσότερες πληροφορίες συμβουλευθείτε το γιατρό σας.

 

 

Πάντως αν υπάρχει σπέρμα μην ξεχνάτε οτι σε μια φυσιολογική εκσπερμάτωση υπάρχουν πάνω από 24 εκ. σπερματοζωάρια ανά ml.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

H μόνη εξαίρεση είναι ότι ήμουν κι εγώ πιο "καρπερή" επειδή η προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν πολύ πρόσφατη...

 

Ισχυει αυτο?

Ρωταω γιατι δεν χρησιμοποιουμε προφυλακτικο εδω και αρκετα χρονια.

Οταν ρωτησα τον γιατρο μου πριν 4-5 χρονια μου ειπε να μην αγχωνομαι και να κανω οτι εκανα παντα. Τα σωματα λεει γνωριζονται.... :?:

 

Οντως μονο οταν αποφασισα να κανω παιδακι εμεινα εγκυος.

Τωρα δηλαδη ειμαι πιο "Επικινδυνη"??????

Link to comment
Share on other sites

Mimika, εμένα έτσι μου είπε ο γυναικολόγος μου, ότι δηλαδή είναι πολύ "επικίνδυνη" περίοδος, ότι μπορεί να μείνεις έγκυος και με τη μυρωδιά που λένε...κι επειδή εγώ υπήρξα πολύ γρήγορη και την πρώτη φορά, λέω να μην το ρισκάρω προς το παρόν! :wink:

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mimika, αυτό που ξέρω είναι ότι μια γέννα είναι πολύ ανανεωτική για τον οργανισμό μιας γυναίκας. Όσο παράξενο κι αν ακούγεται αυτό, παρόλη την σχετική ταλαιπορία που περνάει το σώμα μας, μετά την γέννα και για κάποιους μήνες είμαστε πολύ γόνιμες. Aκόμη και κατά την διάρκεια του θηλασμού. Aκόμα και πριν έρθει η περίοδος!

Δεν ξέρω να στο εξηγήσω επιστημονικά, γιατί να πω την αλήθεια, δεν ρώτησα πολλές λεπτομέρειες τον γιατρό μου όταν με προειδοποιούσε μερικούς μήνες πριν...

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε όντως πιο γόνιμες μετά την εγκυμοσύνη.... Υποθέτω θα παίζουν κάποιο ρόλο και οι ορμόνες μας που ξεσαλλώνουν... Για τη Ναταλίτσα μου το κυνηγάγαμε συστηματικά ένα χρόνο, τώρα... μια και μοναδική φορά κάναμε ελεύθερα και μας προέκυψε μπεμπέ!!!... :roll: Η πλάκα είναι που αυτό με την αυξημένη γονιμότητα το λένε όλοι ΑΦΟΥ ξαναμείνεις έγκυος!!!!! "Μα καλά δεν ήξερες;...." Απο που να το ξέρω ρε μάστορα;;; Γιατρός είμαι ή μέντιουμ;;;;

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε όντως πιο γόνιμες μετά την εγκυμοσύνη.... Υποθέτω θα παίζουν κάποιο ρόλο και οι ορμόνες μας που ξεσαλλώνουν...

 

Αυτες τις ορμονες σας....γκρρρ.... :x Βελαξα 9 μηνες....αν δεν ηταν η εγκυμοσυνη της σιγουρα θα ειχαμε χωρισει.... :x

αντε να μην αρχισω τις τεστοστερονες εδω μεσα :lol:

Eπειτα απο πιεσεις που δεχτηκα απο την δχση,αφησα ελευθερη την αγελαδιτσα μουυυ να βοσκει στα λιβαδια.Οποιος χασαπης ενδιαφερθει ας επικοινωνησει πριβε μαζι μου για να κανονισουμε τα δεοντα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις παντως εχουμε χρονια να χρησιμοποιησουμε προφυλακτικο. Ειμαστε της μεθοδου "οταν σου λεω πορτοκαλι να βγαινεις..." και η μοναδικη φορα που εμεινα εγκυος ηταν οταν το θελησαμε. Η αδελφη μου παντως 2 εγκυμοσυνες που ειχε δεν καταλαβε απο που της ηρθε. Και στα δυο της παιδια εμεινε εγκυος απο τα προσπερματικά υγρα. Ολοι κοροιδευουμε το γαμπρο μου οτι πηγε 35 χρονων και δεν εμαθε ακομη πως λειτουργει το πιστολινο του :lol::lol::lol: Αυτος βεβαια υποστηριζει οτι μπορει να καταστησει εγκυο μια γυναικα μόνο με το βλεμμα του :shock::shock::shock: και καμαρωνει σαν γυφτικο σκεπαρνι... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε όντως πιο γόνιμες μετά την εγκυμοσύνη.... Υποθέτω θα παίζουν κάποιο ρόλο και οι ορμόνες μας που ξεσαλλώνουν... Για τη Ναταλίτσα μου το κυνηγάγαμε συστηματικά ένα χρόνο, τώρα... μια και μοναδική φορά κάναμε ελεύθερα και μας προέκυψε μπεμπέ!!!... :roll: Η πλάκα είναι που αυτό με την αυξημένη γονιμότητα το λένε όλοι ΑΦΟΥ ξαναμείνεις έγκυος!!!!! "Μα καλά δεν ήξερες;...." Απο που να το ξέρω ρε μάστορα;;; Γιατρός είμαι ή μέντιουμ;;;;

 

Εμένα μετά και τις 2 γέννες ο γιατρός μου έκρουσε τον κώδωνα του κινδύνου, καθώς πράγματι μετά απο γέννα η γονιμότητα είναι στα ύψη!!!!

elenak δε ρωτούσες να στο πω;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παντως εχουμε χρονια να χρησιμοποιησουμε προφυλακτικο. Ειμαστε της μεθοδου "οταν σου λεω πορτοκαλι να βγαινεις..." και η μοναδικη φορα που εμεινα εγκυος ηταν οταν το θελησαμε.

Kι αν (μια στις 1000) ξεχασεις να πεις πορτοκαλι,τι γινεται μετα???? Φυσικος χυμος?????? :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ολοι κοροιδευουμε το γαμπρο μου οτι πηγε 35 χρονων και δεν εμαθε ακομη πως λειτουργει το πιστολινο του :lol::lol::lol: Αυτος βεβαια υποστηριζει οτι μπορει να καταστησει εγκυο μια γυναικα μόνο με το βλεμμα του :shock::shock::shock: και καμαρωνει σαν γυφτικο σκεπαρνι... :lol:

 

Προσοχη! Εδω ισχυει ο κανονας: Τα αδεια οπλα σκοτωνουν!!! Οποιος δεν ξερει να χρησιμοποιει το πιστολι (ή το τυφεκιο του,ή το πολυβολο του,κοκ) καλυτερα να το παραδωσει!!! :P

Eπειτα απο πιεσεις που δεχτηκα απο την δχση,αφησα ελευθερη την αγελαδιτσα μουυυ να βοσκει στα λιβαδια.Οποιος χασαπης ενδιαφερθει ας επικοινωνησει πριβε μαζι μου για να κανονισουμε τα δεοντα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 χρόνια μετά...

Ειπα και εγω ηρθε η τυχη και σε μενα??? μπα τιποτα τζαμπα η αγωνια. πολυ ψυχοφθορα αυτη η αναμονη, ελε κοπελια στην ωρα σου ή μην ερχεσαι καθολου. στης 9 νοεμβριου εκανα σαλπιγγογραφια, 20 νοεμβριου ηρθα σε επαφη χωρις να εκσπαρματηση στο κολπο......και τσουπ να 5 μερες καθυστερηση ( εχω παντα σταθεροτατο κυκλο ). διαβασα σε διαφοτρα τοπικ για τα σπερματικα υγρα και λεω εγω τωρα....μπραβο μου με μια σαλπιγγούλα βατοτατη και χωρισ εκσπερματυση εσωτερικα εμεινα εγκυος? ναι καλα σημερα οταν γυρισα απο τη δουλεια αδιαθετησα μωρε κριμα....δεν πειραζει τον επομενο μηνα που θα βαλουμε μπροστα ξανα μακαρι να εχω αυτο που λαχταρω.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγω ηρθε η τυχη και σε μενα??? μπα τιποτα τζαμπα η αγωνια. πολυ ψυχοφθορα αυτη η αναμονη, ελε κοπελια στην ωρα σου ή μην ερχεσαι καθολου. στης 9 νοεμβριου εκανα σαλπιγγογραφια, 20 νοεμβριου ηρθα σε επαφη χωρις να εκσπαρματηση στο κολπο......και τσουπ να 5 μερες καθυστερηση ( εχω παντα σταθεροτατο κυκλο ). διαβασα σε διαφοτρα τοπικ για τα σπερματικα υγρα και λεω εγω τωρα....μπραβο μου με μια σαλπιγγούλα βατοτατη και χωρισ εκσπερματυση εσωτερικα εμεινα εγκυος? ναι καλα σημερα οταν γυρισα απο τη δουλεια αδιαθετησα μωρε κριμα....δεν πειραζει τον επομενο μηνα που θα βαλουμε μπροστα ξανα μακαρι να εχω αυτο που λαχταρω.

 

Δε θέλω να σε στενοχωρήσω...αλλά βρε κοπέλα μου....εδώ το παλεύουμε χρόνια και δε γίνεται τίποτα....κι εσύ χωρίς να τελειώσει μέσα ήθελες να είσαι έγκυος; :roll:

Μην αγχώνεσαι απο τώρα....είναι πολύ νωρίς.....όταν με το καλό αρχίσετε κανονικά τις προσπάθειες....εδω θα είμαστε και θα τα λέμε....χαλάρωσε....:D...εντελώς φιλικα...:D

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε στενοχωρήσω...αλλά βρε κοπέλα μου....εδώ το παλεύουμε χρόνια και δε γίνεται τίποτα....κι εσύ χωρίς να τελειώσει μέσα ήθελες να είσαι έγκυος; :roll:

Μην αγχώνεσαι απο τώρα....είναι πολύ νωρίς.....όταν με το καλό αρχίσετε κανονικά τις προσπάθειες....εδω θα είμαστε και θα τα λέμε....χαλάρωσε....:D...εντελώς φιλικα...:D

Μηπως να διαβαζες και λιγακι το ιστορικο μου....λεω εγω τωρα? δεν σε παρεξηγω καθολου....ναι ηθελα παααααααααααααααααααρα πολυ να ειμαι εγκυος......εντελως φιλικα:-D

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να διαβαζες και λιγακι το ιστορικο μου....λεω εγω τωρα? δεν σε παρεξηγω καθολου....ναι ηθελα παααααααααααααααααααρα πολυ να ειμαι εγκυος......εντελως φιλικα:-D

 

Δε το διάβασα σίγουρα το ιστορικό σου....φαίνεται άλλωστε....όπως είπες!!!

Απλά θεωρώ ότι αγχώνεσαι άδικα όταν ελπίζεις σε περιπτώσεις σχεδόν αδύνατες.....κι αυτό κάνει κακό στη προσπάθειά σου.....:roll:.....στο λέω εκ πείρας....:roll:.....αν μπορείς χαλάρωσε.....και όλα θα γίνουν!!!

Εμένα πάντως με βοηθάει πολύ η παρέα εδω....ξεχνιέμαι....βλέπω άλλες περιπτώσεις πιο δύσκολες....και άλλες γυναίκες πιο δυνατές και παίρνω δύναμη....:D

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

το φαινεται αλλωστε που το καταλαβες? ειμαι παρα πολυ χαλαρη νιοβη μου πιστεψε με και δεν αγχωνομαι καθολου....πριν πουμε οτιδηποτε ή γραψουμε κατι σε καποιον πρεπει να γνωριζουμε.... περυσι εμεινα για πρωτη φορα εγκυος και ειχα παλλινδρομη κυηση ξαναεμεινα εγκυος και εχα εξωμητρια κυηση με αφαιρεση σαλπιγγας.......και επειδη εχω ακουσει ποοοοολλες περιπτωσεις που εχουν μεινει εγκυες με τα σπερματικα υγρα γιαυτο το λογο και εγω το ανεφερα και μονο οι γυναικες οσες εχουν περασει τα ιδια καταλαβαινουν....σου ευχομαι τα καλυτερα και σε σενα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...