Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες φορες τη βδομαδα δινετε αυγο στο παιδι?  

963

  1. 1. Πόσες φορες τη βδομαδα δινετε αυγο στο παιδι?

    • 1
      48
    • 2
      74
    • 3
      207
    • 4
      98
    • 5
      40
    • 6
      15
    • 7
      63


Recommended Posts

Πόσες φορες τη βδομαδα δινετε αυγο στο παιδι? Ρωταω γιατι ο παιδιατρος ειπε οτι μεχρι τα δυο πρεπει να τρωει καθε μερα, πραγμα που μου φαινεται υπερβολικο.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καμία δεν το δέχεται το αυγό και ο γιατρός μας είπε πως δεν πειράζει παρότι δεν είναι αλλεργικός.

Αυτό το διαπιστώσαμε από το γεγονός ότι τρώει τροφές που περιέχουν αυγό αλλά όχι σκέτο................. 8)

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Αν και εγω προσωπικα δεν εχω ξεκινησει να δινω του μικρου αυγο..

σε λιγες μερες ομως που θα αρχισω...σκεφτομαι να δινω μερα παρα μερα

γιαυτο και ψηφισα το 3! :lol:

τα γιατι τα λεμε σε αλλο topic :wink:

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Εμένα η γιατρός μου είχε πει μέρα παρά μέρα αλλά αν υπάρχει σπίτι αυγό (ή αβγό σύμφωνα με τη νέα ορθογραφία) φρέσκο από χωριό δηλαδή (όχι του supermarket) ,μπορούμε να δώσουμε στο παιδί περισσότερες φορές την εβδομάδα από 3.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πρωτοξέκινησε το αυτό, επειδή του άρεσε πολύ έτρωγε σχεδόν καθημερινά. Κάποια στιγμή άρχισε να το βαριέται, σταμάτησε να το τρώει...έτρωγε 1 κάθε 15 μέρες. Τώρα μπορεί να φάει 2-3 φορές την εβδομάδα ή και λιγότερο, ανάλογα με τα κέφια του.

Η παιδίατρος 3 φορές μου είχε πεί, θυμάμαι...

 

Ιωακείμ το αγγελούδι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμάς ο παιδίατρος μας είπε μπορεί να τρώει μέχρι 5 φορές την εβδομάδα, και όχι τις μέρες που τρώει ψάρι.. Επειδή είναι λίγο ζόρικη με το φαγητό και το αυγό της άρεσε από την πρώτη μέρα της δίνω 5 φορές... Ο κάθε παιδίατρος πάντως λέει τα δικά του :?

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου μέχρι τον έβδομο μήνα έτρωγε τα πάντα υποαλλεργικά(χωρίς ιδιαίτερο λόγο),απλά οι γιατροί ήθελαν να πουλήσουν τα γάλατα και τις κρέμες τους(αν ανοίξω αυτό το θέμα τελειωμό δεν θα΄χει).

'Ετσι άλλαξα για τρίτη φορα γιατρό στον όγδοο μήνα και άλλαξα και γάλα(παίρνω του εμπορίου) και μου είπε να δοκιμάσω και αυγό.'Ομως επειδή έβγαλε μετά από 6-7 ώρες μια κοκκινίλα στο μάγουλο,το κόψαμε και δεν της έχω ξαναδώσει.Βέβαια δεν ξέρω αν της δίνει η πεθερά μου όταν την έχει εκεί.Έχει δικές της κότες και πολύ φοβαμαι ότι τις δίνει κρυφά... :?

Link to comment
Share on other sites

To καμια γιατι δεν υπαρχει σαν επιλογη? :lol:

 

Ο Βασιλης δεν ηθελε ποτε το αυγο. Μετα απο πιεσεις, κλαματα κλπ κατεφυγα στον ειδικο (τον παιδιατρο 8) )

- Τι να κανω γιατρε μου δοκιμασα τα παντα

- Να το παρεις αποφαση οτι δεν του αρεσει και να μην το ζαλιζεις το παιδι ηταν η απαντηση.

 

Το πηρα και εγω αποφαση. Απο τοτε το τρωει στα αλα κρεμ , το τρωει στα κεικ, στην σουπα και σε διαφορα αλλα φαγητα, αλλα ποτε μα ποτε μονο του (ουτε τηγανιτο , ουτε βραστο)

 

Αφου ο παιδιατρος λεει οκ εγω τον πιστευω (τον συγκεκριμενο

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Αφου ο παιδιατρος λεει οκ εγω τον πιστευω (τον συγκεκριμενο

 

Εγώ πάντως τα έχω παίξει με τους παιδίατρους.Αν ακούω όλα όσα μου λένε θα τρελαθώ! :shock::roll::shock:

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ έχει κοτούλες ο παππούς , του δίνουμε 3κ4 φορές την εβδομάδα.Αρκεί να μην είναι ΣΚ γιατι η μαμά ........μπλιάχ μου έρχετε με τα αυγά!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Εμεις σημερα αρχισαμε αυγο(μονο τον κροκο ομως μου ειπε οτι θα του δινω).Και καθε μερα αν θελει ή μερα παρα μέρα.Αν δεν του αρεσει σκετο μου ειπε οτι μπορω να το αλεθω μαζι με το μεσημεριανο του.Σημερα του εδωσα στη μυτουλα του κουταλιου λιγο να δουμε αντιδρασεις αλλα μου φανηκε οτι αηδιασε :roll:

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...