Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλλιέργεια κολπικού υγρού και τεστ Pap μετα απο γόνιμες ημέρες


Maralin

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!Σας ευχομαι καλή χρονιά με υγιή μωράκια συντομα στις αγκαλίτσες σας!

Βρίσκομαι στην 22η ημερα του κύκλου με δέκατα 37 - 37.3 και αραια μεσα στην ημερα ποναω στην αριστερη ωοθήκη για λίγο και μετα με αφήνει.Όχι δε θελω να χαρώ,δε χαίρομαι..νωρίς ακομα!

Το πρόβλημα μου είναι το εξης.Επειδη στα μέσα του μήνα εχω κλείσει ραντεβου με κάποιον εξωσωματικό γιατρό είπα να εχω μαζί μου πρόσφατες μερικές εξετάσεις.Ετσι ανάμεσα σε άλλες ,έχω γράψει να κανω μια καλλιέργεια κολπικού υγρού προληπτικά και η μικροβιολόγος μου είπε οτι είναι ευκαιρία μια που η διαδικασία είναι η ίδια ακριβώς να επαναλάβω ταυτόχρονα και το τεστ παπ γιατι μετά θα πρέπει απο 3 μήνες να κανω το παπ αν κανω τωρα μονο την καλλιέργεια.

Επειδή βρισκομαι λίγες ημέρες μετα την ωορρηξία ,σε περίπτωση που έχει γίνει η σύλληψη θα μπορώ να παω να κάνω τις εξετάσεις αυτές ή να τις ακυρώσω προς το παρόν?Περίπου στις 12 Φεβρουαρίου περιμένω να αδιαθετήσω.

Δε ξέρω ,εχω μπερδευτεί και με πιέζει ο χρόνος γιατι τα αποτελέσματα των εξετάσεων αργούν 7 ημέρες να βγούν κ θέλω πριν το ραντεβου με το γυναικολόγο να τα έχω στη κατοχή μου.

Σκέφτομαι αρνητικά.Μήπως αν παω να κανω την καλλιέργεια κ το παπ και υπάρχει μια στο εκατομμύριο να εχω συλλάβει να έχουμε απώλειες??

Ή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και να παω να τις κάνω?Τι λέτε και εσείς?

Αν κάποια κοπέλα έχει ανάλογη εμπειρία η βρέθηκε σε ανάλογο δίλλημα κ έχει να μου προτείνει κάτι θα ηταν ευχής έργον!

Σας ευχαριστώ πολύ όπως κ να έχει!

Με συγχωρείτε για τόσο μεγάλη επεξήγηση !Περιμένω με χαρά τις απαντήσεις σας!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!Σας ευχομαι καλή χρονιά με υγιή μωράκια συντομα στις αγκαλίτσες σας!

Βρίσκομαι στην 22η ημερα του κύκλου με δέκατα 37 - 37.3 και αραια μεσα στην ημερα ποναω στην αριστερη ωοθήκη για λίγο και μετα με αφήνει.Όχι δε θελω να χαρώ,δε χαίρομαι..νωρίς ακομα!

Το πρόβλημα μου είναι το εξης.Επειδη στα μέσα του μήνα εχω κλείσει ραντεβου με κάποιον εξωσωματικό γιατρό είπα να εχω μαζί μου πρόσφατες μερικές εξετάσεις.Ετσι ανάμεσα σε άλλες ,έχω γράψει να κανω μια καλλιέργεια κολπικού υγρού προληπτικά και η μικροβιολόγος μου είπε οτι είναι ευκαιρία μια που η διαδικασία είναι η ίδια ακριβώς να επαναλάβω ταυτόχρονα και το τεστ παπ γιατι μετά θα πρέπει απο 3 μήνες να κανω το παπ αν κανω τωρα μονο την καλλιέργεια.

Επειδή βρισκομαι λίγες ημέρες μετα την ωορρηξία ,σε περίπτωση που έχει γίνει η σύλληψη θα μπορώ να παω να κάνω τις εξετάσεις αυτές ή να τις ακυρώσω προς το παρόν?Περίπου στις 12 Φεβρουαρίου περιμένω να αδιαθετήσω.

Δε ξέρω ,εχω μπερδευτεί και με πιέζει ο χρόνος γιατι τα αποτελέσματα των εξετάσεων αργούν 7 ημέρες να βγούν κ θέλω πριν το ραντεβου με το γυναικολόγο να τα έχω στη κατοχή μου.

Σκέφτομαι αρνητικά.Μήπως αν παω να κανω την καλλιέργεια κ το παπ και υπάρχει μια στο εκατομμύριο να εχω συλλάβει να έχουμε απώλειες??

Ή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και να παω να τις κάνω?Τι λέτε και εσείς?

Αν κάποια κοπέλα έχει ανάλογη εμπειρία η βρέθηκε σε ανάλογο δίλλημα κ έχει να μου προτείνει κάτι θα ηταν ευχής έργον!

Σας ευχαριστώ πολύ όπως κ να έχει!

Με συγχωρείτε για τόσο μεγάλη επεξήγηση !Περιμένω με χαρά τις απαντήσεις σας!:)

 

Κοριτσι την καλιεργεια κολπικου υγρου κ το τεστ παπ το κανουν ολες οι εγκυες ειναι μεσα στον προγεννετικο ελενχο. Δεν υπαρχει κανενα θεμα απωλειας με αυτες τις εξετασεις. Καλο ειναι γενικα να ενημερωθεις παρα πολυ καλα για ολα τα θεματα πριν πας σε καποιον εξωσωματικο γιατι υπαρχει γενικα μεγαλη κοροιδια σε αυτον τον κλαδο οπως κ σε ολους βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

ninaki80 Σε ευχαριστώ που μου απαντάς.

Θα σου πω.Έκλεισα ραντεβου για μια δευτερη γνώμη.Το ξερω οτι υπάρχει κοροϊδία και μεγάλη εκμετάλευση ιδιαίτερα στα ιδιωτικά κέντρα.

Έχω κάποιες εξετάσεις δικές μου και κάποια του άντρα μου και θα ήθελα μια εξειδικευμένη άποψη .Έχω διαβάσει και εδω στο φόρουμ καλά σχόλια για τον γιατρο αύτόν .

Οπότε αφου δεν υπάρχει πρόβλημα,θα δρομολογήσω τις εξετάσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

ninaki80 Σε ευχαριστώ που μου απαντάς.

Θα σου πω.Έκλεισα ραντεβου για μια δευτερη γνώμη.Το ξερω οτι υπάρχει κοροϊδία και μεγάλη εκμετάλευση ιδιαίτερα στα ιδιωτικά κέντρα.

Έχω κάποιες εξετάσεις δικές μου και κάποια του άντρα μου και θα ήθελα μια εξειδικευμένη άποψη .Έχω διαβάσει και εδω στο φόρουμ καλά σχόλια για τον γιατρο αύτόν .

Οπότε αφου δεν υπάρχει πρόβλημα,θα δρομολογήσω τις εξετάσεις.:)

 

Με το καλο κοριτσι!! Ευχομαι τα καλητερα!!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...