Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ειμαι μπερδεμενη!HELP


pangipot

Recommended Posts

Θα προσοαθησω να μη μακρυγορησω!

Με 2 μερες καθυστερηση κανω τεστ αχνο θετικο το οποιο στελνω νε φωτο στην εταιρεια ωστε να επιβεβαιεωσω οτι ειναι θετικο!

Κανω χοριακη κ μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα αδιαθετησα 2 μερες αιμα 1μιση νερα καφε(συνηθως κρατα λιγο παραπανω οχι τραγικα ομως)

Το αποτελεσμα της χορικης εδειξε 3 δηλαδη αρνητικο ετσι δεχτηκανοτι οκ οτι και να ητανντελειωσε τοννεπομενο μηνα!Αφου τελειωσε η περιοδος μια μερα στη δουλεια με πιανει ζαλαδα ενω συβεχιζα κ ειχα καποιες ενοχλησεις. Γυρναω σπιτι κανω τεστ με μη πρωινα ουρα αχνο θετικο.

Την επομενη μερα με πρωινα ουρα ξανακανω αρνητικο αλλα συνεχιζω να εχω ενοχλησεις. Κανω και σημερα το πρωι αχνα θετικο παλι!

Δε ξερω τι μ συμβαινει;να αγχωθω να χαρω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.

Την τιμή που αναφέρεις δεν μπορεί να την πιάσει κανένα τεστ φαρμακείου. Ίσως να πέτυχες την σπάνια περίπτωση ελλατωματικού τεστ. Έτσι όπως το περιγράφεις είναι σα να είχες βιοχημική κύηση. Μπορείς να ξανακάνεις μια εξέταση αίματος (που είναι σαφώς πιο αξιόπιστη από οποιοδήποτε τέστ) και φυσικά μίλα με τον γιατρό σου, να του εξηγήσεις τι συμβαίνει και πιθανόν να ζητήσει να σε δει και υπερηχογραφικά.

Link to comment
Share on other sites

η αξιοπιστη μεθοδος επιβεβαιωσης εγκυμοσυνης η οχι, ειναι η εξεταση της χοριακης που γινεται με αιματολογικη εξεταση...αν εχεις αμφιβολιες,ξανακανε αιματολογικη εξεταση,αν και η πιθανοτητα λαθους απο το διαγνωστικο ειναι απειροελαχιστη...μην αναλωνεσαι με τεστ εγκυμοσυνης ουρων...γιατι οταν εμεινα εγκυος το τεστ ηταν αρνητικο και μαλιστα εκανα δυο και την ιδια ημερα, η εξεταξη χοριακης ηταν πανω απο 2000...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

Θα προσοαθησω να μη μακρυγορησω!

Με 2 μερες καθυστερηση κανω τεστ αχνο θετικο το οποιο στελνω νε φωτο στην εταιρεια ωστε να επιβεβαιεωσω οτι ειναι θετικο!

Κανω χοριακη κ μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα αδιαθετησα 2 μερες αιμα 1μιση νερα καφε(συνηθως κρατα λιγο παραπανω οχι τραγικα ομως)

Το αποτελεσμα της χορικης εδειξε 3 δηλαδη αρνητικο ετσι δεχτηκανοτι οκ οτι και να ητανντελειωσε τοννεπομενο μηνα!Αφου τελειωσε η περιοδος μια μερα στη δουλεια με πιανει ζαλαδα ενω συβεχιζα κ ειχα καποιες ενοχλησεις. Γυρναω σπιτι κανω τεστ με μη πρωινα ουρα αχνο θετικο.

Την επομενη μερα με πρωινα ουρα ξανακανω αρνητικο αλλα συνεχιζω να εχω ενοχλησεις. Κανω και σημερα το πρωι αχνα θετικο παλι!

Δε ξερω τι μ συμβαινει;να αγχωθω να χαρω;

 

Καλημέρα!!Κατά τη γνώμη μου πρέπει να επισκεφθείς γυναικολογο.μπορει να είναι από μία απλή βιοχημική μέχρι εγκυμοσύνη που εξελίσσεται αργά...Και θα πρέπει να αποκλεισεις και το ενδεχόμενο για εξωμήτριο....Δε θέλω να σε ανχοσω απλά ψαχτω...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας! και εγω αυτο που με τρομαζει ειναι το εξωμητριο!

Επομενηβσταση μικροβιολογικο κ αναλογως πραττουμε!

Στο εξωμητριο η χοριακη αυξανει κανονικα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας! και εγω αυτο που με τρομαζει ειναι το εξωμητριο!

Επομενηβσταση μικροβιολογικο κ αναλογως πραττουμε!

Στο εξωμητριο η χοριακη αυξανει κανονικα;

 

Συνήθως ανεβαίνει μέχρι ένα σημείο και μετά σταματάει....Κάνε μία χοριακη για αρχή .......

Link to comment
Share on other sites

Θα προσοαθησω να μη μακρυγορησω!

Με 2 μερες καθυστερηση κανω τεστ αχνο θετικο το οποιο στελνω νε φωτο στην εταιρεια ωστε να επιβεβαιεωσω οτι ειναι θετικο!

Κανω χοριακη κ μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα αδιαθετησα 2 μερες αιμα 1μιση νερα καφε(συνηθως κρατα λιγο παραπανω οχι τραγικα ομως)

Το αποτελεσμα της χορικης εδειξε 3 δηλαδη αρνητικο ετσι δεχτηκανοτι οκ οτι και να ητανντελειωσε τοννεπομενο μηνα!Αφου τελειωσε η περιοδος μια μερα στη δουλεια με πιανει ζαλαδα ενω συβεχιζα κ ειχα καποιες ενοχλησεις. Γυρναω σπιτι κανω τεστ με μη πρωινα ουρα αχνο θετικο.

Την επομενη μερα με πρωινα ουρα ξανακανω αρνητικο αλλα συνεχιζω να εχω ενοχλησεις. Κανω και σημερα το πρωι αχνα θετικο παλι!

Δε ξερω τι μ συμβαινει;να αγχωθω να χαρω;

καλημέρα κορίτσι! αν μιλάμε για τα χομτεστ να ξέρεις ότι πάρα πολύ συχνά βγάζουν γραμμή εξάτμισης η οποία επειδή είναι πολύ αχνή δεν μπορείς να ξεχωρίσεις χρώμα. το καλοκαίρι έχω δώσει σε φίλη τεστ έχει βγει 'θετικό' έχει κανει χοριακή και δεν είναι έγκυος. αμέσως μετά έκανα εγώ για χαβά έχει βγει το ίδιο και για να μη μακρυγορώ τους έχω στείλει επίσης φωτογραφίες στις οποίες μου είπαν επανέλαβε σε λίγες μέρες κάτι φαίνεται και όταν τους είπα ότι η πρώτη είναι δική μου η δεύτερη με σκέτο νερό και η τρίτη του συζύγου και έχουμε και αρνητική χοριακή (της φίλης) ανακάλεσαν και μου αντικατέστησαν τα τεστ γιατί τα ξόδεψα άσκοπα! αυτό για να σου πω ότι λίγο στην αξιοπιστία αν δεν ξέρεις να τα διαβάζεις έχουν ένα θεματάκι. τώρα για σένα. τα τεστ αυτά ανιχνεύουν από 25 και πάνω. για να βρέθηκε στο αίμα σου η χοριακή 3 σημαίνει ότι στα ούρα είναι μηδέν. οποτε 100% δεν ήταν θετικό τεστ. αδιαθέτησες κιόλας. οπότε εγώ αυτό που θα έκανα θα ήταν να μην αγχώνομαι για εξωμήτριο (απορώ που το σκέφτηκες κιόλας :confused: ) και θα ρωτούσα τον γιατρό μου για να μου φύγει παντελώς η έγνοια από το μυαλό και κανέναν άλλο! από εκεί και πέρα αν έχει ο γιατρός κάτι να προτείνει είναι μόνο δική του δουλειά!

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

ειχα υποθεσει με τη μικροβιολογο οτι ηταν μια απλως βιοχημικη με ανησυχει οτι εχω καποιες ζαλαδες και τραβηγματα στη κοιλια ετσι ειπα ας κανω να μ φυγει..αλλα μπαααα! Θα κανω μια χοριακη κ τελος!θα σας πω νεα το απογευμα!σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

εξωμητριο με 3 χοριακη δεν παιζει,απορω πως μπηκε στην συζυτηση κιολας!!! στην ουσια,ουτε καν βιοχημικη δεν παιζει με 3...ειναι ενα αρνητικο αποτελεσμα...

το οτι εχεις ενοχλησεις στην περιοχη της κοιλιας, μπορει να σημαινει χιλια δυο αλλα πραγματα με κυριαρχο το αγχος ακομα και αρχη καποιας ιωσης...δεν χρειαζεται πανικος,δεν υπαρχει κανενας λογος να εχεις τοσο αγχος...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...