Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 2 ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΕΣΤ!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα ,

Χρειάζομαι λιγη βοήθεια από εσας αν μπορείτε. Εχω σταθερό κύκλο 27-28 ημερων και πρωτη φορά μου συμβαίνει να έχω καθυστέρηση.Εκανα δυο τέστ την πρώτη κ την τρίτη μερα της καθυστέρησης ( δεν κρατιόμουν ...ήμουν σιγουρη ότι θα δειχνε θετικό ...:cry:) Την 27η μερα ειχα συμπτωματα περιόδου αλλα τίποτα.....και πολλά υγρά που ακόμη τα έχω , την θερμοκρασία σταματησα να την μετράω από την απογοήτευση μου και θα σας κρύβω από την τσαντίλα μου είπα δεν θα ξανασχοληθείς , ότι έρθει ασ έρθει, αλλα σήμερα έβαλα από περιέργεια θερμόμετρο και εχω 37.2..Εχω υποθυρεοειδισμο και εδω και δυο χρόνια πέρνω Τ4 , στις τελευταιες μου ορμονολογικές εξετάσεις ήταν καλές εκτος η ΤSH ήταν 5.9 και μου έδωσε η ενδοκρινολογος Τ4 των 125 ενώ έπερνα Τ4 των 88. Να οφείλεται στην αλλάγη της δοσολογίας η καθυστέρηση της περίοδου , και πότε θα επανέλθει δεν ξέρω τι να σκεφτω.....το κακό είναι ότι μπηκα στα σαράντα πριν λίγες μέρες δεν έχω κ πολύ χρόνο μπροστά μου , θεωρητικά είμαι στο ......και πέντε για να αποκτήσω παιδί , το ξέρω έχω καθυστερήσει, αλλά καμιά φορά η ζωή σε πάει οπου θέλει αυτή... κ όχι εσυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα ,

Χρειάζομαι λιγη βοήθεια από εσας αν μπορείτε. Εχω σταθερό κύκλο 27-28 ημερων και πρωτη φορά μου συμβαίνει να έχω καθυστέρηση.Εκανα δυο τέστ την πρώτη κ την τρίτη μερα της καθυστέρησης ( δεν κρατιόμουν ...ήμουν σιγουρη ότι θα δειχνε θετικό ...:cry:) Την 27η μερα ειχα συμπτωματα περιόδου αλλα τίποτα.....και πολλά υγρά που ακόμη τα έχω , την θερμοκρασία σταματησα να την μετράω από την απογοήτευση μου και θα σας κρύβω από την τσαντίλα μου είπα δεν θα ξανασχοληθείς , ότι έρθει ασ έρθει, αλλα σήμερα έβαλα από περιέργεια θερμόμετρο και εχω 37.2..Εχω υποθυρεοειδισμο και εδω και δυο χρόνια πέρνω Τ4 , στις τελευταιες μου ορμονολογικές εξετάσεις ήταν καλές εκτος η ΤSH ήταν 5.9 και μου έδωσε η ενδοκρινολογος Τ4 των 125 ενώ έπερνα Τ4 των 88. Να οφείλεται στην αλλάγη της δοσολογίας η καθυστέρηση της περίοδου , και πότε θα επανέλθει δεν ξέρω τι να σκεφτω.....το κακό είναι ότι μπηκα στα σαράντα πριν λίγες μέρες δεν έχω κ πολύ χρόνο μπροστά μου , θεωρητικά είμαι στο ......και πέντε για να αποκτήσω παιδί , το ξέρω έχω καθυστερήσει, αλλά καμιά φορά η ζωή σε πάει οπου θέλει αυτή... κ όχι εσυ...

 

Καταρχας μην ανχωνεσε ο θυροειδης τα κανει αυτα με την περιοδο. Θα πας αυριο να κανεις μια χοριακη για να σιγουρευτεις οτι δεν ειναι εγκυμοσυνη κ θα κλεισεις ενα ραντεβου με το γυναικολογο. Θα σου δωσει να κανεις ορμονικες προλακτινη κ προγεστερονη κ θα σου κανει υπερηχο μηπως υπαρχει καποια κυστη κ μετα το πιο πιθανο να σου δωσει ενα φαρμακακι για να σου ερθει περιοδος. Το εχω παθει κ εγω κ μετα εστρωσε ο κυκλος.

Link to comment
Share on other sites

Επισης αν θελεις παιδακι καλο ειναι να επισπευσεις τις εξετασεις ορμονικες 2-3 μερα περιοδου σαλπιγγογραφια κ μια αμη για το αποθεμα των ωαριων κ σπερμοδιαγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...