Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σουτιεν και εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω ποιο ειναι το καταλληλο σουτιεν στην εγκυμοσυνη.ειμαι στο πρωτο τριμηνο και τ στηθος μου ειναι πολυ πρησμενο και ποναει υπερβολικα πολυ. Δηλαδη αν ειναι απο τωρα ετσι αργοτερα πως θα ειμαι απορω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης (όλες οι εγκυμονούσσες το ίδιο αντιμετωπίζουν) , με ανακούφιζαν τα σουτιεν χωρίς μπανέλα, και αυτά τα πολυδιαφημιζόμενα μπουστάκια (τα οποία τα κοροίδευα τρελά όμως στην εγκυμοσύνη μου με βόλεψαν πάρα πολύ).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μένα... στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγα και πήρα σουτιέν θηλασμού αλλα τέλικά με βόλεψαν πάρα πολύ τα μπουστακια αυτα που διαφήμιζαν και στήν τηλέόραση τέτοιου τύπου και για τον θηλασμό και για την εγκυμοσύνη. πήρα αρκέτά και τα σουτιέν θηλασμού πολύ σπάνια τα χρησιμοποιούσα. Άσε που το κούμπωμα που έχει το σουτιέν με ενόχλούσε ή εμενα ή το μωρό οτάν θήλαζε.

 

 

«Πίστεψε πως μπορείς, και έχεις διανύσει ήδη τη μισή διαδρομή».

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Και εγω στο πρωτο τριμηνο ειμαι αλλα οχι με μονιμα πρησμενο στηθος. Μια φουσκωνει κ ποναει και μια οχι :) Εγω δεν το ανεχομαι το σουτιεν και δεν φοραω. Δε θελω να με σφιγγει κ να με ακουμπα τιποτα. Μονο οταν βγαινω εξω φοραω με τα χιλια ζορια. Εχω και μικρο στηθος οποτε δεν αισθανομαι ασχημα,βαρος κλπ. Οταν κλεισω το τριμηνο θα κανω αγορες εσωρουχων.

 

Με το καλό!!!

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...