Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστερηση


Recommended Posts

Καλησπερα και καλη χρονια.. Ειμαι 23 ετων και εχω σταθερη σχεση τα τελευταια 2.5 χρονια.. Το προβλημα μου ειναι οτι εχω καθυστερηση εδω και 15 μερες ενω εχω σταθερο κυκλο. Ειχα περιοδο 24 Νοεμβριου η πραξη εγινε 11 Δεκεμβριου και 24 Δεκεμβριου περιμενα περιοδο αλλα τιποτα. Εχει πρηστει το στηθος παρα πολυ και ποναει υπερβολικα πολυ.. Γενικα δεν ειναι οτι δεν χρησιμοποιουμε προφυλαξεις με τον συντροφο μου απλα ειχα να τον δω 6 μηνες καθως ειναι μηχανικος εμπορικου ναυτικου και εγινε οτι εγινε..λιγο πριν τελειωσει ταβηχτηκε (συγνωμη για την περιγραφη) υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης ή θα μπορουσε να ειναι και απ το κρυο ή κατι αλλο.? Φοβαμαι να κανω το τεστ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κανεις???:|

 

Κοριτσι μην ανχωνεσε κανε το τεστακι σου κ μετα βλεπεις αν δεν καανεις τεστ δεν θα ξερεις. Πολλα μπορει να ειναι μια καθηστερηση οχι μονο εγκυμοσυνη αλλα χωρις τεστ δεν μπορεις να ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια.. Ειμαι 23 ετων και εχω σταθερη σχεση τα τελευταια 2.5 χρονια.. Το προβλημα μου ειναι οτι εχω καθυστερηση εδω και 15 μερες ενω εχω σταθερο κυκλο. Ειχα περιοδο 24 Νοεμβριου η πραξη εγινε 11 Δεκεμβριου και 24 Δεκεμβριου περιμενα περιοδο αλλα τιποτα. Εχει πρηστει το στηθος παρα πολυ και ποναει υπερβολικα πολυ.. Γενικα δεν ειναι οτι δεν χρησιμοποιουμε προφυλαξεις με τον συντροφο μου απλα ειχα να τον δω 6 μηνες καθως ειναι μηχανικος εμπορικου ναυτικου και εγινε οτι εγινε..λιγο πριν τελειωσει ταβηχτηκε (συγνωμη για την περιγραφη) υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης ή θα μπορουσε να ειναι και απ το κρυο ή κατι αλλο.? Φοβαμαι να κανω το τεστ...

Αππ την στιγμη που δεν παιρνετε προφυλαξεις παντα υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης!εχουν περασει πολλες μερες και ενα τεστ θα δειξει θεωρω...τωρα εγω θα σ προτεινα να κανεις απευθειας μια χοριακη..καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μπορω να περιμενω αλλο θα το κανω.. ποιο ειναι καλυτερο? Και καλυτερα το πρωι ή το βραδυ?

απο οτι εχω ακουσει πρωι είναι καλυτερο...το clear blue ειναο αρκετα καλο!επειδη εχεις πολλες μερες καθυστέρηση θα πρεπει να δειξει κ τωρα αν το κανεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να περιμενω αλλο θα το κανω.. ποιο ειναι καλυτερο? Και καλυτερα το πρωι ή το βραδυ?

 

Ναι συμφωνω το clear blue. Οτι ωρα θες το κανεις αρκει να μην εχεις πιει πολυ νερο κ να μην εχεις παει τουαλετα για τεσσερις ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκαν τ τεστ. Πηρα το clear blue plus. Η οριζοντια γραμμη ειναι εντονη ενω η καθετη πολυ αχνη. Σχεδον δεν φαινεται. Εχω αγχωθει παρα πολυ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις εκαν τ τεστ. Πηρα το clear blue plus. Η οριζοντια γραμμη ειναι εντονη ενω η καθετη πολυ αχνη. Σχεδον δεν φαινεται. Εχω αγχωθει παρα πολυ..

 

Να πας αυριο να κανεις χοριακη. Κοστιζει οσο ενα τεστ κ βγαινει την ιδια μερα το αποτελεσμα. Δεν χρειαζετε να την γραψεις σε γιατρο πας στο μικροβιολογικο κ στην κανουν. Μην ανχωνεσε τωρα ετσι οπως το λες δεν καταλαβαινω κ εγω πως ειναι η γραμμη για να σου πω με σιγουρια κανονικα μετα απο τοσες μερες καθηστερηση επρεπε να δειξει αλλα τωρα το ποσο αχνη ειναι... πρεπει να κανεις χοριακη..

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και αλλο . Ειναι θετικο..θα παω αυριο στο μικροβιολογικο για χωριακη μηπως και ειναι ψευδως θετικο

 

Ναι να πας αν κ μαλλον πρεπει να εισαι προετοιμασμενη για εγκυμοσυνη σπανια βγαινουν ψευδες θετικα. Παντως μην ανχωνεσε δεν ηρθε κ το τελος του κοσμου ολα καλα θα πανε θα βρεις λυση κ θα εισαι ευτυχισμενη.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι κοπελα μου να πανε ολα καλα.. δεν ειχα ποτε μου τοσο μεγαλη καθυστερηση. Τωρα μια εγκυμοσυνη ειναι το τελευταιο πραγμα που θα σκεφτομασταν.. ωστοσο εχουμε τελειωσει με τις σπουδες μας και εργαζομαι τους τελευταιους 3 μηνες. Αλλα αν τελικα ειμαι εννοειται πως θα το κρατησω ακομα και αν το αγορι μου δε συμφωνησει

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι κοπελα μου να πανε ολα καλα.. δεν ειχα ποτε μου τοσο μεγαλη καθυστερηση. Τωρα μια εγκυμοσυνη ειναι το τελευταιο πραγμα που θα σκεφτομασταν.. ωστοσο εχουμε τελειωσει με τις σπουδες μας και εργαζομαι τους τελευταιους 3 μηνες. Αλλα αν τελικα ειμαι εννοειται πως θα το κρατησω ακομα και αν το αγορι μου δε συμφωνησει

 

Μπραβο σου καλα θα κανεις αν κ νομιζω θα συμφωνησει!! Κ με τον αντρα μου εχουν την ιδια δουλεια οποτε ξερω κ απο ταξιδια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακαρι.. θελω να σιγουρευτω πρωτα και θα του το πω αν και δεν ξερω πως να του το πω.. και οι γονεις μας δεν ξερω πως θα το παρουν.

 

Μην φοβασαι θα καταλαβουν ενταξει στην αρχη θα ανχωθουν αλλα τωρα αφου συνεβει δεν ειναι κ κατι κακο κ μπορειτε να τα βγαλετε περα οποτε μην στεναχωριεσαι για αυτο ειναι στην αρχη μονο περιεργα μεχρι να το πεις..

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι μακαρι μακαρι... εχω αγχωθει παρα πολυ..

 

Λογικο ειναι το ανχος σου αλλα προσπαθησε να σκεφτεσε μονο τα θετικα ειναι το πρωτο σοκ τωρα κ λογικο να εχεις ανχος.

Link to comment
Share on other sites

Να παω καλτρα για χωριακη ή κατευθειαν στον γυναικολογο? Επισης εχετε να μου προτεινετε καποιον καλο γιατρο κοντα στη περιοχη Ζωγραφου?

Link to comment
Share on other sites

Να παω καλτρα για χωριακη ή κατευθειαν στον γυναικολογο? Επισης εχετε να μου προτεινετε καποιον καλο γιατρο κοντα στη περιοχη Ζωγραφου?

 

Ο γιατρος δεν θα μπορει να δει τιποτα ακομα ειναι πολυ νωρις χοριακη θα σε βαλει να κανεις κ μετα απο καμια εβδομαδα θα σου πει να πας. Οχι δεν ξερω κανενα γιατρο στην περιοχη σου δυστηχως. Ρωτα καποιον ομως που να εχεις εμπιστοσυνη μην πας οπου κ οπου.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα . Σε ευχαριστω παρα πολυ!!! Ναι για αυτο ρωτησα γιατι εχω εναν γιατρο οπου πηγαινα που και που αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενη και ηθελα να αλλαξω γιατρο

Link to comment
Share on other sites

Αν η γονιμοποιηση εγινε 11 Δεκεμβριου τοτε λογικα τωρα θα ειμαι στην 4η βδομαδα ?? Αν τελικα ειμαι εγκυος..

 

Οχι δεν μετρανε ετσι μετρανε απο την πρωτη μερα της περιοδου. Εγω υπολογιζω οτι εισαι κοντα στην εκτη εβδομαδα αν μου λες οτι εχεις 15 μερες καθηστερηση. Θα πας αυριο πρωι πρωι να κανεις την χοριακη σου κ αμεσως θα παρεις ενα γιατρο τηλ θα του πεις το νουμερο κ θα σου κλεισει ραντεβου. Προσοχη μη σηκωνεις βαρη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...