Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το στήθος δεν πρήζεται πια...


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Γράφω πρώτη φορά αν και διαβάζω χρόνια τώρα το forum. Συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά.

Θέλω να σας πω τον προβληματισμό μου και θα ήθελα αν κάποια είχε παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό να απαντήσει.

Γέννησα το πρώτο μου παιδάκι 1/4/15 και την θήλασα για εξίμιση μήνες, μέχρι τον Οκτώβρη του '15. Έκτοτε το στήθος μου δεν ξαναπρήστηκε ποτέ, ενώ μου έρχεται κανονικά η περίοδος κάθε μήνα. Το στήθος μου απλά σαν να μην υπάρχει. Ενώ πριν μείνω έγκυος πρηζόταν σε κάθε περίοδο και ήταν πρησμένο και σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και του θηλασμού.

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Μήπως δεν κάνω ωορυξίες; Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και έξι μήνες για δεύτερο παιδάκι και δεν έχει συμβεί.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας,

Γράφω πρώτη φορά αν και διαβάζω χρόνια τώρα το forum. Συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά.

Θέλω να σας πω τον προβληματισμό μου και θα ήθελα αν κάποια είχε παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό να απαντήσει.

Γέννησα το πρώτο μου παιδάκι 1/4/15 και την θήλασα για εξίμιση μήνες, μέχρι τον Οκτώβρη του '15. Έκτοτε το στήθος μου δεν ξαναπρήστηκε ποτέ, ενώ μου έρχεται κανονικά η περίοδος κάθε μήνα. Το στήθος μου απλά σαν να μην υπάρχει. Ενώ πριν μείνω έγκυος πρηζόταν σε κάθε περίοδο και ήταν πρησμένο και σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και του θηλασμού.

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Μήπως δεν κάνω ωορυξίες; Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και έξι μήνες για δεύτερο παιδάκι και δεν έχει συμβεί.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

Δεν εχω απαντηση στην ερωτηση σ!ομως κ εγω (δεν εχω παιδια) απο τον προηγουμενο μηνα ουτε το στηθος μ πρηζεται ουτε σπυρακια βγαζω κ υγρα ετσι κ ετσι..κ εγω ανησυχώ γιατι προσπαθουμε κ εμεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Γράφω πρώτη φορά αν και διαβάζω χρόνια τώρα το forum. Συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά.

Θέλω να σας πω τον προβληματισμό μου και θα ήθελα αν κάποια είχε παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό να απαντήσει.

Γέννησα το πρώτο μου παιδάκι 1/4/15 και την θήλασα για εξίμιση μήνες, μέχρι τον Οκτώβρη του '15. Έκτοτε το στήθος μου δεν ξαναπρήστηκε ποτέ, ενώ μου έρχεται κανονικά η περίοδος κάθε μήνα. Το στήθος μου απλά σαν να μην υπάρχει. Ενώ πριν μείνω έγκυος πρηζόταν σε κάθε περίοδο και ήταν πρησμένο και σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και του θηλασμού.

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Μήπως δεν κάνω ωορυξίες; Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και έξι μήνες για δεύτερο παιδάκι και δεν έχει συμβεί.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

 

Καλημέρα. Δε νομίζω να έχει καμιά σχέση με την ωορρηξία. Εμένα το στήθος μου δεν έχει καμία μεταβολή ανάλογα με τη φάση του κύκλου, κοινώς είναι αναίσθητο. Όταν έμεινα έγκυος την πρώτη φορά, πάλι καμία μεταβολή και καμία ευαισθησία. Το ίδιο με πριν. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη, διακρίνω μια μικρή ευαισθησία, μη φανταστείς τίποτα τρομερό, ανεπαίσθητο θα το χαρακτήριζα. Νομίζω ότι όλα αυτά είναι τυχαία, εγώ τουλάχιστον δεν θα εμπιστευόμουν το στήθος για να βγάλω τέτοιο συμπέρασμα. Εύχομαι το 2017 να αποκτήσετε το δεύτερο παιδάκι σας!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...