Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσο νωρίς έχουμε συμπτώματα εγκυμοσύνης; ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας κορίτσια!!! Ήθελα να ρωτήσω.. Πόσο νωρίς γίνεται να έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης;; Μετά από μια εβδομάδα προσπάθεια.. Γίνεται;;

 

Κοριτσακι μετα απο μια εβδομαδα προσπαθειας με τιποτα μολις που θα ανεβενει στη μητρα. Συνηθως μετα την καθηστερηση εχεις συμπτωματα απο πριν μονο το στηθος να πρηστει κ αυτο οπως πριν την περιοδο. Κ ισως δεις λιγο αιμα πριν την καθηστερηση αλλα εκει κοντα στις μερες περιοδου.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καλή χρονιά. Ωραία ερώτηση που μόνο όσες έχουν περάσει αυτές τις υπέροχες ημέρες εγκυμοσύνης μπορούν να απαντήσουν. Απ'οτι έχω διαβάσει και έχω ακούσει είναι σπάνιο. Αλλά όχι και ακατόρθωτο. Ανάλογα τον κύκλο της κάθε γυναίκας. Το κακό με το όλο θέμα είναι ότι τα συμπτώματα είναι ίδια με τις περιόδου. Και εγώ έχω αναρωτηθεί πολλές φορές αυτά τα διάφορα που νιώθω πριν την περίοδο εάν είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Το σώμα μας αλλά πιο πολύ το μυαλό μας φταίει σόλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια καλη χρονια και ευχομαι σε ολες αυτο που τοσο επιθυμειτε!

Σημερα μετα απο ακριβως ενα χρονο προσπαθειων και 3 μερες καθυστερηση ειδα θετικο τεστ. Περιμενω σε 2 ωρες αποτελεσματα χοριακης και ειμαι πολυ αγχομενη! Δεν εχω κανενα συμπτωμα απολυτως.

Ηθελα να μοιραστω μαζι σας τγν αγωνια μου. Ολοι οι γιατροι μου λεγαν ποσο δυσκολο θα ηταν για μενα μιας που ειχα ανεβασμενη fsh και πολυ χαμηλη αμυ.

Ειχε καποια συμπτωματα στις 3-4 μερες καθυστερησης;;

 

Καλη τυχη σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια καλη χρονια και ευχομαι σε ολες αυτο που τοσο επιθυμειτε!

Σημερα μετα απο ακριβως ενα χρονο προσπαθειων και 3 μερες καθυστερηση ειδα θετικο τεστ. Περιμενω σε 2 ωρες αποτελεσματα χοριακης και ειμαι πολυ αγχομενη! Δεν εχω κανενα συμπτωμα απολυτως.

Ηθελα να μοιραστω μαζι σας τγν αγωνια μου. Ολοι οι γιατροι μου λεγαν ποσο δυσκολο θα ηταν για μενα μιας που ειχα ανεβασμενη fsh και πολυ χαμηλη αμυ.

Ειχε καποια συμπτωματα στις 3-4 μερες καθυστερησης;;

 

Καλη τυχη σε ολες!

 

Η αδερφη μου δεν ειχε τιποτα ολο πρωτο τριμηνο μονο λιγο το στηθος πρησμενο κ αυτο οπως πριν την περιοδο!! Να πανε ολα καλα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αδερφη μου δεν ειχε τιποτα ολο πρωτο τριμηνο μονο λιγο το στηθος πρησμενο κ αυτο οπως πριν την περιοδο!! Να πανε ολα καλα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

 

Ευχαριστω πολυ πολυ! Και σου ευχομαι καο σε ολες οσες το επιθυμουν ενα μπεμπακι το συντομοτερο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ πολυ! Και σου ευχομαι καο σε ολες οσες το επιθυμουν ενα μπεμπακι το συντομοτερο!

 

Σε ευχαριστω κ εγω ολοψυχα!! Κ εγω εχω ψιλοχαμηλη αμη κ μου εδωσες πολυ κουραγιο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια καλη χρονια και ευχομαι σε ολες αυτο που τοσο επιθυμειτε!

Σημερα μετα απο ακριβως ενα χρονο προσπαθειων και 3 μερες καθυστερηση ειδα θετικο τεστ. Περιμενω σε 2 ωρες αποτελεσματα χοριακης και ειμαι πολυ αγχομενη! Δεν εχω κανενα συμπτωμα απολυτως.

Ηθελα να μοιραστω μαζι σας τγν αγωνια μου. Ολοι οι γιατροι μου λεγαν ποσο δυσκολο θα ηταν για μενα μιας που ειχα ανεβασμενη fsh και πολυ χαμηλη αμυ.

Ειχε καποια συμπτωματα στις 3-4 μερες καθυστερησης;;

 

Καλη τυχη σε ολες!

Ευχομαι ολα να σου πανε καλα!!!εγω δεν ειχσ κανενα συνπτωμα τις πρωτες μερες της καθυστερησης.μονο λιγα πονακοα σαν να μου ερχοταν περιοδος που δεν ηρθε.μετα απο την 6η εβδομαδα αρχισαν τα συμπτωματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια καλη χρονια και ευχομαι σε ολες αυτο που τοσο επιθυμειτε!

Σημερα μετα απο ακριβως ενα χρονο προσπαθειων και 3 μερες καθυστερηση ειδα θετικο τεστ. Περιμενω σε 2 ωρες αποτελεσματα χοριακης και ειμαι πολυ αγχομενη! Δεν εχω κανενα συμπτωμα απολυτως.

Ηθελα να μοιραστω μαζι σας τγν αγωνια μου. Ολοι οι γιατροι μου λεγαν ποσο δυσκολο θα ηταν για μενα μιας που ειχα ανεβασμενη fsh και πολυ χαμηλη αμυ.

Ειχε καποια συμπτωματα στις 3-4 μερες καθυστερησης;;

 

Καλη τυχη σε ολες!

 

Μπράβο! Συγχαρητήρια! Κι εγώ έχω καταλάβει από τη δική μου εμπειρία ότι ακόμα και με χαμηλή ΑΜΗ μπορείς άνετα να μείνεις έγκυος.

 

Οι 3-4 μέρες καθυστέρησης είναι λίγο νωρίς για συμπτώματα. Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το μόνο που είχα στην αρχή ήταν κάποια πονάκια περιόδου, που προκαλούνται από τη διαστολή της μήτρας και την εμφύτευση του εμβρύου. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη δεν είχα απολύτως κανένα σύμπτωμα, ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος.

 

Σου εύχομαι να έχεις μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο παιδάκι!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γνώμες παρακαλώ. Ήταν να μου έρθει η ακατανομαστη 3/1. Και τίποτα. Το θέμα είναι ότι έκανα τεστ 5/1 όχι με πρωινά και μου βγήκε αρνητικό. Να πω ότι το τεστ ήταν για 6 μέρες νωρίτερα από την καθυστέρηση. Επειδή δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο -2 +3 (30μερες). Τι να κάνω για να μην σκάσω για ακόμα μια φορά. Εάν δεν μου έρθουν σήμερα κλείνω τέσσερις μέρες με καθυστέρηση. Να κάνω άλλο ένα τεστ την Κυριακή το πρωί? Ήμουν κρυωμένη στην ωορρηξια και πήρα ντεπον. Μπορεί γιαυτό να μου άργησε. Δεν έχω κάτι σε σύμπτωμα παρα μόνο κάτι ψιλό τσιμπιες που μπορεί να είναι και η διαολεμενη.....

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν γνώμες παρακαλώ. Ήταν να μου έρθει η ακατανομαστη 3/1. Και τίποτα. Το θέμα είναι ότι έκανα τεστ 5/1 όχι με πρωινά και μου βγήκε αρνητικό. Να πω ότι το τεστ ήταν για 6 μέρες νωρίτερα από την καθυστέρηση. Επειδή δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο -2 +3 (30μερες). Τι να κάνω για να μην σκάσω για ακόμα μια φορά. Εάν δεν μου έρθουν σήμερα κλείνω τέσσερις μέρες με καθυστέρηση. Να κάνω άλλο ένα τεστ την Κυριακή το πρωί? Ήμουν κρυωμένη στην ωορρηξια και πήρα ντεπον. Μπορεί γιαυτό να μου άργησε. Δεν έχω κάτι σε σύμπτωμα παρα μόνο κάτι ψιλό τσιμπιες που μπορεί να είναι και η διαολεμενη.....

Εγω λεω να περιμενεις μεχρι την δευτερα κ να κανεις χοριακη!!καλα αποτελεσματα!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γνώμες παρακαλώ. Ήταν να μου έρθει η ακατανομαστη 3/1. Και τίποτα. Το θέμα είναι ότι έκανα τεστ 5/1 όχι με πρωινά και μου βγήκε αρνητικό. Να πω ότι το τεστ ήταν για 6 μέρες νωρίτερα από την καθυστέρηση. Επειδή δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο -2 +3 (30μερες). Τι να κάνω για να μην σκάσω για ακόμα μια φορά. Εάν δεν μου έρθουν σήμερα κλείνω τέσσερις μέρες με καθυστέρηση. Να κάνω άλλο ένα τεστ την Κυριακή το πρωί? Ήμουν κρυωμένη στην ωορρηξια και πήρα ντεπον. Μπορεί γιαυτό να μου άργησε. Δεν έχω κάτι σε σύμπτωμα παρα μόνο κάτι ψιλό τσιμπιες που μπορεί να είναι και η διαολεμενη.....

 

Ναι να κανεις χοριακη μια κ καλη τα ιδια λεφτα ειναι κ εισαι κ σιγουρος στα τεστ αναρωτιεσαι ηταν χαλασμενα ηταν πρωινα τα ουρα ειχα πιει πολυ νερο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι να κανεις χοριακη μια κ καλη τα ιδια λεφτα ειναι κ εισαι κ σιγουρος στα τεστ αναρωτιεσαι ηταν χαλασμενα ηταν πρωινα τα ουρα ειχα πιει πολυ νερο κτλ.

Άστα να πάνε... Μου σπάνε τα νεύρα τα τεστ μέχρι να βγει κάποιο θετικό.... :lol: Θα το αφήσω για Δευτέρα... Να δούμε μήπως μας κάνει την τιμή και έρθει τελευταία στιγμή... Εσύ? Πως τα πας?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να περιμενεις μεχρι την δευτερα κ να κανεις χοριακη!!καλα αποτελεσματα!!

 

Αυτό θα κάνω... Για να δούμε... Πως θα μας μπει το 17... :roll: :roll: Θα σας πω μόλις έχω νέα....

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχομαι το 2017 να ειναι η τυχερη μας χρονια!!

 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί.... Προσπαθείς καιρό?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε... Μου σπάνε τα νεύρα τα τεστ μέχρι να βγει κάποιο θετικό.... :lol: Θα το αφήσω για Δευτέρα... Να δούμε μήπως μας κάνει την τιμή και έρθει τελευταία στιγμή... Εσύ? Πως τα πας?

 

Εγω σταματησα προσπαθεια λειπει ο αντρας μου ναυτικος κ περιμενω... 5 μηνες περιπου προσπαθουσα δεν υπαρχει πιο βλακεια περιοδος να προσπαθεις κ να μην ερχετε κ να σου κανει κ κολπα η περιοδος. Το 2017 θα ειναξ τυχερο ομως!! Εσυ προσπαθεις καιρο?

Link to comment
Share on other sites

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί.... Προσπαθείς καιρό?

1 χρονο...βρηκαν στον ανδρα μ κιρσοκηλη τωρα τον οκτωμβρη κ θα παμε τωρα τελος του μηνα στον ενδοκρινολογο να δουμε τι εχει να μας προτεινει!εσεις προσπαθειτε καιρο?

Link to comment
Share on other sites

Εγω σταματησα προσπαθεια λειπει ο αντρας μου ναυτικος κ περιμενω... 5 μηνες περιπου προσπαθουσα δεν υπαρχει πιο βλακεια περιοδος να προσπαθεις κ να μην ερχετε κ να σου κανει κ κολπα η περιοδος. Το 2017 θα ειναξ τυχερο ομως!! Εσυ προσπαθεις καιρο?

 

Κοντά δύο χρόνια. Απλά είπαμε να το πάμε χαλαρά. Επειδή δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο, δεν πέφτω και εύκολα στις γόνιμες μου. Και προσπαθούμε μήνα παρά μήνα. Αλλά μου φαίνεται ότι πρέπει να ξεκινήσουμε εξετάσεις. Τα αφήσαμε πολύ χαλαρά. Αν και δεν με πήραν τα χρόνια.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κοντά δύο χρόνια. Απλά είπαμε να το πάμε χαλαρά. Επειδή δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο, δεν πέφτω και εύκολα στις γόνιμες μου. Και προσπαθούμε μήνα παρά μήνα. Αλλά μου φαίνεται ότι πρέπει να ξεκινήσουμε εξετάσεις. Τα αφήσαμε πολύ χαλαρά. Αν και δεν με πήραν τα χρόνια.

 

Καλητερα να κανεις εξετασεις οσο μικρη κ αν εισαι γιατι ισως ειναι κατι πολυ απλο κ να το ειχες ηδη λυσει. Κ θα σου πω το εξης εμενα μια φιλη μου προσπαθουσε ενα χρονο κ τιποτα κ μολις εκανε την σαλπιγγογραφια εμεινε εγκυος. Απλα ξεμπουκωσαν λιγο οι σαλπιγγες κ εμεινε εγκυος. Αλλο που μπορει να βρεις απλο ειναι στις ορμονικες μπορει να εχεις αυξημενη προλακτινη με ενα χαπακι την ριθμιζεις κ μενεις αμεσως εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

1 χρονο...βρηκαν στον ανδρα μ κιρσοκηλη τωρα τον οκτωμβρη κ θα παμε τωρα τελος του μηνα στον ενδοκρινολογο να δουμε τι εχει να μας προτεινει!εσεις προσπαθειτε καιρο?

 

Δύο χρόνια περίπου. Αλλά ήμασταν χαλαροί. Τώρα πρέπει να ξεκινήσουν οι εξετάσεις. Γιατί ναι μεν χαλαροί. Αλλά για να μην έχει κάτσει εγκυμοσύνη κάτι γίνεται... Να σε ρωτήσω επειδή δεν ξέρω αυτό που έχει ο άντρας σου, σε τι επηρεάζει? πρέπει να πάρει κάτι ?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλητερα να κανεις εξετασεις οσο μικρη κ αν εισαι γιατι ισως ειναι κατι πολυ απλο κ να το ειχες ηδη λυσει. Κ θα σου πω το εξης εμενα μια φιλη μου προσπαθουσε ενα χρονο κ τιποτα κ μολις εκανε την σαλπιγγογραφια εμεινε εγκυος. Απλα ξεμπουκωσαν λιγο οι σαλπιγγες κ εμεινε εγκυος. Αλλο που μπορει να βρεις απλο ειναι στις ορμονικες μπορει να εχεις αυξημενη προλακτινη με ενα χαπακι την ριθμιζεις κ μενεις αμεσως εγκυος.

 

Είναι τόσες πολλές οι εξετάσεις που πρέπει να γίνουν που δεν ξέρω από που να αρχίσω. Με ψιλό αγχώνει η ιδέα στο τι μπορεί να βγει και αν θα είναι κάτι απλό ή κάτι πολύπλοκο....

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 χρονο...βρηκαν στον ανδρα μ κιρσοκηλη τωρα τον οκτωμβρη κ θα παμε τωρα τελος του μηνα στον ενδοκρινολογο να δουμε τι εχει να μας προτεινει!εσεις προσπαθειτε καιρο?

 

Ελενακι νομιζω για κιρσοκηλη πρεπει να συμβουλευτεις κ ουρολογο. Παντως γενικα χειρουργειο κανουν αλλα σε μεγαλες ηλικιες εννοω αν δεν εισαι παιδακι δε ξερω αν συμφερει αυτο ή εξωσωματικη κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσες πολλές οι εξετάσεις που πρέπει να γίνουν που δεν ξέρω από που να αρχίσω. Με ψιλό αγχώνει η ιδέα στο τι μπορεί να βγει και αν θα είναι κάτι απλό ή κάτι πολύπλοκο....

 

Οχι βρε δεν ειναι πολλες οι εξετασεις. Ξεκινας πρωτα με ορμονικες 2-3 μερα του κυκλου κ κανεις fsh lh ε2 προγεστερονη κανεις κ εναν ελενχο θυροειδη tsh t4 t3. Ολα αυτα με μια αιμοληψια κ τελειωνεις στα γραφει κανονικα ο γυναικολογος κ πληρωνεις ελαχιστα οχι πανω απο 10 ευρω. Κ μετα παει σαλπιγκογραφια κ σπερμοδιαγραμμα. Κ τελος για αρχη. Αν αυτα ειναι οκ συνεχιζεις προσπαθειες.

Link to comment
Share on other sites

ειδαμε κ ουρολογο αυτος το βρηκε κ μας ειπε να παμε κ σε ενδοκρινολογο!ενας φιλος του ειχε ο κινητικοτητσ κ αφου εκανε χειρουργειο στους 2 μηνες εκανα παιδι...εξετασεις εσεις εχετε κανει?εγω εχω κανει μονο ορμονολογικες τπτ αλλο...περιμενω να δω τι θα μας πει ο ενδοκρινολογος κ μπορει να παω να κοιταξω τις σαλπιγγες...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...