Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από σπερματέγχυση πόση ώρα καθιστή - και μετά;


Recommended Posts

Καλησπέρα,εχω άγχος μπορείτε να μου λυσετε.καποιες απορίες.σημερα έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση και εύχομαι τυχερή.αφου εκατσα κανένα μισαωρο στη γυναικολογική καρέκλα,ντυθηκα και φύγαμε ομως λόγω πορείας έφτασα σπίτι κάνα 2ωρο μετά(ειμασταν χωρίς αυτοκίνητο) επίσης πήγα τουαλέτα και είδα κάποια υγρά . έπρεπε να κάτσω περισσότερη ώρα?έφυγε το σπέρμα?επίσης μου είπε ότι θα νιώσω πόνο από την ωορρηξία (χθες έκαν την ένεση)αλλά ακόμα τίποτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα,εχω άγχος μπορείτε να μου λυσετε.καποιες απορίες.σημερα έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση και εύχομαι τυχερή.αφου εκατσα κανένα μισαωρο στη γυναικολογική καρέκλα,ντυθηκα και φύγαμε ομως λόγω πορείας έφτασα σπίτι κάνα 2ωρο μετά(ειμασταν χωρίς αυτοκίνητο) επίσης πήγα τουαλέτα και είδα κάποια υγρά . έπρεπε να κάτσω περισσότερη ώρα?έφυγε το σπέρμα?επίσης μου είπε ότι θα νιώσω πόνο από την ωορρηξία (χθες έκαν την ένεση)αλλά ακόμα τίποτα

 

Καλη Επιτυχία εύχομαι μισή με μια ώρα ξαπλώνεις κ μετα φεύγεις μη σε αγχώνει το πόσες ώρες έκανες για να πας σπίτι εγώ μετά από εμβρυομεταφορα ταξίδεψα με αεροπλάνο και προχώρησα κ όλο το αεροδρόμιο και ολα καλα. Όσο για την ούρηση φυσιολογικο είναι να πας αρκεί μετά το μισάωρο για να φύγει σπέρμα δεν υπάρχει περίπτωση τόσο εύκολα δεν φεύγει χαλάρωσε κ μην σκεφτεσαι τίποτα. Εύχομαι καλή αναμονη κ Καλή επιτυχία!!!!!

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω άγχος μπορείτε να μου λυσετε.καποιες απορίες.σημερα έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση και εύχομαι τυχερή.αφου εκατσα κανένα μισαωρο στη γυναικολογική καρέκλα,ντυθηκα και φύγαμε ομως λόγω πορείας έφτασα σπίτι κάνα 2ωρο μετά(ειμασταν χωρίς αυτοκίνητο) επίσης πήγα τουαλέτα και είδα κάποια υγρά . έπρεπε να κάτσω περισσότερη ώρα?έφυγε το σπέρμα?επίσης μου είπε ότι θα νιώσω πόνο από την ωορρηξία (χθες έκαν την ένεση)αλλά ακόμα τίποτα

 

Καλησπερα.εγω οταν προσπαθουσα με τον αντρα μου για μωρακι μετα την επαφη κσθομουν κανα 20 λεπτο ξαπλωμενη κ μετα σηκωνομουν εκανα δουλειες πηγαινα γυμναστηριο κλπ κλπ.κ τωρα ειμαι εγγυος στον 4ο μηνα.θεωρω πως με μιση ωρα που εμεινες ξαπλωμενη ηταν αρκετη ασχετως μ το οτι μετα 2 ωρες ησουν ορθια.βεβαια απο σπερματεγχυσεις δεν ξερω απλως μιλαω για το χρονο.ο γιατρος σου τι σου ειπε?σ ειπε οτι επρεπε κ μετα το μισαωρο ν μεινεις καθιστη η ξαπλωμενη η οτι δεν υπαρχει θεμα.?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω άγχος μπορείτε να μου λυσετε.καποιες απορίες.σημερα έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση και εύχομαι τυχερή.αφου εκατσα κανένα μισαωρο στη γυναικολογική καρέκλα,ντυθηκα και φύγαμε ομως λόγω πορείας έφτασα σπίτι κάνα 2ωρο μετά(ειμασταν χωρίς αυτοκίνητο) επίσης πήγα τουαλέτα και είδα κάποια υγρά . έπρεπε να κάτσω περισσότερη ώρα?έφυγε το σπέρμα?επίσης μου είπε ότι θα νιώσω πόνο από την ωορρηξία (χθες έκαν την ένεση)αλλά ακόμα τίποτα

 

Κοιτα αν περπατουσες κ ησουν ορθια 2 ωρες δεν βοηθησες κ πολυ την κατασταση. Αν ησουν στο αμαξι ή καθιστη δεν υπαρχει προβλημα. Ε την ωορηξια δεν την καταλαβαινεις παντα κ πολλες κοπελες δεν την εχουν καταλαβει κ ποτε. Δεν εχει σχεση η ενεση στο αν θα καταλαβεις ωορηξια. Ευχομαι να ειναι η τυχερη σου κ να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα σε 15 μερες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.την περισσότερη καθόμουν σε ένα καφε μέχρι να δούμε τι θα γίνει με τα λεωφορεία.εχω τον αντρουλη κάθε 5 λεπτα τώρα ένιωσες τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς καθόλου. Εγώ έκανα σπερματέγχυση, έμεινα στη γυναικολογική καρέκλα ένα τέταρτο. Μετά οδήγησα μόνη μου, πήγα στο super, αγόρασα υλικά (όχι βάρος) και αμέσως μετά έκανα κοτόσουπα. Την άλλη ημέρα οδήγησα 1 ώρα και πήγα στη δουλειά μου. Όλα αυτά μετά από έγκριση του γυναικολόγου, ο οποίος μου είπε να συνεχίσω κανονικά την καθημερινότητά μου. Η σπερματέγχυση πέτυχε, αλλά παλινδρόμησε στην 7η εβδομάδα, λόγω χρωμοσωμικών ανωμαλιών. Καλή επιτυχία !!!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ νανα ,είχες πονοκεφάλους λόγω ουτροτζεσταν?στις14μερες έκανες τεστ.λυπαμαι που δεν συνέχισε ή εγκυμοσύνη.εκανες άλλη προσπάθεια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα πονοκεφάλους, ούτε πρήξιμο, έπαιρνα μόνο outrogestan.

Ήμουν βέβαια αδύνατη σχετικά. Μην τρως καθόλου αλάτι και ζάχαρη !!

Πριν από τη χοριακή είχα πόνους περιόδου και πρησμένες φλέβες στο στήθος, τίποτε άλλο. Έκανα το τεστ ούρων την 13η ημέρα, το οποίο βγήκε αρνητικό. Την άλλη ημέρα έκανα τη χοριακή και βγήκε θετική.

Λόγω της ηλικίας μου δεν έκανα άλλη σπερματέγχυση, έκανα 1 εξωσωματική με 0 χοριακή, ένα φυσικό κύκλο που ακυρώθηκε την 7η ημέρα και ένα φυσικό κύκλο με 0 χοριακή.

Μην ανησυχείς και μην παρατηρείς συμπτώματα, γιατί έτσι θ' αγχώνεσαι.

Και πάλι καλή επιτυχία !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν αντεξα και εκανα τεστ αυτα του ebay βγηκε αρνητικο στην 10η μερα μετα την σπερματεγχυση ..τελος?η εχω ελπιδα ?εσεις τι εμπειρια εχετε?

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεξα και εκανα τεστ αυτα του ebay βγηκε αρνητικο στην 10η μερα μετα την σπερματεγχυση ..τελος?η εχω ελπιδα ?εσεις τι εμπειρια εχετε?

 

Πολυ νωρις το εκανες βρε κοριτσι! Μην μπαινεις στην διαδικασια με τα τεστ πριν την ημερομηνια που σου εχουν πει 4 μερες εχεις ακομα για χοριακη!

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δηλαδη να ελπιζω?

 

Σιγουροτατα βρε να ελπιζεις αμα ηταν κ εδειχνε απο τοσο νωρις δεν θα μας λεγαν να κανουμε τεστ με καθηστερηση!! Λες να θελουν να μας βασανιζουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια....

Καταρχην να απαντησω στο θεμα .....εκανα 2 φορες σπερματεγχυση .... Καθομαι μιση ωρα ωρα και μετα φευγω περπατωντας για το σπιτι που Απεχει κανα 20 λεπτο.την πρωτη φορα η χοριακη ηταν 48 αλλα παλινδρομησε μαλλον και την 2η δυστυχως αρνητικη.

Τωρα παω για την τριτη προσπαθεια και θελω την βοηθεια σας ......σημερα ηταν να κανω την πρεγκνυλ αλλα ο αντρας μου καταλαθος εριξε την μιση ... Κι ετσι καναμε μονο μιση !!!! Σας ετυχε καμια φορα;;;;;θα σπασουν τα ωαρια για να γινει σωστα η σπερματεγχυση;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια....

Καταρχην να απαντησω στο θεμα .....εκανα 2 φορες σπερματεγχυση .... Καθομαι μιση ωρα ωρα και μετα φευγω περπατωντας για το σπιτι που Απεχει κανα 20 λεπτο.την πρωτη φορα η χοριακη ηταν 48 αλλα παλινδρομησε μαλλον και την 2η δυστυχως αρνητικη.

Τωρα παω για την τριτη προσπαθεια και θελω την βοηθεια σας ......σημερα ηταν να κανω την πρεγκνυλ αλλα ο αντρας μου καταλαθος εριξε την μιση ... Κι ετσι καναμε μονο μιση !!!! Σας ετυχε καμια φορα;;;;;θα σπασουν τα ωαρια για να γινει σωστα η σπερματεγχυση;;

 

Βρε κοριτσι μου γιατι δεν πηρες επιτοπου τον γιατρο.??? Λογικα δεν ειναι σωστη η δοση κ το αποτελεσμα θα παιζει. Επρεπε να παρεις τον γιατρο. Παρτον κ τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσι μου γιατι δεν πηρες επιτοπου τον γιατρο.??? Λογικα δεν ειναι σωστη η δοση κ το αποτελεσμα θα παιζει. Επρεπε να παρεις τον γιατρο. Παρτον κ τωρα.

 

Τετοια ωρα που να τον βρω;;δεν εχω κινητο του.πρωτη φορα μου ετυχε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Τετοια ωρα που να τον βρω;;δεν εχω κινητο του.πρωτη φορα μου ετυχε αυτο

 

Κοριτσι τωρα πες το αυριο κ θα σου πει. Δεν ξερω ισως στο ακυρωσει. Δεν ξερω αν επερνες σε κανενα μαιευτηριο τηλ να ρωταγες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντως ο γιατρός όταν μου έκανε τη ένεση μου ζήτησε να πάω την επόμενη μέρα να κάνω υπέρηχο να δούμε ότι όντως έσπασαν και αν δεν ...θα έκανα και δεύτερη.οποτε κάντε σήμερα σεξ και αύριο παρτον τηλ ή επικοινωνησε με άλλο γιατρό να σου πει το οκ και για επαναληπτική

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα ένα τεράστιο σπυρί, έπεσε η θερμοκρασία μου τεστακι αρνητικο.Άρα τέλος.και ήταν τόσο υπέρ μας τα πράγματα.πικραθηκα.Ο Α .Δεν θέλει ξανά.σκατα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...