Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σουλος στο Ελενα


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.Θα ηθελα πολυ αν καποια απο εσας εχει γεννησει προσφατα στο Ελενα με τον κυριο Σουλο να μου πει την εμπειρια της,θα με βοηθουσε παρα πολυ.Μετα απο τεραστια βλακεια του γυναικολογου μου,αποφασισα να τον αλλαξω και κατευθυνομαι προς τον κυριο Σουλο.

Ειναι το δευτερο παιδι μου,ειμαι ηδη 24 εβδομαδων και την κορη μου την εχω γεννησει με καισαρικη και επισκληριδιο.

Αν καποια κοπελα εχει παρεμφερη εμπειρια,θα το εκτιμουσα αφανταστα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


είναι ο γιατρός μου αλλά δεν έχω γεννήσει ακόμα για να έχω άποψη....

πάω για φυσιολογικό

 

έχουν ανοιχτεί αρκετά θέματα για τον γιατρό αυτό παρόλα αυτά δεν έχω διαβάσει εμπειρία από καμία που να γέννησε φυσιολογικά μαζί του

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites

είναι ο γιατρός μου αλλά δεν έχω γεννήσει ακόμα για να έχω άποψη....

πάω για φυσιολογικό

 

έχουν ανοιχτεί αρκετά θέματα για τον γιατρό αυτό παρόλα αυτά δεν έχω διαβάσει εμπειρία από καμία που να γέννησε φυσιολογικά μαζί του

 

Καλησπέρα,

 

Αν επιτρέπεται πόσο μηνών είσαι? Εγώ είμαι 8 εββδομάδων και ε΄χω πρώτο ραντεβού μαζί του στης 25/6.

Link to comment
Share on other sites

31η εβδομάδα

 

ετοιμάσου για ένα κατεβατό εξετάσεις

όχι μόνο τις κλασσικές του προγεννητικού

από πήξη αίματος μέχρι ασβέστιο λευκώματα μαγνήσιο κάλιο κτλ.

 

δε ξέρω αν θα σου πεί για εξέταση κυστικής ίνωσης

εγώ την είχα κάνει από μόνη μου και σε συμβουλεύω να την κάνεις

παρά το μεγάλο κόστος της

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό σου εύχομαι είσαι κοντά. Εμένα είναι το δεύτερο παιδάκι μου και έλεγα μερικές εξετάσεις να του τις πάω ίδιες είναι δεν έχω αλλάξει ακόμη έχω π.χ. στίγμα αν κ κυστική δεν είχα κάνει κ καλό είναι να την κάνω ναι... Πόσο σου πήγε η κυστική ίνωση έχω ακούσει για περίπου 120 ευρώ στο Λαϊκό. Τις άλλες εξετάσεις τις έκανες μέσα στο Έλενα ή εκτός..?? Το πρώτο παιδάκι μου το έκανα σε ιδιωτικό όπως καταλαβαίνεις και δεν έχω γνώση

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για την επισκληριδιο θα ηθελα κι εγω να το μαθω....Για την κυστικη ινωση,εγω τις εχω κανει τις εξετασεις οταν ημουν εγκυος στο πρωτο, στο λαικο νοσοκομειο εντελως δωρεαν.Για πειτε...Εκτος απο το ξεψειριασμα,κατα τα αλλα?Ειναι συζητησιμος,χαλαρος?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον πώς και την έκανες τσάμπα??? την κυστική ?? εγώ που πήρα και ρώτησα μου είπαν 120 ήταν πολύ παλιότερα???

Δεύτερον τον έχετε και εσείς ιατρό ??Τι εβδομάδων είστε τώρα??

Από ότι έχω καταλάβει η επισκληρίδιος παίζει..τώρα θα τον ρωτήσω στο 2 ραντεβού μην τον πάρω από την μούρη κατευθείαν το ίδιο κ για τα λεφτά.

Ξέρετε πόσα μονόκλινα έχει το Έλενα?? αν κ 2 που ξέρω γεννήσανε και βρήκαν εύκολα μονόκλινο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρώτον πώς και την έκανες τσάμπα??? την κυστική ?? εγώ που πήρα και ρώτησα μου είπαν 120 ήταν πολύ παλιότερα???

Δεύτερον τον έχετε και εσείς ιατρό ??Τι εβδομάδων είστε τώρα??

Από ότι έχω καταλάβει η επισκληρίδιος παίζει..τώρα θα τον ρωτήσω στο 2 ραντεβού μην τον πάρω από την μούρη κατευθείαν το ίδιο κ για τα λεφτά.

Ξέρετε πόσα μονόκλινα έχει το Έλενα?? αν κ 2 που ξέρω γεννήσανε και βρήκαν εύκολα μονόκλινο

 

Μονόκλινο βρίσκεις, έχει και τα απλά έχει και τα λουξ οπότε πιστεύω θα βρεις άνετα.

 

Κυστική εγώ έκανα Χωρέμειο το πλήρες πακέτο για το 98% των μεταλλάξεων με 350ε. Έχει και το Λαϊκό με 130ε (ρώτησα πριν 2 μήνες) αλλά μόνο για το 70% των μεταλλάξεων. Τα αποτελέσματα και στα δύο βγαίνουν σε ένα μήνα, οπότε αν είσαι έγκυος και θες να την κάνεις, καλό είναι να την κάνεις άμεσα. Στο Χωρέμειο βρίσκεις και μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

 

Για τα υπόλοιπα, κι εγώ έχω τον σούλο, αλλά είμαι ακόμα στην αρχή και δεν έχω ρωτήσει τίποτα. Όσες κοπέλες ρώτησα όμως καμιά δεν ήταν περίπτωση που να της έκανε επισκληρίδιο, γι' αυτό το ψάχνω ακόμη.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τις εξετασεις για την κυστικη τις ειχα κανει πριν 6 χρονια.Μου ειχαν βρει υπερηχογενες εντερο στη μικρη στη β επιπεδου και πηγα να τσεκαρω.Λεφτα δεν μου πηραν γιατι ετσι ηταν το καθεστως τοτε.Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι,προφανως για να το λες εχει αλλαξει...

Ο Σουλος δεν ειναι γιατρος μου ακομα,εχω το πρωτο ραντεβου μαζι του στις 16/7 για να τον δω και να με δει.Αναγκαζομαι λογω μεγαλης βλακειας του γυναικολογου που ειχα μεχρι τωρα να αλλαξω και κατευθυνομαι προς τον Σουλο.Γι αυτο ηθελα γνωμες.....

Link to comment
Share on other sites

κυστική κι εγώ είχα κάνει στο χωρέμειο το 2010 μαζί με το σύζυγο και θυμάμαι περίπου 300-350 ευρώ για 95% των μεταλλάξεων...λογικά και για τους 2 πρέπει να ήταν αυτό το ποσό

 

για την επισκληρίδιο εγώ βασικά τη φοβάμαι...

στις 2 προηγούμενες γέννες μου δεν έκανα και δε θα ζητήσω και σ'αυτή

 

βέβαια την ύστατη ώρα δε ξέρω τι θα λέω....

δεν έχω τα ίδια κουράγια που είχα στους προηγούμενους τοκετούς....

 

άλλαξα γιατρό γιατί ο προηγούμενος που είχα στο Έλενα συνταξιοδοτήθηκε

 

τώρα με το Σούλο δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη και δε λέω τίποτα....

στη γέννα φαίνεται ο γιατρός....

 

μέχρι στιγμής είμαστε τυπικά και χαλαροί

είναι και αρκετά νέος και βοηθάει.....

 

η ιδέα που μου έχει δώσει πάντως είναι ότι δεν αναλαμβάνει υψηλού κινδύνου κυήσεις και δε ρισκάρει

 

τον βλέπω στα πρωινά ραντεβού χωρίς χρέωση πλέον

πληρώνω μόνο τον υπέρηχο 8,28 ευρώ που τον κάνει ο ίδιος

στα εξωτερικά ιατρεία και έχει αρκετή αναμονή....

 

επίσης άλλαξε ο νόμος στις εξετάσεις και έχουν βάλει πλαφόν στο όριο των εξετάσεων που μπορεί να γράψει κάθε γιατρός....

οπότε τις αιματολογικές την τελευταία φορά

τις έκανα στο Έλενα χωρίς να πληρώσω τίποτα με εοππυ

αλλιώς στο εξωτερικό εργαστήριο θα πληρώνα κανονικά όλο το ποσό

 

βέβαια θα προτιμούσα να πλήρωνα τα 5 ευρώ συμμετοχή στο εργαστήριο που έδινα παλιά παρά τη βενζίνη και την αναμονή για να τις κάνω στο Έλενα...

 

δωμάτιο μονόκλινο τώρα με τη κρίση βρίσκεις αμέσως.......

εγώ είχα λούξ στις 2 προηγούμενες και ήμουν άρχοντας

τώρα με βλέπω για δίκλινο.....άτιμη κρίση περικοπες παντού....

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites

Στο χωρέμειο κοστίζει 350 ε, καλύπτει το 98% και είναι μόνο για τον έναν. Αν βγει κανείς θετικός, άλλα 350ε, αλλά εντάξει, πολύ σπάνιο. Πολλά τα χρήματα, αλλά αξίζει πιστεύω. Τις έκανα πριν από 2 μήνες.

 

Ο Σούλος κι εμένα αυτή την εντύπωση μου δίνει, δεν αναλαμβάνει δύσκολα πολύ, τον έχω δυο χρόνια τώρα, όχι βέβαια για τοκετό γιατί δεν ήμουν έγκυος. Είναι πολύ ψείρας με τις εξετάσεις, αυτό μπορεί να σε αγχώσει, μπορεί και να σε ξεαγχώσει. Είναι συμπαθητικός, αλλά μπορεί να είναι και σφιγμένος/συγκρατημένος όταν δει κάτι και να σε αγχώσει πολύ. Εμένα μου ζήτησε 3 χοριακές και αυτό με άγχωσε όντως. Ήταν υπερβολή και γενικώς είναι λίγο υπερβολικός ορισμένες φορές. Στο τηλέφωνο δεν απαντά συχνά και σίγουρα δεν παίρνει πίσω. Είναι σύντομος στο τηλέφωνο και γενικώς βιάζεται. Απ' την άλλη τα ψάχνει όλα μέχρι λεπτομέρειας.

 

Αυτά έχω αποκομίσει, αλλά γενικώς τίποτα από αυτά δεν θα με απέτρεπε προσωπικά, θα τα ανεχόμουν σε μια εύκολη εγκυμοσύνη, δεν πιστεύω ότι χρειάζεται κάτι άλλο. Το θέμα με το τηλέφωνο με ενοχλεί λίγο, πολλές φορές είναι κάτι σημαντικό. Το θέμα με την επισκληρίδιο όμως είναι σημαντικό για μένα, μιας και θέλω να κάνω, και γενικώς επικρατεί μια θολούρα γύρω από το αν κάνει ή όχι. Πάντως, όντως όπως λέει κι η chrimai στον τοκετό φαίνεται ο γιατρός και το μέχρι πόσο δύσκολα αναλαμβάνει και μέχρι πού σε περιμένει.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλιστα κορίτσια νομίζω ότι πήρα μια ιδέα σε πρώτη φάση εγώ για τον ιατρό, την επισκληρίδιο κτλ.

Εγώ στο πρώτο μου παιδάκι έκανα και θα την ήθελα και πάλι και θα το ξεκαθαρίσω όσο πιο νωρίς γίνεται γιατί βλέπω υπάρχει μια σύγχηση θα σας πω στην επόμενη Παρασκευή γιατί όντως αν δεν κάνει δεν θα τον κρατήσω μου ήταν πολύ σημαντική και τελείωσε το όλο θέμα σε 1 ώρα. πήγα 10.00 και γέννησα 12.00 χωρίς πόνους ή ας πούμε ελάχιστους μάκαρι να έχω την ίδια γέννα κ τώρα.

Μετά μου αρέσει που είναι νέος λογικό το βρίσκω να μην αναλαμβάνει δύσκολες υποθέσεις υποθέτω λόγω έλλειψης εμπειρίας. Καλό είναι που ψειρίζει που λέτε...θέμα το τηλ αλλά όπως λέει και η Josephine αυτά για μένα δεν είναι λόγος για να τον αλλάξω. Τα πρωινά να πηγαίνω και να απομένω είναι και αυτά ένα θεματάκι αλλά θεωρώ μετά τον 7 που θα κάτσω κ σπίτι δεν θα με πειράζει πολύ. Από ποιό μήνα σου είπε να πηγαίνεις chrimaia στα πρωινά γιατί ναι οκ η αναμονή αλλά είναι κ το κόστος τλςπ τα βάζεις κάτω και βλέπει η καθεμιά τι την βολεύει νομίζω κ τι όχι.

Όσο για την επισκληρίδιο έχω να πω το εξής καλό είναι ο άνθρωπος που στην κάνει να ξέρει...αν δω ότι τίθεται τέτοιο θέμα αν κ το θέμα είναι να τα έχω ξεκαθαρίσει πριν εκείνη την ώρα γιατί εκείνη την ώρα πάει κάπως στο αυτόματο ...τλςπ θα μιλήσω με τον ιατρό και θα σας πω, ότι αποκομίσω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ψείρας με τις εξετάσεις, αυτό μπορεί να σε αγχώσει, μπορεί και να σε ξεαγχώσει. Είναι συμπαθητικός, αλλά μπορεί να είναι και σφιγμένος/συγκρατημένος όταν δει κάτι και να σε αγχώσει πολύ. Εμένα μου ζήτησε 3 χοριακές και αυτό με άγχωσε όντως. Ήταν υπερβολή και γενικώς είναι λίγο υπερβολικός ορισμένες φορές. Στο τηλέφωνο δεν απαντά συχνά και σίγουρα δεν παίρνει πίσω. Είναι σύντομος στο τηλέφωνο και γενικώς βιάζεται. Απ' την άλλη τα ψάχνει όλα μέχρι λεπτομέρειας.

Το θέμα με το τηλέφωνο με ενοχλεί λίγο, πολλές φορές είναι κάτι σημαντικό. Το θέμα με την επισκληρίδιο όμως είναι σημαντικό για μένα, μιας και θέλω να κάνω, και γενικώς επικρατεί μια θολούρα γύρω από το αν κάνει ή όχι.

 

κι εμένα με έχει αγχώσει κάποιες φορές αλλά είμαι και αγχώδης από μόνη μου....οπότε δε θέλω και πολύ για να φρικάρω....λίγο να μου τα πεί περίεργα...αμέσως ανησυχώ...

 

όπως και οι πολλές εξετάσεις εμένα με αγχώνουν...

όντως κάποιες φορές δεν σηκώνει το τηλ και σπάνια να δεί τη κλήση και να με πάρει πίσω...πρέπει να ξαναπάρω....αλλά εξαρτάται και τι ώρα θα τον πάρεις...πάντως όταν είμαι στο ιατρείο του πάντα σηκώνει όλα τα τηλεφωνήματα του και εγώ περιμένω...

 

γενικά με το τηλ δεν είναι τραγικός...με τη 2η 3η θα τον πετύχεις αν δεν

τα καταφέρεις με τη πρώτη

 

πάω από την αρχή στα πρωινά φτάνω 8-9 στο νοσοκομείο και ξεμπερδεύω το αργότερο 12.... όλο περιμένω...μια για τον υπέρηχο μια για την εξέταση μια για τα παράβολα....

 

μια φορά είπα να πάω απόγευμα για να γλυτώσω την αναμονή αλλά κι εκεί μια ώρα την έφαγα...βέβαια είχα πάει τελευταίο ραντεβού και υπεράριθμη γιατί νωρίτερα δε μπορούσα να φύγω από τη δουλειά....

τα απογευματινά κοστίζουν 36 ευρώ μαζί με τον υπέρηχο

 

γενικά έχω μια ουδέτερη άποψη μέχρι στιγμής και περιμένω να τον δώ στο τοκετό, στα ράμματα κτλ....

 

υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να μην με ξεγεννήσει αυτός αλλά ο εφημερεύων καθότι 10 -15 μέρες πριν την ΠΗΤ μου θα λείπει σε άδεια και μου το έχει ξεκαθαρίσει από την αρχή....

 

 

επισκληρίδιο στο Έλενα για φυσιολογικό τοκετό σύνηθως δεν κάνουν

ειδικά οι παλιοί γιατροί....

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει καμιά που να έχει γεννήσει με τον Σούλο να μας πει περί της γέννας???? Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου chrimai ότι παίρνουμε καλό είναι. Την β επιπέδου την α τις έκανες μέσα στο νοσοκομείο?? για πες μου κ για αυτές..από όσο θυμάμαι εγώ που τις είχα κάνει έξω η πρώτη έκανε 120 ευρώ και η άλλη 150 αλλά ιδιωτικά.

Link to comment
Share on other sites

Chrimai, κι εγώ περιμένω πολλές ώρες! Πάω όλο απογευματινά γιατί πάω μια φορά το χρόνο, 45 ευρώ θυμάμαι εγώ και πήγα πρόσφατα, αλλά κι εκεί ακόμα και μισή ώρα πριν το ραντεβού μου να πάω πάλι καμιά 1-1,5 ώρα θα περιμένω. Τι να κάνουμε, έχει πολλή αναμονή.

 

Ελευθερία, ελπίζω να γράψει κάποια με επισκληρίδιο, θα δείξει!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε γράψει για τον Σούλο σε ένα σωρό άλλα μηνύματα. Και σε εσένα Josefine δεν απάντησα πριν λίγες ημέρες;

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=141591&highlight=%D3%EF%FD%EB%EF%F2

 

Κάντε αναζήτηση, γεμάτο είναι το φόρουμ με απόψεις. Δεν έχω διαβάσει κάτι αρνητικό.

Και να πω την αλήθεια, έχω απαντήσει σε 7 ή 8 προσωπικά μηνύματα για τον γιατρό αυτόν, καλύτερα να λέγονται δημόσια οι συζητήσεις γιατί είναι κουραστικό να επαναλαμβανόμαστε.

 

η ιδέα που μου έχει δώσει πάντως είναι ότι δεν αναλαμβάνει υψηλού κινδύνου κυήσεις και δε ρισκάρει

 

Αυτό δεν ισχύει, είχαν διακοπεί 2-3 ραντεβού μας θυμάμαι διότι είχαν τύχει πολύ σοβαρά περιστατικά μεγαλογιατρών και ήταν αυτός τον οποίον αναζήτησαν να χειρουργησει.

Και άλλη μια φορά ένας άλλος μεγάλος του είχε πει (μου έκανε υπέρηχο εκείνη τη στιγμή). 'Παναγιώτη, έχω έναν όγκο κι είναι βαθειά - τον φοβάμαι. θα αναλάβεις γιατί έχω μια υποχρέωση και θα φύγω;" και ασφαλώς απάντησε θετικά.

 

Αρα για μένα, μετά απ' τα παραπάνω, θεωρώ ότι αναλαμβάνει.

 

Αυτό που δεν κάνει, είναι να ρισκάρει την ζωή του μωρού και της μαμάς. Αν αυτό εννοείτε, τότε ναι, δεν ρισκάρει.

 

Για το τηλέφωνο που λέτε, ότι δεν παίρνει πίσω, δεν μου είχε συμβεί ποτέ. Μα ποτέ. Δεν είχα δώσει δεκάρα τσακιστή ως τη γέννα μου και πάντα το σήκωνε και πάντα με έπαιρνε πίσω. Γιατί δεν το συζητάτε; Μήπως υποθέτει ότι εφόσον δεν ξαναπαίρνετε δεν είναι ανάγκη;;

 

Θυμάμαι πάντως τότε, το 2013, δεν ήθελε να αναλαμβάνει πολλές κοπέλες. Ηθελε τόσες όσες να μπορεί να κάνει σωστά τη δουλειά του. Με είχε παρακαλέσει να μην του συστήνω άλλες.

 

Τελος για την επισκληρίδιο, εγώ έκανα. Ημουν όμως με ραντεβού και το ζήτησα. Ραχιαία για την ακρίβεια έκανα και καισαρική.

2 φίλες μου όμως που γέννησαν φυσιολογικά, έκαναν κανονικά επισκληρήδιο. Δεν ξέρω πως και τι, ας μην απαντήσω αντ'αυτών, το είχαν συζητήσει μαζί του. Μην αναρωτιέστε πως και τι για θέματα που μπορείτε να τα κουβεντιάσετε και να σας τα λύσει.

 

Με το καλό όλες! :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, xena! Εγώ το θυμόμουν ότι μου είχες πει για ραχιαία και καισαρική! Εμείς ρωτάμε για φυσιολογικό με επισκληρίδιο. Αυτό εγώ θα ήθελα και αυτό ψάχνω. Φυσικά και θα τον ρωτήσω όταν πάω πρώτο ραντεβού ως έγκυος. Θετικό βέβαια αυτό για τις φίλες σου. Αν υπάρχει και κάποια να γράψει από πρώτο χέρι, ακόμα καλύτερα.

 

A! Κι αυτή την απορία την έχω, γιατί στην καισαρική εννοείται και κάνει ραχιαία, δεν γίνεται χωρίς κάποιου είδους νάρκωση. Δεν θα 'θελα όμως να βρεθώ να πηγαίνω για φυσιολογικό με το σούλο, να θέλω επισκληρίδιο εκείνη τη στιγμή και να μη μου κάνει.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, xena! Εγώ το θυμόμουν ότι μου είχες πει για ραχιαία και καισαρική! Εμείς ρωτάμε για φυσιολογικό με επισκληρίδιο. Αυτό εγώ θα ήθελα και αυτό ψάχνω. Φυσικά και θα τον ρωτήσω όταν πάω πρώτο ραντεβού ως έγκυος. Θετικό βέβαια αυτό για τις φίλες σου. Αν υπάρχει και κάποια να γράψει από πρώτο χέρι, ακόμα καλύτερα.

 

A! Κι αυτή την απορία την έχω, γιατί στην καισαρική εννοείται και κάνει ραχιαία, δεν γίνεται χωρίς κάποιου είδους νάρκωση. Δεν θα 'θελα όμως να βρεθώ να πηγαίνω για φυσιολογικό με το σούλο, να θέλω επισκληρίδιο εκείνη τη στιγμή και να μη μου κάνει.

 

Στην καισαρική πας με ραντεβού πρωϊνή ώρα. Πρωϊνή ώρα είναι τα χειρουργεία σε φουλ λειτουργία, όλοι οι αναισθησιολόγοι παρόντες! Αν δεν ξέρει ο ένας θα στο κάνει ο άλλος. Δεν ήθελα γενική αναισθησία, ήθελα να θηλάσω αμέσως, να δω το μωρό μου να γεννιέται. Κι έτσι έγινε.*

 

Οταν όμως πρόκειται για φυσιολογικό, μπορεί να σε πιάσει το βράδυ, το απόγευμα, τα ξημερώματα, στιγμές που υπάρχουν μόνο οι εφημερεύοντες αναισθησιολόγοι. Κάποιοι (οι πολύ παλιοί) δεν ξέρουν να κάνουν επισκληρίδιο ή δεν είναι καλοί και δεν θέλουν οι γιατροί σας να ρισκάρουν.

Τότε ή έχεις συνεννοηθεί και ΚΑΛΕΙ έναν αναισθησιολόγο που εμπιστεύεται και έρχεται (πράγμα που νομίζω πως πρέπει να αποζημιώσεις κάπως) - ή συνεχίζεις με απλό φυσικό τοκετό.

 

---------------------

* Στο Λητώ που γέννησα το πρώτο μου όμως (2011), μου έκαναν επισκληρίδιο αλλά απέτυχαν, μου έκαναν και ολική νάρκωση, δεν είδα τίποτα - ούτε ομφαλοπλακουντικό μου κράτησαν - ούτε τίποτα.

 

Josephine, δεν είσαι έγκυος;; :shock:

Νόμιζα πως ήσουν με όλα αυτά που λεγατε :D

Γιαυτό μάλλον δεν σηκώνει το τηλέφωνο ή δεν σε παίρνει πίσω.

Στην εγκυμοσύνη είναι όλα διαφορετικά. Με όλους τους γιατρούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, xena! Με κατατόπισες πλήρως!

 

Έγκυος είμαι και όντας έγκυος προέκυψε η ανάγκη να του τηλεφωνήσω. Όταν πήγαινα για απλή επίσκεψη πριν μείνω έγκυος δεν είχε χρειαστεί και να τον πάρω τηλέφωνο. Τελοσπάντων, καταλαβαίνω ότι είναι πολυάσχολος και έχει πραγματικά φουλ πρόγραμμα. Απλώς είναι μια ανάγκη να βρίσκεις τον γιατρό σου κάποια στιγμή τηλεφωνικά όταν είσαι έγκυος.

 

Αυτό ήθελα να μάθω πάντως, ότι πρέπει να συνεννοηθείς για την επισκληρίδιο ώστε να είναι κάποιος καλός αναισθησιολόγος, γιατί δεν είναι αυτονόητο. Κι αυτό που λες για το Λητώ με βοηθάει πάλι γιατί ανάμεσα στα δύο παλαντζάρω, έχω το σούλο και έναν πολύ καλό γιατρό επίσης στο Λητώ και αργά ή γρήγορα θα πρέπει να καταλήξω.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...